Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

ludmilabb
12. nov 2009

ahojte tak fajná téma...čuduj sa svete aj takto ľudia žijú ☹

iinuska
12. nov 2009

ahojte,

siri, cervena je moja oblubena farba 😉

zuzkap, a co takto zemlovka?I ked ja zemlovku nemusim 😀

mimi21
12. nov 2009

inak niekedy ked vidim niektore tie temy, tak aj ja mam pocit, ze niekto skusa reakcie ludi 😕

sirinka
12. nov 2009

diky baby....

ta pizda to ale zrejme myslela vsetko vazne...bohuzial...

iinuska
12. nov 2009

zuzka, recept na kolacik 🙂

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=7312

ladywitch26
12. nov 2009

siri, tiez si myslim...mrkla som tie foto a neviem, ale fakt na mna obidvaja posobia takym dojmom, ze su toho schopni.

mimi21
12. nov 2009

baby asi vcera som si vsimla ze malej trochu pulzuje fontanela, je tu aj jedna tema o tom tak som tam mrkla, niekto vravize je to normalne, nikto ze moze ist o zvyseny vnutrolebecny tlak
ale ked sa pozriem na malu aka je spokojna a vyrehotana... tak snad to nic nie je
aj dnes na plavani mi ju ostatne baby zavideli, lebo som musela bezat po plavky, ktore som si nechala v aute 😅 a oni mi ju strazili a mala s nimi kecala a rehotala sa na nich

zuzkaprofant
12. nov 2009

mim imojmu od narodenia pulzuje normalen viiet ze aku ma dierku a ako mi to tam pulzuje to tak nema byt ci ako idem si kuknut tu temu zase budem stresovat ci vedela co napisat.xiixi
inuska dik

iinuska
12. nov 2009

mimi, no esteze si plavky nenechala doma 😀

mimi21
12. nov 2009

zuzka prepac, som ta nechcela stresovat 😅

iinuska to tak byva, ked niekam letis o 5minut 12 a este som mala veci v 2 taskach, tak som pred plavarnou prehadzovala z jednej do druhej, no proste kocurkovo 😀

jamaat
12. nov 2009

Ja som hentú striptérku ani veľmi nečítala, lebo nemám chuť sa rozčúliť.

mimi, zuzka, aj Emke to stále pulzuje. Podľa mňa je to normálne.

sirinka
12. nov 2009

aj magde fontanela stale pulzuje...nastastie 😉

ladywitch26
12. nov 2009

jamaat, mimi, zuzka, stanke to tiez stale pulzuje,aj ju ma obcas trosku prepadnutu dovnutra a tiez sa mi to nezdalo ok, ale ked som sa na jednom fore na to spytala, tak mi jeden pediater odpisal, ze co si tie dnesne mamicku uz nevsimaju na detoch....

inak k tej stripterke. este by som pochopila, ze robi stripterku, ked ma na to zaludok. pre mna za mna, nech robi aj prostitutku, ked nevidi ine vychodisko, ale keby to robila kvoli tomu, aby si mohla nechat obidve deti pri sebe, tak jej nikto nepovie krive slovo. no ale robit to kvoli tomu, aby jedno decko mohlo nosit znackove handry a vozit si zadok v drahom kociku? smutne...

zuzkaprofant
12. nov 2009

ta je to dobre nie, ja sa furt stresujem mi sibe raz ta prasacia chripka potom nieco ide sibe mi uz asi vela citam ,xix musim viacej upratovat aby som enmala cas na netik 😀

sirinka
12. nov 2009

problem je, ked ta fontanela je vypukla...to by som hned bezala k dr...ale trosku prepadnuta je ok. ak vsak je prepadnuta oproti beznemu stavu ovela viac, moze to znamenat dehydrataciu...
nam sa ale napr. viac prepadava pri polosede, v leze ju takmer nevidiet...

emode
12. nov 2009

aj nam pulzuje a obcas je prepadnuta ... len kojim nedavam ine tekutiny 😕

dm1
12. nov 2009

baby som sa "pobavila" ta ista sliepka co odlozi svoje dieta matke v inej teme tu na MK pise ze "kricat na dieta to nikdy". no kricat asi nie ona ho rovno posle prec 😠 no des

eliska07
12. nov 2009

ahojte babenky,
aj ja mam majove babätko a zaujalo ma, co ste napisalo o fontanele. Aj nasmu malemu stale pulzovala, a bala som sa, aby som mu nejako neublizila, aby si niekde nenarazil hlavicku. A vcera sme boli u nasej detskej doktory na kontrole a ta ma strasne doplasila, pretoze vraj sa nasmu malemu zacala fontanelka zatvarat, a to je este priskoro. Takze nam vysadila Vigantol len na trikrat do tyzdna a len po jednej kvapke. No nikdy som si nemyslela, ze mozem maleho "previgantolovat". Takze asi by ste mali byt radi, ze Vasim deturencom stale vidite ako im fontanelka stale pulzuje.

zuzkad
12. nov 2009

ozaj ked eliska spomenula Vigantol...ako ho davate detickam ? Ja som to malemu kvapla rovno do pusinky...davate to inak ??

ladywitch26
12. nov 2009

dm, no hotova matka roka z nej.... 😲

eliska, krasne meno si vybrala malemu, strasne sa mi paci.
fontanela by sa nemala zatvarat vcassie,ako v 9.mesiaci, lebo ked sa zrastie uplne, hlavicka rastie pomalsie ako mozog a ten nema dost miesta. inak tu v irsku sa na mna divali ako puk v lekarni,ked som chcela kupit malej vitamin D, ze ci mam odporucanie od lekara.a ked som im povedala,ze vsak to na slovensku beru vsetky deti, tak pozerali na mna,ako keby som spadla z jahody. ze preboha naco, ze kym nema problemy dieta, tak nedavat. potom som sla do velkej lekarne v meste a tam som ho kupila aj tak. ale nedavam malej stale, vacsinou zabudam, tak jej dam tak 2kvapky do tyzdna priemerne.

inak ked som uvazovala nad menami, tak som rozmyslala,ze dam malej nejake irske meno, strasne sa mi pacia,ale to by mi ani moji rodicia nevedeli spravne napisat a vyslovit. lebo napr. nollaig sa cita ako nolik, aoife sa cita ako iifa a siobhan ako šibón... 😀

jamaat
13. nov 2009

Dobré ráno.
Tak zdá sa, že po ťažšej noci nás znovu čaká aj náročný deň. 😖

ludmilabb
13. nov 2009

Dobré ráno! My sme tiež boli viackrát hore a od tretej sa prebrala tak, že debatovala, ťahal môj paplón a vymýšľala. Nechcelo sa mi ju uspávať a tak zaspala sama asi po polhodine...ani neviem.

Janka čo Emka sa ti začala v noci budiť?

monkap
autor
13. nov 2009

dobre ranko,
ja davam vigantol na lyzicke spolu s mm ... ale par-krat som ho uz aj kvapla priamo do pusy pred kojenim

ludmilabb
13. nov 2009

monkap ja tiež dávam Vigantol s mliekom na letáku bolo písané, že sa môže podávať s inými tekutinami

zuzkaprofant
13. nov 2009

cafte hlasim peknu noc boli sme hore len raz o4 a to sme isli spat o 23hodke a spinkali sme do 7,30hodke spinkal so mnou takze ja som v jeden polohe spala ale nevadi sa citim super vyspata a maly zlatusik od rana ma bozkava a brusi si zubky na mojej brade 😀

zuzkaprofant
13. nov 2009

co je vigantol dievcata ja malemi nedavam nic aj ked doky mi kazala a stale prcepisuje dake tablety to jea si vitam d ale ja muto nedavam stale zabudenem

jamaat
13. nov 2009

ludka, od tretej nespala poriadne, mrnčala, dala som jej dudel, zaspávala, vypľula ho, mrnčala, dala som jej dudel, zaspávala, vypľula ho....atď. Potom som sa už na to vyprdla, že to aj tak nemá zmysel, tak po dlhšom mrnčaní vstal chlap a ten s ňou čosi robil, ale neviem presne čo a koľko to trvalo, lebo som driemala a potom aj zaspala. Nadránom ešte asi spala poriadnejšie, ale je stále mrzutá. Netuším, čo jej je, lebo zuby vyzerajú byť ďaleko od nášho príbytku.

zuzkaprofant
13. nov 2009

jamat to budu zubky mi take stavy sme mali asi posledny mesaic nieco neskurocne moj muz vcera velmi srandista vecera ze do roka sa to bude opakovat kazdy mesaic lebo kym vyjdu 16zuboov ze to bude zabava hej ale pre mna lebo on spi v spali sam 😀 😀

eliska07
13. nov 2009

ahojte,

ladywitch dakujem pekne za pochvalenie vyberu mena. Aj sme sa pritom natrapili 🙂 .
Takze babenky vidim, ze aj Vy mate rovnaky problem s nocnym spankom deti. Nas malinky tak krasne spaval prve styri mesiace a teraz v poslednej dobe je hore kazdu hodinu az polhodinu. No hroza. Uz sme si ho zacali prekladat ku nam do postele.
My uz mame dva zubky, ale tlacili sa vyse dvoch mesiacov, takze je ten zly spanok asi tym. Vraj je horsie, kym sa tlacia v dasienkach ako to samotne prerezanie von.

ludmilabb
13. nov 2009

hladim do kalendara, ze dnes je 13teho 😀