Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

mystery7
1. aug 2011

nemam problem ist aj na poznavaci zajazd, ale to nie je dovolenka. Ved po takom poznavacom zajazde sa treba este 2 dni davat do kopy 😉

dm1
1. aug 2011

@borocka ja zase milujem more ale nie lenosit na plazi od rana do vecera skor si zaplavat trosku oddychnut ist sa prejst a tak

@iinuska sme na tom podobne. tiez uz sme s mm boli v rakuskych alpach, na dovolenke vo svajciarsku aj v talianskych dolomitoch ale v tatrach sme neboli 🤐 . Ale zase vsetko sa nam to akosi tak naskytlo ze by bol hriech neist tam

borocka
1. aug 2011

@mystery7 na poznavacom zajazde som este nebola. my sme sa nasli partia rovesnicok, vtedy sme nemali ani 20, a proste nas nebavilo vylihovat. chceli sme vela vidiet a vela zazit. a bolo to uzasne, nie len pamiatky a kultura, ale aj nocny zivot, diskoteky,.......proste absolutny ulet vysokoskolacok bez zavazkov.
proste najlepsie prazdniny. no bomba. nikdy nezabudnem.

kosska3003
1. aug 2011

ok diky uvidim musim zajst do mesta do ikey to mam 200km tak to sa mi neoplati ist tam kupit 😀 😀 😀 😀 😀 no ja mam rada dovolenku pri mory mne slana voda vobec nevadi milujem plavat v mory a este ked su vlny v nich blbnut ani malej vobec slana voda nevadila no tento rok to nevyda ☹ ☹

mystery7
1. aug 2011

@borocka verim a viem si to predstavit. tiez mam vdaka ludom, ktorych som stretla na vs kopec super zazitkov

mystery7
1. aug 2011

@kosska3003 to je tak, ked chces mat pekny dom 😉 moja mama sa stale rozculuje, ze keby si odkladala peniaze co neustale investuje do domu, tak by si mohla na mesiac prenajat cely ostrov 😀 a po navrate by jej dom spadol na hlavu 😝

emode
1. aug 2011

@borocka ked chodime do aquaparkov, nikdy nechodime na cely den, to je este fakt zbytocne, i ked sofia by sa cvachtala od rana do vecera, takze to by nebol argument, ale stacia bohate aj 3 hodiny, ak neratam nase plazove kupalisko tu v BB, to je lacne, ale vsak to aj tak vyzera, no boli sme uz ... a tieto ubytovacie kapacity okolo besenky ponukaju aj Liptov kartu a potom mas vstupy s 30% zlavou ...

tatry som este davnejsie ako tak zlozila, ale zislo by sa znovu ... no nejake extremy to nie su, mam zavrate z vysok, takze nejake retaze a prilis uzke chodniky su problem 😖 radi by sme pomaly so Sofiou zacali, len Sofiu nebavi len tak chodit ... po schodoch, rebrikoch, to by lozila, ale len tak ist, to nie ...

kosska3003
1. aug 2011

@mystery7 no ja nie moj mm ja by som radsej na dovolenku isla tak ti poviem ale uz som povedala este dame zamkovu na dvor a koncim do chalupy nevrazam radsej pojdem na dovolenku alebo niekde len na vikend a spoznavat svet

sirinka
1. aug 2011

@iinuska
@mystery7
@borocka
@jamaat ja sa tiez pripajam k lenosivym typom, na dovolenkach som rada citala a oddychla som si od psychicky a najme fyzicky namahavej prace... no ale vzdy sme trosku aj pochodili ostrov, popozerali ako ziju domaci...ale ziadne extra vykony hehe...

sirinka
1. aug 2011

a ja zase milujem slanu vodu na kozi...aj ked vyschne, je prijemne slana...a vyborne mi to vzdy zahojilo ekzem....

jamaat
1. aug 2011

@borocka Z duše mi hovoríš. 🙂
@mystery7 Z poznávačky možno príde človek unavený fyzicky, ale máš toľko zážitkov, že na to nezabudneš do konca života. Ked budem každý rok ležať na pláži, tak po rokoch mi to všetko splynie a nebudem si pamätať takmer nič konkrétne.
No ale najlepšie je, keď je poznávačka tak, že si človek aj pri tom mori oddýchne. To si vtedy ležanie a leňošenie ozaj vychutnám, aj knihu prečítam. Ibaže na tretí deň ležania by som už mala preležaniny a mrle 😀

dm1
1. aug 2011

@jamaat presne presne aj si polezat aj pochodit treba 😉

sirinka
1. aug 2011

@jamaat 😀 no tazko povedat, co si kto po rokoch bude pamatat...staroba je nevyspytatelna 😝

mystery7
1. aug 2011

@sirinka aj ja mam rada sol na kozi a tiez mi krasne vycistila plet 😉

sirinka
1. aug 2011

@mystery7 to vies, aj oddychovat a lenosit treba vediet hehe 😉 nie kazdemu sa zadari....

ludmilabb
1. aug 2011

ja som este nikdy nebola na takej tej typickej dovolenke, vyletovali sme doma napr sme sa zbalila a isli styri dni cez Stiavnicke vrchy aj so psom, alebo do Alp tiez stanovacka a prechody, ziadne penziony, letecke zajazdy ale chcela by som ist k moru, este som poriadne ani nebola niekedy ked bude Sofia vacsia a este do Talianska pamiatky poobzerat,uvidime co sa z toho uskutocni

mystery7
1. aug 2011

@jamaat mna by mrle nezrali 😀 a budem rada ked sa staroby dozijem a budem si pamatat kde mam okuliare, kde zuby a kedy aku tabletku zobrat 🙂 😀

sirinka
1. aug 2011

@ludmilabb to moj muz ma taketo rad a furt basni o tom, ako pojdeme pod stna, ze mame fajne spacaky pre celu rodinu a ja mam husiu kozu z toho...
raz som s nim na kajaku ci na com splavovala dujan, z ba do gabcikova, komare ma dostipali, mozole krvave na rukach...stacilo mi na najblizsich 10 rokov 😀

ludmilabb
1. aug 2011

@sirinka my sme dvakrat splavovali Hron celodenna akcoska dvaja v lodke a super, neprevhrli sme sa tak nemozem nic zle napisat, komare ani ja nemusim, ja nemam problem so stanovanim , spacaky mame kvalitne len teraz ako som dlho nikde nebola a na Pohodu som si karimatku pod zadok zabudla, by som sa asi velmi nevyspala sice to som sa aj tak nie kvoli mravcom ale to je ina kapitola

emode
1. aug 2011

dovolenky rozoberate, tiez radsej pri mori na lehatku pod palmami, ale ... super je to kombinovat, vacsinou sme tak robili, ze sme nakoniec ledva stihali vsetko, co sme si naplanovali 😀 ale aktivity v rozumnej miere, tiez ma nebavi vkuse tyzden len za pamiatkami chodit ... to je prilis 😀 takze zlata stredna cesta .no a priznam sa, ze cim starsia, tym vacsie pohodlie vyzadujem, na farme by som asi nevydrzala 😀 😀 😀 ..

mystery7
1. aug 2011

@sirinka @ludmilabb ja som uz stanovala a bolo to fajn, ked budu deti vacsie isto este pojdeme. Ale to pre mna nie je oddych. Chcela by som ist teraz este niekde do tatier na par dni. Byvat v penzione a robit vylety. Kym je Slavko "lahky" a vladzem ho nosit. K moru pojdeme najskor o 2 roky a to som optimista 😅

mystery7
1. aug 2011

@emode aj ja som byvala akcnejsia a teraz by som chcela viacej pohodlia 😉

sirinka
1. aug 2011

@mystery7 no mne na stanovacke vadi najme udrziavanie hygieny...kedze nejake spolocne sprchy v tych stanovych kempingoch vobec nepripadaju do uvahy, to ked nie su ciste mna hned na vracanie napina, tak vela moznosti nemam....
napr. aj ked ideme na plachetnicu, tam sa relativne tazko udrziavaju tie mini kupelne, tak radsej sa tam vzdy namocim do mora, namydlim a uz len splachnem sladkou vodou vzadu na lodi, kupelnu tam vyuzivam iba v nudzi...a zase chorvati maju v marinach super udrziavane soc. zariadenia, tak potom chodime tam, ked niekde parkujeme...

mystery7
1. aug 2011

@sirinka tak to ti verim, aj ja tak. Cista kupelna a wc je pre mna dolezita. Ako viem vydrzat aj bez, prisposobim sa, ale ked si mam vybrat......musi to byt 😉

jamaat
2. aug 2011

No neviem ako vy, ale ja sa ešte v 50-60-ke nechystám mať alzheimera, zato pekné spomienky ano. 😝
Vyrážam na Veľký choč, dúfam, že veľmi nezmoknem. 🙂

mystery7
2. aug 2011

@jamaat ja som zvedava akeho veku sa vobec dozijem. Tu prsalo v noci a uz j teraz sprchlo 🙄 vsetko je mokre 🙄 tak dnes opat len prechadzka. Neviem ci by detske ihriska nemali byt kryte 😅

dupinka
2. aug 2011

baby, a vonku vam chlapci cikajú ako? Na lyžiara alebo v stoji? Lebo mne to v stoji ešte nejde a stále sa nám podarí ocikať 😖

sirinka
2. aug 2011

@jamaat chces ma rozosmiat? ani ja sa veru nechystam na podobne zalezitosti...a to asi nikto z nas a ani z tych, co tymito chorobam trpia 😉

hoogy
2. aug 2011

ahojte kocky u nas je konecne pekne tak sme cele doobeda po vonku behali.

@dupinka mne matko nechce cikat po stojacky. a ani sa tym netrapim nauci sa ked bude chciet.

kocky ja si myslim,ze kazdy je v tomto iny.jeden lubi sa vyvylovat a druhi nie. ja som sa nacestovala pocas vysky habakuk kazde leto som bola niekde halvne teda v anglicku a moc som si more neuzila. tak teraz sa vytesujem,ze sa mozem v mori cvachtat a troska sa aj vyvalovat. tak teraz prisposobujeme program malemu on sa lubi strasne kupat tak kazda dovolenka je taka viac menej kupacia.

borocka
2. aug 2011

@jamaat som rada ze aspon s tebou sa zhodnem, lebo vacsinou vsetky zastavate opacny nazor ako ja 😕 😀 😀 😀
ja mam rada plaz vecer, v klude a v chladku sa poprechadzat, prefukat si hlavu, premasirovat chodidla........ale po dni na lehatku by ma asi mrle zozrali.
a na citanie si vzdy beriem len kopec casopisov, klebetniky, proste lahke citanie 😝
a to chodenie po pamiatkach, je len z casti, na mnohe si vstupy nemozem dovolit. ale aj taky klasicky blsak, alebo miestna pekaren, poulicni umelci...to pre mna stoji za hodinku casu 😵
boli ste uz nietko vo vatikanskych zahradach???????
kym ini si na taku dovolenku beru dve tricka, dve kratasy a 10 plavok, tak ja si beriem 10saticiek a 5kabeliek na kazdy den do mesta 😀 😀 pre mna je to aj modna prehlaidka 😕 to co si na seba natiahnem kdesi kde ma nik nepozna a viac ma nik neuvidi, si tu na svk nikdy ani v obchode nevyskusam 😲