Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

ludmilabb
25. aug 2011

@dualcore super ze ste bez plienky aj v noci 😉 😉 😉

sirinka
25. aug 2011

@ludmilabb fuha....to je BB tiez pekne draha...a kolko potom stoji na cely den? to su ceny ako u nas....

saskarisko
25. aug 2011

@ludmilabb - myslim, ze by to malo byt do vysky 300 eur

mystery7
25. aug 2011

@borocka stravne je cca 1€ na den + 12,5€ poplatok skolke= cca 30-33€ mesacne

zuzkaprofant
26. aug 2011

ake lacne skolky ja na 3hodky zaplatik vyse 25eur

borocka
26. aug 2011

@zuzkaprofant
@sirinka
@ludmilabb
@mystery7 tak mne aj mys sa podarilo dostat do normalnej statnej skolky ktora je financovana statom a rodicia platia len symbolicku ciatsku na materialne zabezpecenie. z nasich poplatkov nefrcia platy vychovavateliek, upratovaciek, atd atd....... patko bude chodit do tej istej skolky do ktorej aj ja kedysi 😝

sirinka
26. aug 2011

@borocka vsetko zavisi od poctu deti...u nas je problem umiestnit trojrocne dieta, o dvojrocnom ani nemusis uvazovat...proste statne skolky praskaju, ake su plne....a zakladne? na jednej z dvoch slovenskych, co mame v senci otvaraju tohto roku 9 prvych tried, v druhej 5....a to este nie je najvacsi napor prvakov, ten pride o dva roky...

dupinka
26. aug 2011

u nas v Nitre je obrovsky problem umiestnit dieta v skolke. 3rocne len vynimocne, uprednostnuju sa starsie deti, predovsetkym tie, ktore boli doma s maminou a idu do predskolackej triedy, potom surodenci a az tak ostatne.
Ak beru skor ako v 3rokoch, tak sa im rataju za 2 deti, preto to riaditelky velmi nechcu.
Dokonca sa primator nechal pocut, ze budu hladat priestory na nove skolky, lebo kapacitne nezvladaju. A tie, co boli, tak sa rozpredali a zdevastovali.
Nikto nerozmysla, ze ked pred 20-30 rokmi boli silne rocniky, tiez sa generacna obmena zopakuje.

mystery7
26. aug 2011

@zuzkaprofant ale to tolko platis za skolku, alebo za strazeni v skolke? Aj tu su sukromne skolky, kde ti postrazia dieta za 3€ na hodinu.
A Mirko bude chodit do skolky, kde chodil aj mm, tak ta ma uz isto okolo 40 rokov.

zuzkaprofant
26. aug 2011

@mystery7 skolka kde mi maleho zoberu na 3hod len lebo kezde som doma viacej mi ho ani nezoberu a le aj tak skolka tu stoji 120eur priblizne a je len do 13hod

mystery7
26. aug 2011

@zuzkaprofant a co robia ludia s detmi od 13??? Ved to len na polovicny uvazok staci.

mimi21
26. aug 2011

ahojte
citam, ze rozoberate skolky, mne ide Ninka od septembra do sukromnej, je tu aj jedna statna kde beru aj skor ako 3 roky ale ta vraj nie je nic moc
platit budeme 110e a 1,5e na den je strava ale je to dobra skolkka, s dobrou stravou, tak uvidime
dokonca vacsie deticky chodia na lyziarsky, resp plavecky 😉

zuzkaprofant
26. aug 2011

@mystery7 no ved na polovicky uvezok robia a potom su kruzky a operky, tu zeny na cely uvazok ni nerobia uz len ked deti maju starsie 🙂)

sirinka
26. aug 2011

@zuzkaprofant fajne vam tam... 🙂

borocka
26. aug 2011

@dupinka u nas je problem umietnist dieta do troch rokov a potom tiez ked uz ma tri roky ale mama ostava na materskej s mladsim surodencom, co je tiez logicke.

no kapacity zdaleka nestacia, ale su mesta kde je to v pohode. napr u nas by skolka v kludicku vystacila,len tam naberu kopec deti aj z okolitych dedin a potom pre domacich miesto neostane. cely system je na hlavu

borocka
27. aug 2011

hmm,
tak my sme dnes mali byt na strbskom na nejakej detskej akcii a namiesto toho sme zavreti doma s horuckou a soplami. krasa 🙄 🙄 ja to nechapem. vo stvrtok vecer som ho ukladala uuuplne v pohode, po dvoch hodinach som pocula z postele chrcat "stareho chlapa" a vcera rano som nemohla uverit.
utriem mu nos, o minutu pride a zasa tam mal vytecene. skusim mu odsat,v nose nic nema. len takto po kuskoch mu to non stop cely den tieklo a ked kychol tak az na bradu mu sople vyhrkli 😕 k tomu ma teplotu, len taku miernu, do 38sa to drzi,ale aj tak.
dnes nasi odchadzali na dovolenku,takze cely tyzden budeme samy. takze aspon nieco dobre

mystery7
27. aug 2011

@borocka tak to mas o zabavu postarane 🙄 je zaujimave, ze ludia sa vedia nachladit aj ztepla. Neprechladol v bazene?

borocka
27. aug 2011

@mystery7 ja ti neviem, teoreticky mohol, ale voda sa mi studena nezdala. najlepsie je ze ja som vo vode nebola vobec a dnes na obed ma uz v krku zacalo skrabat 😠 tak je to normalne??
aj brat tu pri nas vylehuva s rovnakymi symptommi ako patko, a aj neterka 8mesacna horuckuje. takze to bude mat hlbsiu pricinu. alebo len blba zhoda nahod 😖

kosska3003
28. aug 2011

ahojte tak my sme uz doma z Oravy bolo super teplucko take krasne pocasie som ani necakala mala sa pekne pytala ak ked mala nehody ale asi bola prechladnuta trozku tak som rada uvidime ako dopadnu Tatry stredu odchadzame tak hadam nebude az taka kosa a dazd

@borocka skore uzzdravenie prajem

dalej som necitala co tu nove

mystery7
28. aug 2011

@borocka moze to byt aj nejaka letna viroza, alebo angina (???). Tak hlavne nech to rychlo prejde. Davajte si vitamin C.

@kosska3003 super pocko ste mali. Dufam, ze vam vyjdu aj tie tatry, ale predpovede nie su vabne ☹

sssimi
28. aug 2011

Ahojte.
Tak my sme mali nedávno prvú nočnú nehodu, ale raz za mesiac je to v pohode. Plienky som už nadobro odložila 🙂 Stolička skoro prerezaná, tak chcem začať s oddudlovaním. No nevidím to veľmi ružovo..... I keď cez deň vôbec nedudluje a aj cez poobedný spánok jej ho po zaspatí vytiahnem, ale v noci jej ho nevyberám, tak neviem koľko cumlíkuje.
Dajte nejakú dobrú radu ako na to, aby to bolo bez obrovských plačov. Nástrih nefunguje, ani keď hodí dudu koze, psovi, alebo podobne. Dokonca som jej dala jeden aby sama vyhodila. Teraz mám po večeroch debaty, že keď sa bábo narodí, tak dá dudu jemu a ona si ju vyberie a položí mi ju na brucho, ale za minútku si ho vypýta. Neviem či to mám ešte nechať tak alebo niečo vymýšľať.

sirinka
28. aug 2011

baby...tak tento vikend mala teploty Klarka...inac ziadne priznaky, aj moc som jej vysetrila a nic...proste 3 dni teploty a potom zase celkom zdrave dieta...ako to aj u magdy bolo...ta ja nechapem...ale klarka sa stazovala, ze ju brusko boli, nemala hnacku ani nevracala...ale aj mne uz zo tri dni kruti....to je hrozne....

jamaat
28. aug 2011

A ja som sa včera nachlípala studenej bublinkavej kofoly, tak ma hneď hrdlo začalo bolieť. Už mi to teraz prechádza do nosa. Môžem len dúfať, že sa mi to nejako podarí ešte zastaviť.
Tie teplá bol riadny nápor na organizmus.
A ja som sa čudovala, čo všetci vzdychajú, ako je teplo. Lenže my sme mali tak situovaný apartmán, že tam bolo stále chladno. A keďže sme chodili na obed "domov" najesť sa, tak sme sa vždy zachladili, večer som dokonca aj dlhý rukáv obliekala, takže mi to až také hrozne horúce vonku nepripadalo. Len keď sme domov v piatok večer došli, tak som zistila, ako nám tam dobre bolo. Lebo byt vyhriaty, v noci som zle spala a to sa aj cez deň potom oveľa horšie teplo znáša.

jamaat
28. aug 2011

Emke som už tiež prestala dávať na noc plienku, tak zatiaľ pekne vydržala tie dve noci. Až ráno sa vycikala. Uvidíme, keď sa ochladí a prestane sa v noci potiť.

sirinka
28. aug 2011

minule sme sa bavili o sukromnych skolkach...dnes mi prisiel novy letak do schranky...
http://kidsland.sk/ 290 eur + 3,5 strava na jeden den.... 😒
mame v senci 3 statne skolky a cca 5 sukromnych...ak dobre pocitam...

jamaat
28. aug 2011

@sirinka No ale asi máte málo domov dôchodcov 🙂

jamaat
28. aug 2011

@jamaat A variť im budú asi drahé eko potraviny.

borocka
28. aug 2011

@mystery7 kupola som nam cebion, som si pytala najme kvoli malemu a odporucila mi jedine toto, vraj ostatne su az od troch rokov. tak neviem.
vy co pouzivate??

luba142
28. aug 2011

@borocka aj ja malej davam cebion, mozes mu kludne dat 20 kvapiek raz za den alebo to rozdel na 2 davky po 10

ludmilabb
28. aug 2011

@sirinka to je uz ozaj drazina skolka 😅
@sssimi Sofia dnes nechcela plienku na noc ale ani vycikat sa nechcela, riadne sa pred spanim napila, este som ju nakojila tak cakam ze sa stane zazrak a ona bude rano sucha, na noc jej tiez vyberam cumel z ust, ona je schopna ho mat celu noc ale cez den jej ho nevyberam, to sa jej ani dotknut nechcem aby sa neprebrala ale ako to budem riesit teda neviem