Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

luba142
30. máj 2011

@mystery7 aha no tak potom radsej, ano Fenistil pomoze aj na poticky nsvrbi to tak

jamaat
30. máj 2011

@mystery7 Ja mám tiež riadne dekolt spálený a tam sa mi zvykne robiť alergia. Tak dúfam, že to nejako zvládnem. Okrem krémov a mliek jem betakarotén, to mi pomáha veľmi. Ale to už preventívne na začiatku leta zvyknem brať. A v Kauflande chcem kúpiť ten ich detský mrkvový džús, ten má aj Emka rada, aj prirodzený betakaroten je v ňom, takže dobré aj pre mňa.

jamaat
30. máj 2011

@jamaat Teda krémy a mlieka nejem, tie natieram 😀

jamaat
30. máj 2011

@mystery7 No ide mi, ešte aj sama sebe píšem 🙂

sssimi
30. máj 2011

No kočky my sme práve prišli z vonku. Sarah je upišťaná, tak som je zapla šmolkov a mám na chvíľu klud. Soplí riadne, ale hlavne že to tečie von. Dnes nejak veľmi nepije, tak aj málo ciká.

borocka
30. máj 2011

@mystery7 teraz citam, co som ti napisala........
framykoin na to ocko?? je to v prvom rade na zapaly v rokovke, spojivke, ale aj na vonkajsie ako zrno.
a to davanie na brusko.....ak ma sopliky zaseknute niekde na dutinach, tak lezanim vo zvysenej polohe si pomozes ze mu nestecu na pluca, ale ak das na brusko tak by sa mali odtial uvolnit a stiect riadne do nosa. ale ak ma len opuchnutu sliznicu, tak to by nemohla byt aj alergia?? neviem ci on uz moze mat, ale teraz ho to moze drazdit, vsetko kvitne, vone, pachy,.......

iinuska
30. máj 2011

ahojte
Dnes spal Adamko cez obed 3 hodiny, takze vecer isiel neskor spinkat. Ale uz je tichucko. Dnes bolo super vonku, navecer sme si este dali vinko na dvore, no velmi prijemne bolo. Ani dnu sa mi nechcelo ist.
Dnes cele poobedie sme boli bez plienky, no a 2 nehody

kosska3003
30. máj 2011

ahojte tak aj my sme boli vonku bez plienky mala len gatky alebo aj holu rit lebo ked sa pyta tak vsety ked uz je pocikana mi oznami ee ale musim jej dat vonku serbel asi ten co ma doma lebo na ten co ma vonku mi nechce ist opica dnes bola aj nahnevana ze je pocikana lebo mala uz mokre sandalky tak si uvedomuje ze cika aj sa do gatiek pokakala mam tu netere tak sa sulali smichom ked videli tie bobky v gatkoch 😀 😀 😀 😀 vidim to este na dlho 😠

sssimi
30. máj 2011

Tak naše dnešné cikacie skóre-je 1 nehoda, ale za to sme kakali do šerblíka 😀

ludmilabb
30. máj 2011

@sssimi aj Sofia dnes jedna nehoda a riadne si docikala platenky, som ich prala 😝

sssimi
30. máj 2011

@ludmilabb To sa aj mojej vždy tak podarí. Tiež som dnes prala tenisky, ale nacikala do nich včera. Reku nech nejdeme na stretko v ocikaných teniskách 😀 Teda dúfam, že sa jej do piatku ešte nepodarí do nich napustiť 😀

kosska3003
30. máj 2011

@sssimi no moja len sandale dnes ale nevidim to nadejne cura kade chodi tak ale do konca leta sa hadam nauci

iinuska
30. máj 2011

aj Adamko si dnes nacikal do topanok 😅

sssimi
30. máj 2011

@kosska3003 a dávaš jej stále gaťky? Lebo aj Sarah keď behala bez gatiek, tak cikala aj "zajazdy" 😀 Ale teraz ju už na holo nenechávam, nech cíti keď sa vyciká.

kosska3003
30. máj 2011

no skoro stale jej davam uz ked ich ma vela mokrych jej nedam aj sa ma ma mama aj svokra pytaju ze naco ju stale prezliekam ale nech len citi ze je pocikana

emode
31. máj 2011

Ahojte,
vidim, ze takmer vsetky, co teraz odvykame mame jeden problem, decka sa same nepytaju, alebo ano? my sme stopli odvykanie od plienky, pretoze sa sama nedokaze vypytat, tiez iba oznami, ze cika alebo kaka, kakanie dokaze zastavit, tak stihame nocnik, cikanie asi nie ... vcera v jasliach sa uplne vybodla na to, ze ma gatky, takze sme dali naspat plienku a dva tyzdne si dame pokoj ... urobim presne to, co soffi radila, vobec nejdem pripominat nocnik, nic, necham to uplne na nu ... pretoze ked za nou stale chodim s cikanim, tak chyta nervy a do dvoch minut ma v gatiach 😖 ... cielom asi nie je, davat ich stale cikat ale aby sa same naucili to rozoznavat ... alebo sa mylim? ked sa posadi, vzdy sa vycika, takze uvolnit to vie ... kedy nastane ten zlom, ze sa vypytaju a nepustia to do gati? na toto by malo byt dieta pripravene ... ak ano, tak my nie sme ... 😖 lebo po styroch dnoch absolutne ziadna zmena ...

nikanika28
31. máj 2011

ahojte
no ako tak citam, tak my budeme bez plienky asi ako posledni 🙄 ...dali sme nas5 plienku, konecne uz cika do plienky bez toho, aby pri tom hystercila ....mala som z toho docela nervy uz ...
No pojdeme za chvilu von, Lukas mi tu pili usi uz od rana, ze chce ist von, dostal mikroskop, tak potrebuje nejake vzorky nazvlakat domov 😀

nikanika28
31. máj 2011

@emode takto to bolo presne aj u nas a potom chytia ten blok ....nechcela cikat ani na serbel, ani na zachode, ani do plienky....tak radsej zvolni aj ty tempo, aby ste nedopadli podobne ako my 😖

sssimi
31. máj 2011

Ahojte, tak už sme chorý všetci. No snáď to zostane len pri nádche. Našťastie sme to schytali teraz, tak do piatku sme snáď fit.

luba142
31. máj 2011

ahojte, tak Barborka je vysypana, ale ze poriadne chudatko, drzi sa davam jej fdenistil,ale nejako sa nedrhne aj spala v noci celkom kludne,najviac to ma na chrbte uplne cely a potom vsade po troche

@sssimi
@nikanika28 nasadi vit. C 😉 😉

borocka
31. máj 2011

Ahojte,
cikanie do topanok 😀 😀 😀 tak moj maly si zasa nacikava obcas do tvare 😀 😀 je tazky macher ze on saaaaaam!!!!!! tak ho vyzleciem, on si chyti vtacika, ale samozrejme ze si ho vyklopi do hora, obcas este aj dierku zapcha, tak mu to vystrekne kade tade 😀 😀 no koniec 😀 😀

dnes sme odstranili prveho kliesta 😠 mrchy, ze si nedaju pokoj. minule leto mal kazdy den, aj 2-3, vzdy mu na ritku do plienky lozili. teraz mal pod pazuchou.

jamaat
31. máj 2011

@luba142 Ak má veľa, to nevadí, hlavne nech nie sú veľké a mokvavé pľuzgiere. Tie sa dlhšie hoja.

jamaat
31. máj 2011

Ja som si zase nestihla skoro nič doobeda urobiť, o desiatej sme šli von, že na chvíľku nejaký potok navštívime a skvasili sme tam 2 a pol hodiny. Nabudúce musím zobrať vodnú kameru. A videli sme žabu, tak Emka bola nadmieru spokojná. 😀

luba142
31. máj 2011

@jamaat ved natiaram vsetky aj nove este nemokvave stale za nou chodim a kukam a tie najvacsie jej stale potieram 😀
prinajhorsom budete mat vsetky za 2 tyzdne navstevu,ale mozem povedat,ze to znasa lepsie ako Kika, ta ich mala menej a stale sa chcela skrabat,ze ju to svrbi, uvidime co bude dalej

iinuska
31. máj 2011

@borocka veru, klieste su neprijemne a nebezpecne. A Patko drzal v pohode pri vyberani?

luba142
31. máj 2011

@borocka ja som mala minuly rok na stretku prveho v zivote

borocka
31. máj 2011

@luba142
@iinuska ja ked som bola dieta, tiez ma klieste luuubili 😖 vydrzal pekne, ved to je len chvilka. som mu ukazala ze tam ma chrobacika, ze musime ho vybrat. tak chvilu hystercil ze on ho nechce, a potom pekne drzal. kazdy den ho prezeram.takze nebol hlboko, len sa zacal zavrtavat.
minuly rok som z toho ja bola nestastna. ale uz mam prax vo vyberani 😝

luba142
31. máj 2011

@borocka ako ich vyberas?

iinuska
31. máj 2011

@borocka a ako vyberas kliesta ? U nas to robi mm, ja sa bojim, ze ho nevyberiem celeho

sssimi
31. máj 2011

@luba142 vykonám, nasadím 😉