Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

luba142
25. aug 2009

nika ked striedas tak mozes ale 2 rovnake az po 6 hodinach tak mi to povedali ked sme boli na ockovani tak po 4hodinach ked mu to neklesne daJ MU NUROFEN

ludmilabb
25. aug 2009

emode my hodujeme o jednej, tretej, piatej, siestej 😉

nika to ma mrzi neviem si predstavit co by som rychlo robila ja ak by mala Sofia horucky asi cipky do zadocku

ja uz nebalim na siroko od prveho mesiaca doktor mi povedal ze uz netreba 😉

jamaat a coze to za fotoalbumy vyrabas takto po nociach?

nikanika28
25. aug 2009

oki, dakujem za radu, nurofen doma mam, tak mu ho dam potom.

ludmilabb
25. aug 2009

nika dufam, ze Lukaskovi zaberie

nikanika28
25. aug 2009

Ludka, ale Lukas ma skoro 5rokov, cipky nehrozia...
Predchvilou som mu bola skusat celo, zobudil sa a cely sa triasol ☹ , potom zacal plakat...nakoniec som z neho vymamila, ze chce cikat. Tak som ho odniesla na vecko...esteze malinka spinka

luba142
25. aug 2009

Nika to je nieco mat starsie chore a este mimco doma no dufam ze ked zacne skolka bude to aj u nas 😖 , dufam ze dlho nie. Nasa take vysoke teploty tiez este nemala maximalne do 39

mimi21
25. aug 2009

no pozeram ze dnes je tu nie velmi dobra nalada
nika, snad to malemu rychlo prejde, chudatko male ☹
ludka a pred tebou este raz obrovitansky klobuk dole, ja ked ma mala zly den, tak som z toho na mraky 😅

ale nastastie dnes mame den slniecko, mala sa od rana vypliesta, a uz sa mi aj nahlas smiala
jaj az som mala slzicky v ociach

poobed ma caka zaberack, pridu kamosi k nam ideme grilovat, a dve male deti, 2 a 3 rocne, a este taka mala polrocna co jej idu zubky, tak bude veselo 😀 😀 😀

nikanika28
25. aug 2009

No...a to sme mali ist od 2. znova do skolky... Neviem, ci bude do vtedy fit. Takuto horucku este nemal, max 39,5-7. A to v noci.
No som pekne nervozna..dufam, ze to Klarka nevyciti zo mna a nebude aj ona nervozna ☹

monkap
autor
25. aug 2009

ahojte,
nikanika vyskusaj zabaly ... alebo sprchu ... pohladaj na nete co na zrazenie horucky alebo zavolaj dr.

monkap
autor
25. aug 2009

inac, to ma vysoku horucku ... my sme nad 40 nastastie este nemali ... nad 39 sme davali zabaly

nikanika28
25. aug 2009

monka, teraz spi, tak pockam ked sa zobudi, ci mu po tom paralene neklesla.. ak nie, tak pojdeme asi do tej sprchy

mimi21
25. aug 2009

zabaly mi pridu strasne drasticke, ale ke je taka vysoka teplota, tak asi ina moznost nie je ...

nikanika28
25. aug 2009

monka, my sme do troch rokov tiez nemavali take horucky, ale ked zacal chodit do skolky....tak potom to az zacalo. No a teraz pre istotu este ani v skolke nebol - uz od jula

nikanika28
25. aug 2009

mimi, uzite si grilovacku

monkap
autor
25. aug 2009

mimi: ano su drasticke, ale pri takych vysokych teplotach ......

nika: hlavne nech pije, vela, vela, vela ....
tu je nieco o horucke: http://www.mamatata.sk/index.cfm?Module=Article...
tak sa mam na co tesit, ked pojdeme do skolky 😒 ale este mame rok cas

nikanika28
25. aug 2009

monka, tak mozno to bude u vas ine...ale co poznam mamicky so skolkarmi, tak skoro kazdy si to odhoruckoval a odanginoval a co ja viem co este. U nas to bola zo zaciatku katastrofa, dva tyzdne doma na antibiotikach, potom tyzden v skolke a znova chory... Je to fakt neprijemne.

luba142
25. aug 2009

monka nasa prvy rok v skolke bola stale chora systemom 2 tyzdne doma a 2 tyzdne v skolke cely rok pomaly

luba142
25. aug 2009

nika my to iste ale nemavali sme anginy ale zapaly usi co je myslim horsie ☹ ☹

nikanika28
25. aug 2009

monka, clanok som si precitala, dakujem...
No a maly mal tiez studene ruky a nohy...tak uz viem, ze vtedy zabal nedavat..
Ja som si uz tiez vyhladala nejake clanky. Aj tu na fore je tema, ale tyka sa hlavne malych deticiek

monkap
autor
25. aug 2009

nika ale zabaly ani sprchu nedavaj ak ma studene koncatiny, vtedy sa to nemoze davat

mimi21
25. aug 2009

boze tie skolky to je ako zasobaren bacilov, nepoznam snad dieta, co by nechorelo vela v skolke

nika rz sa, nech ti nieko pride pomoct ak sa da, lebo s dvomi detmi i o neviem dost dobre predstavit
baby vy ste zazracnice co stihate 2 deti, domacnost, manzela a este aj konika 😵 😵 😵

jamaat
25. aug 2009

Ahojte. Boli sme na očkovaní, Emka meria 62cm a váži 5810g, takže miery akurát. Teraz som ju horko-ťažko uspala na prsníku, ale to už včera večer mala také stavy.

Ludka, to je softvér, v ktorom si zostavíš fotky, texty a obrázky, a dáš to potom vytlačiť vo forme knihy alebo zošita. Včera končila akcia na fotozošit, tak preto som to do noci robila, aby som to stihla. A ak máš stenu od vody a zeminy, tak to nechaj uschnúť a potom stiahni vysavačom, len si nasaď kefku na hadicu. Mám s tým totiž bohaté skúsenosti. 🙂

emode, neviem, či sme sa pochopili. Teta si myslela o Monike, že Emka je jej bábo.

Tie zábaly musia byť riadne drastické, je keď si to len predstavím, tak ma striasa. Pri Monike som používala Nurofen sirup a bol výborný, okamžite zaberal. Raz mala takú horúčku, že až kŕče chytala, ale po sirupe jej to do 15 minút kleslo.

jamaat
25. aug 2009

A dnes mi prišiel cyklovozík!!! Tak už chcem ísť vyskúúúšať! .........Cez víkend u nás vykradli pivnice, našťastie tú našu nie. Nemáme kam inam veci odkladať, ale ak nám to vykradnú, tak ma asi šľahne! Máme tam toho za dosť peňazí.

nikanika28
25. aug 2009

jamaat, ja som tiez este nikdy zabaly nedavala...
No a co sa fotoknihy tyka, vcera o 23.45 som dorobila poslednu.. 😅 . Dokopy som ich spravila 5. SOm v tom uz profik 😀 .
Mimi, musime to stihat... 😉 . Momentalne obidve slniecka spinkaju, upratane ako tak mam...tak sa aspon na konovi nieco priucim. No a mama robi zrovna do siestej, MM do 17.30, tak si musim pomoct sama.

nikanika28
25. aug 2009

ufff, sa mi zda, ze teplota klesa, narychlo som vyskusala celo. Tusim tak uz nehori...

dupinka
25. aug 2009

baby, nas Adam spal v noci od 19:15 do 02:45, potom od cca 3:20 do 6, a tak stale po cca 1,5 hodine mal 1hod. slofika. No teraz spi uz vyse dvoch hodin.
Rano to vyzeralo na kasel, ale potom uz v pohode, no bol trochu uplakany. Mam mu merat teplotu, ci nahodou nie je chory??

monkap
autor
25. aug 2009

my sme zabaly davali uz viac-krat .... ale vzdy s manzelom, ja som pripravila uteraky, zabalila a mm ho potom nosil na rukach a obaja sme sa ho snazili nejako zabavit...

nika, to je super, ze teplotka klesa 😉

nikanika28
25. aug 2009

monka,uz som si to precitala, je tam dobre hlavne to uzivanie liekov...este raz DAKUJEM 😵 .
Neviem ci klesa, bola to bleskova akcia...hned sa zacal mrvit, tak som ho nechala...ale snad hej
No ja si neviem predstavit nosit ho, ved ma uz 18kg 😅 . Som mala dost preniest ho na vecko...

nikanika28
25. aug 2009

ked bol Lukas malinky, vzdy som sa pri horuckach bala, ze dostane febrilne krce ..nastastie nikdy ich zatial nemal

monkap
autor
25. aug 2009

nika my sme ho v tom zabale vzdy nosili, aby neplakal ... ale 18kg je fakt dost ....