Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

dannynka
27. máj 2009

ahojte 🙂

jeeejda moni.o tomto som nevedela ze ked mam aj druhy pilier ze to treba aj do socialky nahlasit 😅

zuzkaprofant
27. máj 2009

mi zase kojime maly sa za sebou 2krat poriadne pokakal a zase je hladny a zase asu bude kakat tak neviem co je snim bo ani nechce spinkat len pol hodku spal dnes ☹

monkap
autor
27. máj 2009

nika: tu je prihlaska - druhe tlacivo od konca - registracny list FO : http://www.socpoist.sk/616/1567s a tu je k tomu poucenie http://www.socpoist.sk/formulare-registracny-li...

monkap
autor
27. máj 2009

danny: tak sup, sup vybavovat po uradoch 😀

monkap
autor
27. máj 2009

nika: v tom registracom liste zaskrtni hore "prihlaska" a dalej vypln bod 2., 3., 10. a dole datum a podpis a hotovo

dannynka
27. máj 2009

mmnoi si ma normalne zaskocila asi sa budem musiet ist na to spytat 😅

dannynka
27. máj 2009

ozaj a a to ten druhy pilier myslite DSS-ku?

monkap
autor
27. máj 2009

danny: ved ti vravim, ze sup, sup na urady 😀

monkap
autor
27. máj 2009

danny: ano

monkap
autor
27. máj 2009

danny: a na urade prace si vybav prispevok na staroslivost o dieta - na gabiku ... mozno to uz mas vybavene, neviem ... ale niekde su take uradnicky, ze ti o tom nepovedia a skoda o to prist

nikanika28
27. máj 2009

Monka dakujem, si zlata 😉

monkap
autor
27. máj 2009

nika: ale do kedy to treba odovzdat neviem ... mne to manzel odovzdal tyzden po porode, ked sme mali rodny list - treba tam odovzdat kopiu

nikanika28
27. máj 2009

boze, ja som uplny debil z tych uradov...Monka,to je aky prispevok? Tych 25tisic?

dannynka
27. máj 2009

moni ten prispevok uz mam vybaveny..maju mi ho vyplatit naraz v juni a aj ten doplatok k prispevku narodenia dietata,akurat zajtra bude mat DOmi mesiac tak to ide manzel obehat... 😉
a to ta DSS nema s tym prispevkom nic vsak? 😅 tam budem musiet ist 😅 😝

domcek1111
27. máj 2009

ahojte baby, chcem sa spýtať, koľko si odsajete mliečka a koľko doplnite umelým mliečkom?
ja mám taký istý problém, že malá mi nevysaje všetko z cici, tak musím odsávať...lenže to jej nestačí, tak musím prikrmovať...

monkap
autor
27. máj 2009

nikA: nie, to sa tyka iba mamiciek co maju doma aj druhe male babo ...

danny: ty si sikulka, ze to uz mas ... my sme urad prace este nevybavovali, tlaciva mam doma ale zanesieme to tam potom vsetko naraz, ked budem mat od dr. potvrdene, ze babo dozilo 28dni ....
DSS nema s tym prispevkom nic ... DSS chod na socialku, tam ti daju tie tlaciva co som spominala a hned ich tam aj odovzdas ...

monkap
autor
27. máj 2009

monkap: huraaaaaa, patrik zaspal konecne .. tak idem aj ja haji .... zatial 😉

bambi7
27. máj 2009

babulky mne to vsetko vybavil moj aj karticku poistenca sme mali ked sme prisli s porodnice 😀

zuzkaprofant
27. máj 2009

mi nemame este ani rodny list ze zajtra bude 😀 😀 a martin zajtra rano pobeha aj poistobnu a mamina ked jej posleme veci tak na sk vybavi vsetko co treba lebo inac katastrofa vsade po uradoch chodit a vybavovat

dievcata moj chce byt dnes len na cecinke mna uz ruky bolia polozzim ho na gaucik 10min e ticho a potom rev spusti ani som este nejedla dnes a pisem snim na rukach 😖

bambi7
27. máj 2009

zuzka 😀 chudatko nase no mas to tazke 😀

zuzkaprofant
27. máj 2009

no to len dnes dako vymysla maly idem kuknut tie baby vaky na nete objednam a hotovo bo tak o ruky pridem uz je tazky moj tigrik pribral 😀 😀 😀
cop ste dnes mali na obedik ja si robim cestoviny

sirinka
27. máj 2009

zuzka ja som mala taku klarku, tiez chcela byt v kuse na rukach...na to je fakt najlepsie zohnat si nejake kvalitne nositko 😉

zuzkaprofant
27. máj 2009

ja ho inac nenosim vobec na rukach len ked kojim ho mam a ked si odgrgne a pod ale dnes ja neivem co mu je jojka mi vkuse ked nie som pri nom 😀

ladywitch26
27. máj 2009

caute maminy, tak u nas bola akurat zdravotna sestra odvazit malu. mame 4190g. vlastne len o 20g viac ako pri porode. sa mi to aj zdalo nejako malo, ale vraj babatka stratia po porode aj desatinu hmotnosti, takze nasa to za 10 dni stihla dobrat nazad a ma aj cosi navyse.

sssimi
27. máj 2009

Ahojte skoro vás nestíham čítať.

Bambi ja mám aj sťahovací pás a dnes som si kúpila aj sťahovacie nohavičky len neviem či sa do ních vpracem. Ak nie mm mi bude musieť ísť kúpiť väčšie.

Dnes som si bola kúpiť ešte 2 kojenecké podprdy a už máme aj babyvak-tak som zvedavá.

Kosska aj moja malá má (mala) žabu. Povedz pediatričke nech ti dá Diflukan-nám zabral do 24 hodín... Mala to riadne a teraz má už nádherný jazýček... Kvôli prevencii jej to mám dať ešte zajtra a v nedeľu.

Ja už som povybavovala aj všetky papiere-RL, zdrav.kartičku už máme, II pilier, príspevok pri narodeni mimi a aj na sociálke som bola kopiu RL zaniesť a aj do roboty... Teraz už len zaniesť papiere na UPSVaR po 28 dňoch 😀 ...

mimi21
27. máj 2009

bože baby, my sa tak natrápime s tým grganím 😠
nemáte nejaké tajné finty, čo by mohli zabrať ?
už s maličkou cvičíme, hore dole, nie vždy to ale pomôže ...

jamaat
27. máj 2009

Ahojte. No vidím, že dnes je nejaký nespokojný deň. Ale u nás až od obeda. Mám pocit, že lekárka aj sestrička dnes malej príliš pupok naťahovali, skúmali, prplali ho....no a už jej aj odpadol hneď po návrate od lekárky, ale odvtedy je nervózna a nechce spať. Teraz konečne zaspinkala, tak som zvedavá dokedy.

monkap
autor
27. máj 2009

mne zase lenka cely den spinka .... tak mam strach, co sa bude diat v noci 😖

sssimi
27. máj 2009

Mimi skúšala si dať Ninku na bruško? Vtedy si detičky ľúbia odgrgnúť. Inak ani moja neodgrgáva... Možno raz za deň po jednom papani ☹

mimi21
27. máj 2009

sssimi a negrcká ti potom?
lebo moja niekedy hej a niekedy sa to podarí aj bez grckania