Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

mimi21
28. okt 2009

ja sa uz na to vys....
vcera vecer som oprala hraciu deku, lebo uz bola cela zagrcana a dnes uz deka dostala dve cerstve supy 😅
mala sa mi vkuse dava iba na brusko, alebo este sediet by chcela

iinuska
28. okt 2009

mimi, aj mne sa maly stale pretaca, otocim ho na chrbatik, ani nevydem z izby a uz je na brusku.Potom ked nevladze, tak vykrikuje 😀 Nastastie on nezvykne grckat...

mimi21
28. okt 2009

inus my este stale obcas grckame, zo zaciatku som sa bala ci nebude mat reflux, ale kedze pribera statocne, tak urcite nemá

ladywitch26
28. okt 2009

mimi, aj nasa este grcka, ale uz o moc menej,ako ked mala 3.mesiace. teraz uz len obcas. keby mala nejaky problem,tak to by bolo ine, muzov synovec musel na operaciu, ale ten grcal prudom a na dva metre pred seba. 😖 ved aj nepriberal chudatko,lebo viac nez polovicu co zjedol,tak sla von.

iinuska
28. okt 2009

tak ja uz som objednala stolicku na krmenie.Dufam, ze bude v pohode.Takuto
http://www.prebabo.sk/Plastove-stoličky/Detska-...

iinuska
28. okt 2009

http://detskahracka.sk/-p-1075.html

nieco pre kitty-acky 😀

iinuska
28. okt 2009

kde ste kto?

ludmilabb
28. okt 2009

my sme naspak z poradne
Sofia ma 67 cm a 6750 g to aby ladilo 😀
doktorka pozrela malej spodne dasienko a ze tam este nic nema, paraaada tym padom nervaci z ineho dovodu

a teraz mi zaspala, zase sme mali rozbity a umrachtany den

Lubi ty mas malu na zemi na koberci?

monkap
autor
28. okt 2009

dnes na obed opat lenka otvarala usta ... tak snad uz to bude dobre ....

ludka: ako si dopadla na poradni?? spominala ti uz dr. prikrmy?? zaujimalo by ma to, kedze si vravela, ze ona je velky zastanca dojcenia .... a niektore nase dr. tu spomnaju nove studie ohladom casu zavadzania prikrmov ...

stija
28. okt 2009

ahojte este je tu niekto?

my mame stolicku chicco polly a je super. dnes som varovala dvojrocnu neterku, je to riadne zihadlo a posadila som si ju tam, dala papier a farbicky a aspon zemiaky som nakrajala. a nemusela som sa bat, ze pokresli stenu 🙂

to bol dnes ale den. viacere ste pisali, ze je to vselijake. tak unas tiez. noc des, bola tolko krat hore, ze som to ani nepocitala. az som si ju vzala k sebe do postele, aby som nemusela vstavat, ale nepomohlo, aj tak bola skoro stale hore. Beina v postielke spava vacsinou lepsie ako v nasej posteli. a strasny plac. neviem, ci aj susedov nepobudila.

a dnes tiez nic moc. a to som tu este mala aj tu malu, co neobsedi ani dve minuty. aj som sa cudovala, kolko vydrzala kreslit. no veselo bolo

dupinka
28. okt 2009

Ahojte!

my sme dnes boli na poradni, mame 7930g a 68cm.
Tiez v noci zle spime, zaspava o 19:30, o polnoci je hore, napapa sa a spi dalej, no potom o 3tej uz take lahje zaspavanie nie je. Dnes som ho uspavala skoro hodinu, no zaspal sotva na 40minut, potom uz bol hore.
Doky povedala, ze je to mozno tym, ze ma sopliky kvoli zubku, no moze byt aj hladny, ze mu uz na vecer nestaci mliecko,..... Hm, co vy na to?

sirinka
28. okt 2009

monkap ktovie ako to je...
http://www.zzz.sk/?clanok=7163
aj tu je vselico
http://www.mamatata.sk/index.cfm?Module=Article...

ale o novych vyskumoch som zatial nic nenasla

kosska3003
28. okt 2009

ahojte tak som si vas docitala konecne
no ja tiez patrim k tym co este menzes nemali aj som rada vobec mi to nechyba nepotrebujem ich momontalne
no aj Marika slinta uz od 3 mesiaca a zubok nemame ani neviem kedy bude zatial sa mi nezda
pekny vecer uz je tma doparoma ja uz chcem letny cas 😀 😀

monkap
autor
28. okt 2009

ja som dostala menzes uz 2 mesiace po porode 😝 😠

monkap
autor
28. okt 2009

siri ja uz davam zeleninku .... tri tyzdne ... zatial iba zemiak, mrkva, cuketa .... kedze som alergik, zavadzam novu az po tyzdni ...ktovie ako to nakoniec je ... uz to aj tak nezmenim, hlavne nech su drobce zdrave ... a lenka pomalsie priberala, tak aj preto dr. kazala ....

monkap
autor
28. okt 2009

dnes som uz konecne kupila patkovi zimne topanky, tak som rada, ze uz nemusim lietat po obchodoch 😅

sirinka
28. okt 2009

monkap ked ti slabo pribera, podla dr. newmanna zavedenie prikrmov je vhodnejsie ako pridanie UM, takze si nerob hlavu a ked pridavas pomaly tak je to podla mna ok....
ja som sa len cudovala, ze ked MM v pohode staci, aj tak kazu prikrmovat skor....

sirinka
28. okt 2009

monkap ja som jedne vydrazila na mma a na druhe som natrafila v mc, takze som tiez rada, ze uz mame vystarane...

monkap
autor
28. okt 2009

siri mne je tiez divne, ze niektorym kazu prikrmovat ked babo pekne pribera 😨
ja sa tiez ukludnujem tym, ze radsej zeleninka ako um ....

monkap
autor
28. okt 2009

este musim patkovi zohnat poriadny rolak, co bude priliehat na krk ... bo mame len take, co "odstavaju" a krk riadne nekryju ... a zima vybavena 😅

ladywitch26
28. okt 2009

monka, ja som tiez prvy menzes dostala 5 tyzdnov po porode, ale ten dalsi az teraz, tak ked to bude s takouto pravidelnostou,tak nedbam 😀

inak vcera som bola za sefom, chcel mi dat hned ze 7hodin denne pracovat 4dni v tyzdni, ale som mu to hned zosekala, ze to je vela tak na zaciatok. tak budem robit len pondelok a utorok od 10tej do pol tretej a v stredu a stvrtok poobede. a ze mozno v piatok by som este dobehla na pokladnu, tak na dve hodky, mozno od siedmej do deviatej. tak to celkom ujde. ale po novom roku ma uz bude potrebovat dlhsie. 😖

mimi21
28. okt 2009

ahojte
stija aj ja mam chicco polly a tiez max. spokojnost 😉 aj zuzkaprofant ju ma...

no ja som si tak sama pre seba vnutorne ujednotila ze malej budem davat zatial len raz denne, zeleninku alebo ovocie, nech este co najdlhsie vydrzime na MM, vecer budem uz musiet davat trochen kase, lebo mi horsie spinka
ale neviem cim to je lebo mi zacala mrnkavat zo sna, podla mna to len hladom nebude, ale napriklad dasienka este nema zdurene a cez den uplne pohodicka, ani nezamrnci
mne vobec nerobi problem nakojit ju dvakrat za noc, ked si uvedomim, ze uz to mozno dlho trvat nebude a ono je to taky kraaaasny pocit 😵 😵 😵

monkap
autor
28. okt 2009

lady: to ako na potvoru si ho teraz dostala, ked by si ho nechcela, vsak?? ... myslim na "snž" .... ja dostavam kazdy mesiac ... ale minuly som si nepoznacila, tak neviem kedy ho teraz ocakavat ..

ladywitch26
28. okt 2009

monka,radsej mu kup poriadny sal, ja si pamatam ako decko,ze ja som rolaky nenavidela, skrtilo ma to...a mama mi ich stale nutila 😠

monkap
autor
28. okt 2009

lady: tak minuly rok som nanho sal neobliekla ani raz ... vzdy zacal vrieskat ako pavian .... tak sme to riesili rolakmi ..... a kvoli tomu som teraz na sal uplne zabudla 😝 .. ale vidis, jeden mam doma tak vyskusame ... vdaka za pripomenutie 😉

luba142
28. okt 2009

ludka nemam ju na koberci ale na podlozke s hrazdickou ale ona uz sa gula tak ze jej uz ani ta nestaci a je na podlahe a kedze nemame v obyvke koberec tak ju stale davam, naspät na tu podlozku

luba142
28. okt 2009

mimi ja nedavam prikrm kazdy den asi tak 2-3 krat do tyzdna a ovocie este nie len zeleninu ja zacnem az okolo tozo 7 mesiaca pravidelne a ovocie jej pridam az budeme papat kazdy den zeleninu a k tomu maso takze az po 7 mesiaci

ladywitch26
28. okt 2009

mimi, ja stanke tiez davam len raz denne zeleninku. uz je tak mesiac a staci jej to. a najblizsich par tyzdnov jej ani nejdem davat este dalsi prikrm.nech len pekne papa mliecko,kym ho je dost. sice jej ta zelenina nenormalne chuti, ale podla mna jej staci zatial

monka, no necakala som, ale aspon viem,ze uz mam aj ovulaciu... 🙂

ludmilabb
28. okt 2009

monkap ozaj aj som zabudla napisat, no haluz ale kazala mi prikrmovat zeleninku(mrkva, zemiak...) a ovocne stavy (jablko, banan) po siedmom mesiaci aj piskoty.
Ze teraz uz kludne mozem davat po lyzicke zeleninku ako na obed a ziadne kase deticky v tomto veku nepotrebuju, ze to je len reklama 😖
Nevravela ci jej to mam miesat s mlieckom ani nic, ani to ci mam zacat po jednom druhu.
a kebyze sa jej nespytam tak hadam odidem a iba kojim 😝

monkap
autor
28. okt 2009

mne sa teraz budi 4 krat v noci .... niekedy papame, niekedy to vybavim len cumlikom ...