Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sirinka
3. feb 2012

@borocka ale nemusis verit na ziadne hovadiny...to je proste fakt, ze pri chorobe a pri mobilizacii imunitneho systemu potrebuje organizmus vitamin C...je to nieco ako olej pre motor...proste bez neho to nejde...a okrem nas si kazdy tvor na zemi v pripade potreby dokaze to cecko vytvorit v potrebnom mnozstve...
takze my si ho musime do tela vpravovat umelo bohuzial...
ibaze tie davky, ktrore su oficialne nastavene su minimalne davky aby si neochorela na skorbut, no pri napadnuti virusmi alebo bakteriami spotreba vitaminu rapidne stupa....

borocka
3. feb 2012

@sirinka
@luba142
@luba142 ja som stasne zvedava co mi poviete o par rokov, ked by ta imunita budovana prirodzenou cestou mala byt "hotova"-dokoncena. ved ta imunita sa buduje aj tym, ze dieta si prekona ochorenia, organizmus si ich zapamata, vytvori si sam svoje protilatky ktore v tele driemu. a ked niekdy znovu do organizmu preniknu bacily, tie protilatky ich "spoznaju" a zneskodnia.
siri, keby si teraz na tyzden vysadila to C uplne, ale ze fakt uplne! sebe, muzovi, detom! ja som zvedava kolko potrva kym bued u vas tn isty povodny stav!!!!!!!!!
chcete sa tym dozivotne pchat, lebo ved potom budeme "zdravi"??????

borocka
3. feb 2012

@sirinka ale ja hovorim o imunite!! prirodzenej!!! nie tej co si das rano nieco ( C, echinaceu, hlivu ustrivcovu, alebo cokolvek dalsie-z lekarne!!! z chemie!!). to ti "pomoze" ( hoci nemas zarucene ze ti to pomoze) len na ten jeden den! to nema dlhodoby efekt!!!!!
ok, ja chapem C-podstatu, dovod, efekt, pochopila som co sa snazite dosiahnut a kde vidite opodstatnenie..... ale povazujem za viac nez len naivne ( a to bez urazky) ak si myslite, ze ked budete C uzivat v brutalnych davkach, tak budete zdravi vy, vase deti, a ze si tym zabezpecite zdravie dlhodobo. pretoze zdravie je dosledok imunity!!! a C ti imunitu nebuduje!!!!!!!!!

sirinka
3. feb 2012

@borocka asi nerozumies celkom tomu, ako to funguje...jednoduchy je princip ockovania...do tela dostanes mrtve alebo oslabene latky, ktore na 90% nedokazu vyvolat ochorenie, ale tvoje telo na nich zareaguje a protilatky si vytvori...
rovnako to funguje dennodenne, vdychujes, jedlom, kozou sa do nas dostavaju miliony roznych virusov, bakterii, parazitov a nase telo neustale funguje a riesi situacie...
imunita sianevytvara IBA skutocnym prekonanim choroby, telo yvtvara denne rozne imunitne odpovede a tvori protilatky, aj ked sa ti chora necitis...
a cecko nijako nezabranuje vytvoreniu imunitnej odpovede, ako som ti uz napisala, cecko sa spotrebuva "ako potrava" pre spravne fungovanie imunitneho systemu...proste cim viac ho mas, tym rychlejsie a lepsie moze pracovat...
a uplne vysadit cecko nerisknem..nechcem skorbut...to asi ani ty... 😉

luba142
3. feb 2012

@borocka pozri Barborka toho uz tolko behom svojho zivota prekonala,zeby v skolke uz musela byt uplne zdrava, ale bohuzial to tak nebude a urcite jej budem musiet podporovat aj umelo imunitu ak nebudem chciet aby som s nou bola stale na OČR....neboli obidve moje decka chore rok a teraz maju zapal priedusiek, ale ja som na tie vitaminy lajdak takze to maju tak len sporadicky. A viem porovnat priebeh nadchy ked som im nedavala vacsie davky C a teraz. Ked bola Kika mala tak mavala nadchu aj 2 tyzdne a v noci sa budila,lebo mala stale plny noc, davala som jej aj kvapky do nosa aj cecko, ale len taku davku ako odporucali doktori, teraz ked im zacina tak dam okolo 500mg hned a nadcha im trva cca 4 dni a aj v noci pekne spia a nezatekaju im sople......urcite to zvysene davkovanie nejake opodstatnenie ma a nemozes to tak striktne odmietat ako to robis ty 🙂

sssimi
3. feb 2012

@borocka Ja som ešte nikdy odsávačku na sople nepoužila. Sarah siaka sama od roka. Ako som ju kúpila, tak je zabalená. A Sarah ešte chrípku nikdy nemala. U nás je chrípkový len mm a aj to tak raz za 3 roky maximálne. Ale bohužiaľ nádchy má po mne. Na mňa sa to hneď prilepí. A ten kašel chytila po vysadení homeopatík. Veď ty píšeš tiež, že malého dopuješ Preventanom 😀 , tak prečo to odsudzuješ? Mne príde to Cčko oveľa prírodnejšie. A tiež ju nechcem dopovať chemikáliami, ktoré majú len dočasný účinok, pretože potrebujem, aby chytila imunitu, čiže by som jej ho denne nedávala. Fakt len keby vidím, že na ňu niečo lezie.

ludmilabb
3. feb 2012

@borocka som aj zabudla minule reagovat co si napisala ze je dobre ist teraz von lebo sa zabiju bacile a zdochnu fakt som sa z chuti zasmiala 😀

inak ja neviem ale SOfia na mna zacina fyzicky utocit ked jej nevyjdem po voli nie je to za vsetko ale ked nieco velmi chce a nedam jej to tak vcera napr. ma tak svacla po hlave ze ma fajne zabolelo a stipe ma, ja jej poviem ci jej to mam vratit lebo jasne ze dostala aj po riti, taky zacarovany kruh

emode
3. feb 2012

@ludmilabb aj sofia sa zvykne zahnat ... ale dalej nebudem pisat, lebo ked napisem, ze nieco nerobi, mam to za chvilu doma 😅 tiez som minule v Tescu videla, ako jednemu asi 3rocnemu chlapcekovi nedali nieco, co si zmyslel (obrovsky sliapaci traktor), vrieskal na cele Tesco ako ho mam niesla na rukach a pritom ju vyslovene mlatil pastami po hlave 😕 😕 som si povedala uf, mam sa na nieco pripravit??? fakt je, ze ja som tresla sofii po zadku raz ale ked som videla ten prekvapeny a hlavne vycitavo nechapavy vyraz ... uz som to viac nespravila, radsej od nej odidem a ukludnim sa vedla ... ale je to tazke, tiez by som jej najradsej tresla ale neuznavam to a k nicomu to nevedie ...

sirinka
3. feb 2012

@ludmilabb fuuu...klarka tiez mala obdobie, ked nas bila...uz pohopila, ze to tak nejde, tak aspon vyplazuje jazyk a podobne...
urcite je dolezite nijako ju fyzicky netrestat, lebo ona to potom moze brat normalne, ked sa niekto na niekoho hneva, jednu mu da...
takze vydrzte vsetky jej utoky a ani jej nehovor, ze ci jej to mas vratit, radsej jej dookola vysvetluj, ako velmi ta to boli a ake je to zle spravat sa takto k druhym ludom...

luba142
3. feb 2012

@ludmilabb my to mame tiez len malo kedy, ale skorej na Kiku sa zahana, len ona si mysli,ze sa s nou tak hra a moze to robit, tak jej len vysvetlujeme,ze sa nesmie bit, ze sa to nepatri, ktovie ci to Sofia neokukala od nejakych deti v skolke, mozno ju to casom prejde, ked jej budete vysvetlovat, ze to nesmie.
@emode Tak taketo stavy, ze mi mala skriekala a vrieskal za nieco v obchode poznam aj ja, ale nastastie to nebolo az tak,zeby ma pri tom mlatila 😅 , skorej si to nevsimam,ze reve, lebo ak by som jej vysvetlovala,ze to nemozeme kupit co prave ona chce tak by to bolo este horsie

hoogy
3. feb 2012

@emode ked mala troska aj na hlasivkach je dobre dat aj kalcium, moj maly zvykol casto stratit hlas asi to ma po mne ja som tiez na to trpela ked som ucila.

hoogy
3. feb 2012

@ludmilabb matko mal tiez taketo obdobie myslel si ze je to ohromna sranda nas bit po hlave. ale netreba hovorit ze vratim ti alebo ze mam ti ja dat lebo to sa potom len do kruhu dostanete. ja som sa snazila mu to vysvetlit a zastavila som mu ruku kym ma udrel. zabrala to a prestal to robit.

hoogy
3. feb 2012

@emode ja by som tam matka nechala lezat na zemi keby mi toto robil. par krat som ho tak nechala aj ked on nedrankal vec len proste sa mu nieco nepacilo hned sa spamatal.

jamaat
3. feb 2012

@sirinka Ten páv vyzerá pekne. Ale neviem narýchlo, kde by som splašila takú sukničku.

sirinka
3. feb 2012
jamaat
3. feb 2012

@sirinka A máš aj prehľad, koľko stojí tyl? ....Ja rozmýšľam, že urobím podobnú masku, ako mala Monika kedysi. Pohľadám zelené bavlnené šatočky, čo mala a k tomu dorobím na hlavu buď kvetok z kartónu, alebo nejakú žabaciu čiapku. Ale taká suknička by sa jej asi páčila, hoci o rok by sa jej určite páčila ešte oveľa viac. 😀

sirinka
3. feb 2012

@jamaat ceny su rozne, ale taka jednoducha draho nevyjde...mozes aj hotovu rovno kupit...
ja sa chystam im to na leto porobit, ale teraz chcem hlavne pettiskirt, mama bude sit tak to idem šifon zhanat...

jamaat
3. feb 2012

@sirinka Na MMB som už našla nejaké tyly, ale to už nestíham objednávať.

sirinka
3. feb 2012

@jamaat kedy mate karneval?

borocka
3. feb 2012

@sssimi ved sa aj na seba hnevam, ze mu to davam. proste mi to neda nesnazit sa mu trochu pomoct. ale rozhodne robim dalsich 10veci aby som mu imunitu podporila aj prirodzenou cestou! a to posledne co si slubujem je, ze kym mu to budem davat, tak maly mi bude zdravy

jamaat
3. feb 2012

@sirinka V stredu.

sirinka
3. feb 2012

@jamaat no, tak to uz jedine ze by si poznala nejaky dobry obchod s textilom v BB...kde by aj cosi pouzitelne mali...

sssimi
3. feb 2012

@ludmilabb Aj Sarah má občas nervičky a velice si ich ide vylievať na mne. Vtedy jej chytím ruky alebo nohy podľa toho čo chce urobiť a vysvetlujem jej že to sa nerobí a nech sa upokojí. Zatiaľ to zabralo, ale tak, že som jej tie ruky nepustila kým som na nej nevidela, že frontálny útok skončil 😀 A zväčša sa rozrevala. To bol hlavný znak ústupu. No smola. Ja sa mlátiť slečinkou nedám 😀 . Robievala to častejšie, teraz už ani nie.

@jamaat u nás predávajú organzu v galanterii. Tyl som tam nevidela. Skús ísť pozrieť. Organza je o cca polovicu lacnejšia ako tyl.

@emode Sarah mi v obchode scény nerobieva. Tiež som sa toho obdobia dosť obávala. Dúfam, že už ani nepríde. Skôr keď bola menšia, tak pišťala, ale nie za tovarom, ale strašne ju to nebavilo. Možno je to dedičné 😀 Ja som vraj tiež nikdy nič nepýtala v obchodoch 😀

Sarah si dnes zase doniesla bonus zo škôlky. Teraz pre istotu zápal očí 🙄 Neviem či je to prenosné, ale pár detí je s tým teraz doma. Možno to má len po minulotýždňových soploch, ale je mi to divné, lebo soplíky mala priesvitné. Chúďa ledva pozerá, očká červené a karpavé. Najskôr som myslela, že jej niečo spadlo do oka, ale po spánku sa zobudila s oboma očkami karpavými. Už som vyslala švagra po mastičku a repík. Pôvodne som chcela ísť na pohotovosť, ale suseda m doporučila toto-že jej to naordinovali na pohotovosti pred týždňom. Teda jej malému.

sssimi
3. feb 2012

@sirinka ja som si teraz objednala tutu z UK-teda z číny, ale sprostredkovávajú to v UK. Jedna suknička ma stála 13€. Poštovné zadara. Ak nájdem link tak ti to pošlem.
Toto je rozkošné:
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=12287316&tab=2

kosska3003
3. feb 2012

@borocka ako ja tvojej debate nerozumiem davas mu cukriky kazdy den a odsudujes niekoho kto dava Cecko kazdy den pritom je to to iste mega davky davaju len ked je dieta chore ako ja davam malej cecko len ked je chora kazdy den jej nedavam len niekedy jej tym okyslim caj ale to je ako keby som jej dala cukrik co davas ty

my ideme zajtra na karneval som zvedava ako bude mala reagovat este nebola ale tesi sa poriadne aj ked dnes som mala sto chuti jej cely karnevel zatrhnut ma vytocila do inych nervov

sirinka
3. feb 2012

@sssimi zapal spojiviek je naozaj vysoko nakazlivy...mas doma ophtalmoframykoin? najlepsie je dat mast na noc...a inac iba vyplachovat ocka ophtalmoseptonexom...

@jamaat co sa organzy tyka, ja by som ju neriesila, kedze sa strapka...radsej do toho tylu investovat

sirinka
3. feb 2012

@sssimi ak by si este sla nieco objednavat cez ebay, nejaky matros, tak daj vediet, mohli by sme sa pripadne dohodnut...a idem merat janke hlavicku, som zabudla na to 😅

hoogy
3. feb 2012

@sssimi no veru ako pise siri je to nakazlive. skus tym ophtalmo. malo by sa to polepsit. skoda ze to na vikend dostala. matko to mal este ako malinky davali sme mu mast.