Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

mimi21
8. dec 2009

inak neviem ci mala nema nejaky ekzem, ma to na laktoch, na chrbatiku zopar fliackov, natieram jej to jednym kremom co mi dala dokina ked mala take podobne vo vlaskoch, ale zatial ziadna zmena, a vylucila som aj vsetku kozmetikuz, ja sa snazim stravovat dietnejsie - no uvidime ci to zaberie
nemate niekto skusenosti s niecim podobnym???

iinus sunarka keksy maju vajce ??? ja som ich tiez kupila a davam ich malej uz dost dlho, neviem preco som si myslela, ze tieto nemaju vajce 😠 😠 😠

juska3
8. dec 2009

iinus, ja davam banan, najskor som davala s jablkom a broskynou,a teraz po dva dni som mu dala samotny a v pohode

mimi, jamaat spominala, ze Emka ma tiez nejake fliacky, Alex mal tiez, ale nastastie mu to zmizlo

iinuska
8. dec 2009

mimi, Adamko ma ekzem na lickach a na krku a tiez na zapasti . Je to cervene , niekedy viac, niekedy menej, a suche. Ja mu to premastujem modrou indulonou, davala som aj infadolan, ale nic moc. Zajtra ideme ku koznemu. Petko ma atopicky ekzem, tak si myslim, ze Adamko ma to iste...

s tym vajcom ma nastvali...

iinuska
8. dec 2009

juska, ja som davala zatial len samotne jablcko, tak skusim 😝

mimi21
8. dec 2009

iinus ja som uz banan davala a v pohode

no atopickeho ekzemu sa bojim aj ja , ale mm tvrdi ze asi to ono nebude, lebo si to neskriabe

kosska3003
8. dec 2009

ahojte tak stale riesite prikrmy ja som z toho tiez chora vsade pisu inac mi ideme pomali zatial len zeleninku a ovocie a najhorsie je ze mi mala nechce papat ked vidi lyzicky tak amen neotvory usta som rada ak do nej na silu napcham 3 lyzicky uz neviem co mam robit som v koncoch

mimi21
8. dec 2009

no inac aj ja som uz rozmyslala ze ci to mala nema z bazena 😒

a som sa vam zabudla pochvalit, ze mi mala spadla z postele... mali sme kraje oblozene perinami ale on atu perinu sotila a spadla nastasie na nu, mm nebol dom , ja som zmyvala a kedze sa len rochu zlostila, tak som sa ani neponahlala za nou a pridem do izby a ona uz skotulana pod svojou postielkou ...

inak dnes som sa doma fest nudila,mala spala, teta pisala ze plavanie je az neskor, okna som umyvat nemohla lebo lialo a na pcenie je mi este skoro, lebo medovnik ja nerobim, tie robi krstna, mame to v rodine podelene, mama pecie domace oblatky, ale nie take ako predavaju, ked to vidim take biele, v tychto je plno medu a orechov, mnaaaaaaaam

sssimi
8. dec 2009

Ja som dnes malej dala polievku zeleninovú-kupovánu v Coop a aj krásne voňala....no reku malá sa poteší a riť palovu... Totálne ju nadrapovalo a potom už mi nechcela ústočka otvoriť, tak dnes vyhadzujem po prvý krát výživu ☹ ... No ale čo už. S tým sa musí rátať....

Kosska a keby si skúsila dať flaškou? Aj keď to nie je moc dobré na učenie, ale možno by spapala viac. Ja mám ten štupel od aventu čo je aj na kaše a super z toho tečie.

Mimi tak Ninka mala dnes lietací deň 😀 ... Je šikulka dobre si to zariadila, aby sa neodzgenila... Moja keby tak čapla tak sa ešte aj pod postel odkotula.... To by bola šou, že kam zmizla a neviem si predstaviť ako by som ju od tial dostala 😀

mimi21
8. dec 2009

ssimi a to aku polievku si malej davala?? to je take nieco ako jedlo v pohariku??? este som take neviela... 😕

jamaat
8. dec 2009

mimi, práve dnes som sa inštruktorky na plávaní spytovala, čo je vo vode, čím to dezinfikujú. Tak mi povedala, že tam nie je ani chlór, ani podobné látky, že je to čistené mechanicky a že by to nemalo byť z toho. Keď som jej to ukazovala, tak vraj to je ekzém, že aj jej syn to mal a že sa zvykne robiť v zime, keď sú vykyvy teploty. Presne povedala, že býva hlavne v záhyboch a Emka to tak aj má. A vraj to natierať Excipial Lipolotio. ........No každopádne sa spýtam aj lekárky, keď pôjdeme na 7-mesačnú prehliadku.

jamaat
8. dec 2009

A tiež to Emku nesvrbí, teda aspoň som si nič také nevšimla.

mimi21
8. dec 2009

excipial som pouzivala ked sa mala narodila, mala velmi suchu pokozku
ale ona to ma na vonkajsej strane laktov, na chrbte a tak... nie v zahyboch, no ved uvidime, my mame poradnu az 18.1, chodime ako inus pisala, tak kazdych 6 tyzdnov

jamaat
8. dec 2009

V záhyboch to má také, že až fľaky. Na chrbátiku má pupáčiky. Veď dám potom vedieť.

hoogy
8. dec 2009

iinus ja davam bananik,ale maly lubi viac ked muho este s niecim zmiesam lebo je mu to moc sladke.tak s jablckom mozes 🙂

sirinka
8. dec 2009

kosska hlavne nestresuj, dalej koj a skusaj prikrmy, mozes dat jeden dva dni pauzu a zase skus.....

sssimi
8. dec 2009

Mimi Coop jednota má normálne zeleninovú polievku v presnidávke,ale u nás teda neuspela. Sarah asi nebude polievková 😀No po mamine 😀

musenko
8. dec 2009

ahojte dievcata, sa hlasime po odmlke,sme mali trosku rusno...v piatok o pol jedenastej som letela na pohotovsot s malym - zrazu dostal velke horucky a mal tie hancky, tak som sa zlakla ze ma nejaky virus ☹

mimi21
8. dec 2009

mne uz mala spinka 🙂

inak baby ja mam krize uplne v prdeli, celkovo citim, ze sa ledva hybem ako mam vsetko stuhnute, mala by som so sebou nieco vazne robit 😠 😠 😠

mimi21
8. dec 2009

inac na zdobenie vianocnych kolacikov som si kupila teke male snehve vlocky, je to od dr. oetker, uz sa tesiiiiiiiim na pecenie 😉

musenko snad to nie je rotavirus 😖

musenko
8. dec 2009

ved to som sa bala aj ja, ale idu nam zubky 😝 som sa hrozne zlakla, dva dni bol v horuckach nad 39 stupnov , uplne bol umojkany, cely vikend sme sa nosili. teraz sa zda byt lepsie na tom, ale ma stale hnacky, tak snad aj to prejde. znasala som to horsie ako on, ked vidim ako sa to malinke telicko trapi 😢

mimi21
8. dec 2009

chudacik malicky, tie zubky su riadne mrchy, ked takto vedia potrapit
a to vam robili aj nejake testy, ze vedeli ze to nie je rotavirus?

monkap
autor
8. dec 2009

ahojte,
kosska neboj, musi si zvyknut na nove jedlo ... je to obrovska zmena ... mne lenka tiez zo zaciatku nechcela, som uz bola hotova z toho ... a zrazu zacala pekne papat ... mozno mariku este hnevaju zubky a s tym suviasiace nechutenstvo ... neboj, ono sa to napravi ... ako pise siri, urob prestavku a opat skusaj ... chce to svoj cas ....

dnes sme boli na prevazeni .. tak mame 7100g 🙂

ludmilabb
8. dec 2009

musenko no hlavne ze uz viete co mu bolo tak nech mu len rychlo vyjdu 😉
aj u kossky bol rovnaky priebeh
Exipialom natieram aj ja, lebo SOfia mala cervene suche flaky na laktoch, ramienkach a celkovo taku draplavu kozu aj na hrudi ako ju natieram tak to ustupilo.
dnes som malej dala jablcko a celkom si pochutila ale nedala som jej vela poobede mi zhltla 140 ml zemiaku so spenatom a este aj dost z prsnika potiahla no a dala si tri a polhodinovu pauzu som az neverila

mimi krize ani nespominaj ja chcem taaaak strasne masaz ale mm to nevie, teda nechce, nebavi ho to tak potom vymysla, stekli ma a somariny😠 a mne by to tak dobre padlo

iinuska
8. dec 2009

ahojte,maly uz spinka, vonavucky, okupkany 🙂

musenko, tak to ste mali perny vikend. Nasemu Adamkovi vysiel vcera treti zubok, horna jednotka, ale on je len nervozny, casto sa budi.

mimi, tak nastastie s chrbatom problemy nemam, nic ma neboli i ked maly je dobre tazky. Ja som chodievala cvicit, tak mozno preto

iinuska
8. dec 2009

hogy, dala som jablcko s troskou bananu a malemu chutilo

musenko
8. dec 2009

si predstavte, doki na pohotovosti vravi, ze to budu zubky, ale on dasienka nemal spuchnute, ani biele...no a potom nas este poslala v noci na usne, presne o pol noci som tam zvonila, a vravim ze dobry den...taka som bola zblbnuta, uplne mimo...tak sestricka ze ci uz mam den...ja som ani nevedla ze ktora bije... a som sa pytala na ten rotavirus, a ona ze to by aj zvracal a ze to su "ine" priznaky...zatial zubky este nevidno, ale ma tam take akoby naznaky...aj varime ryzovy odvar, ale to moc nepomaha, a musim to do neho tlacit 🙄

iinuska
8. dec 2009

musenko, maly hnackoval velmi vela ked sa mu prerezavali dolne jednotky. Aj 8x za den.

musenko
8. dec 2009

iinuska, no on mi kaka skoro pri vsetkom co mu voslo do pusinky, voda, jedlo mlieko, len som pocula ako mu to zazblnkalo...som bola hrozne vystrasena, aby nebol dehydrovany...
dnes este stale ma poredsie, doktorka vravela ze aby sme dali banan a jablko na desiatu, ale on ani pocut! a vraj korenovu zeleninu na obed, no to tiez len par lyziciek a ten ryzovy odvar ani za svet!som mu kupila frutapuru, ale on to proste nechce, ani nase ovocie ani kupovane vyzivy, proste nic...
😒 a to je chlapec, to by mu malo chutit nie? Inak na kg ma dost (9kg),ale on je dlhe babo...no proste sme si uzili, dufam ze dalsie zubky nepojdu za rovnakych prip este horsich okolnosti ☹

iinuska
8. dec 2009

musenko, on ma urcite citlive dasienka, preto mu nechuti

inak som skoro zabudla, Adamko zacina pekne zdvihat ritku a snazi sa byt na styroch, no podareny je 😀 😀 😀

mimi21
8. dec 2009

no zislo by sa mi cvicit, alebo plavat by som velmi chcela chodit, ale uz je to fakt neunosne, som ako taka starena 😠

musenko inac ja som mala rotavirus, chytila som to od kamosovej malej, teda najprv mm, presne po 7 dnoch ako bol s nou a ja presne 7 dni po mm - brutal to bol, ani som nestihla domov dobehnut grcala som pred panelakom pod stromom a isla kamoska okolo a vraj ty co tam hladas 😀 😀 😀
a mala som aj hnack, na druhy den som ani nevladala vstat z postele, no hruuuuza