Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sirinka
11. sep 2011

@mystery7 nevadi, uz je vo veku, kedy mozete v pohode zacat s prikrmami...
takze by som ti poradila, nestresuj sa tym, dalej ho dojci na poziadanie, zvlast v noci ak si pyta. pokial by si mala pocit, ze nikdy nie je syty, zacni prikrmovat.
dobre by bolo, keby si ho zvazila a skusila opat o tyzden, ci pribera...
ale hlavne, pokial je maly ok, uzivaj si ten cas aj ty 😉

ladywitch26
11. sep 2011

@mystery7 vsak som jej povedala,ze si nezelam, aby tak stanku volala, ze sa mi to nepaci.
inak s tym kakanim to este neries, mozno ti akurat zajtra nalozi plnu plienku 😉 ak by to malo byt dlhsie, napr. tyzden, tak mu daj jednu davku UM a pokracuj dalej v kojeni. z tej jednej davky sa vykaka a bude zasa klud. mne inak fabi tiez aj tie 4dni bez problemov nekakal. to bola uspora plienok vtedy. 😀 zato teraz nalozi aj 4x denne.

ladywitch26
11. sep 2011

@sssimi no my sa uz tiez tesime, ktokolvek bude lepsi asi ako tato nasa tortila

mystery7
11. sep 2011

@sssimi mlieka mam dost, priberat pribera, ved ma uz 9kg, ale to nekakanie ma trapi. Ved ak spotrebuje vsetko mlieko bezo zbytku, nie je mu to malo?

mystery7
11. sep 2011

@sirinka nemam pocit, ze by bol hladny, ak mu ponukam prsnik po hodine od kojenia, tak len olizne a vypluje. Vacsinou ma tak 2,5-3hod intervaly.
@ladywitch26 nekaka od utorka. um mu nechcem davat. Uz z cumlika ho napinalo az az, pochybujem, ze by vedel tahat z flase. Mozno mu dam zjest par kukuricnych chrumiek. Aj ja mam teraz usporu plienok 😉 lebo doteraz bolo v kazdej cosi.

sirinka
11. sep 2011

@ladywitch26
@mystery7 nie, v ziadnom pripade nedavaj UM vylucne dojcenemu dietatku, to skutocne radsej zeleninku.
je uplne zbytocne zatazovat jeho brusko kravskou bielkovinou
a teda pokial je spokojny, ver svojmu babatku....a prdi?

jamaat
11. sep 2011

@mystery7 Nerozumiem, prečo sa tak znepokojuješ. Sama hovoríš, že Slavko priberá (a ani nie hocijako, veď je riadny bucko), že nie je hladný, že nemá vlastne žiadne problémy. Je normálne, že kojené deti dlho nekakajú. Tak prečo??

jamaat
11. sep 2011

@ladywitch26 Zabudla som ti reagovať už dávnejšie. Mne zmrazovali krčok, mala som ranku - a pomohlo to. Nebolo to síce nič príjemné, ale dalo sa to vydržať.

mystery7
12. sep 2011

@sirinka prdka v pohode
@jamaat je normalne, ze kojene deti dlhsie nekakaju? To som nevedela. Ak je to normalne, tak sa nebudem stresovat a pockam. Som zvedava co bude 😅

hoogy
12. sep 2011

@mystery7 je normalne ze kojene deti dlhsie nekakaju.to je pravda,ale keby ti nejak velmi dlho nekakaj tak zase davaj pozor ci nie je zapchany. a ked uz chces nieco mu dat tak nedavaj blbosti ale radsej zeleninku. a um v ziadnom pripade by som nedavala.

jamaat
12. sep 2011

@mystery7 Ano, je to normálne. 🙂

jamaat
12. sep 2011

Tak Emka je prvý krát v škôlke. Sama ma ťahala dnu, potom v triede zostala trošku zarazená, ale ona sa potrebuje rozkukať. Hneď ju zobrali hrať sa so skladačkou, chvíľku som bola pri nej a ani neviem, či ma vnímala, keď som jej povedala, že idem "za ujom a tetou" a potom prídem, nech ma počká.

A mňa bolí hlava ako koňa, už som sa zobudila s boľavou ☹

sirinka
12. sep 2011

@mystery7 jasne, kojene deti niekedy kakaju iba raz za dva tyzdne...ine aj trikrat za den...dolezite je to, ako sa slavko citi, skus mu obcas pomasirovat brusko, vyborne je to urobit teplou sprchou kruzivymi pohybmi v smere hodinovych ruciciek....ak by si mala pocit, ze brusko velmi napina a je nepokojny, potom sa mozes obavat....

sssimi
12. sep 2011

@mystery7 ja som mala Sárku takú nekakaciu, ale ona mala aj problémy-koliky. A teda to nám dala riadne najavo. Ty sa neboj a teš sa a ja byť tebou tak plne kojím do 6 mesiacov. Že 9kg. To mala Sarah v roku 😀

ladywitch26
12. sep 2011

@mystery7 ja ak si dobre spominam, tak danka mala podobny problem, ale jej matko vtedy nekakal 10dni, tak jej doktorka odporucila jednu davku UM, aby mu zasa nezleniveli crievka. ale to bol tusim mladsi, este vtedy asi zeleninu nechcela davat. tak ty uz kludne skus jednorazovo, ked sa nevykaka do par dni
@jamaat no ja musim ist na to zmrazovanie na svk, ale to ideme najblizsie az koncom februara. idem ale akurat dnes este na cytologiu sem, tak uvidim,ake budu vysledky. ak sa im cosi nebude zdat, tak ma posle priamo na specializovanu kliniku. tam vraj robia priamo biopsiu, lebo vraj ak sa cosi objavi uz na povrchu, tak viac zmenene bunky mozu byt hlbsie. ak bude biopsia ok, tak to len zamrazia, ak nie, tak konizacia. ale uz mi je jedno, co spravia, lebo ma to vazne stve uz. v kuse spinim a lezie mi to uz na nervy.

inak co nie ste na fb, tak oznamujem, ze zo stvornozca sa stal dvojnozec 😀

mystery7
12. sep 2011

ok, kocky, vdaka za rady. Pockam par dni a ked nebude kakat, dam zeleninku. Ja som vobec nevedela, ze kojene deti nemusia pravidelne kakat.
@sirinka skusim tu masaz sprchou, ale on ma makucke brusko, nema bolesti, pekne prdka.

Peciem hrk hrk kolac, svokra ma meniny.

@kosska3003 gratulko k meninam tebe j Marike.

jamaat
12. sep 2011

@ladywitch26 Prečo zmrazovať na SVK? Ja som nemala žiadny problém, len doktorka to na prehliadke zistila. A mala by som ísť na preventívku, naposledy som bola pred rokom.

ladywitch26
12. sep 2011

@jamaat no lebo mne to zistila moja doktorka na svk a odporucila mi to, ze to robi uz aj ona ambulantne. len sa tam teraz nechystam najblizsie, tak som sla sem k doktorke. uvidim,kde dostanem vcassie termin, tam pojdem

jamaat
12. sep 2011

@ladywitch26 A ty si platíš zdravotné poistenie na Slovensku? Či platíš potom lekárke?

kosska3003
12. sep 2011

@mystery7 diky moc
vcera som zabudla malej dat vecer plienku a rano mi hovori ze ee to dava znamenie ze chce cikat a ja ze mas plienku a ona nie no tak rychlo na serbel a bola sucha vydrzala celu noc pekne

jamaat
12. sep 2011

Tak sme doma zo škôlky, ani domov nechcela ísť, musela som ju na zmrzlinu v meste navnadiť. Bolo to bez jedinej slzy, vraj bola zlatá, hrala sa, spievala, do všetkého sa zapájala. Že ako keby už predtým do škôlky chodievala. A zajtra už ide na celý deň, tak som zvedavá na to spanie. Ale púšťajú im rozprávku v postieľkach, tak to by ju mohlo zabaviť, aby nevymýšľala.

mystery7
12. sep 2011

@jamaat tak to mas super, az zavidim. Dnes isiel Mirko celkom ok do skolky, ale tam bol chlapcek co plakal, tak bolo slzave udolie a nalepeny na mne 🙄

sirinka
12. sep 2011

@jamaat no super, sikulka je...

ladywitch26
12. sep 2011

@jamaat ja platim vsetko ako samoplatca. v dvoch krajinach si platit nemozem
ale akurat som sa rozpravala s doktorkou, ze budu cakat na vysledky, ale aj ked bude vsetko negativne, tak ma odporucia na laser. (na svk to zamrazuju, tu vypaluju laserom). vraj ked mi to stale krvaca, tak uz to je odporucenie na ten laser, aj ked je vsetko negativne

jamaat
12. sep 2011

@ladywitch26 Veď sa mi to aj zdalo divné, ale radšej som sa spýtala. Tak nech už s tým urobia čokoľvek, hlavne nech ti to pomôže.

sirinka
12. sep 2011

@ladywitch26 a na sk nemas ani prechodny pobyt? ja som bola poistena v rakusku a cez nejaky formular uz si napamatam cislo, som bola evidovana aj v slov. zdrav. poistovni a tak som u nasich lekarov neplatila nic, ale slov. poistovna si ziadala peniaze z rakuska....

ladywitch26
12. sep 2011

@sirinka no mna automaticky vyradili zo zdrav.poistovne na svk, ked som sla do irska. inak mam stale trvaly pobyt na svk, len platit si nemozem ani dobrovolne. no a v irsku sa zasa sice plati do zdravotky, ale len par euro mesacne do spolocneho fondu a za vsetko sa plati. mas akurat limit, napr. za lieky max.85e mesacne na rodinu, nemocnica 650e atd. cize ak by som jeden mesiac mala platit za lieky 100e, tak zaplatim len 85 a ostatne mi uz daju zadara. na svk by mi osetrenie preplatili, ale to by musel byt len urgentny zakrok, nie takyto planovany a neohrozujuci zivot

ladywitch26
12. sep 2011

inak ja si tiez myslim,ze stanka zvladne skolku v pohode. ona ked sme v materskom centre, tak si ma ani nevsima. nahana sa s chlapcami 😀 idem ju zapisat aspon na poobedia, ale to najskor musim pockat na novu aupair.

sirinka
12. sep 2011

@ladywitch26 no to aj mna, to si sama musis zaziadat....
http://www.zzz.sk/?page=pracovanieEU
pokial mas na sk trvaly pobyt, jednoznacne mas narok na to...

borocka
12. sep 2011

@mystery7 tak tak, u cisto kojenych deti sa stolica vobec neriesi, ani jej castost, ani farba, ani zlozenie, hustota, no nic..........a ak maly pribera, je spokojny, nema bolesti, neplace, tak si nerob starosti 🙂

a dnes v skolke maleho tak vychvalili, ze je mily, pomaha, uprace si hracky, aj ostatnym detom pomaha upratovat, ze sa sam pekne naje (kop klop), ze sa neprieci, neplace, ze je ucitelkam usluzny.......no taka som spokojna 😅