Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

borocka
21. jún 2011

@emode 92mame aj my. vcera sa mi ho podarilo odmerat. vyuzila som ze sa bude stena malovat, tak som mohla stenu trochu pocmarat. ale teda chudsi sme o dost, co som pozerala vase fotky z dovolenky

ladywitch26
21. jún 2011

boze baby, ja ked tu citam tie vase miery, tak stanka by medzi nimi bola ako ich sefka 😀 s tymi jej 16.5kg a 96cm... 😀 ono sa aj dost ludi teraz zarazilo, ked som chystala oslavu a povedala som,ze druhe narodeniny...vsetci si mysleli, ze tretie

kosska3003
21. jún 2011

@ladywitch26 no moja by sa pri nej ako tak nestratila ma 93 a 15,5 ale keby sa vedla seba postavil Matko a Stanka tak to by bol riadny rozdiel 😀 😀 😀

ladywitch26
21. jún 2011

@kosska3003 no tak to hej, mam tu tiez v okoli zopar deticiek, co su len 2-3mesiace mladsie ako stanka, ale vypadaju ako keby rok bol medzi nimi rozdiel. a aj kvoli tomu,ze tu je dost deti narodenych predcasne. co mam kolegynu, tak tej mala dcera ledva 1500g, ked sa narodila. teraz ma 17mesiacov, ale vypada tak ako ked mala stanka rok

mystery7
21. jún 2011

@ladywitch26 @kosska3003 no, k vasim kockam sa moze prirovnat asi len Mirko so svojimi 17kg 😉 musim ho uz niekedy odmerat. Ale teraz nosime velkost 104, tak bude mat okolo 1m

kosska3003
21. jún 2011

@mystery7 no tak Mirko to je chlap ako hora to je jasne ved je vychodnar nie hihhihihi slovak ako repa

borocka
21. jún 2011

@mystery7
@kosska3003
@ladywitch26 tak mirko bude asi isto najvacsi, ved je to kus chlapa 😉 ale ani nikina klarka nie je mala, ze? a aj emka je dobre stavana, nie ze by bola tucna, ale teda stehna ma riadne formovane 😝
ja ked vidim ze patko nosi 74kratasy a 80ky tricka a aj tak je ho vela

kosska3003
21. jún 2011

@borocka no klarka ma len o kilo menej ako moja Marika su take rovnake a emka ta len po horach chodi tak musi mat vyformovane nohy nie 😀 😀

ladywitch26
21. jún 2011

@mystery7 no to ozaj, on je riadny chlapisko.a ked si vezmete, ze sa vravi, ze deti na umelom mlieku su vacsie, tlstejsie, tak neviem, z akych studii vychadzali 😀

kosska3003
21. jún 2011

no tak to fakt neviem ked ja som kojila 13 mesiacov a mala bola riadna buclana ked bola mala no to mala asi po mne

iinuska
21. jún 2011

@mystery7 sranda, ale Mirko sa mi na fotkach nezda taky vysoky, to uz nehovorim o tych kilach 🙂

iinuska
21. jún 2011

@ladywitch26 ja nikdy nezabudnem, ako na prvom stretku Stanka chodila s rukami za chrbatom, fakt ako sefka 😀

ladywitch26
21. jún 2011

@kosska3003 maji, len neviem, po kom su potom moje deti. tiez na materskom mlieku, ale pupky asi nemaju po mne 😀

@iinuska teraz uz tak nechodi, prekrizi si ich na hrudi najnovsie 😀

jamaat
21. jún 2011

@kosska3003 Ak bude zajtra pekne, tak sa zase na hory chystáme. 😉

Emka má 13,3kg a výšku okolo 93cm.

mystery7
21. jún 2011

@iinuska @ladywitch26 @kosska3003 Mirko nie je vobec tucny, on ma tazke kosti a je aj velmi silny. Ak zdrapne ine dieta na ihrisku, tak je problem ho vyslobodit. Ja som ho kojila 14mesiacov. Uvidim ako Slavko, v utorok mame poradnu.
Je pravda, ze na ihrisku ked sa rozpravam s inymi mamickami, su prekvapene, ze ma len 2roky.

borocka
21. jún 2011

@iinuska
@mystery7 nad mirkom som sa aj ja uz pozastavovala, ze posobi prave dost stihlo, hoci vysoko ale stihlunko. no asi to budu tazke kosti.

@kosska3003
@ladywitch26 tak z UM sa dobre pribera, ale myslim ze viac zavazi genetika. lady, mozno teraz si stihla ale aku postavu si mala ako dietatko? a tiez vela zavazi pohybova aktivita dietata. ono sa to formuje uz od toho pol roka. zivsie deti byvaju stihlejsie

kosska3003
21. jún 2011

@jamaat no ja sa chystam do vratnej na lanovku pekne ale musim pockat kym dojde mm sama nepojdem
@borocka
@ladywitch26 no moja bola leniva ako babo ale teraz je aktivna riadne a ja som bola bacula aj ako babatko tak to moze mat po mne

mystery7
21. jún 2011

@borocka Mirko je zivy za 3 deti, preto je stihly 😉 neposedi, nepolezi. Nema ani nejaky velky pupok 🙂

dm1
21. jún 2011

tusim spominate Matkovu atleticku postavu 😀 . no drobculo moj teraz trosku pribral tak zachvilku hadam aj 11 kg budeme mat 😎

ja si mylsim ze to je hlavne genetika ta zavazi najviac veru

ladywitch26
21. jún 2011

@borocka no ja ako decko, a rovnako aj moja segra sme mali 16kg ako 5 rocne....to ma stanka teraz 😀 a este dalej z genetiky, moja mama ma 170cm a ked ju vazili na porodnej sale, ked som sa mala narodit, mala 52kg. to uz ja som oproti nej tlstoch, ja mam rovnaku vysku a 54 bez brucha 😀
a fabi za prve tri mesiace zivota priberal pol kila tyzdenne, a co viem, tolko ani na umelom deti nepriberaju. teraz je uz asi dva mesiace len na 9.5kg, vobec nepribera a pritom sa ani nejako extra nepohybuje, teda aspon ked ho porovnavam so stankou, lebo ta mala ako keby dve vrtule v zadku 😀

jamaat
21. jún 2011

@ladywitch26
@borocka Nezabúdajte, že genetika platí aj na otca. A Stano nejaký šťúply nie je. 🙂

mystery7
21. jún 2011

ja som ako dieta nebola buclata a ani mm.
Mm sa zda, ze Slavko je buclaty, Mirko nebol taky ako babatko.

borocka
21. jún 2011

@ladywitch26 jaj, ale ty si dala len polku genetickeho zakladu. a co tvoj muz? ten bol ake dieta? ale teda aj 9,5 kila je veru dost. patko tolko nemal ako rocny. ale si pisala ze fabi konence zacal lozit, tak uz bude len pomaly naberat. pato zacal 7mesacny a do roku potom pribral ani nie dve kila.

kosska3003
21. jún 2011

@mystery7 no slavko je na tej fotke co si dala dnes myslim na face je taky baculko aj Marika taka bola

borocka
21. jún 2011

@mystery7 mne sa aj patko ako babatko v perinke zdal buclaty, ale to robi ta poloha v leze. a najme lica nie su vypovedne. skor si vsimni ci ma faldy na stehnach a rukach. to sme zasa my nikdy nemali.

dm1
21. jún 2011

@jamaat jj presne ved Stano je riadny chlap. moj mm bol ako dieta strasne tintitko dlho az do puberty a aj ja som isla o rok neskor do skoly lebo som bola velmi mala a aj tak som bola vzdy najmensia v triede

jamaat
21. jún 2011

A ja si aj tak stále myslím, že ani materské mlieko nie je každé rovnaké. Ale že sú proste niektoré výživnejšie, "mastnejšie". Veď @ladywitch26 aj spomínala, že na odsatom sa jej smotana robila. A mne tiež. Normálne vrstva ako aj na kravskom surovom mlieku (nie z obchodu upravené). A to viem na 100%, že ani kravy nemali všetky rovnaké mlieko, niektoré nadojili viac, niektoré mali viac smotany.

ladywitch26
21. jún 2011

@jamaat on je tlsty, odkedy som odisla do irska a on zostal byvat u nasich. za 9mesiacov ho moja mama vykrmila na 115kg. doslova ho skoro zabila, lebo zacal mavat problemy s tlakom a raz dokonca po jednom zapase co bol piskat skolaboval. na pohotovosti mu namerali tlak 140/120. to je zazrak, ze my sme pri tom jej vareni stale boli stihle. ale ako nie som doma, tak uz mi to ani velmi nechuti niekedy, ked z toho az tuk kvapka pomaly.
teraz ma cosi malo cez 90, ale to ako je doma bez roboty. nic nerobi, len si vypeka torty a kolace, no bodaj by bol potom stihly...

mystery7
21. jún 2011

@borocka @kosska3003 ma faldiky na rukach aj na nozkach a poriadny pupok. Mm ho dnes prebaloval,tak preto si to vsimol. A ma pravdu.

ladywitch26
21. jún 2011

@dm1 danka, stano mal do dvadsiatky 70kg, potom si dlho drzal vahu na 80...keby bol uz vtedy tlsty, tak by som si ho nebrala 😀 😀