Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

monkap
autor
8. jún 2009

emode: nam to zacalo v pondelok ... asi dvoma vyrazkami ... a dnes uz cela tvar, krk, hrudnik ... 😝

zuzkad
8. jún 2009

ahojte,

bola som u doki s prsnikmi, lebo ma strasne bolia bradavky, palenie, stipanie, bolestive kojenie a celkovo strase napatie v prsnikoch...vela mlieka nemam urcite...ledva ledva nieco odsajem a nemam ich ai tvrde 😖 nakoniec sme zistili, ze mam infekciu a zapal...cize beriam antibiotikum...tak dufam, ze sa to da do poriadku, lebo citim, ze mam menej mliecka a aj maly je hladny...cize sa snazim co najviac prikladat, ale musim aj dokrmit, lebo maly je dost hladny a ja mu nemam co uz dat ☹ ☹ aj ked odsavam,....najskor mi ide ale po nejakej dobe aj ked si prestriedam odsavacku nejde uz vobec nic ani kvapka...tak som nestastna...a dufam, ze to rozkojime a pojde to dalej pekne...snad ked prejde zapal bude vsetko ok...musim si aj odsavat castejsie asi, aby sa mliecko co najviac tvorilo 😖 😖

bambi kedy dame stretko ?? Mam este kocky, co sme rodili v rovnakej nemocke, tak by sme nieco mohli podniknut 😉 😉 😉 😉

dnes bolo konecne teplucko, aj ked az prilis na slniecku...do nemocnice som prisla mokra ako mys uuuuf tak mi bolo moc teplo 😝 😝 😝 😝

dm1
8. jún 2009

bambi:
mna po spinale priserne bolia krize v mieste vpichu a uz mi to zacalo z krizov vystrelovat do zadku tak parada ☹ . Ked som minule vysavala cely byt a bola som zohnuta myslela som si ze uz sa nevystrem a nerozchodim to. Je to sila lebo o rane ani neviem ze ju mam a vpich ma boli...

dupinka:
preco sa nesmie dolievat ostriekane mliecko /cerstve/ do nadobky v ladnicke? Mam knizku kde pisu ze mliecko mozes "zbierat" 12 hodin a potom zamrazit tak teraz neviem... Vacsinou sice odsajem celu nadobku ale niekedy aj zbieram do tych 12 hodin tak teraz si ma zaskocila...

mystery7
8. jún 2009

ahojte kocky
vsetky pouzivate olivovy olej? mne sa zda slaby, maly sa mi po nom lupe. ak viete poradte mi cez ip 😉

monkap
autor
8. jún 2009

mys: ja som pouzivala, ale akurat dnes mi ho kozna kazala prestat pouzivat 😖

mystery7
8. jún 2009

hej citala som, ze mas starosti, je to tazke

mimi21
8. jún 2009

mys aj mne sa mala lupala, najviac mi zabral excipial, upravilo sa jej to behom 2 dní
baby nejako ma bolí jeden prsník, nemám ho naliaty, len mám pocit ako keby bol taký úplne "vyťahaný" a tá bolesť ide až tak úplne zo zadu...
neviete čo by to mohlo byť?
neviem či mám odsávať alebo čo 😒 😒 😒

mystery7
8. jún 2009

aj mna pobolievaju prsniky-mam pocit vytahanosti, davam si len masticku na bradavky

mimi21
8. jún 2009

a aku mys?

sirinka
8. jún 2009

baby nechajte prsnikom cas nech si zvyknu...noste vhodnu podprdu, vecer si dajte masaz teplou sprchou, kruzive pohyby a bude to ok... 😉

mys my davame malej do kupela balneum herbal plus...a uz ma peknu kozticku... 🙂

mystery7
8. jún 2009

ja som si kupila z dm drogerie, netreba ju zmyvat a ta mi celkom ulavi

mimi21
8. jún 2009

ja mam cicaderma, tiez ju netreba zmyvat, je to homeopapikum
tiez som zatial nastastie nemala problém s bradavkami, len teraz tá divná bolest
akokeby mi vystralovala z pod pazuchy az do ruky... ☹

zuzkaprofant
8. jún 2009

cafte inac aj mna boli chrbat nechapala osm s coho myslela som si ze stoho ze kojim a som stale ohnuta minule ma az seklo pri prebalovacom pulte 😀 😀
dievcata napiste mi aake doklady potrebujete na ten prispevok 25tis , surne dakujem

sirinka
8. jún 2009

zuzka rodny list, ziadost - tu ti daju na urade, potvrdenie od pediatra, ze sa babo dozilo 28 dni...

dm1
8. jún 2009

zuzkaprofant:
to su vlastne 2 prispevky - 1. pri prispevok pri narodeni dietata - nam dali tlacivo na matrike ked sme isli pre rodny list /tam oni potvrdzuju ze sa babo narodilo/ + rodny list - to je nieco cez 4000 Sk /to sa moze zaniest na urad hned. Druhe je prispevok k prispevku ta to je 21000 Sk - tam po 28 dnoch dozitia babatka na tlacive /da sa stiahnut aj z netu/ das potvrdit pediatrovi /ze sa babo dozilo 28 dni/ a tvojmu gynekologovi /ze si chodila na prehliadky/ + na predlozenie rodny list a obciansky preukaz /na kontrolu udajov/ - aspon mi sme tak potrebovali uz to mame vybavene.

dannynka
8. jún 2009

ahojte ako sa dari?nejako nestiham pri dvoch detuchoch 😅

dodatocne dakujem monke ze mi pripomnula tu socialku a ten druhy pilier...veru bola som tam za 5-dvanast 😅

dannynka
8. jún 2009

dm-nnevies co je s kvetinkou uz sa tu dlho neukazala 😅

sirinka
8. jún 2009

dany dnes tu pisala 😉

dm1
8. jún 2009

dannynka - kvetinka sa ma dobre, vcera som s nou bola.

zuzkad
8. jún 2009

dannynka ja som mala bolest v prsnikoch az do zadu, boleli ma strasne bradavky na dotyk, palili ma a stipali...a mam infekciu a zapal ☹ ☹ ☹ ☹ a musim brat atibiotikum...ja som ten horsi pripad ☹ ☹ ☹

sssimi
9. jún 2009

Ahojte!
Zuzkad dúfam že ti ti rýchlo prejde. Keď sa niečo serie, tak poriadne ☹ ...

Mne Vineu zakázali v pôrodnici, že či chcem malej nahnať koliky. A to som pila vyprchnutú, ale že to vôbec nie je dobré.

Ja som si dávala na rozbehnutie mlieka homeopatiká a tento týždeň si začnem dávať znova.

A diky za rady ohladne toho mrazenia. A do čoho mrazíte. Ja som bola včera v lekárni a nič také tam nemajú.

monkap
autor
9. jún 2009

sssimi: ja vineu pijem - vybublinkovanu a v pohode 😉 to je dobre, jedny ju odporucaju a druhy zakazuju 😝
ja som mrazila mliecko (pri patrikovi, teraz nemrazim ... ked mam viac dam patrikovi) do vyvarenych poharov z presnidavok .... mala som ich plnu mraznicku .... ale patrik to mlieko z mrazaku nechcel pit ☹ predsalen rozmrazene uz trosku inac chuti 😝

zuzkaprofant
9. jún 2009

dobre ranecko moj dnes spinkal 1.krat v postielke a asi sa mu tam pacilo len mrcal na kojenie, inac od vcera sami nevykakal chudacik mrci a vkuse na rukach chce byt masirujem brsuko kopka si bez pampersky vsetko mi popiska ale nevadi a aj tak nepomaha,

dakujem za info mam uz vsetko len to potvrdenie ze babo sa dozilo 28dni nemam ale daco sa vybavi dufam

dnes idem ku gynekologovi vy ste uz boli od porodu na kontrolu ci je vsetko oki,?

monkap
autor
9. jún 2009

zuzkaprof: ja pojdem ku gyn. az po sestonedeli ...

zuzkaprofant
9. jún 2009

ja idem teraz bo moj ma dovcu a potom mi asi pojdeme na sk tak mi sestricky teraz urobili termin dufam ze to nie je skoro ale oni to tak navrhli 😀 😀

dievcata sa tesim moje babatko je konecne tisko sedi v sedacke co mi poradila jedna zvas od chicca a kuka tisko na hracky a ruckami sa hladka 😀 😀 keby zaspinkal aby soms a isla okupat a obliect nech vyzeram dako

ake mate pocko u nas je zamracene a bude prsat a dako chladno vyzera 😖

mystery7
9. jún 2009

ahojte kocky,
my mame za sebou nic moc noc. dufam, ze sa to bude zlepsovat-postupne 😅
co robite ked dietatko chce zaspavat len na rukach??? zaspi, dame ho do postielky a otvori oci a je culy ako keby nic 😒

zuzkaprofant
9. jún 2009

ahoj mys to moj to iste
od rana chce spinkat ale dako sa mu nedatak na ruckach je 😉

mystery7
9. jún 2009

moj bol hore o 12:00, o 2:15, od 6:30 bol hore do 9:00 a stale zdriemol 5 minut a plakal 15 minut - brutalny kolotoc 😒
teraz zaspal, tak som zvedava dokedy bude spat

kedy maleho kupes? rano vecer?

mystery7
9. jún 2009

kocky, ktora z vas dava dietatku Vigantol a kanavit??
mam napisane davkovanie na listocku, ale nie som si nim ista. Davate to takto?
vigantol- 1x denne 2 kvapky a zapit mliekom
kannavit- 1x tyzdenne 1 kvapka a zapit mliekom??

ak viete odpiste mi do IP, vdaka 😉