Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

mystery7
2. sep 2011

kocky, s kym som sa rozpravala o topankach? Dala om na FB fotku topanok, ktore som kupila Mirkovi na jesen. Zimne este neboli, budu po 15.9.

Ja som za potvrdenie dala 2€ ☹ peciatka, par slov a podpis. Dokonca na zadnu stranu ziadosti zo skolky, takze ani papier nebol ich 🙄

Dnes dosla znama na navstevu. Mirko sa tak predvadzal 🙂 nevedel co by jej uazal, co mame. Bol skvely.

emode
2. sep 2011

cafte,
my sme mali gril party vecer ...padli dve flase vina na 3 osoby 😉 sofia len pred chvilou zaspala, no des ... 😖 a rano sedem desat sa bude po mne valat, ze maminka vstavaj ...

@ludmilabb tito sa obuju, oblecu a idu na dvor, rodicia si ich beru odtial, ale aj tak jej musim ist do skrinky pre veci ... a kym este prehodim slovo s ucitelkou, aj dvadsat minut sa zdrzime ...

Sofia dnes starkej povedala: netrep !! 😨 ked jej povedala, ze uz ide spinkat ...

jamaat
2. sep 2011

Tak ja som sa včera konečne dokopala ku šitiu a už sú z mojich starých gatí Emkine nové. A keď už boli skoro hotové, len gumu do pása som išla kúpiť, tak som sa zastavila v Exisporte, že pozriem vo výpredaji pre seba nejaké outdoorové kraťasy. A našla som pre Emku outdoorové dlhasy. Sú perfektné, zlacnené z 25 na 10eur. Takže dnes došla k dvom outdoorovým gaťom aj s tými mojimi ušitými 🙂

jamaat
2. sep 2011

Ešte však neprebehla skúška, až zajtra uvidím, čo som spáchala 😅

iinuska
3. sep 2011

dobre ranko
Dnes ma Peto prvu sluzbu po dovolenke, tak sme sami 😒 . Spali sme do 8 🙂
Pojdeme po dlhej dobe pozriet na ihrisko. Ked sme prerabali dvor, tak Adamko nechcel nikam chodit, lebo ho to bavilo medzi majstrami, a teraz je pre neho uz nuda 😲

sssimi
3. sep 2011

@ludmilabb u nás chodia len cez jeseň, jar aj poobede. nemajú s tým toľko roboty ako v zime a mamičky si ich už len vyzdvihnú na ihrisku za škôlkov. Ale vraj iba ak su s nimi učiteľky, lebo ak zostane riaditeľka, tak tá ich von neberie-tej sa nechce.

sssimi
3. sep 2011

@mystery7 so mnooooou 🙂 ja budem potrebovať až zimné

sssimi
3. sep 2011

@mystery7 pozerala som ich, su parádne. A čo je to za značku? Veď som už aj zabudla čo sme si to písali 😅

hoogy
3. sep 2011

@ludmilabb my sme chodili s detskami von poobede tak okoolo 3:15 a tam sa decka este vyjasili a rodicia si ich postupne vyzdvihovali.

jamaat
3. sep 2011

Tak musím sa pochváliť, dnes bola Emka na túre v ušitých gaťoch a sú dobré. Som na seba hrdá! 😀

iinuska
3. sep 2011

zienky, pre vasich malych skolkarov som tu nahodne zbadala tuto temu https://www.modrykonik.sk/forum/mame-doma-skolkara-3-5-rokov/do-skolky-v-septembri-2011/

jamaat
4. sep 2011

@iinuska Čo vlastne robí ten tvoj Peťo?

iinuska
4. sep 2011

@jamaat zachranara

jamaat
4. sep 2011

@iinuska Na Slovensku? To takého klasického, čo sanitkou behá? Či ako?

mystery7
4. sep 2011

@sssimi to je slovobuv.sk, omrkni ich stranku. V septembri pojdem na nakup, ale neviem ci neposlem len mamu.

mystery7
4. sep 2011

@jamaat davas do skolky aj toaletak? Podla tej temy, ktoru dala @iinuska tam baby nosia toaletak

luba142
4. sep 2011

@mystery7 oni vam povedia co treba, neboj sa 🙂...my sme nosili do skolky v septembri kazdy rok 4 kusy toaletaku, 1 tekute mydlo, 1 sirup do vody, balicek papierovych vreckoviek...ked si zacinali umyvat zuby tak kazdy si priniesol kefku,poharik a pastu 🙂

jamaat
4. sep 2011

@mystery7 Zatiaľ neberiem. Ak to Emka zvládne a bude chodiť, tak donesiem všetky tieto veci. To Ti povedia v škôlke, čo máš doniesť.

jamaat
4. sep 2011

A vraj nemôžu mať plastový pohárik. Že je to nehygienické. 😲

luba142
4. sep 2011

@jamaat 😲 nasim detom prave plastovy poharik kazali,aby sklenny nerozbili

saskarisko
4. sep 2011

ahojte,
@mystery7 - co treba sa dozvies v skolke. ja beriem obliecky + plachtu, pyzamko, uteracik, sandalky ako prezuvky a nahradne oblecenie do skrinky. zvysok bude vypisany - min. rok tam boli toaletne papiere, papierove vreckovky, mydlo, sacky, a uz fakt netusim co
@jamaat - a Emku na tury nosis alebo chodi ? my sme uz zacali s detmi chodit, ale vyberame trasy, kde je bud lanovka a nejaky ciel (napr. lanovka z Vratnej do Snilovskeho sedla, a odtial si presli na Krivan, a na Chatu pod Chlebom, alebo Studenovodske vodopady, popr. taketo nieco.). najnovsie sa chystame na Rohacske plesa. nosic sme odlozili, a deti slapu.

saskarisko
4. sep 2011

jaj, a este berieme hracku na spanie (na tu som zabudla) 😅

mystery7
4. sep 2011

mne uz dali zoznam, ze prezuvky, obliecky, nahradne oblecenie
Ale toaletny a mydlo tam nebolo. Ani uteracik a kefka a pasta, tie az do pripravky.
Na postelne pisete meno? Aj do papuciek??

saskarisko
4. sep 2011

@mystery7 - ano. bud fixkou na textil, alebo mam este par nazehlovacich menoviek (tie som zohnala minuly rok v tescu, tento rok ich nemali)

sssimi
4. sep 2011

@mystery7 pozerala som ich. Len neviem zvoliť veľkosť. Sarah nosí protetiku, tak tam už viem, ale tá je väčšia ako väčšina obuvi. Teraz ma nožičku cca 15cm, tak by som brala niečo s vnútornou dlžkou 16cm možno 16,5cm by mohlo stačiť.

mystery7
4. sep 2011

@saskarisko ja napisem centrofixou a hotovo 😉 ale tie nazehlovacky mohli byt super, nepocula som o nich

iinuska
4. sep 2011

@jamaat hej na zachranke v Bratislave

mystery7
4. sep 2011

@sssimi vyskusam zmerat stielku z topanky co mame 26. Ma Sarah uzku nozku? Zmeraj aj sirku. Ma vysoky, alebo nizky priehlavok?

jamaat
4. sep 2011

@saskarisko Aj sama šlape, aj ju nosíme. To by sme ďaleko nedošli, keby mala len sama ísť. Ona sa stále s niečím zabaví, obzerá chrobáky, trhá kvety. To sa môžeme len bezcieľne takto motať. Ak máme dosiahnuť cieľ, ktorý je vzdialený viac ako 2-3km, tak ju musíme niesť. Teda aj niesť. A v nosiči aj spí.

jamaat
4. sep 2011

@luba142 Riaditeľka mi povedala, že keď príde z hygieny kontrola, tak poháriky sú medzi prvými, čo kontrolujú.