Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

borocka
29. jún 2011

@sirinka podpatky mam aj ja rada, ale odkedy mam patrika tak uz ich takmer vobec nenosim.

borocka
29. jún 2011

inak ahojte 🙂
patko rano v posteli ako vzdy vyvadzal a tulil sa. lahol si mi na brucho a po chvili sa cely zhaceny posadil a ze vraj: co to bolo? ty si si prdla?!? 😲 😀 tak som mu vysvetlovala ze mi to skvrka v bruchu. to bolo pre neho uplne nepochopitelne a nepredstavitelne 😲
teraz isiel von so sestrou,ja sa idem okupat a varit 🙄

jamaat
29. jún 2011

Dobré ráno. Zázrak, u nás už druhé ráno bez pyžamových prezliekacích cirkusov. Dnes sa dokonca sama už začala vyzliekať, lebo ja som sa nevedela prebrať a už ma chcela z postele vyhnať. V noci sa stále budila, takže som ohromne vyspatá.
Nie je veľmi pekne, ale ideme pozrieť do lesa k potoku, či sú tam ešte mloky.

iinuska
29. jún 2011

ahojte
U nas dnes zase majstrer bura, prisiel uz rano o pol 8, tak Adamko mi pilil usi uz od 8, ze chce ist von, tak uz od 9 sme boli vonku. Vsade plno prachu, otras, nech to je uz hotoveeee

mystery7
29. jún 2011

ahojky
Dnes som bola na urade prace vybavit papiere, bola som prekvapena ako malo ludi tam bolo-nikde sme necakali, tetuska bola prijemna, rychlo nas vybavila.
Tu je dnes divne pocasie, od rana zatiahnute, stale fuci. Ked sme isli na urad tak sa vyjasnilo, modra obloha, slnki palilo. My sme sa fajne vypotili. Teraz sa opat pozatahovalo 🙄 clovek nevie co na seba.

luba142
29. jún 2011

ahojte 🙂 Tak tu mame zajtra vysvedcko a zacinaju prazdniny...moje nervyyyyyyyy, asi pojde Kika behom par dni z domu 😀 😀

@iinuska co sa tyka tych croksiek tak ja mam take cinakovske, su makke, celkom pohodlne, kupila som si dvoje, jedny mam na balkone 🙂...ako som tu vcera Danke pisala tak ma na na jednej nohe ominali z nutra a robili otlak,ale dnes som si ich vymenila za tie druhe z balkona a uztie ma neodreli 😅 😅 ,inak ako som pisala su fajne makke

dupinka
29. jún 2011

Ahojte!
viem, že sa to tu omieľa stále dookola, ale potrebujem poradiť, či idem "dobre na vec":
odúčam Adamka od plienok, nechávam bo v slipkách doma, vonku a na spanie ešte plienku dávam. Donekonečna opakujem, či mu netreba cikať. Niekedy si sadne na nočník dobrovoľne, inokedy nechce, tak ho nechávam tak, ale sledujem. Až na pár prípadov, kedy som ho hneď chválila za pekné vycikanie, tak sa pociká!! A to sa tesne predtým pýtam, či mu netreba, kontrolujem suché gaťky. 😠
Keď má plienku, tak pekne ukáže, že ciká, a aj naozaj má pocikané. Napr. keď sme na plávaní a vidí, ako detičky cikajú na nočník, tak aj on ide.

Mám s tým prestať a počkať ešte nejaký čas, alebo skúšať ďalej? Normálne mám nervy, keď mu dohováram, vysvetľujem, a on na mňa ani nepozerá! A pripadám si ako papagáj, keď sa každú chvíľu pýtam to isté 😖

borocka
29. jún 2011

@dupinka ja osobne by som mu dala naspat plienku kedze sam sa este nepyta. ale nocnik nechaj na ociach,mozno ho sameho trkne prave ked nebudes naliehat. lebo tym ustavicnym vypytovanim mu zrejme akurat ides na nervy a potom sa zatne ako mulica. ocividne vie presne co ma robit, a kam to ma robit. len o to zrejme este nema zaujem. myslsim ze staci ked prestanes tlacit a do tyzdna sa zacne aj sam pytat. bude potom na seba viac pysny. mozno viac ukazovat decka aj na ihrisku ked cikaju.
a ked uz na to dojde ze sa zacne pytat,tak plienku odstav uplne. neber ju ani von. napr pato bol z toho vymyleny, ked sme boli na prechadzke a mal plienku tak sa nervil kym som ho nevyzliekla a nevycurkal sa riadne. a potom doma zasa na to zabudol a pocikal sa v domneni ze tu plienku ma. teraz uz navyse startuje leto,takze ked aj bude chvilu v mokrom tak sa nic nestane a robrat nahradne slipy a kratasy je to najmenej 😉

dupinka
29. jún 2011

@borocka díky za typ. Asi to takto predsa len bude lepšie. 😉

iinuska
29. jún 2011

@luba142 ja mam pocit, ze Peto ma prazdniny cely rok 😲
@dupinka U nas je to tak, ze Adamko sa cielene nepyta, tiez mu musim stale dokola opakovat, ze ideme cikat. Niekedy ani nechce, ale nakoniec vzdy vytlaci aspon 2-3 kvapky, takze sa snazi.Ale jasne ze uz aj nehoda sa stala. U nas je problem s kakanim. Vzdy caka na plienku. Vacsinou stihne este rano v postielke.
Podla mna to chce len cas, uz ked ste s tym zacali, a da sa to zvladnut, tak by som v tom pokracovala.

dupinka
29. jún 2011

@iinuska a ako často ho dávaš sadnúť na nočník? U nás je úspech aj to, že tam vôbec sedí, lebo doteraz nočník ignoroval a záchod akurát tak toaletný odmotávať a splachovať. 😀

borocka
29. jún 2011

@iinuska
@dupinka inka vidim ze aj ty adamka este len stopujes. ale ak je ochotny sa vycikat kolko sa da,tak je to ine.......nehoda sa zrejme stava zriedkavo. ale dupkin adamko asi ani cikat nechce, len vynimocne.....a zrejme sa casto stava ze sa pocika. to ho moze aj demotivovat.
inak inka,mohla by si to skusit nechat na adamka, mozno sa pol dna bude pocikavat ale ked si uvedomi ze ho nesledujes a nestriehnes za neho, tak mu docvakne ze on musi povedat kedy sa ide cikat. mam dojem ze on je celkom chapave a nepriecive dieta. teda nie ze by dupkin adamik bol nechapavy........ale niektore deti proste lepsie spolupracuju ako ine 😉 a ak si spominam tak to nie je tak davno co aj inkin adamko odmietal cikat na nocnik,ze? a nechala si mu cas........

kosska3003
29. jún 2011

no u nas je taky problem ze viem aj on avie ze sa jej da cikat ale drzi to v sebe aj ked dnes dva krat sa vycikala bola 45 minut na serbli a aj sa vykakala ale malo potom som jej dala plienku isli vonku ku rieke a tam sa aj pocikala aj vykakala tak samozrejme plienka dole druhu som nemala tak bola bez nej a potom chytila zachvat da sa jej cikat ale do serbla nie tka revala hadzala sa o zem ale nakoniec sa potom doma vycikala tak som ju pochvalila ona si zatlieskala a isla spat tak teraz cakam ze sa zobudi a zase bude plna plienka

dupinka
29. jún 2011

@borocka včera napr. sám sadol na nočník, keď som povedala, že ideme cikať, a tlačil, až sme sa rehotali, aký je podarený. A postavil sa s tým, že nejde. Dnes sa pocikal, tak som sa ho pýtala, či si ide sadnúť, tak raz sa mu podarilo pár kvapiek, chválila som ho a potom už na nočník odmietal, ešte sa docikal do gatí.
A včera na plávaní normálne vybehol z bazéna, že chce cikať a sám utekal k nočníku. 😕 😕

luba142
29. jún 2011

@iinuska
@dupinka aj ja davam Barborku sama na nocnik,nepyta sa, davam ju rano ked vstaneme, to ma aj suchu plienku,alebo mozno raz nacikane v nej, to sa pekne vycika dost a potom vydrzi cca 1,5 hodky, dam ju zase medzi tym vypije flasu mlieka a mozno aj nejaku vodu,caj, vycika sa a niekedy aj vykaka ako vcera. My nemame problem s kakanim teda nepyta plienku,ale pokaka sa do gati,ked ju nedam na nocnik...aj cikaci nehody sa stavaju,ale menej uz 🙂

@dupinka na spanie a vonku davam plienku,ale doma nie a tiez ked ju stale davam na nocnik tak sa jeduje a vstava, tak ju necham tak, niekedy vydrzi aj 2 hodiny ...este 2 tyzdne dozadu sa mi odmietala vycikat aj vykakat mimo plienky, mohla tam sediet aj hodinu a proste ako zatata

luba142
29. jún 2011

@dupinka zrejme pre neho je motivacio,ze vidi ine deti 🙂

borocka
29. jún 2011

@dupinka no neviem, my sme taketo problemy nemali. po dvoch dnoch pocikavania sa a mojho stopovania sa zacal celkom spolahlivo pytat.
ja myslim ze ak chces pokracovat v oducani, tak ho rano upozorni ze si obliekate slipky. ze plienku nemate! ze treba povedat ked potrebuje cikat alebo kakat. ze tam ma krasny obrazok a ked sa pocika tak obrazok bude plakat. ze bude mat mokre. obcas pocas dna mu to pripomen ze sa treba vypytat,ale nedavaj ho sadnut len tak. myslim ze aj prazdny nocnik po snazeni nie je velmi motivujuci. ked sa pocika, nevadi. vysvelit co sa stalo a preco sa to stalo a aspon 5-10 minut nechat v mokrom. nech zisti ze je to dost neprijemne.

mystery7
29. jún 2011

no u nas nastal pokrok, Mirko sa pekne sam pyta na nocnik. Minule sa mojou vinou pocikal (prisli sme z vonku a ja som mu chcela najprv ruky umyt,ako pocul tiect vodu,tak to neudrzal 😅 ) normalne plakal. Myslel ze jeho vina. Ale stale nevie cikat postojacky, len na nocniku.

iinuska
29. jún 2011

@borocka dobre si spominas, ale na ten nocnik nechodi uz vobec. U nas funguje wecko. Ked si este predtym obcas aj sadol na nocnik, tak mi hovoril, ze ho to tlaci. Potom chcel cikavat len nastojaka, tak teraz cikame len do wecka.
@dupinka no, u nas len zachod, ako som uz pisala borocke, ale teraz ame aj tak stale vonku, takze do travy. A ako casto? Tazko povedat. Kazdu hodku zhruba

dupinka
29. jún 2011

@borocka presne takto to robím, že my vysvetľujem, že nemá plienku len slipky a nechceme mať mokré, tak musíme cikať do nočníka. Jemu však mokré nevadí. Asi nám neostáva nič iné, len byť stále niekde v prítomnosti detí. čo je teda fakt nereálne. 😒

iinuska
29. jún 2011

@mystery7 a vonku Mirko ao cika, ked nevie cikat postojacky. My od zaciatku len postojacky. Dokonca zo zaciatku som mala s nim problem, ze chcel cikat postojacky aj na zachode, ked videl mm a Petka 😀

kosska3003
29. jún 2011

no toto vysvetlovanie aj my absolvujeme aj pekne gatky som jej z obrazkom kupila teraz sa zobudila a krici kako a cela mokra co sa precikala teraz sedi na nocniku tak som zvedava ale asi nic nebude kedze plienka bola mokra

luba142
29. jún 2011

@kosska3003 to veru nie, ked bola zacikana....skus tak za hodinku ju dat znova 🙂

dupinka
29. jún 2011

baby, díky za názory, uvidíme, ako to pôjde v ďalšie dni a podľa toho sa rozhodneme, či budeme pokračovať, alebo to ešte nateraz stopneme. 😉

kosska3003
29. jún 2011

@luba142 cvrkla par kvapiek ale sedela tam to je hlavne len jej isla pesnicka tak musela vyskocit kuka spievankovo

mystery7
29. jún 2011

@iinuska no vonku necika za nic na svete, vydrzi aj 3 hodiny 😅 nechapacka

ludmilabb
29. jún 2011

@borocka no tazke je vysvetlit dietatu ked ti v bruchu skvrka...mne Sofia zase reaguje ked sused buchne niecim uz si mysli ze niekto klope u nas na dvere
@jamaat boli dake mloky?
@kosska3003 u nas spievankovo frci kazdy den, ono je to super len ked Sofia aj mna stale zapaja do toho, spolu musime tancovat

ludmilabb
29. jún 2011

este k cikaniu, ja som to uz nechavala na Sofiu lebos a pekne pytala ani sledovat som nemusela ale ako sme boli u svokrovcov tak jej parkrat uslo, vycikala sa veselo ani nic nepovedala, takze teraz ju davam ked si uz myslim ze treba ale aj sa sama pyta

jamaat
29. jún 2011

@ludmilabb Troch mlokov sme objavili, aj som sa snažila odfotiť ich pod vodou, ale bola tam tma.

@dupinka Ja súhlasím s borockou, čo ti písala k cikaniu.

mimi21
29. jún 2011

@mystery7 ze 6,5kg, my mame skoro 6mesiacov a emka ma len 6250g - v pondelok sme boli na poradni, riadna slecinka je ta moja emka 😀
a v noci ako? mirko je s vami v izbe, alebo sam? a slavko ako v noci spava? mne sa emka niekdy aj 3krat za noc zobudi, ako napriklad dnes 🙄
@borocka ano chodidla stahuje dovnutra a ked sa jej pozriem na chodidlo odspodu, tak niekedy ho ma tak az do obluka, ale podla mna len malokedy, nechcem to podcenit ale zas na druhej strane tie ortezy sa mi velmi nezdaju ze by pomahali 😝 su dost volne a velmi stiahnut to zas nemozem

emka dnes cez den malo spala tak uz ma noc, som zvedava ako to bude vyzerat dalej 😅