Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

borocka
7. júl 2011

@erinnuska ??? nie nie, ziadne odsudzovanie!!!!!!!!! akurat povedanie si nazorov,
tak iste ze dnes to bez tych PC a TV a neviem coho proste nejde, ale decka uz od mala treba viest aj k fyzickej aktivite 😉 treba polozit zaklady 😉 ja vidim uz teraz ze pato nebude ziadny intelektualny knizkovy typ ( hoci samozrejme by ma to velmi potesilo), ale sporty nas uz teraz zaujimaju, aj futbal aj hokej. a energiu ktoru ma potrebujem usmernit spravnym smerom, lebo ak si ju nevybije pri sporte tak si ju vybije pri zlosti, priekoch,...

mimi21
7. júl 2011

hello koceny
dnes sme boli s emkou na sono uzliniek za uskami, dr povedala ze ale nema taku sondu, ktorou by jej to urobila akoze typicky obraz slovenskeho zdravotnictva, ale urobila jej aspon sono bruska, nikde inde uzlinky nema, takze je to vraj ok
a vidim ze riesite kociky a deti v nich, mne ninka nie je v kociku od minuleho leta, teda cca od 14mesiacov - a to myslim, ze to sme vtedy kocik odstavili uz uplne, proste chodi na peso
podla mna taketo dieta ma uz behat, a je len pohodlnnost rodicov ak aj taketo velke dieta ako mame my daju do kocika, vtedy sa ide tam kam chce mama a nie kam chce dieta 😀 sice sa ide rychlejsie, ale ja napriklad ninku potrebujem aj unavit, kedze ona ma energie aj za 4deti 😝

zuzkaprofant
7. júl 2011

@ladywitch26 to sme chodili ale uz je to male a maly to uz nechce , ale ako som pisala mne vyhovuje ze ked idem na nakup do mesta a pod kde ho nepustam mi sedi v kociariku a nieco papa ja ho ustvat nemusim behnim od mala ma malo kg je sportovy aj tak a obezni asi nikdy nebude lebo asi patrime ku postavam ako ma simi mala ze vazime radsej s nacikanou plienkou aby sme neodpadli tkaze ako kazdemu vyhovuje

ze pc typ a co tu robime na materskej dovolenke mi tiez sme na pc par hodin denne 😀

borocka
7. júl 2011

@zuzkaprofant tak urcite mate vybudovane aj chodniky, alebo pesiu zonu, ci?? o to ide, my sme zacali bez kocika uz pred rokom, zo zaciatku som za nim musela behat, sledovat na kazdom kroku, stale okrikovat, napominat........a teraz uz pochopil kade chodia auta, kade ludia, co sa moze stat ak vybehne na cestu,.....takze naozaj ide celkom kultivovane po chodniku,pripadne po kraji cesty. a vacsinou sa uz aj za ruku drzi. a to pred pol rokom bolo ozaj ako u neandrtalcov 😉
ja ho k PC zasa vobec nepustam. myslim ze na to ma casu a casu. ale ked uz sa k nemu dostane, tak stlaci jedno tlacitko a vyskoci aj 5 okienok, takze nejaky skryty talnet mozno bude 😀 a mobil mu do ruky tiez este nepatri.

jasne,co by som dala za to aby vydrzal sprostych 10 minut pozerat vecernicek, alebo 15 minut citat knizku. ale nie! nikdy ziadnu knihu neprecital, ani ziadnu rozpravku nekukol. max ak nejaka reklama ho zaujala.

mimi21
7. júl 2011

@zuzkaprofant mne sa zda trochu moc, ze 2rocne dieta vie ovladat iphone a "ide si pekne na youtube"
podla mna taketo decko ma behat po dvore, hrat sa v piesku, s autami a kockami...

zuzkaprofant
7. júl 2011

@mimi21 no mimi kazdy svoje dieta vychovava ako uzna za vhodne mi takto 😉 jasne ze beha po dvore, hra sa na piesku neboj tu fazu sme nepreskocili ,

@borocka jasne mame a jasne ze chodi mi maly aj peso len som pisala a som chcela sa opytat ci bravate kociare alebo ci ich este pouzivate a pod a zacalo to tym ze som mys vravela kedze sa pozname osobne stretli sme sa v ke a videla som kolko jej maly prejde peso ze ci s otho potom nie je nervny ze je velmi unaveny lebo ona ma dost ku tescu a spet podla mojho nazoru, jasne ked niekomu vyhovuje deita ustavat ze mu lepsie spi a pod tak v pohode
kazdy ma svoju metodu a sposob aky mu vyhovuje ja mam tkay ze kociar pouzivame a este budeme min rok ,

kazdy ma na danu temu svoj nazor , kazda mama ma svoju metodu vychovu zato netreba ocami prekrucat a pod
🙄

borocka
7. júl 2011

@zuzkaprofant nemyslim ze ta energia a pohyb idu od hmotnosti, patko tiez nema ani len tych 12kil. fyzicky vidim ze je slabsi od decak co maju 14kil napr, teda slabsi v zmysle, ze prehra bitku o hracku, ze nevie tak silno pedalovat na bicykli a podobne......mozno nevie ani tak rychlo behat. ale energie ma dost, je mrstny, pohyblivy, aktivny,ohybny, pruzny. a pohyb potrebuje. pohyb je zdravy. pohyb ma rad.
a na nakup chodime peso, v obchode si sadne do kosika, a potom zasa peso pride domov a ja nakup nesiem v ruke. ked potrebujem nakupit vela, tak sa ide autom. pripadne ho necham doma nech ho niekto postrazi. ale taky ozajstny nakup ti ani kocik neporiesi 😉

@mimi21 tak super ze je emka v poriadku 🙂 inak ako rastiete?kolko vazite? ja mam neterku decembrovu, a ta uz ma 7kilo prec 😀 😀 to je taka riadna jedacka,ale len cisto mlieko od mamy. ziadne prikrmy neznesie. ksichti sa, vypluva,....
a s tou pohodlnostou rodicou...no co, vystihla si to 😝 iste ze obcas je to nutne,lebo nemas cas sa dietatu venovat ked nieco vybavujes, a nemoze ti utekat kade tade po uradoch.... ale ked sa ide na prechadzku,tak sa ide na prechadzku

mimi21
7. júl 2011

@borocka no emca ma 6,5kila, na vecer uz papame kasu, ale na nocnom spanku sa to nejako neprejavuje... 🙄
treraz sa mm konecne z ninkinej izby prestahoval do spalne a ja obcas dam emku nadranom do velkej postele, len ako je tam aj on a ona ma novy objekt tak uz potom nezaspi, stale za nim natahuje rucicky, chce ho chytat, no proste sranda 🙂 a potom uz samozrejme nespi
aj dnes to mm vzdal a o 4 isiel spat do detskej izby 😀
a co sa papania tyka, tak emke chuti velmi, uz aj zeleninka s maskom, pekne mi papa, ale ked zazenieme prvotny hlad, tak mi chta lyzicu a to je potom jedlo vsade naokolo 😝

luba142
7. júl 2011

@zuzkaprofant no pekne ho ucis, to by ma vo sne nenapadlo nechat malej mobil,alebo sediet pri pc, to este nerobi ani moja starsia dcera,ktora sa raz za tyzden zahra na pc nejake hry,ale to je limit co jej dovolime,pokial to nepotrebuje, tak ten mobil ani mat nebude.
@mimi21
@borocka ja beriem kocik len v tom pripade,ze chcem ist pesi do mesta nakupit nieco,ale to je minimalne raz za tyzden,alebo za 2 tyzdne, lebo nakupy robi mm autom ked ide z roboty 😀 ...inak chodievame pesi aj my...alebo ideme len pri kociku do mesta na zmrzlinu,kedze mame mesto pol hodku od domu a v meste v aleji pri fontankach si pobehuje a potom nazad uz je unavena tak pol cesty sedi 😅 😅

borocka
7. júl 2011

@mimi21
@zuzkaprofant inak aj vase deka su spinave od malicka na nohe po posledny koncek vlasu na hlave????? alebo len tento moj?? to je priserne. kazdy den v hlave kopa piesku, nohy sa spotia, potom sa na ne polepi kopa prachu, ma cierne medzi prstami aj na nohach aj na rukach. o obleceni ani nepisem 😠 spoti sa, potom kdesi spadne na kamenoch ci v piesku. vyzera ako posledne ciganca 😕 este ak dakeho psa stretneme,ze ho hladka a ten pes ho poolizuje, no fuj 🙄

mimi21
7. júl 2011

@luba142 suhlasim s tebou, podla mna mobil ani nic podobne takemuto dietatu do ruky ako hracka nepatri, jasne ze aj mne ninka chyti mobil do ruky a robi akoze telefonuje, ale nevie ho ovladat

mimi21
7. júl 2011

@borocka no jasnacka 😉
mm stale vravi ci musime kupat, resp sprchovat ninku kazdy den, ale ja ked vidim aka je ufulana, tak ju radsej supnem ppod sprchu ako keby som ju mala len umyvat pri umyvadle
teraz v lete ked je cele dni von, vala sa po trave, baze, trampolina, pieskovisko a tak - no neumy do decko vecer poriade 😀 niekedy sa smejem, ze ju celu supnem do pracky
a s oblecenim je to podobne 😝 ja periem inak tak 6krat tyzdenne a to emka toho este vela nezaspini 😅

borocka
7. júl 2011

@mimi21 tak to je super ked jej chuti 😅

borocka
7. júl 2011

@mimi21 ja dnes napr som ho aj cez den po obede osprsila. no taky bol ako prasa,celu postel by zaspinil.

luba142
7. júl 2011

@mimi21 no presne aj nasa,sem tam nejako posle par sms na prve cislo v zozname, tda prazdnych 😀 😀 ked neni zablokovany
@borocka no jasne aj nasa je spinava,ale do piesku chodievame malo, a ked sa hrabe v kamienkoch,co je u nas caste tak potoj ich vytriasam pomaly aj z plienky 😀

iinuska
7. júl 2011

@borocka tak spinavy byva aj Adamko, a to riadne. Teraz prerabame dvor, tak este k tomu plno prachu, jasne, ze Adamko musi naberat, presypat, s vodou sa hrat, pobehuje okolo majstrov, no si to riadne uziva. ked to tu dorobia, to uz bude pre neho nuda 😀 najhorsie na tom je, ze oni chodia uz na pol 8, a Adamko roalepi oci, uz chce ist von, lebo ich pocuje 😅

borocka
7. júl 2011

@mimi21
@luba142 patko mal raz mobil v kinderku,uplne taky malinky,ako polka mojho malicku,tak na nom sa hra ze telefonuje.a to su riadne dialogy 😀 😀 a na mojom mobile si ho konecne vie vysunut a neivem ako,ale vzdy sa mu podari pustit pesnicky. zapamatal si ikonu prehravaca, nastavi sa na nu, trikrat potvrdi a uz mu mobil spieva.z toho je potom stastny.
a tie kamienky hlupe, tiez ich ma rad a vzdy sa mu vsetky nechtiky postiepia a polamu....ptom skrabe ako kocur

ladywitch26
7. júl 2011

@borocka
@mimi21 my stale stanke vravime, ze je ako ciganske decko. zafulana az za usami. a zvlast bundicky musi mat az tri, lebo akonahle vytiahnem cistu, tak do vecera je komplet cierna.

inak ja stanke mobil beriem z ruky v momente. za prve, z muzovho v momente odosle aj 5 prazdnych sms a za druhe, podla mna to skodlive ziarenie z mobilu ozaj decku moze skodit. my sme zo spalne vypratali aj mobily, aj televizor aj vsetku ostatnu elektroniku a odvtedy sa nam spi bohovsky dobre 😉

luba142
7. júl 2011

@iinuska no ved musi sa zapojit,ved je chlap 😀 😀 ,ale ako poznam nasu tak by tam nechybala ani ona 😀 😀

mimi21
7. júl 2011

@ladywitch26 ja ninke poviem ze je ako cigánča a ona zopakuje dziganička 😀
a minule ked sme isli od mamy tak dala, ze : som dobre vyspinkana lebo mam chlpate oci 😀

borocka
7. júl 2011

@iinuska tak to si viem zivo predstavit 😉 ved aj pato je takyto majster-pomocnik 😝 kazdu sobotu rano ide zobudit deda a vraj: ci sa uz ide pracovat ze on bude pomahat. no bodaj by to chalanom ostalo.

luba142
7. júl 2011

@ladywitch26 tak v spalnoi mame len jeden radiobudik, koli hodinam, telka je vsade inde tak tam byt nemusi 😀 a mobily mame v noci vypnute takze koli budikom su tam,ale vypnute 😉

borocka
7. júl 2011

@mimi21 a to su ake chlpate oci?? 😀 my zasa rano ked vstaneme, tak kedysi som ja patovi skamre vyberala a teraz on mne este eldva oci otvorim a on mi uz picha prsty do oka ze tam mam spiny 😝

mimi21
7. júl 2011

no nic, idem ja driemat pred telku, zase o sto rokov pridem 😀

mimi21
7. júl 2011

@borocka no to netusim, to si sama tak vymyslela 🙂

borocka
7. júl 2011

@luba142
@ladywitch26 nam elektronika pri spani nevadi, to tu mame PC,TV,mobil. skor nam vadi ranne slnko a sibnute kohuty o pol piatej rano.

ladywitch26
7. júl 2011

@luba142 my ako sme v tomto novom dome,tak telku pomaly ani nepozerame. mame ju hore na poschodi a komu sa tam chce stale behat... 😀 az o osmej vecer muz zapne. ja som tam hore na poschodi dokonca uz par dni ani nebola 😀

sssimi
7. júl 2011

Ahojte kočky.
Ja sa tiež pridávam k cigančatám :DDD Aj keď u nás fičí, že je ako čert 🙂 Denne sa prezliekame aj 3x, lebo sa až lepí všade 😀 A aj sprchu dávame denne. Večne má zalepené vlasy od niečoho a o rukách a tvári ani nepíšem....

Sarah sa dnes popálila na ruke. Prišiel mm domov na motorke a obšuchla sa o výfuk ☹ .... Má to si 3cm veľké, ale na tej jej mini ručičke je to až gigantické. Našťasie sa jej nespravili pluzgiere, tak sme s tým ani nikam nešli, len som jej na to šupla aloe sprej a gel.

sssimi
7. júl 2011

@borocka no ja som do spálne TV zatrhla. Mm by pri tom drichmal a na mne by zostalo vypínanie, keďže pred TV nezaspím. Tak som mu povedala nech sa odsťahuje do obývačky 😀 Mne to vôbec vadiť nebude 😀 😀 😀 A vlastne okrem odposluchu, tak ani inú elektroniku nemám. A veruže ani nechcem.

luba142
7. júl 2011

@sssimi joj chuda male, snad to rychlo zmizne, viem si to predstavit, raz ako decko som ja na taky horuci vyhuk strajchla lytkom 😝 😝
a co sa tyka zaspavania tak aj ja musim mat tmu...uz len ked mi blika telka v chodbe z obyvky tak mam problem musim si dvere zatvorit,