Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

ludmilabb
1. okt 2009

ale preco ten mobil zdvihla mala debila zrusit a vyriesit si to potom, alebo to bola sranda, si to fakt neviem vysvetlit 😅
baby som citala v Mama a ja o syndrome trasenych deti ja teda neviem ale ked malu uspavam na rukach tak ju kolisem a tak ukludnujem hondrlanim, v podstate jemnym trasenim...som v rozpakoch ci to na nu moze mat nejaky vplyv ☹ boze ak si predstavim zeby som jej mohla tym nieco sposobit 😨
lebo ked ju dviham z podlozky tak je dopst podrazdena a to si davam pozor aby som jej podopierala hlavicku a nie iba krk ale aj tak si hlavu dviha a nepaci sa jej, vzdy ked ju prenasam. Vy s branim na ruky nemate problem? uz ked je na rukach je spokojna tak tomu nerozumiem co jej vadi pri dvihani 😖

iinuska
1. okt 2009

dobre ranko, aj my sme mali dnes o cosi lepsiu noc. Adamko vydrzal 4 hodky v kuse spinkat, tak som vyspata do ruzova 😀
Adamko ma dnes 5 mesiacikov, tak sa tesimeeeee 🙂

jamaat, krasne topanocky.Monika chce mat kocku sestricku 🙂

zuzkaprofant
1. okt 2009

ludmika co o traseny opisu ja mojho tiez natriasam a hadzem do lurtu on to ma rada sa rehoce
a co bolo v telerane lebo som nekukala

jamaat
1. okt 2009

ludka, prepánajána, ty už máš z tej svojej dcérenky ozaj komplexy! Tým trasením sa myslí to, keď v zlosti dieťa zúrivo zatrasieš. Takže klídek. 🙂
Ale s tým dvíhaním nerozumiem, na čo sa pýtaš.

iinuska, ďakujeme. 🙂

iinuska
1. okt 2009

ludka, neviem co jej moze vadit pri dvihani, nas Adamko je skor nervozny ked ho pokladam 😀
Aj ja maleho uspavam na rukach tak, ze s nim pohojdavam, rasp. tiez mierne trasiem...

jamaat
1. okt 2009

Ale ja som v Mama a ja prečítala, že plač detí je schválne prírodou nastavený tak, že v rodičoch dvíha tlak a spôsobuje nervozitu. Tak už si nemyslím, že je to mojou psychickou labilitou, keď mám pri Emkiných vreskoch pocit, že mi mozog motorovou pílou pília. 🙂

ludmilabb
1. okt 2009

inak jamaat mne sa tie lienky na nich najviac pacia 😉

zuzka my sme mali vynimocne kludnu noc, chvalabohu iba dvakrat papala a raz som jej cumlik dala, ked si predstavim ze u nas je priemer 4x tak sa tesim
mas ozaj sikovneho synceka, pohybliveho vidno zevyvinovo postupuje vyborne 🙂

ja som fakt z toho v rozpakoch- z toho trasenia lebo ked mi velmi reve tak ju o to viac hondrlam aby sa ukludnila lebo ked ju len tak malo tak ani nevie v tom svojom zachvate a nic nevnima

na tej aukcii vraj musim byt registrovana min. tyzden a ta aukcia koncila za 30 sekund to by ma predavajuca ani nestihla zareagovat na mna

zuzkaprofant
1. okt 2009

ja tiez ho tak uspavam ale ked zaspievam jednu uspavanku o panbozkovu dako uz zaspi po nej 😀 joj dievcata sa tesim nais dnes pridu viete jaka to bude pomoc joj uz lebo bol vecer 😀

jamaat
1. okt 2009

Ja Emke hlávku pri dvíhaní už vôbec nepodopieram a ona od radosti až zvýskne, keď ju zodvihnem, alebo si potom spokojná zaborí ňufák do pleca 🙂
Ludka, jediné, čo ma napadá, je to, že ak ju zo spodku nepodopreš pri dvíhaní celú, tak má ešte stále zlý pocit z voľného priestoru...ako novorodenci. A keď je už v náručí, to už nemá okolo seba priestor. Skús ovinúť okolo nej ruky čo najviac pri dvíhaní.

ludmilabb
1. okt 2009

ona pri kladeni na podlozku tiez reve lebo sa jej nepaci ze ide z ruk to je ok tomu rozumiem
ale napr. place mi v postielke lebo ju uz nebavi kolotoc idem ju z nej vybrat, ked ma zbada stastim sa usmeje ale ked ju zacnem dvihat
ona sa zvija akoby sa jej nepacil moj styl zdvihania ale tak ja neviem aj ked ju sestra berie aj mm tak to robi dviha hlavu a nervozna je, museli by ste vidiiet neviem to inak opisat jamaat ked sa stretneme niekedy tak to sama uvidis
podla mna je to dost cudne

jamaat
1. okt 2009

ludka, trasenie myslia také, že zodvihneš dieťa do vzduchu a zúrivo ním zatrasieš, až mu hlávka lieta. To mykanie hlávky je nebezpečné. Takže ak toto nerobíš, tak sa netráp. 😉

iinuska
1. okt 2009

no tak ta v tom pocasi to akosi nezvladla 🤐

iinuska
1. okt 2009

ludka a taka je pri dvihani stale alebo len poslednu dobu?

ludmilabb
1. okt 2009

zuzka viem si predstavit tu radost ja si tiez vydychnem ked pride mama a vezme ju von kocikovat, napr. dnes pride 😉 lebo mm je dnes dlho v praci a treba ist aj so psom

jamaat ja kadeco skusam, tak ako ty pises ako dvihas Emku som ani velmi neskusala ona hlavu uplne zaklana ale na brusku hlaviu pekne dviha takze svaly pracuju
ale do sedu nejde, doktorka ked ju dvihala sa zaprela nohami az tak ze ju vytiahla rovno do stoja 😝
inak mi povedala ze v polroku ma Sofia dosiahnut dvojnasobok svojej vahy cize 7400 g no teraz ma 6 kg tak som zvedava

ludmilabb
1. okt 2009

iinuska stale, ona sa predtym uplne triasla a neznasala byt vyzlecena to sa cela klepela na volno mala paniku
teraz ked ju vyzleciem dohola sa velmi tesi
nikdy pri dvihani neviska, skoda ☹ to by sa mi pacilo

iinuska
1. okt 2009

ludka, neboj ona z toho vyrastie.Podla mna to nic neznamena 😉

mimi21
1. okt 2009

idem ja babule do mesta, hadam nezmoknem, kamoska mi ma doniest Avon
inac uz dobry mesiac myslim na to ze si musim kupit skladaci dazdnik, lebo my mame len take velke, malu zakryjem prsiplastom a ja moknem, no fasa...

iinuska
1. okt 2009

mimi u nas vykuka slniecko, dufam ze prsat nebude 😎

mimi21
1. okt 2009

no tak to dufam
iinuska, ja mam segru v Pezinku, buduci vikend tam ideme 🙂

a samozrejme Ikea, Avion, H&M, Next a podobne obchodiky budem musiet skontrolovat, chudatko penazenka 😀 😀 😀

zuzkaprofant
1. okt 2009

mimi pekne len nakup.ixixi....aj za mna

iinuska
1. okt 2009

dievcata, co dnes dobre varite?Lebo ja uz stracam inspiraciu

sirinka
1. okt 2009

ahojte...tak u nas prva katastrofalna noc...magdalenka vkuse revala, len neviem, ci od zubov alebo ide na nu choroba, ma trochu riedkych soplov a rano mala teplotu 38....tak som zvedava...k tomu ani klarka nevedela spat, kazdu chvilu bola hore, rano ju ale mm odviezol k mojej mame...tak sa mozno dam trosku dokopy... 😒

iinuska
1. okt 2009

sirinka, tak sa dajte rychlo do poriadku, skore uzdravenie. 38 je dost na rano

zuzkaprofant
1. okt 2009

ja robim plnene kuracie stehna opekane zemiaky a salat miesany ktomu

iinuska
1. okt 2009

No Adamko sa prave prebral, po hodinke. Posledne dni sa mi stale pretaca z chrbatika na brusko a spat. Okrem toho sa toci tak, ze musim davat pozor, aby mi z postele nespadol. 🙂

sirinka
1. okt 2009

iinuska diky...snad to nebude take zle...

iinuska
1. okt 2009

zuzi, to je dobry tip na nedelu. 😉

zuzkaprofant
1. okt 2009

dievcata co sa stalo v telerane teraz kukam na jojke sajfu a sa smeje nad tym ze daka moderatorka dvihla telefon a nieco trepla ze nevolaj mi co ci to kedy bolo nech si kuknem aj ja 😀

sirinka
1. okt 2009

http://tvnoviny.sk/spravy/ekonomika/rodicovsky-...
ten novy zakon je pre mna zatial spanielska dedina...som zvedava, ako to cele dopadne...ci to zvysi porodnost na sk...