Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

luba142
20. okt 2009

dnes mi spapala mala 10 lyziciek zeleninky, a radila som sa s doktorkou a kase mam zatial pockat kym je na MM ze staci privikat len na zeleninku aby zase nemala toho vela, tak ovocie az po pol roku a kase uvidime este neskor mozno

luba142
20. okt 2009

simi- sprav jej to take redsie omackove aby sa jej to lepsie jedlo ked to bde moc huszte tazko to prehltne

sirinka
20. okt 2009

ja nechapem preco este tolko pediatrov odporuca tak skoro zavadzat prikrmy vylucne kojenym detom 🙄

sssimi
20. okt 2009

Siri aj ja som dnes na doktorku čumela, že čo to rozpráva... Najskôr nás vychválila, že kojená a ide podľa tabulky....atď a na konci to zabila tým, že už môžeme skúšať dať papať... Aj tak si myslím, že sa malá tak skoro nechytí....

dm1
20. okt 2009

maly uz je po neskorom obede. mal plnu pusu mrkvy a kychol......mrkva bola vsade 😀

monkap
autor
20. okt 2009

siri: mne ked dr. povedala, ze mam zacat davat zeleninku nechapala som .... pri patkovi az po 6. mesiaci a teraz tak skoro?? ... ale vraj su nejake nove vyskumy ci co ..... no ja neviem .... ale kedze lenka menej priberala, tak uz sme skusali zemiacik aj mrkvu ...

ludmilabb
20. okt 2009

dm tak to muselo byt pohlad aj na fotku 😀 😀 😀

dm1
20. okt 2009

siri ale oni sa brania tym ze su nove vyskumy tak si potom vyber... nechapem ani ja. jedna doktorka ze mas prikrmovat a druhy sa na teba pozera ze preco tak skoro....

dm1
20. okt 2009

ludmila no skoda ze som nemala fotak po ruke.... este som mu spravila podbradnik z plienky ze ma aj pliecka chranene a uz sme dojedali a ja ze aky je pekne cistusky a potom toto... aj ja som bola od mrkvy

sirinka
20. okt 2009

tak o tych novych vyskumoch som este nepocula, aj by ma to celkom zaujimalo...

monkap
autor
20. okt 2009

siri: ani ja som nic nepocula ... az od dr. ... ale je pravda, ze ja to nesledujem ...

sssimi
20. okt 2009

Dm kýchol? No to muselo vyzerať 😀 😀 😀 To aby sme kŕmili v pršiplášťoch 😀

ludmilabb
20. okt 2009

ja som zvedava co mi povie doktorka na 5 mesacnej poradni, ci bude hovorit o prikrmovani alebo nie, lebo ona je velmi za kojenie

ladywitch26
20. okt 2009

dm, moja tak kychla muzovi 😀 a tiez mrkvu. vseeeetko zaprskane dookola. dnes mi pekne spapkala 120g zeleninky,len do poslednej lyzicky mi capla, chcela si ju sama vopchat do ust a netrafila. tak si to kraaasne rozotrela po celej tvari. aj som ju cvakla hned, neskor hodim foto 😀

jamaat, gratulacia, to vam pekne vyslo, takto spolu oslavy 🙂 inak aj moja segra ma dnes narodky, 26.

inak vcera katastrofa. mame na navsteve kamosa, zostal aj na noc.a kedze s muzom hrali playstation cely den, a mala naucena zaspavat cez den v obyvacke na fitlopte, tak mala naruseny rezim. o siedmej vecer mi ani jest nechcela mlieko, tak som jej aspon kasu spravila.to sladke, a videla muza s kamosom vecerat, tak papala aj ona. potom som ju zobrala do spalne,lebo cely den poriadne nespala,len doobeda dve hodky,co mala rekord po dlhej dobe. no a v spalni vresky, tak som si zobrala loptu, hupala ju skoro hodinu, sice driemala,ale akonahle som ju prestala hojdat,tak vresk. uz mi skoro ruky odpadavali od bolesti. nakoniec som o desiatej muza s kamosom musela vyhodit z obyvacky a malu uhojdat tam. zaspala behom chvile, ale o hodku uz zasa vrestala. tak som ju zobrala na ruky a zacala mlieko zohrievat, ze uz aj hladna musi byt. tri hodky nejedla. no lenze ona muzovi potom zalomila na rukach posediacky. tak sme ju zobrali do spalne, este som ju prebalila a chcela nakrmit, ale ona uplne mrtva. delobuchy sme mohli okolo nej plieskat. a spalaaaa,az do deviatej. ale ideme zacat podla tej knizky, ucit ju aj cez den zaspavat samu v postielke, lebo ak muzovi vyjde ta robota, tak neviem, ako ju aupairka ukolise na lopte... 😕

jamaat
20. okt 2009

No už sme späť.

Ja to mám najlepšie s doktorkou. Keď som bola posledne, to nás očkovali, mala necelých 5 mesiacov, ale spravili sme aj poradňu. Naša doktorka tam však nebola, iba taká stará, tak tá bola úplne mimo. No a teraz máme prísť až v polroku, takže o príkrmoch mi ani nemá kedy rozprávať. Nuž čo, rozhodnem sa sama.

monkap
autor
20. okt 2009

ja kebyze lenka dobre pribera, urcite nezacnem prikrmovat ... ale co uz, vaha nepusti 😖

ladywitch26
20. okt 2009

jamaat,ja to mam podobne, mne do toho nikto nefrfle. tu sa chodi do poradne len k detskej sestre a ta mi povedala,ze mam prist na pol roka. ak budem mat dost mlieka,mam ju len kojit, ale ak ju budem prikrmovat skor,ako za toho pol roka,len jej mam zavolat a ona si to poznaci, ze upravi tabulky. vsak co, priberame pekne, stale sme v hornej polovici grafu, hadam uz aj cez 8kil mame,tak mi nema co vycitat.

ladywitch26
20. okt 2009

monka, nic si z toho nerob, ja mam mlieka dost,este aj zasoby v mrazaku kopu, ale tiez sme uz treti tyzden na zelenine. ale davam jej len na obed, a raz za cas ovocnu kasicku vecer, ale to len tak raz do tyzdna. zatial ju chcem drzat na prikrme len 1x do dna. vraj najneskor do pol roka by malo aj kojene dieta prist do kontaktu s lepkom, podla najnovsich studii. tak asi kupime piskotky, heinz robia take bezvajecne a uz mame aj zub,tak moze okusovat :D

monkap
autor
20. okt 2009

lady: no uz som sa s tym ako-tak zmierila, ved co ine mi ostava 😔

ladywitch26
20. okt 2009

monka, ved stale bude papat mliecko. mne sice mama tvrdila,ze ked dam malej papat lyzickou, ze uz mi nebude chciet pit,ze zacne vymyslat, ale teraz je to tak, ze sice spapa pol kompotovej misky, ale este aj tym mlieckom to musi zapit. 😀

mimi21
20. okt 2009

aj my sme uz naspat z plavania, mala stale chlipkala vodu z bazeny, ma stale teta upozornovala, tak som sa citila ako neschopna matka, ale pacilo sa jej
jamaat aj my mame doniest ten papier od dr. ze nie sme chori
tak mi potom zalomila ako drevko ale len co sme prisli domov sa prebrala, tak som zvedava kedy teraz zaspi

monkap
autor
20. okt 2009

lady: ved ano, mliecko papaju stale 🙂

jamaat
20. okt 2009

mimi, Emka mi zaspávala už tam, kým som sa prezliekla. Potom v aute hneď odkväcla, domov to mám 20 minút, tak zvyknem ešte v naštartovanom aute sedieť, aby pospala trošku dlhšie. 🙂

mimi21
20. okt 2009

monka baba co so mnou rodila uz dava malej takmer vsetko ale mala ma len nejakych 6 kil, papa uz napriklad aj tie dlhe kukuricne chrumky a dnes ked som ju videla na plavani ako sa sama postavila tak som mala dost...
ono je to vsetko asi velmi individualne, od dietatka k dietatku, jasne ze MM je super, ale ked babatku treba viac, tak si mylsim ze na tom nic zle nie je

mimi21
20. okt 2009

samozrejme vsetko s mierou...

dupinka
20. okt 2009

baby, aj ja mam mliecka dost a zasob v mraziaku habadej, a zacala som maleho prikrmovat. Nemal totiz 2tyzdne stolicu, doky usudila, ze jednoducho spotreba prevysuje a aby mu nezleniveli creva, musi uz papat aj tuhu stravu. Zacali sme v piatok, zatial papa iba zemiacik, ale asi zajtra uz pridame cuketu. Inak len mliecko, no a trochu caju - asi 30ml denne vypije, viac nie.

Kolko tuhej stravy vam na jedenkrat drobci spapkaju?

Mimi, tie chrumky su trochu zavcasu u takeho maleho dietatka, ale budis..

sirinka
20. okt 2009

tie kukuricne chrumky su podla mna od pol roka uplne v pohode...resp. od zacatia prikrmov, samozrejme nesolene, co bol u nas v senci jeden cas vyslovene podpultovy tovar, vypredali sa vzdy behom jedneho dna...

ladywitch26
20. okt 2009

dupinka, mne mala zdlabe uz celu tu hipp flasticku, 120g...a to este pozera dookola a otvara ustocka,ze by si este dala. a do hodinky to musi este mlieckom zapit. ale moja je asi extrem,neviem,zeby tu ostatne papali tak vela 😀

zuzkaprofant
20. okt 2009

lady tvoja je riadny papkos moj je po malych dafkach ale zase casto kazdu hodku napr nemci davaju priokrmy az od pol roka ale moja mamina zas emi kazala davat od 4 mesiaca moj maly je chuducky ked pozeram vase fotecky on len ma okruhlu tvaricku ale telo kazdu kosticku je vidiet to preto lebo malinko papa a casto 😀 😀
ne namina kazala dat malemu kromku chleba nech kuse ale musim byt pri nom aby nezhltol 😀

kosska3003
20. okt 2009

ahojte tak som vas docitala tak letmo konecne mam dneska cas lebo rano som vyprevadzala mm do roboty a poobede som bola zaockovat ale neockovali mi ju lebo ma to pliecko tak ideme zajtra asi na plucne ak nas zoberu a ockovanie az na buduci tyzden ak sa to zlepsi a teraz mi mala konecne spinka som zvedava dokedy