Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sirinka
3. jan 2012

@emode
@sssimi moja neterka sa vola Zahara a vyslovuje sa to Zára...najprv mi to bolo velmi cudne meno, ale teraz sa mi paci, je to nejake arabske meno a znaci tusim kvetinka, alebo kvitnuca...alebo take nieco...

emode
3. jan 2012

@sssimi jasne 😀 ved len doplnam repertoar ... Liana je fajn aj u mna 😎

my stale teplotujeme 😖 teraz poobede kym vyprsal cas na dalsiu davku sa to splhalo k 39ke ☹ ☹ ☹ tazko to nesiem, lebo si nepamatam, kedy sme taku teplotu mali asi este vobec ... panadol jej zabera asi az po hodine a cipok do nej nedostanem, nedovoli mi ani teplotu v ritke odmerat 😒

@dm1 neboj, uz ho spat domov neposlu, skor sa to budu snazit spolu s tebou nejako zvladnut, mozno pomoze, ked budu ostatne deticky chodit na zachod kakat 😕

sssimi
3. jan 2012

@emode to ma teší. Len škoda, že mne sa viac páčia také medzinárodnejšie mená a ten môj je skôr za tie klasické ako Kristínka alebo Natálka a aj keď sa mi v podstate mená páčia, tak mám k ním iné výhrady.

sssimi
3. jan 2012

@sirinka Raz tu bola téma Sára a Zara. Jedna baba chcela tak pomenovať dcérky, ale keďže jej povedali, že to je to isté, tak musela meno zmeniť, lebo by jej ho na matrike neuznali. Ale Zahara bude isto niečo iné-keďže aj významovo je to iné. Akurát, že by sa to riadne plietlo 😀

mystery7
3. jan 2012

@dm1 nevratia ti ho, ako sa hovori "priklady tahnou" 😉 uvidi ine deti a bude ok
@sssimi Lianka, pekne meno bude mat, dobre ste vybrali
@emode u Mirka sirupy vobec nepomohli v znizovani horucky, len cipky. Tiez ich nechce, ale ja mu dam aj nasilu. Cipok rychlo zaberie a aj v lekarni mi vraveli, ze je ucinnejsi. Potom sa menej trapi. Raz mal teploty 39 a to sme ho uz sprchovali vlaznou vodou, dali cipok a hned klesla teplota. Teplomer mame aj na celo, ale ukazuje uplne blbe hodnoty, tak sme ho naucili merat pod pazuchou. Dzim palce, aby to rychlo preslo. Ja mam vzdy stres z jeho zvysenej teploty.

mystery7
3. jan 2012

@borocka tak to ste mali super zazitky. Boli ste tam na silvestra? Ci medzi sviatkami? Mas nejake foto? Milujem Prahu, po skole som tam pracovala, bolo super.
Ako sa dari sestre?

sssimi
3. jan 2012

@mystery7 Ďakujem. My máme teplomer do uška za skoro 1600sk a najradšej by som ho pleskla o stenú 😠 ... Ukazuje oveľa menej než je teplota. Zatiaľ tak skôšobne som zistila, že je to o 0,8 c. Ale merala som si ju ja počas horúčky a pri riadnych bolestiach, tak ani neviem či som dobre vnímala a hlavne či som na ortuťoví dobre videla.

sirinka
3. jan 2012

@sssimi hej, napr. aj klara, kiara, chiara je v podstate to iste....

sirinka
3. jan 2012

baby, moje baby ke maju teploty, tak takmer vzdy im idu nad 39 stupnov...ja im ale davam lieky az ked maju nad 38,5 a to cipky, tiez to nechcu, ale dam im aj nasilu, je to najucinnejsie a najmenej skodlive...
pokial by nezaberali lieky, tak potom vlazne obklady, to som vyuzila pri obidvoch babach raz,treba opatrne a pomaly teplotu znizovat, takze to trva 40 minut a viac... sprcha je prilis agresivna a rychlo znizuje teplotu, co nie je pre telo najlepsie...

kosska3003
3. jan 2012

ahojte skore uzdravenie choruckym detom mi sme ok klop klop len spat na obed nechce opica ale uz neriesim ked nechce tak nechce ale tak teraz uz mam pol hodinu pokoj co je v postely
ja mam teplomerov asi 3 ked jej chcem merat v zadku nemam sancu pod pozuchou ani nahodou to neobsedi tak som kupila cez ebay celovy a do ucha za niakych 6 eur a ten je ok ale ci mera dobre veru neviem ale tak ked len tak si zmeram ukaze 36,5 a tak v rozmedzi tak by mal dobre merat
@sssimi u nas teraz vybera mena mm tak som zvedava pri Marike sa mu pacili Laura, Eliska, Marek , Lukas on skor take slovenske mena

emode
3. jan 2012

@sirinka no ja nejdem mm presvedcit, ze treba nechat aj telo, nech bojuje samo 😒 problem je to, ze pri 38,5 je Sofia v takom stave, ze len place a na to sa tazko pozera, ako sa trapi, ty si skor povies, ze vydrzis ... dnes spala od pol druhej do stvrtej a potom este mm na rukach na pol hodku zaspala, sirup zabral a teraz tu veselo poskakuje 😝 chystame vlazny rychly kupel okolo pol deviatej a dalsiu davku dam az neskor, ked jej naozaj teplota vystupi ... drzte palce

sssimi
3. jan 2012

Baby videli ste? Rodinné prídavky išli hore 😀 😀 😀
http://www.finance.sk/dochodok/informacie/rodin...

sirinka
3. jan 2012

@sssimi takze mesacne si polepsim o 1,50 euri... 😀

sirinka
3. jan 2012

ktora viete po nemecky, co sa moze stat, ak sa niekto prilis riadi radami z knihy o zaspavani babatiek...
http://www.rund-ums-baby.de/stillberatung/beitr...

jamaat
3. jan 2012

@sirinka Verím, že niektoré deti to môže fakt až tak rozhodiť. Len človek nevie dopredu, čo sa bude diať. U niektorých to zaberie. Blbé je, že v tej chvíli, keď sa to deje, tak tá mama je často natoľko vyčerpaná fyzicky aj psychicky, že skúsi kadečo a nevie situáciu objektívne posúdiť. Viem to aj podľa seba. Po vojne je každý generál. Aj ja som teraz už múdrejšia a robila by som veľa vecí inak. Asi. Ktovie. Ale snažila by som sa inak to robiť.
No tak len dúfam, že tým dvom v článku sa to podarilo nejak naspäť usporiadať.

sssimi
3. jan 2012

@sirinka no podľa toho čo je tam napísané tak len o 53 centov 😀

sirinka
3. jan 2012

@sssimi no ale ja beriem detske pridavky trojmo 😅

sirinka
3. jan 2012

@jamaat niekedy je matka vycerpana, ale castokrat to robia pod tlakom okolia, kedy z kazdej strany pocuvaju, ze ich babatko uz ma spinkat same, uz nema tolko dostavat prsnik a ze uz je prilis velke na spolocnu postel, ze je to nebezpecne a pod...

sssimi
3. jan 2012

@sirinka jasné 😀 😀 😀 Už som pochopila 😀

jamaat
3. jan 2012

@sirinka To máš pravdu. Ja som sa s tým nestretla, tak som to nespomenula.

sirinka
3. jan 2012

@jamaat ja zase castejsie sa stretavam s tymto, ako s uplne vycerpanymi mamickami...ja som raz vyskusala tu metodu, vydrzala som jednu noc a stacilo mi, proste vidiet vlastne dieta take zufale a pritom stacilo tak malo, vziat ho k sebe...ja som sa rozhodla takto a toto som neolutovala...aspon som ale uz mala pri dalsich detoch jasno, ze to skusat nebudem...

sssimi
3. jan 2012

@sirinka S tým máš pravdu. Najhoršie je keď do teba hučia s každej strany, aby si si neučila dieťa na ruky, lebo si zvykne, či do postele a podobne..... je toho veľa.... Ako aj teraz na mňa všetci čumia ako je možné, že si musím ísť lahnúť s malou aby zaspala a ako som si zavarila. Veď ja to viem, nemusia mi to všetci pripomínať. A aj som plánovala niečo vymyslieť, ale prestávam to riešiť. Sarah mi prestala poobede spávať a teraz krásne zaspáva do pár minút. Nechám to všetko tak, nebudem ju trápiť. Aj tak je teraz toho na nu priveľa počnúc odchodom mm, celkovo mojím tehotenstvom a tým, že sa s ňou už nedokážem blázniť ako pred tým a aj škôlkou. Viac ju trápiť nechcem hlavne keď vidím ako strašne zle to znáša, keď od nej odídem pred tým než zaspí. Verím, že sa to nakoniec nejako vyrieši samo. Musím myslieť pozitívne-žeby moje novoročné predsavzatie? 😀

cukricek8998
4. jan 2012

@sssimi noo aj mne sa paci meno Lili....ja som mala podobnu dilemu..nevedela som sa rozhodnut ake mneo dam dcerke..a az po porode ked som ju videla..som si bola ista ,ze inak ako Loriana sa volat nemoze🙂 takze mame Lorianku...a volame ju Lori 🙂))

cukricek8998
4. jan 2012

@sssimi a niesi sama..aj ja som pri malej kym nezaspi....a potom odijdem...sama nezaspi....myslim ze casom sa to spravi same 🙂

cukricek8998
4. jan 2012

ahojte..neviete mi poradit ako mam moju malu odnaucit od plienok na noc...?skusala som ju aj budit v priebehu nociaby isla na zachod,ale nepomohlo...dnes mi sice urobila radost a ostala plienka sucha ale to nieje pravidlom..uz zacinam byt zufala...myslite ze to mam nechat tak nauci sa to sama???

ludmilabb
4. jan 2012

@borocka jej tak to ste mali super, my mame stale boje v aute vy ste isli vlakom, busom ci ako?
@dm1 no priprav sa ze to bude perne ale utrasie sa to, Matko ide najprv na nejaku hodinku, dve?
@emode ej tak vas to zdrapilo, Sofia sa dnes rano zobudila s takym vodnatym soplikom tak sa uvidi co z toho bude 😖 prajem skore uzdravenie

ludmilabb
4. jan 2012

@sssimi aj my mame taky uzasny teplomer do ucha a na celo, nepouzivam skoro vobec a kolko stal? 🤐
pouzivam digitalny do ritky, co je sice pre Sofiu niekedy nekomfortne 😀 ale najlepsie odmeria

a cipky davam tiez trochen nasilu ale vzdy jej poviem to nic nie je uz je po tom, vsak ono to ide rychlo vzdy lahsie ako odsavanie soplov

jamaat
4. jan 2012

@cukricek8998 Aj moja Emka má v noci ešte plienku.
@sirinka Ako si spokojná s tým C-salts? A akým spôsobom ho používaš?

sssimi
4. jan 2012

@cukricek8998 nikede som čítala že plienky na noc sa neriešia do 3och rokov. Myslím si že to príde samé. Sarah je bez plienok od mája a od nočných od augusta po tom čo som mesiac vyhadzovala suché plienky. Vraj musí mať dieťa minimálne 2 týždne suchu nočnu plienku, aby si mohla skúšať bez nej.

cukricek8998
4. jan 2012

@jamaat takze niesom jedina ..ale nechapem,cez den plienku nemame vobec pekne chodi na zachod a dokonca sama,ale v noci je to strasne,ani nahodou sa nezobudi aby isla na zachod.Dufam,ze sa to uz spravi.