Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

monkap
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzkad
12. máj 2009

Babulky mam otazocku, mliecko mam tak akurat, ked sa maly zobudi prilozim ho a pekne sa napapa a spokojne spinka, len nemam tak vela zeby som si mohla odsavat 😖 😖 doki mi kazala mat odsate v zalohe, ale kedze pri odsavani mi ide mliecko po kvapkach...tak odsajem maaalinko a nic z toho ☹ ☹ ani nie 10ml....tak neviem...mam aj pocit, ze odsavacka je na prd...ale neviem...co robit...resp ako troska tvorbu mliecka zvysit ?? Pijem cajik na tvorbu mliecka a aj vineu, lucku veeela vody...je mozne, ze mi mliecko pribudne postupne ?? Nabehlo mi tusim na 3 den po porode 😉

monkap to je az cudne, ze ja sa snazim mat co najviac mliecka pre maleho a niekto pije salviu aby zastavil kojenie ☹ ☹ ale je pravda, ze kazdy moze mat na to svoje dovody 🙂 🙂

Maly sa budi ideme sa krmit...nakuknem neskor ci mi niekto poradi 🙂 🙂 🙂

zuzkaprofant
12. máj 2009

zuzka len skusaj odsavat ja som mala mliecka najedno odsatie aj 150 a tearz je menej asi stoho ze 2 den nejem poradne nemala som cas ale dnes som si dala kuriatko a ryzu a varim taku mrkvovo zemakovu polievku, inac sa mozem opytat mozem jest cibulu ked je v polievke ci nie v nemocke som ejdla vsetko a malemu to dako nevadilo tak neviem ja len urobim zaprasku na cibulke ale potom ju velmi nejem len nech mam chut dako polievka

dik monkal tak tu vodu nebudem pit nevadi martin vypije, inac aj vy sa tak potite ako slon ja posledne 2 dni hruza len som mokra a prezliekam sa

monkap dik za tip cajika dam si kupit na sk tu taky nie je a ked je od hipp ale to stoji okolo 6 eur co je dost si myslim

akurat som na netiku idem si objednat stahvoaci pas na brusko bo aby mi nevyselo a podprdu bo mam 3 a dako su malo vkuse premocim 😀

emode
12. máj 2009

ahojte maminky,
my sa zas trapime po kupani, nie a nie spat a vystrajame aj do tretej rano, takto to uz ide 2 noci, ja som nevyspata, mm si periny hodil do obyvacky o jednej v noci, lebo sa potrebuje aspon troćhu vyspat. Esteze tu mam na tyzden maminu, ale potom neviem, normalne zufalstvo ... ☹ ☹ ☹

najhorsie je, ze neviem, co jej je ... 😖 😖 😖

inak ja pijem tiez caj na kojenie, ale mala ma po nom taku do zelena stolicu, ale zevraj je to ok.

zuzkad zatial som neodsavala, ale asi zacnem do zasoby, mlieko tecie este aj potom ako sa mala napapa ...

monkap
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzkad
12. máj 2009

zuzkaprofant kde si objavila ten stahovaci pas ?? Ja by som si tiez chcela kupit, lebo mam take plandave to brusko po porode 😖 😖

najskor si budem musiet kupit dobru odsavacku a az potom zacnem odsavat, lebo tu co mam nie je podla mna dobra....ved uvidime 😒 😒

babulky tie co ste rodili normalne, vas neboli ta rana po nastrihnuti ?? Lebo ja nemozem dobre sediet...aj ked citim, ze je to lepsie ale stale mam dost problem sediet...a chodit tiez este moc nie 😝 😝 😝

emode
12. máj 2009

monkap tak to mame spolocne 😕
tiez bola vcera cely den uplne super a zacne to vecer po kupani, uz sme dnes aj kupali skor o dve hodiny, asi presunieme na rano, lebo radsej nech vystraja cez den a ked uz budeme chodit von, skor to znesieme, ale pevne verim, ze sa to upravi ...

monkap nasa mala papa ledva 15 minut, na zaciatku jej to riadne tecie, tak hlta a hlta, myslis, ze je to ok?

monkap
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
emode
12. máj 2009

zuzkad ani po sekcii to nie je najlepsie, ale neboj, upravi sa to ... skoda, ze ja ten pas nemozem nosit kvoli rane ...

monkap
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzkaprofant
12. máj 2009

zuzkad v nemeckom otte som nasla pas, mna nenastrihovali a ani som sa nenatrhla len dako vnutorne mam do 8stehov co sa da ja uz normalen chodim , ako keby som ani nerodila, len brusko prezradza a moje sadlo ze daco bolo
😀 😀 inac dievcata mozem robit polievky na cibulke alebo pore co poviete mna nafukuje zo vsetkeho a maly poprdkava ale neplacka ja mu brusko stale masirujem a aj telicko tak neviem co mam jest a co nie
inac ako dlho kojite ja som mala nasho teraz na ciciku asi 3 hodky a stale nespinka nechapem 😀

zuzkaprofant
12. máj 2009

dievcata vy kazdy den kupete ja nie raz za tt mi bolo povedane ze staci 😀

monkap
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
monkap
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sirinka
12. máj 2009

zuzka ak maly nema tazkosti, mozes papat co chces 😉
my sme klarku kupali na zaciatku kazdy druhy-treti den, podla toho, ako horuco bolo a ci sa potila kym bola novorodenec...kazdy den sme ju zacali kupat tak od pol roka, ked sa zacala viac hybat a valat po zemi

monkap
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sirinka
12. máj 2009

baby a dajte nejake nove fotecky babatiek, nech mozem popozerat a potesit sa...

zuzkad
12. máj 2009

Monka skusim teda rucne, ale nemam toho nejak moc, zeby to mliecko striekalo...ale ved uvidime...hlavne, ze ho mam dost pre maleho vzdy ked sa zobudi 😉 😉 😉

zuzka tak pozriem otto u nas na SK mozno nieco najdem, lebo to brucho nie je moc sexi 😀 😀 😀 ...inac to, ze ta nenastrihli mas supeer, lebo ja som nastrihnuta mam 5 stichov a dooost to bolelo..teraz skor ta modrina po siti boli ked si chcem sadnut...ale chvala bohu, ze nekrvacam vela...to by som nechcela 😖 😖
S kupanim to este uvidime...teraz som ho vcera prvy krat kupala...mala som tu aj pediatricku a ta mi povedala, ze v tomto slnecnom a teplom pocasi mozem maleho kupat aj kazdy den...ja to necham na kazdy druhy a ak bude fakt moc horuco tak aj castejsie 😉 😉

Maleho ked sa zobudi prilozim k didke a mam ho tam asi tak 15 minut...potom ho davam odgrgnut...ale maly sa aj tak pusti po nejakej dobe sam, cize v pohode len niekedy si pyta este tak si ho prilozim a este si da...a potom sam zaspinka na didke a uz ho len pekne na bok polozim do postielky a spinkame 😉 😉

zuzkaprofant
12. máj 2009

joooj 15min to je pohodicka ja dojcim cez klobiuciky inac i nechytii bradafku ma nemam dobre bradafky na kojenie tak len tak davam alebo cez flasku a to je rychlejsie ale sem tam aj cicik potrebuje inac nie stale mi odgrgne ja ho potom dam na bok spinkat keby nahodom vyvrackal mliecko

zuzka no na jednej strane mam dobre ze nemam nastrih ale na druhej strane ja nikam nechodim pretoze sem tam sa mi prihodi nehoda...............xiixix.......tym ako som tlacila tak mi sem tam nefukguje zvierac ale cvicim ked sa da tak sa to postupne vracia do normalu ale prve dni to bolo brutal som revala nechapala som co sa deje ☹
sirinka moj prdka maly a kaka take zlte tak asi nema koliky si myslim koliky su vtedy keby nekakal vobec len by sa pucil a plakal ze?
mna nafukuje neviem co zo zeleza co berem alebo s coho lebo ani toho nejem vela bo nemam cas a nechuti mi ale musim daco jets , mm mi urobi na zajtra slahacku s vanilkovym pudingom , robila som si polievocku lebo zajtra sme sami doma mm musi ist do robotky tak som zvedava ako to zvladneme 🙂

emode
12. máj 2009

a este som sa chcela spytat, mala vyslovene zaspi na prsniku a ked ju dam dole, tak si zas pyta pritom uz poriadne nepije len cucka len tak pre radost musim jej ho fakt vybrat z ust potom sa preberie a je nespokojna a zas hlada prsnik pritom pri nom len zaspi ...

mate aj vy take nieco??? nechcem ju naucit zaspavat na prsniku ale inak sa ani neupokoji ...

sirinka
12. máj 2009

zuzka kaka prazenicku...to je z materskeho mliecka. keby mal koliku, veru by sa pucil, plakal a krutil...aj napriek kakaniu by ho brusko bolelo a bol by nepokojny...tak ti prajem, nech ho koliky nadobro obidu 🙂

monkap
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzkad
12. máj 2009

http://picasaweb.google.com/pp.existence tu mam nejake fotky maleho ...aj dnesne aktualne 😉 😉 😉 😉 😉

emode...toto robi aj moj maly, ale uz ked ho dam na prve prisatie a vidim, ze po nejakej dobe zaspava...treba ho budit..stipkat do licka, pod bradou poskrapkat..ponukat ho sem tam si akoby povytiahnem bradavku a on ju prisaje spat...tak sa preberie a papa...nechcem aby sa naucil vysiet mi na didke cely den...takto sa napapa a potom pekne ho vezmem poprechadzam sa s nim na odgrgnutie a ked vidim, ze mi spinka pomaly ho dam do postielky a zatial to funguje spinka pekne aj 3 hodiny 😉 😉 😉

sirinka
12. máj 2009

zuzkad to je krasny blondacik... 😵 ale sa vie aj mracit aj usmievat...no bohovsky...

zuzkaprofant
12. máj 2009

😀 sirinka no moj kaka neviem po kom to dide je po mne nie 😀 len sa podoba na mna je taky isty na tvaricke ako ja som bola 😀
inac aj mne stale na ciciku zaspi vyberem a otvori ocka ze co robim a dookola......xiixi.je zvyknuty na flasticku lebo tak mu ja prevazne davam ale aj cicik musi mat inac aj vase babtka uz vedia kde mate cicik moj uz si ho pyta , chyta do rucky sam...xixix a betar uz sa naucil aj flasticku drzat sam 😀

emode
12. máj 2009

monkap
cumel nechce len vo vyslovene nudzovych pripadoch ak si ho necha v puse 😖
ale asi zacneme castejsie s cumlikom, aby sa upokojila

no nic, idem sa rychlo osprchovat, kym mala este spinka a budeme zas prebalovat a papat ... hovorim tomu denne kolecka urobime ich asi 8 😀

sirinka
12. máj 2009

zuzkaprofant aj vase fotky su velmi pekne...a veru sa maly podoba uz teraz na teba...
a s tym prsnikom...to je zakladny instinkt na prezitie 😉

emode
12. máj 2009

zuzkad
to robime aj my, zozaciatku zaberalo, teraz uz velmi nie ☹ ona ked papa, tak papa, len ku koncu uz len cicka a ked jej ho vyberiem, tak sa zlosti ...
ale vdaka za radu, my tiez grgame asi v polovici, lebo inak by zaspala skor 😉

zuzkaprofant
12. máj 2009

zuzkad maly bude fesny blondacik 😉 ja som sa osprchovala tak sa potim ze az , inac aj vase babatka maju take akoby osipky cervene bodecky sem tam po tele, nechapem od coho to ma moj ci od rapsku alebo co ale neskrabe si to len je taky akoby ho muska stipla 😀 😀
inac m napadlo na bolave brusko je dobre taky teply vankusik prilozit to davali babatkam v nemocnici

sirinka
12. máj 2009

zuzka to mozu byt potnicky...