Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

ludmilabb
20. aug 2009

pribera celkom dobre...brusko ma makke iba ked reve ako ho napina tak je tvrde
neviem ale ona je napr. kludna ked lezi ale potrebujem ju preniest a vtedy spusti, alebo ked ju prebalujem
vzdy ked s nou nieco robim tak ma tendenciu revat, ale ked ju polozim a necham tak tiez sa jej nepaci no kto sa ma v tom vyznat 😖

sssimi
20. aug 2009

Ludmila a nie si nervózna ty? Môže sa to na malú prenášať...

ludmilabb
20. aug 2009

snazim sa byt kludna ale ked pocuvam cely den rev tak som z toho podrazdena 😢

nikanika28
20. aug 2009

no neviem, je to zvlastne, ze tak stale placka. Kolko ti pribrala za mesiac? Inac s tou nervozitou to moze tiez byt ..

ludmilabb
20. aug 2009

som bola taka spokojna zacinalo to byt lepsie a potom sa to zase zhorsilo...urcite nemam vzdy taku dobru naladu ako mamicky kludnych babatiek

ladywitch26
20. aug 2009

no dufam,ze u nas nebude platit to s tym 3.mesiacom.doteraz bola ako anielik. len v nedelu mala akurat 3 mesiace a odvtedy kazdy vecer, ked je hladna, dam jej flasku, sosne si zopar krat a spusti rev, ako keby ju z koze drali. musim prestat, pochodit s nou na rukach po celom dome a az za nejaku pol hodinku jej mozem dat znova flasku a vacsinou mi pri nej zaspi. ja neviem,co je s nou. jaci od hladu a zrazu nechce. 😖

inak s tym zaspavanim, nasa sa najnovsie v postielke prisunie uplne ku kraju a chyti sa jednej tycky. a spi tak skoro celu noc. a ked sa prisunie dostatocne blizko, tak sa prestrci az rukou k mojej ruke a spime tak, ze sa drzime 😀

ludmilabb
20. aug 2009

no pribera tak 150g za tyzden niekedy aj 200g doktorka vravi ze pribera pekne, mama si mysli ci nemam malo mliecka, teda ci ona sa vie dobre najest...

nikanika28
20. aug 2009

ludka a dudku ti nechce? ja viem, urcite si uz vyskusala vsetko mozne-nemozne...A vonku ti nevydzi? V kocari alebo v klokanke? Mala je tam neskutocne kludna a vacsinou tam aj zaspi?

ludmilabb
20. aug 2009

ladywitch to je velmi mile ako sa drzite s malickou 🙂 🙂 🙂

ludmilabb
20. aug 2009

nikanika bez cumla by to bolo strokrat horsie, cumel to je nasa prvorada vybava!!! v kociku spi tak polhodinu dnes bola von vyse hodinu a z toho zdriemla 20 minut, v babyvaku sa jej nepaci s kocikom je to ako s aprilovym pocasim, raz tam krasne zaspi dokonca aj dnu v byte inokedy sa hadze a place a vobec ju tam nemozem mat

kosska3003
20. aug 2009

ahojte tak k tomu 3 mesiacu my mame zajtra a mala mi tiez akosi sa mene spala celu noc a vcera dva krat hore no som zvedava aku bude tuto noc a dufam ze na tej chate sa mi bude budit a ma svacne ☹

ladywitch26
20. aug 2009

ludka, no aspon v noci, lebo inak je to tazky individualista. potrebuje okolo priestor a so mnou v posteli by nezaspala pritisnuta. aj kym som ju normalne kojila, vyplula bradavku a odtisla sa odo mna. rozvalila ruky, aby mala co najviac miesta a az vtedy zaspala 😀

nikanika28
20. aug 2009

ludka a davas jej aj cajik alebo vodu? Ja uz ked som nevedela kam z konopi, tak som supla cajik.
No s tym mlieckom .... mas pocit, ze sa dobre napapa? aj sa ti da odstriekat mliecko?

mimi21
20. aug 2009

moja mala je aka potvorka prespekulovana:
ked sa zobudi a ja ju zoberiem na ruky, tak uz caka ze dostane mliecko ale ja ju idem este prebalit a ked ju polozim na prebalovaci pult, tak spusti, rev akoze : mama ako hnusne si ma oklamala 😅 😅 😅

nikanika28
20. aug 2009

nemate niekto skusenosti s bradavicami. Jedna mi vyrasila na kotniku a strasne mi tam vadi 😠 😠 😠

ludmilabb
20. aug 2009

nikanika malej davam len moje mliecko, cajik som neskusala

mimi21
20. aug 2009

nika s bradavicami E-E
ale zdá sa mi ze som chytila tu infekciu na bradavky 😒 svrbia ma a trochu ma aj bolia pri kojeni 😒
malej sa dost casto v puse objavuje ta zaba, tak sa mi to asi prenieslo...

mimi21
20. aug 2009

ludmila obdivujem ta za tvoju statocnost a trpezlivost, neboj ale ono sa to urcite zlepsi
a s tou nervozitou, je ked mam blby den, tak aj mala ho ma hned na nic...

emode
20. aug 2009

mimi toto robi aj Sofia 😀 ale ma strasne rada prebalovanie lebo vie ze sa s nou hram a maznam a spievame si a rozpravame sa niekedy prebalujem aj polhodinu a v noci sa s nou "nebabrem" tak je z toho taka prekvapkana 😀 😀 ale utisi sa ked zisti ze len plienku vymenime ...

ludka skus sa s nou viac maznat hrat rozpravat neviem ako dlho kojis ale ja si necham Sofiu na prsniku niekedy aj polhodinu ked vidim ze je nervna a nemoze zaspinkat

inak v tych troch mesiacoch nieco bude ... Sofia nechcela spavat cez den tiez bola zuriva mrncala ale ako sa dokaze sama zabavit pohrat alebo so mnou ked vyvadzame tak inak sa unavi a zaspava ovela lepsie ... posledny tyzden bez akehokolvek placu sama v postielke pekne sa s nou rozlucime a do 5-10 minut zaspinka s plienockou pri hlavke 😀 cez den detto ...

skus ho zacat ukladat skor ako ubehnu dve hodiny mozno uz presvihnes ten cas a zvlast ked predtym malo spal tak nevydrzi dlho naozaj nedavaj UM pokial mas dost svojho mliecka bola by to skoda ...

mimi nasa sa este nepretaca sama na brusko asi dvakrat sa jej to podarilo ale skor nahodou, ste naozaj sikovni 😀

jamaat
20. aug 2009

ludka, ja to tiež dobre poznám, keď som nieže nervózna, ale už zúrivá z malej. Aj výčitky svedomia mám, aj sa neviem ovládnuť, keď som aj na ňu už potom protivná. Lebo viem, že jej nič nie je, napapaná je, prebalená, bruško ju nebolí, ale namiesto spania vrieska. Ani u teba to nebude mliekom a bruškom, proste je taká. Určite sa to časom zmení... Aj keď tie naše nebudú nikdy spávať 3 hodiny, ale bude to lepšie.

jamaat
20. aug 2009

ludka, súhlasím s emode. Vyskúšali sme kadečo, nič nezaberalo 100-percentne, ale postupne sa to zlepšovalo.

Emke sa jeden deň podarilo trikrát pretočiť z bruška na chrbátik, ale odvtedy nič. A dnes sa mi preplazila pol metra. Odplazila sa z deky a našla som ju olizovať koberec. 🙂

jamaat
20. aug 2009

...a aj s mimi. Možno ty máš pocit, že zlyhávaš, ale je to naopak, treba skôr obdivovať také mamičky, čo zvládnu aj takéto problémové deti.

mystery7
20. aug 2009

kocky, tak aj ja dufam, ze tie 3 mesiace zmenia nasho anjelika na este lepsieho 😀 😉

mystery7
20. aug 2009

prave objednavam fotoknihy z happyfoto, som zvedava ake budu 😅 snad sa budu pacit babkam a prababke

bambi7
20. aug 2009

cafte babule
mys ja som dala robit mame ich doma a som spokojna 😉

nikanika28
20. aug 2009

mys, ja som sa predchvilou pytala, ci s tym ma niekto skusenosti, tiez som v pondelok objednala 3 😅

mystery7
20. aug 2009

trochu sa bojim, ale snad som nic nepoplietla 😀 uz sa nemozem dockat. A kedy ti dosli? az do 10 dni, alebo aj skor?

jamaat
20. aug 2009

Aj ja som si bola dnes zobrať hotové fotozošity, ale nie cez Happyfoto. Je to pekné.

mystery7
20. aug 2009

nika, aj ja objednavam 3 🙂 a vybrala si si tie co su v akcii?

bambi7
20. aug 2009

do 10 dni 😉 su pekne 😉 ja uz som si tam davaala robit a fotky jedine od nich 😉