Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

nikanika28
31. aug 2009

bobka, kolko mala vypije, to fakt netusim, lebo je plno kojena, ale papame podla toho, ako si vypyta. Vecer papa o 19.00, spi do siestej alebo do siedmej, potom sa napapa, za hodinu zase..asi dobieha noc 😅 .. potom spi, papa doobeda ese asi 1-2krat. Poobede sa napapa asi o jednej, tri hodky si pospi, o 16.30 papa znova a potom o tej siedmej... Ale nikdy to nieje presne...samozrejme su tam nejake vykyvy...

emode
31. aug 2009

bobka presne tazko povedat pije kedy chce a kolko chce cez den cca kazde 2-3hodky v noci raz okolo tretej a potom az rano a nevazim takze neviem kolko vypije
davas UM???

sssimi
31. aug 2009

Ahojte!
Naša malá ešte nie je taká akrobatka... Zatiaľ sa naučila robiť mostíky-tie robí bud keď sa teší alebo naopak jeduje... A nohý dvíha vysoko a necháva ich navoľno spadnúť... V lehátku kope ako divá-asi jej to niečim vypodložím aby si toľko nohy neotĺkala... Inak na všetkých už reaguje. Na cudzích rukách vydrží tak minutu a potom spustí neskutočný rev. A začala si pekne držať hračky a díva sa na ne... žužle si obe ruky a plienku rada papa. Konečne dočiahne na hračky na hrazdičke, tak do nich už nekope ale rukami ich rozkýva.

Kočky od kedy budete dávať deti v kočíku sedieť?

ludmilabb
31. aug 2009

emode mala je zlata 😉
baby co mate dievcatka ako je to z hygienou tam dole? mne pediatricka povedala ze jej tam vo vnutri nemam nic cistit ale tu na konikovi som citala ze niektore mamicky odstranuju tu "bielu usadeninku" po okrajoch obcas jej to dam dole mokrou vatovou tycinkou, ked tam ma kaku ale inak jej to extra necistim.
a este jedna otazocka, skusate s babatkami ten cvik ze dvihate ich za rucicky do sedu?

ludmilabb
31. aug 2009

sssimi nasa presne to iste hadze sa robi mostiky aj od radosti aj od zlosti
a nohy dviha a nechava padnut hlavne pri kojeni a v noci
ked drzi hracku tak si s nou bacha po hlave a cela stastna sa trasie, rukami nohami habarkuje vo vzduchu 😀

ladywitch26
31. aug 2009

ludmila,ja cistim vsetko,lebo ona sa mi vacsinou tak zakaka,ze to ma vsade. a nasej sa to dvihanie do sedu strasne paci. obcas si pri tom aj dobre poprdi,lebo musi napinat brusne svaly. inak ked je hore, tak mi uz dlho nevydrzi len tak lezkat. maximalne na brusku zdvihnuta a vytaca sa do stran a kuka. musime ju nosit,aby videla vsetko dookola, alebo sedi pri ockovi pred telkou a pozera.

nikanika28
31. aug 2009

simi, no s tym mostikom...to je presne aj u nas...bud od hnevu alebo od radosti.. 😀 . A neskutocne pochoduje tymi nohami...uz mame vsetky ponozky a dupky na patickach zodrate 😀 😀
Ludka, ja tam malu umyvam cistou vodou..tiez nejak extra tam nejdem...je to prirodzene mazivo..neviem, este som babu nemala...sirinka by mohla vediet viac...siri, kde siii?? 🙂
Baby, my sa uz druhy den zase hnevame pri papani...ale tak mi potiahne bradavku do boku, az vsetkych svatych zbadam... 😠 . Zeby mala zase rastovy spurt??

ladywitch26
31. aug 2009

simi, ja malu uz inak ako v polosede do kocika nedostanem. zvedavica zvedava,vsetko musi vidiet. inak mi jacala,ked videla cudzich,ale vcera sme boli na oslave u susedov, bolo tam 6 ludi a susedy si ju ponosili na rukach, aj mimo obyvacky, takze nas nevidela,ale bola som prekvapena, rehotala sa na vsetkych dookola. a najviac ju fascinoval sused, lebo tiez dlhe vlasy a bradaty ako ocko, ked sa teraz uz dva tyzdne neoholil 😀 inak s tymi hrackami, pred mesiacom si ich pekne chytala,otacala v prstekoch a teraz do nich uz len kope nohami. ruky vobec, lebo tie ma teraz zaneprazdnene. napchate v pusinke, len obcas ich vytiahne a buchne do hracky, ale nozky ma velmi sikovne, az nechapem, ako zvlada roztocit tie gulicky len prstekmi na nohach.

luba142
31. aug 2009

ahojte baby ako sa dnes mate??

Ja som dostala dnes casopis mama a ja ale nebolo tam ani CD a ani sek na zaplatenie tak neviem teraz

ladywitch26
31. aug 2009

nika rastovy spurt je v 3.mesiaci, takze ano. aj nasa sa teraz rozpapala poriadne. a ja to vidim,lebo ju krmim z flasky.nastastie mam mlieka dost, stale odstriekam viac,ako stihne spapat,ale uz nezamrazujem.

inak baby, bola som rano u zubarky...v tehu som nemohla ani hubu otvorit, lebo ma natahovalo jak uzovku az do 7.mesiaca, tak konecne po vyyse roku som bola. no ma vytyrala, ale este musim ist raz.

nikanika28
31. aug 2009

lady...natahovalo jak uzovku... 😀 😀 😀 som sa pobavila... 😀 😀
Lady, a kolko ti malinka vypije z flasky, len tak pre zaujimavost, ze kolko zhruba mala potiahne..

zuzkad
31. aug 2009

pekny dnik kocky...vcera som slubila, ze hodim video maleho ako si masiruje dasienko s tou kefkou ...tak tu to mate 😉 😉 😉

https://www.youtube.com/watch?v=HxKw9dg3gHQ

bambi ahooooj ..pozdravujeme s Nicolaskom malicku princeznu 😅 😅 😅..podla toho ako pises, tak malicka je velmi sikovna...riadna akrobatka...som zvedava kedy sa moj zacne prevalovat, lebo na bok sa vie dat, ale cely sa este nevie pretocit 😒

zelam vam tu kraaasny dniiik ...ozaj dnes sme dali prvy prikrm....jemnu kasicku od nestle...aj to mam nahrane ..poslem link 😉 😉 😉 doki povedala, ze ak nie je plne kojeny kludne mozem aj mrkvicku uz dat a aj takuto kasicku...tak zaciname s lyzickou 😉 😉 😉 hodim link 🙂 🙂 🙂

ladywitch26
31. aug 2009

no tento tyzden sa to pohybuje od 90 - 170ml. vacsinou tak 130. za den 700ml. ale uz papala aj viac. v 3 tyzdni mi tahala 800ml denne. to mala tiez rastovy spurt. potom v 2.mesiaci dostala ockovanie a od toho dna akoby utal, 600 denne maximalne a najviac naraz tak 100ml. aj som sa bala, vela nepribrala za ten mesiac. na vazeni sme sice neboli, ale videla som na nej, ze nepribera. ale od minulej nedele sa zasa rozpapkala.

luba142
31. aug 2009

zuzkad- kupila som tie kefky dnes a mala ju zuzlala a vykrikovala si ale ked som ju chcela nahrat tak prestala 😀

ladywitch26
31. aug 2009

zuzka, mrkla som aj to druhe video, no zlaty je 😅 aj on lubi tak vodu? nasa sa tiez smeje a kope nozkami.

zuzkad
31. aug 2009

luba som rada, ze si zohnala hned 😉 😉 😉

lady maly je nateseny z vodicky a teraz ma uz aj hracky vo vanicke, tak je najstastnejsie 😅 😅

tu som malemu davala dnes prvy prikrm http://www.youtube.com/user/ZuzanaDV#play/all/u... chutilo mu 😉 😉 😉

luba142
31. aug 2009

zuzi videla som je zlaty 😀

luba142
31. aug 2009

+teraz mi mala asi hodinu plakala ja neviem co jej je asi brusko alebo zeby dasienka no neviem ☹

zuzkad
31. aug 2009

lubi a nebola mala len unavena ? Mne niekedy maly dlho place ked je unaveny 😖 😖

mimi21
31. aug 2009

ahojte 🙂
uz sme doma od svokrovcov, konecne 😅
mala mi dnes tesne pred odchodom okakala celu postel 😀 😀 😀

no a potom sme isli na ockovanie, mame 6160 gramov 😅
ockovenie celkom v pohode, zatial na malej nie je nic vidno, vyrehotana je stale, dala som obklady, aj nurofen dokina kazala, tak uvidime ako bude...

periem ako besna, tak vas snad stihnem pocitat 🙂

martinaxyz
31. aug 2009

Ahojte 😉
idete robiť niektorá domácu vyživu a ak ano máte nejaký dobrý recept???

mimi21
31. aug 2009

ahoj martina
aj ja sa chystám, a našla som si recepty na nete a poslala mi aj luba142 jeden, preposlem ti ho 😉

zuzkaprofant
31. aug 2009

cafte mimi aj mne mozes prepooslat recept na vyzivu dakuujem

nikanika28
31. aug 2009

baby, mala sa mi zas natahuje pri papani..uz som z toho nervna... ☹ A ked sa tak otoci do boku aj s bradavkou..ziadna sranda. Neviem, ci jej to zas pomalsie tecie a preto sa hneva...certik maly

sirinka
31. aug 2009

ahojte...dnes som stretla v meste kamaratku...porodila v 27tt...taka som z toho rozhodena, ale dufam, ze babatko bude v poriadku

zuzka a preco uz prikrmujes a co si mu to davala?

mimi21
31. aug 2009

inac na nete som nasla tie vyzivy aj z hrusiek a k jablkam sa mozu pridat aj broskyne, tak ja skusim aj take 😝 😝 😝
dufam, ze bude malej chutit
zuzka poslala som...

nika moja to robi, ked jej pomaly tecie, skus jej dat druhy prsnik a ak sa ti nan "vrhne" a bude este papat, tak je hladna a pomaly tieklo a ak nie, tak je iny problem - to mi aj annag poradila

ladywitch26
31. aug 2009

nika, a nemozu to byt uz zuby? moja je teraz taka nervna, sedi v sedacke a az tak mrmle zurivo. dala som jej ten gelik na zubky, ale chvilu trva,kym zacne ucinkovat

nikanika28
31. aug 2009

mimi, ona to robi na obidvoch.. ☹ ALe asi ju aj brusko trapilo..uz sa vykakala a teraz spinka..tak neviem. Zacala som si pre istotu zas davat homeopatika, tie zabrali zatial vzdy

martinaxyz
31. aug 2009

mimi- ja som rozmýšlala o hruško-banánovej

mimi21
31. aug 2009

martina to znie tiez dobre, len neviem ci sa moze banan sterilizovat, aj ked nie vo vsetkych receptoch co som nasla sa sterilizovalo... len sa pohar obratil hore dnom a bolo