Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

hoogy
9. sep 2011

@sssimi na 20 deti musi byt jeden vyuceny ucitel. to znamena ze moze mat asistenku ktora nema pedagogicke vzdelanie. no to je najviac aktivit od tej 10 do 12. aj tu u nas v dedine hladali takto ucilku do skolky na 10 hodin tyzdene🙂 no to je realita statnych skolok. aj som mala v triede 10 a stacilo mi a to som sa este povadila so sefkou ked mi chcela pridat este dalsie dve. lenze my sme mali dost pristny vzdelavaci program.

hoogy
9. sep 2011

@iinuska skus ho odvykat postupne. neboj ved bude s muzom nie s cudzimi tak to vydrzi zvyknu si🙂

sssimi
9. sep 2011

@hoogy 20? to je extrém. Nie je šanca sa im riadne venovať. To je fakt len dohľad, aby sa nepozabíjali. U nás asi nie je ani jedna vyučená. Sú to ženy z dediny, ktoré majú slušne zarábajúcich mužov a tak si našli len niečo kde by zabíjali čas.

hoogy
9. sep 2011

@sssimi musia tam mat aspon jednu ucitelku. to je podla zakona. myslim ze v materskej nemusia mat vysokoskoske vzdelanie. je to extrem. nie je mozne sa im venovat.preto zvacsa maju vypomoc od tej 10 do 12 kedy chodia von a nieco robia s detmi. potom sa je a spi a potom uz poobede sa toho tolko nestihne.

luba142
9. sep 2011

@hoogy
@sssimi u nas su dve ucitelky jedna je rano od pol 7 do tej 12 a druha od 10 do 16 a na dalsi tyzden sa prestriedaju, je tam ku kazdemu pavilonu (u nas su 3 po 2 triedach) priidelene aj kucharko- upratovacky cca 1-2 a tie aj pomahaju ucitelkam pri jedle,ked su deti malicke tak pomahaju ucitelkam s krmenim a tak

iinuska
9. sep 2011

@hoogy mala by som castejsie vypadnut z domu. Len mne je to take blbe, ked nemam fakt dovod

borocka
9. sep 2011

@iinuska akoze nemas dovod 😉 obcas kadernictvo, fitko, nakupy, rodicovske, kamaratky,.....aspon raz do tyzdna aby si od neho na tie 2hodky vypadla....adamko si musi zvykat inak to bude krute....

iinuska
9. sep 2011

@borocka ale tak to vsetko z casu na cas absolvujem 🙂 Ale vies ako. Vzdy sa domov ponahlam, ako zduta koza

borocka
9. sep 2011

@iinuska neboj,ved ja to poznam, aj patko je velky mamickar, taka mamina sukna 😝 a teraz to vidim ze veru som mala castejsie od neho chodit "prec" aspon na hodinku na dve....

jamaat
9. sep 2011

A to ja si odídem od Emky! 🙂 ....V pondelok už by mala aj ona nastúpiť do škôlky, tak uvidíme. U mňa je najväčší otáznik, ako zvládne spanie. Doma zaspáva až okolo druhej teraz, keď ich tam uložia po dvanástej, to asi ospalá nebude. A či vydrží len tak ležať, to som ohromne zvedavá. Ale v pondelok bude ešte len na pol dňa.

@borocka Pýtala si sa minule na tie sople. My sme mali doma zjavne rovnakého bacila, Emke nič iné nie je, len sople a trochu kašel, ale nedajbože prejsť.

iinuska
9. sep 2011

@jamaat ale mozno ked bude rano skor vstavat, tak unavena bude. Ci o kolkej vstavate ?

borocka
9. sep 2011

@jamaat tiez si myslim ze rano si privstane a predsa len tam to bude aj psychicky narocnejsie....hlavne zo zaciatku,je to napor na dieta,tak mozno sa unavi.
patovi to vdaka bohu preslo, klop klop. intenzivne soplil 6dni a potom za tri dni sa to stratilo uplne. tak snad aj emke to prejde,co najskor. ake kvapky pouzivate? ma aj upchaty nos,ci len z nej tecie?

kosska3003
9. sep 2011

a vy tu akosi vsetky idete dat deti do skolky no Marika ak pojde tak az za rok a tiez ju musim zacat opustat lebo to katastrofa s nou stale je somnou a ked neni mm doma tak je somnou uz duplovane stale

jamaat
9. sep 2011

@iinuska Medzi siedmou a ôsmou vstáva, takže ak budeme vstávať o siedmej, to až taký posun nie je.

@borocka Najskôr z nej tiekli riedke sople, tie dosť rýchlo prešli, už som sa tešila, že ako super. A zrazu totálne zahlienená, to nie sople, ale lepidlo! Dnes už je celkom OK, už to konečne prechádza.

iinuska
10. sep 2011

@jamaat uvidi druhe deti ako spinkaju, tak snad bude aj ona. Ved na to je tam ucitelka, aby si to ustrazila.

jamaat
10. sep 2011

@iinuska Veď na to sa aj ja spolieham.

sirinka
10. sep 2011

@jamaat vobec to neries, moja klara uz dva roky doma nespava cez den a v skolke si lahne a obcas aj pospi a vecer zaspava v normalnom case...
pre deti ist do skolky je velka zmena a iny vydaj energie...plus "efekt stada"...ked to budu robit ostatne deti, urobi to aj ona 😉

sssimi
10. sep 2011

@hoogy
@luba142 no teraz by si mala mať Bc. z pedagógie a môžeš robiť učiteľku v škôlke. Neviem ako je to s tými našimi 🙂 No veď to je jedno 😀

Dieťa som nechala behať po dvore. Asi by som mala ísť aspoň bránu na cestu zatvoriť. Malá už jednu stranu zatvorila sama, ale druhá jej nejde 😀

iinuska
10. sep 2011

ahojte
Tak mna dnes uz aj nohy bolia . Adamko sa chce stale vozit na firstbiku, uz pomaly aj zrychluje, aj rucnu brzdu skusa pouzivat. Dnes sme boli fakt daleko, a ja som isla rychlou chodzou. Pekny trening 😝

@jamaat jasne, vseto bude ok.
@sssimi a ako sa mas ? Uz ti nebyva zle ? Zlepsilo sa to ?

sirinka
10. sep 2011

@iinuska ja uz beriem bycikel...a ked uz my janulka obsedi. tak sa tesim na byciklove tury s nasimi zabkami...

iinuska
10. sep 2011

@sirinka uz som veru nad tym rozmyslala, ze by som isla aj ja na bicykli

jamaat
10. sep 2011

@iinuska
@sirinka Ja som začala trošku uvažovať nad kolobežkou. Ale tou dospeláckou pre mňa, s veľkými kolesami.

sirinka
10. sep 2011

@jamaat ja sa rada vozim na klasickej...ale bycikel mam radsej..

sssimi
10. sep 2011

@iinuska Ďakujem za opýtanie 😉 Už je celkom fajn. Asi týždeň mi je dobre. A pomaly, ale isto ma prepadá žravá nemoc 😀 Malé rastie ako má, tak som spokojná. Konečne sa cítim tak "netehotensky" 😀 Rozdiel je len v tom, že stále spím. Muž mi ráno, keď sa dá bráva malú a necháva ma spať. Spávam aj do 9tej a už o 13tej ma láme 😀 Tak spávam poobede 2 hodiny s malou a večer idem ako kedy o 23 alebo o 24hod. Dúfam, že sa krpec neprespí a keď bude na sevte, tak bude dovádzať 🙄

Pozerám, že už máte doma riadnych cyklistov 🙂 Sárke to už tiež krásne ide, len musím dať mužovi trošku viac vyhnúť pomocné kolieska, lebo keď padne do diery (ktorých máme na ulici požehnane) hlavným kolesom, tak pedáluje naprázdno a to nemusí byť ani hlboká tá diera.

dualcore
10. sep 2011

@kosska3003 ja tiez davam maleho o rok v septembri.tu v ba je aj problem aby dieta co nema 3r vzali do skolky a sukromnu koli tomu platit nebudem.takto si ho aspon dlhsie uzijem 😉

kosska3003
10. sep 2011

@dualcore u nas to tiez nieje iste ci pojde uvidim v marci ci kedy sa to dava dam prihlasku a uvidim co povedia ci ju beru alebo nie ale tak mam tam znamosti tak by ju mohli no je pravda ze ja nie som s BA ale z dediny no dost velkej mame tu asi 7 ci 8 tried a su tu pripady ked dieta nevezmu

iinuska
10. sep 2011

@sssimi no tak fajn, uzivaj si to a spi kolko sa da. Aj ja som byvla velmi unavena pri Adamkovi

sirinka
10. sep 2011

@kosska3003 ja som z maleho mesta a tiez je tu problem...zalezi, kde je aka porodnost a nie od velkosti mesta ci dediny...

jamaat
10. sep 2011

Kamoške dnes v lekárni toto tvrdili, tak som trochu zagúglila: http://www.vitalia.cz/clanky/objev-ceskych-vedc...

dualcore
11. sep 2011

@kosska3003 ja to uz mam na 100percent od septembra 2012vybavene tak aspon mam istotu a som aj rada ze pojde az v tedy lebo druhe mimi sa nam narodi v decembri a maly by to mohol zle brat ze ho od januara davam do skolky.mohol by sa citit odstrceny a to by som fakt nechcela. 🙂