Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

jamaat
14. máj 2009

bambi, tak to je hlavné.

zuzkad
14. máj 2009

Pekny dnik maminky 😅 😅 😅 😅

Jamaat aj ja som si prezila svoje pri zaciatkoch kojenia v nemocke...vzdy sa mi silnejsie spustilo krvacanie a mala som silne stahovanie maternice, ale ked som videla moju spolubyvajucu chuda...ta normalne musela dychat aby to zvladala...zevraj pri druhorodickach to boli este viac...tak dakujem pekne 😨 😨 😨

bambi drzim paste aby ste si vybojovali mliecko silne a najlepsie pre Dominiku 😉 😉 neboj, ked takto bojujes o mliecko verim, ze coskoro uz bude to najlepsie 😉 😉

Ja mam poradnu zajtra, tak som zvedava kolko sme pribrali od porodnej vahy...mam pocit, ze maly pribral...na lickach a ruckach to vidim, ale netusim kolko...uvidime 😉 😉 od vcera davam uz aj kanavit 1x do tt ...

Pozdravujem vsetky deticky aj mamicky 😉 😉 😉

zuzkaprofant
14. máj 2009

zuzkad teba bolelo pri kojeni ja som prve dni citila ako bolest bruska ked ti na zachodik treba ale teraz nic a to si odsavam mliecko a maly didka
inac aku ste mali nyó mi brutos maleho asi brusko bolelo ci co ja viem bol nervozny nechcel mi cickat tak sme davali cez flasticku a do 3rana bol hore a potom uz o 6 a tak o 7hod a teraz spinka no neviem dobre ze pride hebame dnes
inac sa mi stava ze si maly neodgrgne a potom sa povracka tak ho hned davam na bok si lazkat aby vsertko vyslo prec
chuda moje vcera som mu skusala dat cumlik a ho napinalo tak mu uz nedam

zuzkaprofant
14. máj 2009

este otazocka myslite ze ked mna nafukuje a prdkam ze aj maleho bude, bo ja neviem co mam uz jest ved viete ze ja som cele tehu mala stym problemy a teraz zase berem zelezo tak neviem ci to ma tak nenafukuje na nervu to je ale uz mam o 1kg dole takze uz len 17kg zhodit 😀

cukruska1920
14. máj 2009

Ahojte maminky... tak ako sa dari babatkam? 😵 to teda ale ubehlo... dufam ze aj ja coskoro budem tehu.. v utorok som bola u noveho gynekologa, pozrel ma urobil mi sono, zobral mi stery, a na sone bolo vsetko ok, ziadne cysty, vzrasty nic.. povedal ze nevidi problem preco by som nemohla otehotniet tak som zvedava.. stale vas citam a zelam vela vela zdravicka vsetkym detickam a samozrejme aj vam 😉

bambi7
14. máj 2009

cafte babulky 🙂

zuzkad nicolasko je zlatucky 😉

co mate dnes na obed?

cukrus dakujeme a tebe prajem nech si coskoro tehuuuu co urcite budes 😉 a vsetko uz dopadne ok

zuzkad
14. máj 2009

Zuzka aj moj sem tam grcka, ale je to lepsie akoby mal mat tazobu v zaludku, malokedy si odgrgne to skor nie...len sem tam a inak si grcka ale nie stale...skor ked sa vela napapa.
Tie bolesti som mala prve tri dni asi pri kazdom kojeni..citila som stahy maternice a tiez som vzdy silnejsie krvacala, potom to uz preslo.
skus sa opytat hebame ako to je s tym zelezom 😉 😉
my sme spinkali tuto noc dobre, vecer som mu musela dat espumisan , lebo maly nie a nie spinkat aj ho brusko bolelo a nechcel uz ani papat, ani spinkat...ale potom uz bolo dobre spinkal mi skoro celu noc klop klop klop...aj teraz je spokojny tak dufam, ze ho uz nic neboli 😉 😉 😉

zuzkaprofant
14. máj 2009

ja nic nedavam malemu na brusko ale sa opytam bo to tak nejde ako sa mi tam puci chudatko moje male az je fialovy stoho bo az tak hlavicku kruti kym sa upokoji s flastickou
to davate homeopatiku alebo co a akocasto stale vecer, lebo ja som si vsimla ze maly vcera len prskal a nekakal a az rano hodil spricku do pampersky 😉

bambi7
14. máj 2009

zuzkad aj my davame espumisan a pomaha 😉

zuzkaprofant
14. máj 2009

to vam dal doky pre babo alebo ste si to same kupili v lekarni

monkap
autor
14. máj 2009

ahojte,
espumisan davate kazdy den alebo iba ked su problemy??ja som zatial nic nedavala, ale vcera som zjedla brokolicu (dojedla, co patrik nezjedol) a malu dnes bolelo brusko ...a to som jedla iba ruzicky, nie stopky, lebo tie nafukuju ...tak ja neviem 😝

jamaat: to som nevedela, ze aj po prvom porode mkoze maternica pri kojeni tak strasne boliet ... mna to po prvom tak nebolelo ... ved uvidis ako to bude po druhom a potom podaj info ... mna to teraz doooost silno bolelo - par krat som musela predychavat 😝

veronika1982
14. máj 2009

zuzkad ako tak citam ze pijes vineu... mne v porodnici povedali ze bublinkove vody nie su dobre. aj ja som skusala vineu pit a mala som pocit ze malemu to vadilo...

a na brusko pouzivame sab simplex a kremik dr. hoj.. s tym potierame.. ale uz menej kakame v noci sme uz nemali plienocku pokakanu..

monkap
autor
14. máj 2009

veronika: ale tu vineu musis vybublinkovat ... ja som si ju zvykla naliat do velkeho krcahu,poriadne premiesat, nechat odstat a tak pit ... aby tam neboli bublinky 😉

dualcore
14. máj 2009

ahojte mamicky. 🙂
ako citam tak viacere davate espumisan.ja sa chcem tiez v pondelok na poradni poradit s dokt. ci mu ho nemam davat lebo aj ked pravidelne prdka a aj plienku plni,tak hlavne vecer hrozne tlaci ze az scervenie ako keby mu neslo.neviem co by mu pomohlo.masaze ho trosicku ukudnia ale nic moc.myslite ze ten espumisan by mu pomohol?

luba142
14. máj 2009

Ahojte vsetky volam sa Barborka narodila som sa 10.5.2009, mala som 3350g a 51cm

dualcore
14. máj 2009

luba- gratulujem a tebe a aj barborke prajem vela zdravicka do zivota 🙂

luba142
14. máj 2009

dualcore dakujem

zuzkad
14. máj 2009

veronika ja vineu pijem prave na odporucanie sestriciek z novorodeneckeho 😉 len ako pise monka treba ju nechat vyprchat a tak pit 🙂 😉 😉 😉 😉

dualcore ja som mala doma pediatricku den po ako ma pustili z nemocnici a ona mi povedala, ze v pripade zeby bolelo brusko mozem dat espumisan a este simplex...alebo ako sa to vola...vcera som mu ho dala a krasne zacal hned na to poprdkavat a spinkal v klude, cize sa mu ulavilo 😉 😉

luba142 gratulujem 😉 😉

monkap
autor
14. máj 2009

luba142: gratulujem a prajem vela zdravicka, mliecka 😉

dualcore
14. máj 2009

zuzka tak uz som muza vystrojila do lekarne ho kupit 🙂
aky ste mali dnes den.my sme sa prave domasirovali...maly je potom taky kludnučky 😉

emode
14. máj 2009

ahojte maminy,
my sme zas zniceni po tazkej noci 😖 malinka to ma proste obratene, tentokrat od desiatej do jednej nie a nie spinkat, iba sa mrvila a bola taka nekludna ... neviem, ci ju tiez nebolieva brusko

inak dnes nas prevazila u doktorky, lebo sme si boli pre papier na ocne (preplachovali nam dnes kanaliky, lebo sme mali zahnisane ocko uz z porodnice a nelepsilo sa to ☹ ☹ ☹ ) a pribrali sme za tyzden 270g ako sme doma z porodnice 🙂 🙂

dualcore na tu masaz mas aj nejaky postup alebo len tak vyhladkas riadne???

aj my uz mame kvaply K a D a stale musime kvapkat do ociciek a dnes oslavujeme 2 tyzdne

zuzkaprofant
14. máj 2009

emoda super ste pribrali mi za 6 dni iba 200g ale aj tak som rada

inac moj maly to ma to iste cely den spinka v kocariku a som zveadva co bude robvit v noci cakam kysm sa zobudi bo ideme kupkat co myslite mam ho budit´?
Ja robim masaz tak ze s 2 prstami v smere hodinovych ruciciek masirujem brusko hore viacej pritlacim dole pod pupcekom len tak jemne aby sa mi nepocikal a mam na masaz taky olejcek co sa stym masuruju bruska
dievcata kolko ste pochudli uz

monkap
autor
14. máj 2009

ja som tiez zvedava co budeme robit v noci, bo mala dnes cele poobedie spinka 😔

emode
14. máj 2009

monkap nasa mala spi od rana do poobedia uplne v pohode ani neviem, ze ju mam a potom to pride, tak sa dusevne pripravujem ale zevraj sa to casom upravi, ona aj v brusku bola aktivna vecer a v noci ...

zuzkaprof ved aj vy ste super pribrali to uplne staci 😀 skoda ze uplne nedojcis, preco vlastne davas aj z flasticky?

bambi7
15. máj 2009

cafte babulky

zuzkaprof ahoj mne lekarka povedala ze ju budit nemam ze pockat km sa zobudi tak vzdy cakam 😉 co sa tyka chudnutia schudla som 8kg zatial......ale este pokracujem
😀
aj ja musim davat z flasky nemam na vyber inac nepapa ale neva tak jej odsavam a odsavam........ale aspon papame snazime sa

a ako sa mate babulky?zuzkaprof ako casto odsavas?

jamaat
15. máj 2009

Dobré ránko. Aby som ja nedopadla ako emode, že budeme v noci buntošiť. Lebo tiež do poobedia je kľud (aj CTG podľa toho vyzerá) a o šiestej začne kopať až do polnoci. 🙂

monkap
autor
15. máj 2009

dobre ranko,

ja zatial kojim iba z jedneho prsnika, z druheho iba odsavam a davam flaskou 😝 viem, ze flaskou by som nemala, ale patrika sme takto krmili lyzickou a bolo to velice narocne ... no snad sa to coskoro upravi a budem kojit z oboch ....

nakoniec bola noc v pohode, bambulka sa zobudila iba na papanie ... sice ju trosku pobolievalo brusko, tak obcas mrnkala ale dnes ideme k dr. tak sa spytam, ci mame cosi davat na brusko ked hneva

zuzkad
15. máj 2009

dobre ranko maminky 😉 😉 😉

tak tuto noc sme mali taku vselijaku....ale aj sme spinkali, len rano od nejakej 4 hodiny sme sa budili kazdu hodinku...potom sa maly pokakal a este ho aj stikutka budila ☹ ☹ o deviatej som ho kojila a teraz od vtedy este spinka tak uvidime aky bude den...dnes ideme do poradne tak som strasneee zvedava kolko sme pribrali...chcem kupit aj cajik na bolave brusko a nejake liecky aby som doma mala. Mam skor dilemu ako mam maleho obliect lebo je dost chladno..ale ideme len kusok od domu...no ved nejak to zbucham 😉 😉 😉

Ja brusko masirujem s mastou Pupik a tiez v smere hodinov, ruciciek a robi mu to dobre 😉 😉 tak si spokojne nozicky natahuje 😉 😉

dualcore
15. máj 2009

emode ja ked ho masirujem tak olejcekom a cele telicko.zacnem od hrudnika cez brusko az postupne nozicky a rucicky.trva nam to cce 15-20min.velmi je spokojny.len brusko masirujem kruzenim inak cele telicko jemnymi rozotieratelnymi tahmi. 🙂
inak spinkali sme dnes v noci opat krasne.hore bol len o druhej co so dal na cicik a opat zahajal.no a teraz spinka zas odpadlik moj malicky 😀

henka76
15. máj 2009

ahojte maminy 🙂 ešte som vás nestihla prečítať,ale aj my spinkáme krásne 🙂 v noci sa zobudíme 2krát na papu a hned spíme dalej.teraz ešte búvame,už od deviatej 😉