Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

ladywitch26
14. aug 2009

siri, €5 za hodinu? paaani, to tolko tu platia v irsku.... ale s tym rozdielom, ze co slovak zarobi za mesiac, tak to ir za tyzden...

jamaat, potajomky som cely prvy mesiac. 😉 to som len pozrela na malu a uz slzicky v ociach

sirinka
14. aug 2009

lady myslis, ze je fakt az taky rozdiel v zarobkoch? teraz sa vela nasich znamych z irska povracalo, ze sa im tam uz velmi neoplati ostavat...

luba142
14. aug 2009

lady to myslis slovaka v irsku alebo na slovensku

zuzkad
14. aug 2009

ahojte

uuuuuuf ...poviem vam babulky, ze po tom pribehu mam riadne slzy v ociach a nejako mi je tazko 😔 😔 😢 😢 😢 😢 normalne idem do izbycky k malemu a aj ked spinka idem mu dat bostek a pohladkam ho, aby som si uzivala toho stasticka co mam...velmi smutny pribeh strasne ☹ ☹ ☹ a mozno z dovodu, ze tu mame deticky v podobnom veku...precitujeme to este viac, lebo vieme presne ako ich kazdym dnom milujeme viac a viac

ladywitch26
14. aug 2009

siri, vela ludi poprepustali, zostali bez roboty. aj moj muz je na podpore. ta je €200 tyzdenne. ja mam matersku €280 tyzdenne. myslis, ze sa neoplati? potraviny isli dole o 15%, elektrina tiez, najom dokonca niekde az o 25%. rozhodne sa nemienim vracat.

luba,minimalna mzda je tu €1400 mesacne. ak odpracujes 39hodin tyzdenne. ak pracujes viac, to uz je nadcas a za to su priplatky

sirinka
14. aug 2009

zuzkad 😉 a preto ja sa ani moc nestresujem, ze mala chce spat iba pri mne, ze budem mat vytahane ceciky po tolkych rokoch kojenia a pod...stale si hovorim, ze nic nie je a nebude problem a vsetko sa da zvladnut pokial su deticky zdrave a spokojne...

ladywitch26
14. aug 2009

siri, ja tiez malu uspavam na rukach, hladkam ju a moj muz frfle, ze ju iba rozmaznavam. ale kaslat na to, kym je zdrava, tak pre nu budem aj na hlave stat a usami sa odrazat, ak to pomoze 😀

saskarisko
14. aug 2009

ahojte,
dlho som u vas nebola. ja vas sem-tam precitam, ale niekedy ani nestiham prispievat. Nasa Sasenka uz ma 5330 g, dlzku urcite viac ako 62 cm, lebo tato velkost je jej uz mala. Prve dva mesiace sme mali katastrofalne, lebo sme mali problemy s pupcekom (zle odstrihnuty v nemocnici), jednou z verzii bola aj operacia, ale nakoniec vsetko dobre dopadlo. a pomaly mesiac mame ine dietatko.

Siri - este pouzivas dvojkocik ? dokedy ho chces pouzivat ? Saska je moc vrtka, a mam strach, ze vypadne z fusakotasky, ked je tam len tak polozena,a nema riadne oporu v bokoch.

ten pribeh, co ste tu dali je uz rok stary. a ta babenka je tu na koniku, a teraz v juli sa jej narodil druhy chlapcek.

sirinka
14. aug 2009

saska pouzivam ho v pohode, nasa este na vyskoky z kocika nevyzera...a striedam to s nosenim v manduci...

ladywitch26
14. aug 2009

ahoj saskarisko, co nove v martine? nasej sice pupcek odpadol, ale jedna cieva nebola prerusena uplne, tak jej stale rastla. som jej to potierala takou ceruzkou,co sa aj bradavice vypaluju, aby to prestalo rast.

inak je super, ze uz maju druhe babo, ale asi to musi byt tazke s tym zit. stale byt v strachu o babo, ze co ked sa to zopakuje, sledovat kazdy priznak, same stresy...

sirinka
14. aug 2009

lady ja netusim, v irsku som nebola a ake su tam podmienky na ziskanie socialnych prispevkov tiez netusim...ja len to sa pytam, co som pocula...ako dlho mozu v irsku ostat zeny na materskej?

saskarisko
14. aug 2009

lady - ja som pristahovalec, takze pre mna tu ziadna extra zmena nie je oproti tomu, ked som sem prisla. ked tu budes tak sa ohlas, v pripade zaujmu sa mozes stretnus s "martinskymi kobylkami". a s tym pupcekom sme to mali obdobne, len nam to najprv zle diagnostikovali (ako herniu), museli sme prelepovat z coho mala krvave brusko, vnutro jej hnisalo, a po mesiaci jej to konecne dobre zdiagnostikovali, vypalili ho lapisom a zrazu bol klud. uz len sledovali, ci ta cieva nie je prepojena s bruskom.

ja som manducu este neskusala, chystame ju odskusat az buduci tyzden

saskarisko
14. aug 2009

tak ja opat utekam.
drzte sa aj s babatkami 😵

zuzkad
14. aug 2009

ja tiez maleho nosim na rukach stale....najskor som mala obavu, ze ked si ho tak naucim budem neskor lutovat, ale nic nelutujem a stale si ho mojkam, hladkam ho bozkavam ho a hovorim mu ako ho moc lubime 😅 😅 vzdy ked take nieco pocujem smutne, hned mam potrebu objat si to svoje dietatko a vobec mi nevadi, ze nespim celu noc kv nemu....som stastna, ze ho mame a moooc ho milujeme 😅

emode
14. aug 2009

cafte nikomu sa asi nechce spat 😔
uff, normalne som bola vdacna za to ze sa mala teraz zobudila a normalne si pytala napit co uz mesiac o takomto case nerobi 😕 😕 😕
my sme dnes boli na Donovaloch (prerabame tam starsi domcek) a malinka drichmala dve hodky potom sa napapala a spala aj cestou domou takze sme este otocili Baumax a tam sa dokonca skerila zo sedacky co teda vobec nezvikne lebo v nej nerada sedi som v nemom uzase 😅 😅 😅

aj ja ju cez den dost nosim na rukach ked je na mojom pleci tak je taka smelsia potvorka mala sa len prikrci len ocka jej vidno zpoza pleca a skerit sa bude aj na neznamych ludi 😀 😀 😀
ja ju nedovolim chytat cudzim, proste sa zvrtnem s kocikom a normalne dam spiatocku ...

emode
14. aug 2009

samozrejme domov 😖 😖 😖

sssimi
14. aug 2009

juj, tak aj ja som si dobre polakala... 😢 Drobček maličky.

Zuzkad ako s mliečkom? Rozbehlo sa? Neviem či mám tú vecičku čo si si objednala odporučiť aj tete, lebo sa jej nechce rozbehnúť mliečko...

Inak včera som si kojila sesterničku 😀 , ale moc nepotiahla, lebo sa jej chcelo moc buvať 😀 ... Budeme mať na čo spomínať 😀

ladywitch26
14. aug 2009

no,este sme si teraz davali veceru... 😀
siri, materska je tu len pol roka, ale vacsina zien potom nastupi len na ciastocny uvazok, napr 3dni v tyzdni a pod. ja tiez tak planujem, aj ked bude muz doma. skusim sa so sefom dohodnut, aby som robila napr-3hodiny rano, tri vecer, ked mala bude spat.inak vacsina slovakov,co tu frflu, maju problemy kvoli slabej anglictine. nevedia si nic vybavit a potom nadavaju, ze urady su pomale, atd.

dm1
14. aug 2009

cafte je tu este niekdo? Ja som doteraz robila fotozosit je v akcii za 3,5 EUR. Nechcete niektora vyuzit na fotky maleho? Plati to uz len zajtra.

inac nas maly sa asi meni v tych 3 mesiacoch ako sa vravi. Predtym cez den bezproblemov zaspal ale teraz je to o drzku. Vobec nevie zaspat a nepomaha nic. Nechce vtedy ani prso na upokojenie, nosit, kocikovat... prosto ked uz je moc unaveny zacne plackat a nie a nie utisit. Tak po par minutkach spievania, nosenia a dudlikovania ho mozem konecne polozit dudel vymenit za prso a zachvilu zaspi. Najhorsie je ze mi nechce jest ked je takyto takze cez den nerobim ine len sa ho snazim medzi kojeniami uspat aspon na 15 min.aby vobec potom jedol. Dnes som bola preto 4x kocikovat! Az na jeden pokus uspesne... uz som nakrmila isla von s kamoskou a ta ze podme na pizzu. Vsetko v OK kym mi ju doniesli. Zacal plakat tak som si ho zobrala na ruky a pokusala sa najest tak. Zachvilu som to vzdala pizzu zbalila a padila domov. Nepomahalo ziadne tisenie, musela som si ho uz pred barakom zobrat na ruky a tlacit kocik pred sebou. Doma klasika spievanie, nosenie, duda, prso a do 5 min.spal. No horor to zaspavanie teraz. Esteze v noci je to super - klop klop.

inak mne chodi zo socialky len jedna suma - ako materska. Pridavky solo mi nechodia. Myslela som si ze to je asi dokopy. To chodi zvlast?

ladywitch26
14. aug 2009

dm,mne tiez mala dnes problem zaspat.tak som ju hojdala na rukach, ale raz mi kukala na fotky na krbe, potom mala vo vyhlade hrazdicku, tak som s nou musela do rohu, aby mala vyhlad len na holu stenu a aj to trvalo az 15 minut,kym jej oci klipli.a hojdat take 7kilove decko nie je sranda...

zuzkad
14. aug 2009

sssimi mliecko sa moc nerozbehlo, ale v mojom pripade je to asi aj moja chyba,....je to troska narocne pouzivat ten suplementor...ked sa ti dietatko zobudi .na hlad musis rychlo zohrievat mliecko, potom naliat do tej nadobky, potom hadicku nalepit na oba prsniky a bojovat s kojenim, niekedy nam to ide lahko no niekedy kojime aj hodinu a maly sa ani poriadne nenapapa, lebo ho sanie vycerpa a potom zaspi ale kym ho dam do postielky je zase hore a place a saje a place ...je to dost narocne a ja som slaba bojovnicka, lebo niekedy ked sa naozaj potrebujem niekam dostat na cas vzdam to a nakrmim maleho flaskou, co je chyba ja viem, ale priznavam som slaba bojovnicka ☹ ☹

dm1
14. aug 2009

lady len nam to trva uz skoro tyzden ☹ . A to som nechcela davat dudel ale ked on by potom uz vobec nezaspal - lebo bud duda alebo prso. Lenze na prso mi hladi ako by som mu davala otravu ked chce spat a je nervozny normalne zacne vrieskat este viac ked ho zbada. Az ked sa ukludni dudkou tak to nenapadne zamenim a spi 🙂

dm1
14. aug 2009

zuzkad tak to mi je luto ze to moc nejde s tym suplementorom... ale viem si predstavit ake je to narocne casovo lebo mi sme sa tak rozbiehali v kojeni ze sme vkuse bojovali s kazdym kojenim aj 2 hodky...

jamaat
14. aug 2009

dm, aký fotozošit?

ladywitch26
14. aug 2009

zuzka, drzim palce a pevne nervy. ja som tiez s malou bojovala, ona sa mi nikdy neprisala, ked mala plnu plienku, no a tu mala vzdy, ked sa zobudila. tak sice hladna vrestala, ale najskor som musela vymenit plienku az potom prso dat. a to uz sa vacsinou zachadzala od placu, tak to bolo tazke.

dm, nasa cumlik uz mesiac nemala v puse. aj som jej ho nukala, ale uz ho nechce. ale co som si vsimla, tak nejako chlapci su viac zavisli na cumlikoch...

dm1
14. aug 2009

jamaat pozri si na http://www.fotolab.sk/fotoprodukty/aktualne-akcie a dalej v casti cewe fotokniha. Stiahnes program, vyberies ale ten akciovy zosit 14x13 a 26 stran a das si tam fotky ake chces+text a upravis. My to mame aj so svadby len sa s tym treba pohrat. Vyzera to potom fakt super a za 100 Sk sa to oplati. Ked budes chciet niekomu ukazat fotky malej tak len vytiahnes a mas tam kopu fotiek naraz.

jamaat
14. aug 2009

Nerozumiem tomu celkom. Bezplatne si stiahnem program, urobím album a oni mi to potom nejak vytlačia, či čo?

dm1
14. aug 2009

ano ked to budes mat urobene objednas to bud on-line cez net len das v tom albume ze objednat a ono ta to vedie. Alebo to napalis na CD a pojdes dat vyvolat do zberne. Ak objednas on-line vyberies si tam zbernu kde ti to maju poslat a zaplatis ked ti to tam pride. Ale ked objednavas on-line pozor najskor tam nabehne pri objednavani cena bez zlavy az na konci sa to upravi potom na tych 3,5 EUR.

jamaat
14. aug 2009

Doteraz som sa zabávala s programom, čo zuzkad robila to video. Stiahla som si demoverziu, že ak sa mi to zapáči, tak si kúpim full program.

Už som nainštalovala aj tento CEWE, tak to idem pozrieť. Dík za tip.

dm1
14. aug 2009

neni zac. Inak ty tiez nemozes spat ako ja?