Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

sirinka
19. mar 2012

@hoogy inak pre mojho muza bude asi najvacsie prekvapenie, ze janka za tie dva tyzdne urobili velky pokrok a da sa povedat, ze uz samostatne chodi...a mozno mu bude aj trosku luto, ze tak celkom pri tom nebol, ked sa to naucila...

hoogy
19. mar 2012

@sirinka ano ved aj to je to ze aj tym chlapom pokial maju radi svoje deti a rodinu vsetko okolo stranse chyba. moj muz stale hovori,ze jemu je to tak luto ze nebol pri nas nebol stale. ale aj napriek tomu to ich vztah s matkom nijako nenarusilo. ale toto by som nemenila za nic. 😉

luba142
19. mar 2012

@sirinka presne taketo pocity boli aj u nas ,lebo vlastne odchadzal na zaciatku maja a neoslavovali sme ani Barborkine narodeniny prve, museli sme odlozit o mesiac, ale ten vek okolo 1 roka je plny zlomov a prekvapeni, tiez o dost veci prisiel ☹

borocka
19. mar 2012

@hoogy na to ti poviem asi tak tolko.......je tazsie byt docasne odlucena od niekoho koho milujes ( presne vediet kedy to odlucenie skonci, a mat aspon tlefon, mail, a aspon virtualne si povedat nieco pekne), alebo nemat nikoho koho by si milovala a kto by miloval teba?????????????????
tak asi o tom, ze co je tazsie

hoogy
19. mar 2012

@borocka je tazsie nebyt s milovanou osobou ako nebyt milovana. jasne ze najhorsie je milovat a ked laska nie je oplatena!!!!!!!

borocka
19. mar 2012

@hoogy hmm, neprjem to nikomu..ale asi kym to clovek nezazije, tak vobec nevie o com hovorim!!!!!!! vydrzat bez seba tyzden, dva, mesiac........to vsetko sa da!!

sirinka
19. mar 2012

@borocka
@hoogy no toto je zbytocne sa hadat...podla mna tu nieje vitaza...je tazke milovat a byt odluceny...
ale zvyknut si na to, ze niet osoby, ktora by sa na mna tesila, je asi horsie..to este ma borocka vyhodu, ze ma syna a ma sa s kym delit o lasku, aj ked to nikdy nenahradi fungujuci partnersky vztah...

hoogy
19. mar 2012

@borocka vies co nebudem ta tu presviedcat lebo si nezazila a pochopis az ked zazijes taku lasku ze sa nevies od toho cloveka az tak odputat a je ti za nim smutno.tiez by si to inak brala keby si byvala sama a nie u rodicov. ja som bola bez muza aj 3mesiace a potom tyzden s nim. a potom zase 2 m bez neho. ale hovorim pochopis ked zazijes.a jedna vec je starostlivost sama o dieta a druha je ta citova stranka. ci uz matky alebo dietata.

sirinka
19. mar 2012

@hoogy
@borocka ale na vsetko je liek chvalabohu, niekedy byt opustena znamena nova sanca, len netreba zanevriet...
a odluka pokial je kratka, da sa vydrzat a pokial by mala byt dlhodoba, urcite sa daju najst riesenia....

hoogy
19. mar 2012

@sirinka boze ale keby nemala syna tak ma davno nejakeho ineho partnera......

sirinka
19. mar 2012

@hoogy 😅 no nic...idem ja po klarku...

jamaat
19. mar 2012

No tak ja by som ešte na porovnanie mohla hodiť do pléna, či je horšie byť sama s dieťaťom, ale otec sa o dieťa aspoň ako-tak zaujíma a prispieva naň, alebo byť s dieťaťom sama bez akéhokoľvek záujmu. 😉 Hehe, navrhujem vôbec to neporovnávať, lebo každý je iný, každý si zažil len to svoje, každý vníma veci po svojom, všetko má svoje výhody a nevýhody. 🙂
@borocka
@hoogy
@sirinka

borocka
19. mar 2012

@hoogy bola som zamilovana a odlucena! este na vysokej, pekny fungujuci vztah, mozno bez zavazkov ako dieta a spolocne financie, ale bol to vztah. odisiel povodne na tri mesiace do anglicka, na letnu brigadu. viem ake je to rozlucit sa ( hoci aj vies ze o tri mesiace ho mas naspat),aj som si poplakala. ale kazdy den se si smskovali, pisali mail, obcas zavolali.....chybal len ten fyzicky kontakt. ked presli tri mesiace a povedal ze sa mu tam tak zapacilo,ze sa na slovensko nevrati a na skolu aj na mna sa vykasle ( uz je to 5rokov a stale tam zije) tak som si odskusala aj tu tvoju druhu verziu. milovat a nebyt milovana.
ale to vsetko preslo. prebolelo.

niekto ma stastie, a stretne spravneho chlapa este na strednej. je prvym aj poslednym.......a niekto prejde aj desiatimi vztahmi, a stale nic.

borocka
19. mar 2012

@jamaat asi jedine co je horsie ako byt sama ked nemas o nikoho zaujem a nikto nema zaujem o teba je, ked bohuzial s niekym zijes a ten niekto tyra teba aj dieta. vtedy by si dala vsetko na svete,aby sa nezaujimal........ 🙄

hoogy
19. mar 2012

@borocka je to jedno ty si to vzdy zvrtnes na svoju verziu. jednoducho neodsudzuj nieco co si nikdy nevyskusala.....

borocka
19. mar 2012

@hoogy mna len sokuje ze sa citis nestastna,ked mas byt odlucena docasne.......ked toooolko ludi by ti pritom zavidelo!!

sirinka
19. mar 2012

@borocka no prepac a co je na tom sokujuce? a co je na tom na zavidenie?

hoogy
19. mar 2012

@borocka presne tie iste dve otazky ma napadli ako @sirinka. neviem co je na tom sokujuce. a nenapisala som ani raz ze sa citim nestastna,ale ze je mi smutno za tym clovekom a to su velmi rozdielne veci. a naozaj neviem co by mi mal niekto zavidiet? ze som bola s mojim muzom dva tyzdne za pol roka.woooooow to je vazne nieco zavidenia hodne.....

sirinka
19. mar 2012

no tak tatuska mame doma a janulka uplne bez problemov, dokonca na nom uplne visi, stale sa mu pyta na ruky... 🙂

hoogy
19. mar 2012

@sirinka teraz si ho musi vychutnat 😉 tak si uzivajte spolu

jamaat
19. mar 2012

@borocka Tak ten môj ma netýral ani nič také, ale aj tak som rada, že sa nezaujíma a máme pokoj. 🙂

sssimi
19. mar 2012

Ahojte babule.
Moc ďakujem za gratulácie. Už sme konečne doma. Dnes stále behám, tak cítim štychi, ale som maximálne spokojná. Doma je doma.

Pôrod: písala som vám ako ma doktorka rozpiplala, kontrakcie som mala slabučké už doma, odišla mi zátka, po 13tej sme už boli v nemocnici, vypísali papiere, dostala som čipok a o 15tej mi pustili vodu, dali ATB priamo do žili a potom vyvolávačku. Voda už bola žltá, tak som rada, že sme takto zakročili. Kontrakcie riadne nabehli hneď a dosť rýchlo silneli. O 16tej ma pustili do sprchy. Mm bol stále so mnou. Bola som tam do 16:30 kontrakcie pekne pokračovali. Potom ma zase napichli a to už mi začala kontrakcia za kontrakciou, žiadna pauza celu dobu som stála pri posteli a už o 17tej začali tlaky. Doktorky som tam mala obe moje suseda, takže tam boli so mnou. Skontrolovali ma a bola som otvorená len na 5cm, no to už mi začali trpnuť ruky. Malú stále držal lém a nechcel vobec povoliť. Aj tak som tlačila. Išlo to strašne ťažko, už vyťahovali vákuum, ale nakoniec som ju vytlačila. Malú museli kriesiť. Skóre po pôrode mala 4, potom 7 a 9. Má porušený nerv na ruke, takže zajtra ideme neurologičke a čakajú nás rehabilitácie. Doktorka mi povedala, že mám úzku panvu a vraj mám pošvové svalstvo ako vrcholová športovkyňa a preto to nešlo. No to zistili až pri šití. Nechápem prečo mi to nepovedali po prvom pôrode. Zase som mala vyhádzanú celú tvár a popraskané oči aj napriek zatvoreným očiam. Ale už sme doma a malá je ako-tak v pohode. Pekne papá, krásne priberá.

hoogy
19. mar 2012

@sssimi och moja tak si mala zase zazitok. no keby si toto bolo vedela po prvom porode tak by ta brali hned na sekciu. aspon ze malicka sa celkom zotavuje, je krasnucka tak nech ste v poriadku a zdravucke.

kosska3003
19. mar 2012

@sssimi no krasa aspon ze to slo ako tak rychlo ked uz to bolo take komplikovane a este hlavnejsie ze ste ok a doma to je jasne ze doma je doma

luba142
19. mar 2012

@sssimi tak to ti naozaj mali povedat u po prvom porode a nemusela si sa takto trapit. No ale uz je to za tebou a esteze si chcela ist skorej, ktovie co by bolo keby cakac do terminu. Malinka je krasna a tymi rehabkami sa urcite aj rucka spravi.....vela zdravia a tebe rychle zotavenie este raz 🙂

sssimi
19. mar 2012

@luba142
@kosska3003
@hoogy Veru baby keby viem, tak nie som proti sekcii. Bohužial pri Sárke ma riešlilo viac doktorov a papiere vypisoval niekto iný a rodil ma zase iný doktor a tak to aj dopadlo.... Už sme strašne zvedavý čo nám povedia na neurologii. A super, že som nečakala do termínu, lebo už teraz mala žabka 3450g a ledva som ju vytlačila. Za 2tt mohla mať aj 4kg a to by som ju nevytlačila.

luba142
19. mar 2012

@sssimi no esteze si trvala na tom,ze chces ist skorej a uz aj voda nebola bohvieco....no snad bude mat rucku v poriadku. A Sarka co na Lianku hovori?

kosska3003
19. mar 2012

@sssimi no ved to je najhorsie ked ta riesia viaceri a nakoniec vypise papiere iny no tak to si mala super ze si mala moznost ist skor dufam ze aj mne ju dr navrhne nebudem proti
tak pekne teraz odychovat pokial sa da a zabudat na zle zazitky s porodu a tesit sa s malej Lianky

sirinka
19. mar 2012

@sssimi uf, uf moja, to ste zrejme mali a mate obrovske stastie, ze to takto dopadlo...ako ta mohli nechat trapit sa tlacit pri 5 cm, to ake dietatko by cez to vyslo ☹
joooj velmi velmi drzim palceky aby vsetko bolo v poriadku a rucicka sa dobre popravi...takze este raz gratulujem k malinkej a prajem najme vela zdravicka vam obom!!!

zuzkaprofant
19. mar 2012

@sssimi gratulujeme a rucka sa da postupne do poriadku dobre ze si apson tak rychlo porodila ze to netrvalo dlho

inac dievcata nas kiko od nedele chory, poobede nedelu pregrcal tak sme doky volali lebo uz aj istu vodu vygrcal tak dal cipky vomex A poznate niektora? A dnes ako tak dobre uz aj mi nervy robil aj papal ale 2 krat sa pokakal hnackovite tak smrad ze az a ked prdka akoby ste tchora stretli take smradlave ale co uz snad ho prejde teplotu mam len zatial do 37,5 tak uvidime

inac co davate na imunitu detom a co davate pri takych stavoch, napiste ak sa vam chce a ja dam nasim kupit a mi poslu aby som mala do buducna

inac hlaska kiko ke vrackal tak sa zlakol plakal a mi ze neplac to aj ujo dodo tak vracia ked sa opije pivom aj mamka aj dedo a,azdeho sme spomenuli a kiko potom nasim volal a vravell kiko sa opil a tak vracia🙂) Tak to tak potom bral a aj sam si lavorik drzal ked vrackal 😀 😀