Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

luba142
19. máj 2011

@kosska3003 ved prave radsej zajtra chod lebo bohvie ako este by bola do vecera a cez vikend lietat neni bohvieco....prajem nech to neni nic vazne 😉

luba142
19. máj 2011

@borocka ten rozok mu dalj ale z druheho dna ,nie cerstvy, alebo suchariky nech chrupe

tomba
19. máj 2011

@borocka ďakujem za odpoveď, chcem jej len to najlepšie, aby sa trošku pohrala, zabavila s inými deťmi, no dúfam, že ju týmto skorým nástupom neodradím... veď uvidíme, ako to zvládnu...

kosska3003
19. máj 2011

@borocka no ved to je hladny tak nebude si hadam vyberat pekne mu povec ze ked spapa roztek sa mu polepsi a potom dostane ked bude zdravucky nieco mnam mnam

@luba142 diky diky moja aj ja vam nech barborka nema kiahne pojdem lebo strasne ju dusi chudatenko moje

mystery7
19. máj 2011

a Mirkovi sa v ocku robi jarec ☹ neviem ci viete co myslim. Vo vnutornom kutiku oka ma taku zacervenalu bombulku. Dr nam dala okuflash, nejako nepomaha

iinuska
19. máj 2011

@kosska3003 ach jaj, no snad si to teraz s tymi lekarmi odbijete, a potom bude pokoj. Marike rychle uzdravenie

kosska3003
19. máj 2011

@iinuska no ved to dufam ako za 2 tyzden uz 5 krat ☹ ☹

luba142
19. máj 2011

@kosska3003 my sme mali taky blby minuly rok tak dufam,ze uz to mame vybrtate...az na tiew kiahne to este cakame...co dostala Kika od spoluziacky tak jej brat to ma uz tiez po 18 dnoch 😒

kosska3003
19. máj 2011

@luba142 ako my sme to nemali take vazne ako vy ale aj tak keby mi tam mala aspon neplakala teda revala kazde vysetrenie zacina v karte zapis ze je tazko vysetritelna kokos uz mam z toho nervy hlavne ked som tam sama

luba142
19. máj 2011

@kosska3003 to ti verim,aj sa divim ked tie decka revu ako tam mozu potom nieco ti doktori pocut 😅 ,aj ked nemate nic vazne,ale je to naprd stale ked je chora a musi sa stale pchat ATB, sak my sme tiez mavali anginu od 4 mesiacov snad kazde 3 mesiace, potom prisli tie oblicky a nakoniec zapal pluc, je toho dost a horucky k tomu 40 a aj pomimo jednodnove....takze ta chapem,ze mas problemy ked mas s nou behat po doktoroch a este ked reve a si sama 😝 😝

borocka
19. máj 2011

@mystery7 viem, u nas sa to vola jacmen. daj mu framykoin! ak nemas, tak zajtra sup sup po recept.

@luba142
@kosska3003 no budeme skusat, ale verim ze uz bude lepsie. kosi, aj marike skore uzdravenie! nech jej to rychlo prejde! a lubi, tak babulke drzime palce, verim ze ju kiahne obidu.
kosi, inak z toho si nic nerob, aj pato je v cakarni uplne v pohode a ked vojdeme dnu a posadim ho na tu postel, tak uz spusta a neboj, ked ho sestricka alebo doktor chyti tak koniec. zachvat placu. dnes mu chcel brusko prehmatat a co myslis, maly tak reval ze by mu tam nahmatal akurat kamene 😝 a sestra ked mu chcela vyter vziat tak stisol stehna a polky, ze k ritke sa teda len tazko dostavala. myslim ze je to pre deti stres a je prirodezene ze sa brania!!

kosska3003
19. máj 2011

@luba142 no ved to kurnik teraz brala 6 dni ci ako atb a ak jej da aj teraz ma ako urve ale uz sa utisila tak je dobre ale asi pojdem neviem ja radsej idem a hlavne ked ide vikend

kosska3003
19. máj 2011

@borocka ved ako to mi je jasne ja jej nenadavam snazim sa ju ukludnut moja ale spusti rev ked vojdeme dnu a stichne ked ideme von ale tak prezijem to hlavne ked budem vediet ze je to ok

luba142
19. máj 2011

@borocka no ja uz to vzdavam,nezamyslam sa radsej nad tym uz lebo aj tak je to marne...uz nedufam 😒, nasa mala je u doktora v pohode nestalo sa mi nejako zeby robila hysaky uz aj ked jej beru CRP z prsta tak sa na to pozera a potom cestou domov basni o tom, ale v nemocke veru hysaky mala hlavne pri odberoch, museli jej krv brat z hlavy lebo jej nemohli na ruke napichnut...teda netiekla jej z ruky zo zile krv a vtedy mavala normalne zachvaty placu chuda

luba142
19. máj 2011

@kosska3003 tak potom jej nezabrali a preslo jej to asi nizsie na priedusky, ja nepoznam henten liek vobec, my sme mavali na anginu ine

kosska3003
19. máj 2011

@luba142 no asi nie kokos ja som jej ho ani nedala cely ale 6 dni to brala lebo sa mi zdalo ze akosi coraz viac kasle tak som jej zacala hedelix davat no uvidim co povie zajtra dr

sssimi
19. máj 2011

@mystery7 aj ja som pila feniklový čaj 3x denne, ale Sarah mala koliky a v podstate asi ani nezaberal. Ja neviem. Aj tak sa stále trápila. 😒

@kosska3003 Marike rýchle uzdravenie a dúfam, že tie ATB neužíva zbytočne chuďa malé.

@tomba ja začnem od septembra chodiť občas s malou do škôlky, ale tak, že tam budeme spolu hodinu-dve a pôjdeme domov. Dieťa je vraj pripravené na škôlku od 2,5 roka, takže by to mala zvládať v pohode, ale poravde ja sa na to necítim, že by som mala len tak sedieť doma a ona by bola v škôlke. Aj keď len na chvíľku. No ak by veľmi chcela, tak ju tam dám keďže plánujeme druhé, tak by si pekne zvykla.

soffi
19. máj 2011

ahojte, my mame vonku ta krasne ze pc otvaram tak na 20minut denne 🙂 , dnes ze normalka v tielkach vonku, nejakych 29tu bolo....ale noci su chladne, odkedy sme v novom tak vsetko ide akosi rychlo, a pritom nic nerobime, len stale sa hrajeme na balkone, a varime a poobede sme vonku az do vecera...ninny ma teraz take obdobie ze konec!!!zacina sa presadzovat ale neskutocne, reve,place, mazli sa ked nieco chce, dnes sa v hrackarstve valala po zemi lebo chcela kocik.....nuz ma smolu!len viete ta hanba.... 🙄 , ale potom neskor ked sa vynervuje tak to pochopi a kazdemu vravela, ze nemozme kupit kocik lebo sme kupili izbicku a balkon 😀 a teraz nemame korunky-no podarena je

soffi
19. máj 2011

@sssimi neviem ci by som to tak skatulkovala ze odkedy je dieta pripravene, niektore deti nemaju problem byt v skolke uz v 2rokoch a niektore s tym maju problem aj v 5 rokoch...ono je to vela o povahe a o tom ako je dieta naucene fungovat v kolektive bez rodica...ja ked osm malu prihlasovala tak mi hned povedali ze pokial nejdu spat mozem tam byt snou, ale ze je to zbytocne kedze ked aj tak raz budem musiet odist tak to bude prezivat nanovo...nuz uvidim ako to zvladnem, ja si mylsim ze ona bude mat mensi problem ako ja... 😅

@kosska3003 skore uzdravenie moja

kosska3003
19. máj 2011

@sssimi uz ich nebere lebo ako angina uz neni ale chrchle ako tuberak tak ako z kaluze do blata

nikanika28
20. máj 2011

ahojte 🙂
No ja si doteraz pamatam, ked sme nechali Lukaska prvykrat v skolke ...teda mozem vam povedat, ze som mala co robit, aby som sa tam nerozrevala 😅 😅 😅
@soffi vitaj v klube 😀 ...Klarku to teda uz pomalicky prechadza to jej super obdobie, ale naznaky tu este stale su 😅 ...krasne sa naucila hovorit NIE ...ukazkove slovicko, keby tak vsetky ovladala 😝

emode
20. máj 2011

Ahojte,
ked rozoberate skolky, Sofia bola super ukazkova, ked nastupila, chodila pekne pol roka, pred dovolenkou zostala tyzden doma, potom skoro dva tyzdne na dovolenke, teraz mame rano "velky" problem 😖 spusti neskutocny rev, ale vidim, ze je to len preto, ze chce robit nieco ine ... akonahle zatvorim dvere, po pol minute je ticho a funguje pekne zvysok dna ...

ostrovanka
20. máj 2011

@emode Ja mam presne tu istu skusenost. Alex isiel do skolky 16 mesacny, nemali sme absolutne ziaden problem so zvykanim, ani raz som tam s nim nezostala, nabehol na rezim, ako hodinky.
Teraz sme boli na slovensku takmer 3 tyzdne a pred tym bol este chory, takze bol mimo mesiac. Prideme do skolky, velky rev, ako nikdy este, drzal sa ma ako kliest, nie a nie pustit. Trvalo to asi tri, styri dni. Teraz zas pohoda, uteka sam do triedy.
Podla mna, cim skor das dieta do kolektivu, tym skor si zvykne.

kaira
20. máj 2011

@borocka mali sme to iste a doktorka kazala davat vymixovany cierny horky caj s bananom.davala som to 2 dni a super.preslo aj hnacka,aj vracacky,zaludok sa mi ukludnil a je to aj chutovo dobre,a vravela ze nesmie nic okrem mixovaneho,nech sa mu ukludni zaludok.a da sa aj ten caj s jablckom.tiez mixovane.nam to zaucinkovalo bola som spokojna.plus zem kasa,varena ryza.ziadny cukor,horky caj a obycajnu vodu.skus tie kvapkyy do toho babana s cajom a uvidis drzim palce.

kaira
20. máj 2011

@borocka a este varena mrkva mixovana alebo zelenina.som zabudla.skus tak 2 dni.potom by to malo byt ok a nemal by po tom banane ani vracat.

kosska3003
20. máj 2011

ahojte tak som bola u dr ale dnes neordinovala tak ma len hedelix a fenistil jej davam isla som aspon k ortopedovi a ten nas zas nevzal ze na dnes ma plno tak ako uplne super den u nas uz hodinu leje je burka mala spi tak dufam ze potiahne lebo celu noc kaslala ju dusilo dnes jej musim kamilky varit asi v spalni inac to nevidim

borocka
20. máj 2011

@kaira mixovany banan v caji??????? tak to prvykrat pocujem!!!!!!!!!! 😨 😨 😨 inak, jablku sa vyhybam, to je velmi drazdive.

ale uz je lepsie, vcera vecer pekne zaspal, noc bola kludna az na to teplo 😖 rano sme si dokonca zuby umyli 😅 posledne dni sme vynechavali, pretoze to velmi drazdi aj pachove aj chutove bunky. viem ze zvracanie je veeeelmi zle na sklovinu, ale ako som ho mala donutit, chudatko moje.

dupinka
20. máj 2011

Ahojte!

@borocka fajn, že sa to u vás zlepšuje. Ale aj tak ešte treba pár ndí diétnejšiu stravu.

@kosska3003 u nás je super horúci deň, slnko smaží... Som zvedavá dokedy, lebo idem prať.

baby, musím pochváliť Adamka, dnes plával bez plaváčikov a sám preplával x-krát niekoľko metrov. Proste som ho zo stredu bazéna poslala k brehu, na schody a on plával! Pekne hlava pod vodu, potom nádych a ďalej zaberal! Juj, som na neho pyšná 🙂 🙂

tomba
20. máj 2011

@sssimi no u nás je to práve že tak, že malá je už dosť samostatná,zaspáva sama a spáva sama vo svojej izbe,sama papa, keď sme vonku pri deťoch, ani si ma nevšíma, či som tam,...vôbec jej nechýbam, keď ju nechám u babky alebo u známej... chýbam jej len vtedy, keď varím alebo musím poupratovať...
ale uvidíme, ako a či si zvykne, a prinajhoršom zostane ešte rok doma.

kosska3003
20. máj 2011

@dupinka no to mne uz aj pradlo na balkone zmoklo tak mozem susit nanovo