Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

hoogy
18. júl 2011

ahojte kocky, aj tu je chladno. my sa zase cez vikend chystame na slovensko po mesiaci tak to bude zase kulturny sok :D

@jamaat to mas stastie ze ti takto v kociku este pospi. my sme minule boli v zoo a maly nam ani v aute nezaspal. potom vecer zalahol o 6 tak odvtedy ho radsej davam spavat cez den a planujeme len pol dnove vylety. alebo sa ideme vyspat a potom sa na kupalisko vratime.

mystery7
18. júl 2011

ahojky
Tu je ale mrtvo ☹ u nas doobedu horucava a slnko plalilo, teraz sa kompletne pozatahovalo. Ale pochybujem, ze zaprsi.
Chlapci pekne spinkaju, ja jem a periem. V poslednej dobe som stale hladna a hladna, uz mi to lezie na nervy 🙄
Doobedu som bola dat krv, zajtra poobede ma caka kontrola na internom koli cisaraku. Som zvedava. Dufam, ze mi nic nezistia.

V poslednej dobe sa mi zda, ze sa Mirkovi robi plocha nozka. Mal uz peknu klenbu a teraz je uplne rovna. Doteraz som mu stale kupovala poloortopedicke topanky, len teraz som kupila obycajne sandalky a tie crocsy. Tak neviem, ci to moze byt tym? Ja som ako dieta tiez mala ploche nohy a nosila som vlozky do topanok. Ale neznasala som ich a stale som ich davala von. Teraz s tym problem nemam. Neviem, ci to uz mam riesit, alebo pockat?

hoogy
18. júl 2011

@mystery7 skus mu este chvilu kupovat nejake ortopedickejsie topanocky.mozno mas inak taky pocit a skus sa este poradit s doktorkou ze co si mysli. mne sa tiez niekedy zda ale na tej detskej nozicke sa to tak tazko rozorna. ja matkovi,ale stale kupujem v lekarni topanky,aj ked je to drahsie,ale pre istotu.

mystery7
18. júl 2011

@hoogy spytam sa dr a pripadne mu kupim este jedne poloortopedicke sandalky.

soffi
18. júl 2011

ahojte, dlhsie som sa neozvala, lebo vonku je tak pekne....ale dnes mam zly dne, manzelovi zdvihli odvody, takze budeme mesacne chudobnejsi o 200e, takze ziadna dovo :(, potom som sla s malou k ortopedovi-chodi ppo spickach a lekar ma nepotesil, ma skratene achyloveslachy, odporucilnas na ineho lekara, vo stvrtokideme k nemu, vravel nieco , ze bude nosit dlahy, alebo operacia :(, myslela som ze skoncime s maximalne ortopedickou obuvou :(, a nakoniec ja-bola som tiez lebo ma vzdy bolia kolena, od mala, a terza mi po 20rokoch zistili ze mam chrupavky v kolene totalne v kely...musim brat lieky na zlepsenie chrupavky, nenamahat a neexistuje na to nic ine len ak tak vymena kolena...

mystery7
18. júl 2011

@soffi no tak to je na nervy 🙄 drzim palce, aby ste to zvladli. Ale to mu nejako velmi zdvihli odvody, co sa stalo? Snad jej tie dlahy pomozu a nebude treba operaciu. A ty jedz viacej gumenych macikov 😉 to sa len tak hovori

iinuska
18. júl 2011

@soffi uf, tak same neprijemnosti. Drzim palce, aby vsetko dobre dopadlo

luba142
18. júl 2011

@soffi hruza...vsetko dobre prajeme a hlavne aby ste boli zdravi

jamaat
18. júl 2011

@mystery7 Tá nôžka sa mu určite nemohla spraviť za taký krátky čas kvôli letnej obuvi bez ortopedickej klenby.
@soffi No ohromne! To nejako veľmi veľa až o 200 eur! Mal taký vysoký príjem za minulý rok? Držím palce s nôžkami. A čo sa týka kolien, mne už pred 10 rokmi na rontgene povedali, že mám zničené kolená, vraj či som profesionálne športovala. Tak som sa zľakla, že bude zo mňa nejaká babka čoskoro, ale je to v pohode zatiaľ. A nebrala som nič na to. Teraz beriem kolagén, to je aj na kĺby, aj na pokožku.

hoogy
18. júl 2011

@soffi juj to je neprijemne. drzim palce nech sa to vsetko dobre vyriesi.

emode
19. júl 2011

@soffi tie odvody teraz prehodnocovali vsetkym ... ale 200 Eur je dost, ak priznal vyssi prijem za minuly rok, tak bohuzial ☹ fakt nepotesi ...
a k tym slacham, kedy zacala chodit po spickach? ja si pamatam, ze my sme preto od cca 7mich mesiacov cvicili lahku Vojtovku kvoli tonusu na nozickach, lebo hrozilo, ze bude chodit po spickach a presne nam aj vysvetlila, co chodenie po spickach moze sposobit ☹ mas dobru pediatricku, ze si taketo veci nevsimla alebo sa ta nepyta?

soffi
19. júl 2011

@emode ona chodila po spickach vzdy, pediatrick ami povedala ze sa to do dvoch rokov neriesi....a tak som sa hned po dvoch rokoch pytala na ortopesiu , pretoze sa mi to nepacilo...zajtra budem mudrejsia

soffi
19. júl 2011

@emode inac tych 200e som pocitala aj so zdravotkou, a my sme podavali vysoke DP kvoli uveru, takze asi tak... 😒

jamaat
19. júl 2011

@soffi Daňové priznanie, nech je akékoľvek, sa vždy v niečom negatívne prejaví.

kosska3003
19. júl 2011

ahojte ja som k.o robime fasadu leje ako hlupe chlapy si doju o 11 ako pani o 5 idu domov lebo nemaju materal ja ledva dycham co som taka chora dychal len tak napoly aby som zila mala neposlucha no komu moze byt horsie uz nech dojde mm hore lebo ma porazi aaaaaaaaaaaaaaaa

luba142
19. júl 2011

@kosska3003 a bola si u lekara? co ti je,mas lieky?

kosska3003
19. júl 2011

@luba142 dem zajtra ved uz mi bolo ako tak dobre to az dnes toto ma boli vsetko cele plca ako keby mi cosi na ne tlacilo alebo co neviem

mystery7
19. júl 2011

@kosska3003 tak to ti nie je co zavidiet. Nemas nejaku anginu? Bez k dr nech sa ti to nezhorsi.
Chlapom povedzte, ze sa zacina o 7:30 a snad dojdu na 8 🙄
U nas taka palava, dazd nehrozi, strasne sa potime.

Dnes som bola na internom koli kontrole po cisaraku. Mam velmi nizke hodnoty zeleza, vapnika a fosforu. Musim doplnat v tabletkach ☹ 🙄

hoogy
19. júl 2011

@mystery7 neboj to sa ti napravy tie hodnoty aj ja som mala po porode. teda ja mam zelezo konstantne nizke uz som sa naucila ze ked som nejaka moc unavena z nicoho nic tak si dam zelezo.

my sme dnes malli na navsteve susedov🙂 no 6 deti velka radost tolko urcite mat nechcem:D.ale nepustila som ich kym neupratali tak aspon zbierat hracky nemusim.

kosska3003
19. júl 2011

@mystery7 anginu nemam lebo hrdlo ma vobec neboli aj kasel mam taky dusivy az ma natahuje idem zajtra lebo uz ledva dycham ani lezat nemozem budem po sediacky spat isto toto by som nikomu nepriala

hoogy
19. júl 2011

@kosska3003 mozno to budes mat na prieduskach. skoro sa uzdrav.

luba142
19. júl 2011

@kosska3003 bud priedusky,alebo pluca ja odhadujem a to neni teraz teda bohvieco 😒 😒

kosska3003
19. júl 2011

@luba142 no asi priedusky s tym som mala problem aj v detstve no uvidim zajtra

hoogy
19. júl 2011

@kosska3003 preto ma to napadlo lebo ja mam stale s tym problem a takto sa citim ako keby na mne sedel slon ked dycham.snad to nebudu pluca.

kosska3003
19. júl 2011

@hoogy no presne ako keby niekto na mne sedel a musim normalne bojovat s dychanim

luba142
19. júl 2011

@kosska3003
@hoogy ja som naposledy mala taketo stavy ked som mala zapal pluc v zime, najskor mi dr. liecil priedusky,ale mala som zvysenu teplotu cely tyzden a aj ten pocit tlaku na hrudi, nakoniec ma poslal na rengen a uz to bolo na plucach, dal mi druhe lieky a za dalsi tyzden este dalsie takze som mala troje ATB po sebe 😒

kosska3003
19. júl 2011

@luba142 ako mam sa na co tesit a to ide mm v pondelok do roboty

luba142
19. júl 2011

@kosska3003 no nemusis to mat take ako ja 😀..,.to zase uz je tri tyzdne? boze to leti, ale...

kosska3003
19. júl 2011

@luba142 no to hej a hlasia prsat tak este aj fasadu budem mat na starosti este ze je tu svokor

borocka
19. júl 2011

same pekne veci sa zasa riesia 😖

@mystery7
@jamaat k tym plochym nozkam, da sa v tom ist vobec dozadu?ved ked uz raz mal nejak vyformovane tak to sa snad ani neda znovu splostit?? ci??????????,, 😕 a ja by som to na topky nehadzala.tiez zatial patovi kupujem s formovanou vlozkou,ale ked sme my rastli tak nic take nebolo a vyskytovalo sa to uz vtedy celkom zriedkavo.