Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

hoogy
20. nov 2011

@zuzkaprofant 🙂 ked ich nebudeme nosit ako malych tak kedy,ze 🙂

borocka
20. nov 2011

@zuzkaprofant tak my si lasku prejavujeme inymi sposobmi....hoci teda rodicia aj nas nosili na pleci do vyssieho veku,ale len ked sme chodili na tury. inak nie.
a k tym prejavom...tak dnes napr v kostole som patovi hrozila ukazovakom ze ma byt tizsie, ze sa ma skludnit a on sa mi hodil okolo krku kym som klacala pocas premenenia (uplne ticha cast omse,kedy je len hostia dvihnuta,vsetci klacia a v duchu sa modlia) a moj maly na cely kostol zarucal: maminka ja ta luuubim naviac ( hovori naviac lebo sa mu neda povedat najviac)
hovori mi to ked vidi ze uz sa idem rozculit,ze uz prestrelil, ale povie mi to aj len tak.....proste ked ho to napadne. postiska ma,da mi pusu. takze tu lasku mu urcite prejavujem dostatocne ked mi ju takto oplaca 😉 ale myslim ze si vravela ze aj kiko tak podobne reaguje....ze dava city najavo

hoogy
20. nov 2011

@borocka aj mne to matko odplaca a krasne 🙂 to nenamena ze ked si ho nenosila tak ta menej lubi ved si jeho mama.

hoogy
21. nov 2011

dobre ranko kocky🙂

ludmilabb
21. nov 2011

ahojte 😉 😉 😉
@borocka v tom clanku co si dala link som nikde nenasla ze by sa mali deti nosit dve, tri hodiny v dvoch rokoch 😕
podla mna kazde dieta sa v tom veku vypyta na ruky ked ma pocit neistoty alebo ine veci a Patka si tiez brala na ruky pocas nasho stretka vsak to je normalne oni to sice nazvali nosenim ale to neznamena niekolko hodinove nosenie, nemyslim si ze dieta ktore je nosene sa pomalsie fyzicky-motoricky vyvija, v okoli som mala 5 mamiciek co satkovali a deticky v pohode ziadny problem s chodenim, vyvinom, osamostatnovanim neviem pausalizovat ze Patko bol sikovnejsi a skor sa osamostatnil kvoli tomu ze si ho nenosila 😅 😅 😅 to ze ci je nosene dieta sebavedomejsie si az tak nemyslim a len dodam ze "diery" su nielen v tom clanku ale aj v tvojom prispevku, vystizne si to napisala 😀 no mozme diskutovat, nemam problem 😉

borocka
21. nov 2011

mna len to satkovanie trochu.....no neviem.
su mamy a deti ktore sa nosia lebo skutocne je dieta nervozne,placlive,nespokojne a nosenie "zachrani" mamu aj dieta. su mamy ktore to vyuzivaju,pretoze maju maly vekovy rozdiel medzi detmi a aby stale sa mohli naplno venovat starsiemu a zaroven byt neobmedzene s tym mladsim......to je ok, v tomto smere je to skvely napad.
ale mam pocit ze najvacsiu skupinu tvoria mamy,ktore si o tom precitali clanky, v ktorych im naslubovali hory doly ze ich deti budu take a onake uzasne,dokonale,....len vdaka tomu ze sa budu nosit (a tomuto popravde vobec neverim) a tak si kupia tu satku/nosic/babyvak/manduchu alebo ja neviem co este sa vyraba........lebo ved aj moja kamoska to ma, lebo ved toto a tamto napisali, lebo je to teraz moderne, lebo som videla satku taku krasnu dizajnovu,... nevravim ze nosenie je zle, len si NEMYSLIM ZE JE AZ TAKE NUTNE A PROSPESNE AKO TO MODERNE CLANKY A AUTORI PROPAGUJU. nevravim ze nosenie je na skodu, len mam pocit ze teraz je to tak propagovane a pretlacane, ze mama ktora svoje dieta nenosi je "zla" mama....lebo nemysli na skryte potreby svojho dietata
na obcasne pouzitie z nejakych dovodov je to fajn ( myslim obcasne nosenie u deti ktore su "v pohode"), ved aj my sme to mali kupene a parkrat sme pouzili. posledne teraz v lete. babatko v tom uspavat alebo kojit....to ano,je to take romanticke,intimne,.....

ludmilabb
21. nov 2011

@borocka no vsak ved to ze mas pocit ze vacsinu tvoria take a hentake mamicky, mozem pisat za seba siroko daleko na nasom sidlisku som sa stretla s dvomi mamickami co satkovali a to som sa vytesovala lebo som si myslela ze budem jedina a prave nosili kvoli tomu ze odmietali ich deti kocik( dali sme sa do reci, vymenili skusenosti) a ze je to modna vychytavka a chcu to mamicky lebo kamosky tiez maju a chcu dokonale deti noooo to je trochen prehnane z mojej skusenosti vobec nemozem potvrdit 🙂 dost som sa zapajala do diskusii a nosenie vyplynulo casto zo zivotneho stylu, mamicky-ekologicky 😉 a clanky o noseni prinasaju aj informacie ze si treba davat pozor ako sa nosi, je velmi dolezite aky nosic pouzivas, ci spravne robis uvazy...velakrat sa propaguju klokanky ktore nie su vhodne aj take clanky najdes ....tu sa proste jedna len o to, ze tebe sa zda, chapes na co narazam? su to domienky a ty ich castokrat veselo pausalizujes za fakty 😀 a jasne ze na nete sa vsetko propaguje, cez tie naj topanky, naj hracky, naj babysitter atd je nutnost, deti su biznis 😠 ovela viac sa pretlacaju ine produkty ako prostriedky na nosenie, co najskor vidis v telke co sa deti tyka??? plienky a mlieka, co si matka ako prve kupuje do vybavy, plienky a ake? JEDNORAZOVKY, to je masirovanie mozgov, to je nasa zapadna kultura 🤐 kupovanie a propaganda nosicov je prd oproti tymto kampaniam

sirinka
21. nov 2011

@borocka
@ludmilabb ja sa casto stretavam s odmietavym pristupom k noseniu...ked vidim, ako miminko place, je mrzute, boli ho brusko, navrhnem maminke - kamoske, znamej, aby ho skusila nosit, odmieta, ze miminko je tazke, ze ho nechce naucit na nosenie, ze sa musi naucit byt v kociku a ona - maminka si chce tiez niekedy oddychnut a nie mat stale mimi pri sebe a castokrat si hladaju "lahsiu cestu" a nechaju mimi plakat a trapia ho v kociku, ale nosit nechcu ani nahodou...

hoogy
21. nov 2011

@sirinka no presne toto som nechcela robit ja s matkom. on proste neznasal kocik tak sme ho radsej nosili. ja som dokonca mala dni ked som sa ani z nocnej kosele nestihla prezliect lebo maly kral mienil spat len na mne 🙂 a nemam pocit ze by si maly na to nejak zvykol alebo ze by to zneuzival.

zuzkaprofant
21. nov 2011

sa pridam mam zname co maju male babo , to placka ale ona ho na ruky nezobere nech pomrnci aby si nezvyklo ze ked zamrnci budem ho brat mne oci na stopky, nechapem naco ma dieta ked ho nenosi necha v postielke lebo je to zataz pre nu. ja som kika nosila nonstop a aj ked budem mat dalsie to bude vkuse na mne , neznasam ked niekto da male dieta do druhej izby nech si zvyka a pod veci ja do teraz spim s kikom, spolu vsetko robime mame taku opiciu lasku🙂

hoogy
21. nov 2011

@zuzkaprofant heh ze opiciu lasku 🙂 zuzi toto robi vela ludi. mne kamoska rozpravala,ze nech maleho nevyberam z kocika ked place ze si zvykne ze ona si malu vycvicila 😝

zuzkaprofant
21. nov 2011

@hoogy presne ale ti poviem ze ja do teraz kika mojkam tolko sa pusinkujeme ani s muzom nie🙂 neviem ja som taka mna aj nasi tak vychovavali ja robim len to co som videla od nasich a davam to co som dostavala ja ina neviem byt, moj kiko nikdy neplackal preto do teraz sam neive spat 😀

hoogy
21. nov 2011

@zuzkaprofant a to zavisi asi aj od ineho. ja som matka tiez tak ze plac minimalne,ale on nelubil a ani teraz nelubi spat pri mne v tomto je po mne potrebuje svoj priestor. jedine ked bol chorya to spal skor na mne ako pri mne 🙂 neviem aj my sa stale pusinkujem aj to beriem tak normalne.ani to nosenie sme nikdy nebali tak ze je to modne alebo co a preto to robime,alebo ze niekto to odporuca. proste nam to tak vyhovovalo.

borocka
21. nov 2011

tak my sme si dnes vecer spravili cesto na pernicky a zajtra poobede bude zabava 😅 som zvedava ci budu jedle 😝 idem este do mesta pokupit par zaujimavych vykrajovaciek,aby malemu aj lepsie chutilo potom 😉

hoogy
21. nov 2011

@borocka len davaj pozor nech vianocne vykrojite 😀 sa smejem lebo tu chodi taka reklama ze deti vykroja velkonocnych zajacikov 😝 ale veru aj ja sa uz chystam piect,ale az na buduci tyzden musim najprv doniest recept od maminy.

dm1
22. nov 2011

konecne som sa sem dostala 🙂

@borocka tiez som zarobila dnes cesto na medovnicky tak budeme asi piect naraz 🙂

ozaj este k tomu clanku o noseni - tam skutocne nikde nepisu ze sa maju nosit 2-3 rocne deti 3 hodiny denne 😲. Len je tam pisane ze aj take deti obcas potrebuju nasu naruc a na to mnevidim nic zle. Nosenie 3 hodiny je pisane prve mesiace a teda aj ked sme este vtedy nemali manducu tak isto keby to clovek zrata tak take male mimi ma na rukach isto viac ako 3 hodiny denne 😉

baby ale riesime teraz velky problem. uz sme boli asi tyzden bez plienky prve dni 2-3 nehody ale potom uz krasne bez plienky teda iba na spanok mal. Ale kakanie bol problem to bolo do gati. Lenze on si vo svojej malej hlavicke neviem ako a neviem preco nejako pospajal ze kakanie je zle a kakat nema vobec 😢. Boli sme u nasich a uz den predtym sme si vsimli ze sa akosik osiva za ritku chyta a nekakal 2 dni. Predtym sa 3 dni pokakal do gati a vzdy sme mu len vysvetlili ze tak ako sa pyta cikat ma vzdy povedat ked bude chciet kakat a dame ho na nocnik. Len on to pochopil nejako zle a on sa boji kakat! nieze by mal tvrde kako a neslo to on to narocky zadrziava az ho klepe ked to na neho pride a pusti ozaj len ked uz neudrzi.... takze po troskach. Samozrejme ze som mu dala naspat plienku nech sa netrapi ved musi kakat ale on nechce ani tak! stale opakuje ze sa boji kakat a place pri tom. nikdy sme ho zato nebili ani nic podobne len klasika vysvetlenie ze nabuduce ked sa mu bude chciet ma sa pytat na serblik.... teraz mu dookola vysvetlujeme ze kakat sa musi, vsetci kakame aj jeho kamarati a ze je jedno ze kaka este do plienocky ze sa to nauci neskor a ze ho lubime a nech sa neboji ze kym pojde do skolky sa to nauci.......... uz som fakt zufala ak sa t onezlepsi budem musiet ist k doki aby mi dala nejake cipky alebo co 😢

hoogy
22. nov 2011

@dm1 niektore deti mavaju takyto blok aj ked rodic na nich netlaci. a mozno sa mu teraz aj tazsie kaka lebo dlho drzal a boli ho ritka. mozno si skuste nejaky rezim vytvorit, ze teraz sa kaka. rano pri rozpravke alebo vecer pri knizke si potronte. ukazte mu ze aj vy chodite aj to detom velmi pomaha.

borocka
22. nov 2011

@dm1 uplne jednoducho, ked pojdes ty kakat ( s matkom si stale doma cely den,nechodi do skolky,dobre viem,ze?) tak ho vezmi zo sebou. povedz ze boli ma brusko,treba mi kakat. nech vidi ako potlacis,sprav mu aj divadielko 😉 a potom mu ukaz v zachode ze aha ake veeeeeelkeeee. nech vidi ze ty sa tym chvalis. a nech ho aj mm zoberie zo sebou. nie je to mozno velmi hygienicke,ale myslim ze tak velmi rychlo pochopi ze kakanie je spravne a nik sa nebude hnevat ked sa pekne vykaka. a este si potom mozte dat aj maskrtu za pochvalu..... to urcite zaberie 😉
a k tym medovnikom.......tak my ich zrejme zjeme hned,nase maju v oblube stvrdnut na kamen do vianoc. vy ich ako skladujete??? ako peciete aby boli na vianoce take makkucke????

dm1
22. nov 2011

@borocka to samozrejme robime to nas napadlo ako prve ale nejaky ucinok to nema... sice rozprava aj mama kakala ale potom ked to na neho pride aj tak to zadrziava 😖

a pernicky ja teraz este len skusam rozne recepty ktory nam viac sadne. Teraz mam od kamosky mali by byt makke stale tak dam info potom. Matko ma rad aj take tvrde on to chrume jedna radost. Skladujem v plechovej doze. Inak som citala ze ked chces aby zmakli tak staci do tej dozy dat kusok jablka

hoogy
22. nov 2011

@dm1 🙂 aj nas matko chrume aj tvrde pernicky. a keby si to robila tak ze ked on sa vypyta tak si spolu sadnete na wc. a nema velmi tvrdu stolicu ? niekedy sa vtedy deti zaseknu skus viac tekutin a ovocie. ja s matko jem ovocie hned z rana. az okolo 9 jeme tak ze chlebik.

dm1
22. nov 2011

@hoogy on nema tvrdu stolicu uplne makku ma on len nechce kakat ☹ . My sme sa aj tak oducali ze kazde jedno ked ja som sla na vecko isiel na serblik vedla mna ale teraz nechce ist vobec 😒 . No uvidime ako bude dnes

hoogy
22. nov 2011

@dm1 tak pockaj nespomynaj to a uvidis ci sa mu to same odblokne. niekedy ani to neni dobre robit velke halo. skus to proste nespomynat. drzim palce nech sa to polepsi

luba142
22. nov 2011

@hoogy na FB si bmi pisala s @borocka, ze mam malu skusit posadit do teplej vody aku znesie, neviem ale kolko by mala priblizne mat a na kolko ju btam mam posadit? Chcem to skusit, ci si prestane cvrkat. Mam to robit viac krat,alerbo staci jeden kupel?

hoogy
22. nov 2011

@luba142 jaj vies co to jej odporucal doktor. ale tusim to bolo tak ze kazdy vecer mu napustila vanu a tam sa mocil.ale neviem ako dlho 😕

jamaat
22. nov 2011

@luba142 My máme elektrický vankúš, tak som Emku nechala na ňom sedieť, kým pozerala rozprávky.

luba142
22. nov 2011

@jamaat dnes som ju nechala sediet v tej teplej vode, sedela tam neviem kolko,nechcela ist ani von 🙂

hoogy
22. nov 2011

@luba142 🙂 deti sa lubia macat v teplom. teda aspon moj maly urcite🙂 tak snad vam to pomoze. aj ja taketo pocikanie sem tam pripisujem tomu,ze prva zima bez plienky predsa len to bola "izolacna" vrstva.

luba142
22. nov 2011

@hoogy no tak mi ju od isteho casu,len sprchujeme a taketo kupkanie a macanie je len spestrenie a preto sa jej to velmi paci 🙂....uvidime. Nasa Kika je oktobrova a v 2 rokoch uz nemala plienku co bola jej prva zima bez plienky a vlastne aj zaciatky, ale necvrkala si, ale kazde dieta je ine a tak to aj beriem a velmi ich neporovnavam, lebo su kazda uplne ina vo vsetkom a hlavne v spravani 🙂

hoogy
22. nov 2011

@luba142 mne aj moja mamina hovorila,ze sa nam to sem tam stavalo ze sme si cvrkli hlavne v zime. a ze ona nas tiez troska teplejsie obliekla a macala v teplej vode. ja matka kupem kazdy den. my to mame tak naucena od malicka 🙂

luba142
22. nov 2011

@hoogy my Barborku myslim od 1,5 uz len sprchujeme 🙂