Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

mystery7
17. dec 2009

no uvarila som polievku, spenatovu. Do masoveho vyvaru som dala spenat a pridala som 2 mrkvy a 2 zemiaky, nakoniec som to trochu premixovala. Vyslo mi z toho 6 sklicok 2cdl a 1 od tatarskej. tak som zvedava ako to bude zajtra jest.
Chcem mu ju davat na olovrant-
Moj zatial papa na desiatu - o 9:00 1dcl jablckovej vyzivy, potom zdriemne, pol hodku . o 11:30 zje nieco uvarene - vcera a dnes to bol brokolicovo, zemiakovo, mrkvovy prikrm, ale neide mu to. Neviem, ci mu to nechuti, alebo koli zubom. zda sa mi ze mu dole nieco presvita. Snad to nie je len moja fantazia, ale nema to opuchnute. a poobede, na olovrant kojenie plus par kukuricnych chrumiek. a na noc kasa. Vsetky jedla mu este dokojim, niekedy cucne trochu, inokedy viacej.
poobede mi spi kedy ako bud 2x po pol hodke, alebo ako dnes 1,5 hodiny.

dupinka, kde si kupila sinlac? ja som ho nikde nevidela.

mystery7
17. dec 2009

kosska: chudatko Marika. Ked toto citam, tak mam dost. Ja si stale spomeniem, ako bolo mojmu tazko ked mal teploty, tak toto nikomu neprajem. Drzim palce, nech to rychlo prejde a bude to ok.

jamaat: daj recept

iinuska
17. dec 2009

u Adamka boli tusim najhorsie dolne jednotky. Vtedy mal hnacky a bol dost nervozny. Zda sa mi, ze teraz je to lepsie. Inak uz ma prerezany stvrty zubok 😀 😀 😀

jamaat, aj ja chcem receptik 😝

dupi, ja davam 4x do tyzdna masko. Dnes som kupila cerstve morcacie, zajtra si ho naporcujem a dam do mraznicky

musenko
17. dec 2009

ahojte baby, sa pripajam k iinuske, my sme boli vcera u dokiho a mame 8800g a 72cm dlzku. proste riadna chlapina 😎 som sa dokiho pytala na ten kanavit, a on ze aby sme to dobrali a koniec, ale ja to nechcem ani dobrat, proste to uz nejaky ten cas nedavam a hotovo.
My spime tiez dost malo, doobeda max 1,5 hod a poobede pol hodky a koniec. Potom ide spat o 8.00 prip 9.00, sa mi to zda dajako malo, ale ked vas citam tak je to u vas obdobne...

kosska3003
17. dec 2009

no tak ku mieram aj ja som vcera merala 70cm a 9800g kto nas predbehne hihihih

hoogy
17. dec 2009

koska fiha tak my asi nie nemerala som ho musim,ale vcera som ho vazila a mal 7600g....

hoogy
17. dec 2009

dupinka ty si z NR? aj ja 🙂 a tiez som si vsimla,ze kapor je drahsi ako losos

ludmilabb
17. dec 2009

kosska dobehneme neboj, daj nam zo mesiac, dva 😝
drzim palce aby jej tie horucky rychlo presli
Sofia sa zagulatila po tych prikrmoch a kedze sa az tak nehybe tak sa to na nu lepi, buclatejsia je o dost
kase som este nedavala ale zajtra jej hadam dam uz masko, dostala som jednu Hippku s kralikom

musenko
17. dec 2009

no teda kosska, tak to sme proti vam len take knedlicky. juj, mas co nosit, ale dnes som videla opacny extrem, dievcatko 1 rok a 2 mesiace a vazi 8100g a vyska 70cm....moj chlapec bol vacsi od nej,( ale ona bola o 3 mesiace skor narodena)

jamaat
17. dec 2009

Ja som Emke mäso ešte nerobila, len raz mala v kúpenom sklíčku.

Recept velice jednoduchý: Lososa len opiecť, prípadne nejaké bylinky. Urobiť bešamelovú omáčku (zápražka, zalejem studenou smotanou a trochou mlieka, miešam, kým nezačne vrieť.) Pridám črievkový syr, dezertné víno (cinzano, vermuth a pod) podľa chuti. Trošku osoliť, netreba už žiadne korenie, lebo víno a syr dá tomu chuť. Na tanier dať lososa a poliať omáčkou.

kosska3003
17. dec 2009

musenko tak to hej potom chudatko male ale ak je zdrava tak to je hlavne
ja som dneska nestihla malej navarit tak som jej isla dat od hipp prva lyzicka mrkvy sa to vola no iny humus fuj to radsej je uvarim ako keby som jej mala hento dat

jamaat
17. dec 2009

A toto bolo tiež úúúplne že skvelé a tiež rýchle:

Makrela s bylinkami a jablkovou omáčkou

2 zväzky miešaných bylín (petržlen, pažítka, tymian, rozmarín, šalvia) - my sme dali sušené
1PL masla
4 paradajky
2 údené makrely
150g sl. smotany
1-2 ČL citrónovej šťavy
1 jablko
chren

Bylinky pokrájať, pomiešať s maslom, bielym korením a soľou. Paradajky na tej strane, kde bola stopka, narezať hlboko do kríža a do zárezu vložiť bylinkové maslo. Makrely položíme na kus alobalovej fólie a zvyšok bylín uložíme na ne. Paradajky uložiť vedľa makrel, alobal prehnúť cez ryby a vo vyhriatej rúre na 200 stupňov zapekať 15-20 minút.
Omáčku pripraviť zo smotany (my sme vyšľahali), citr. šťavy a chrenu, primiešať postrúhané jablko. Podávať s čerstvou bagetou alebo opek. zemiakmi.

hoogy
17. dec 2009

teda jamaat to znie dobre 😀 niekedy spravim

musenko
17. dec 2009

my uz papame masko dlhsie, najradsej ma asi jahnacie...telacie mu moc nechutilo, kuracie a morcacie sa da. kralika tiez moc nepopapal, a tiez som skusala hovadzie (sunarek) ale bolo to take trosku hrudkove, tak to moc nechcel. Inak ma z predsnidaviek najradsej Hami, a tiez mu kupujem Hipp.
inak doki vravel, ze okrem udeneho a citrusov mu mozem dat vsetko... tak to by som tak nespravila, ale skusim mu dat jogurt cisto biely s probio...

hoogy
17. dec 2009

musenko a co ti hovorila doki,ze uz mozes davat jogurt? lebo mi ideme az v january tak ma zaujima.
ja uz malemu davam masko davno od 6 mesiacov. najviac lubi kralika a kura pomenej morku,ale u nas vyhrava spenat so zltkom,alebo cukina so zltkom 🙂 a z ovocia hrozno s bananom 🙂

ludmilabb
17. dec 2009

ja mam zatial mrkvu, zemiaky, kalerab, petrzlen a tekvicu zo zahrady...ale casom budem musiet kupovat len kde zohnat nejake BIO 😖

musenko
17. dec 2009

inak k tym receptom, robievam lososa s avokadovou omackou.Lososa oprazim na masle bez korenia, proste ho len trosku osolim. Urobim si avokadovu omacku: pol avokada rozmixujem s 4-5 CL bieleho jogurtu, trosku citronovej stavy a stipku cierneho korenia,sol. Potom druhu polku avokada pokrajam na kocky a zmiesam s potrhanym hlavkovym salatom. A takto pripraveny salat polejem: 1PL mlieka, 1CL horcice, trosku soli a cier. korenia.podavam to s pecenymi zemiakmi, je to rychle a supeeeer...

musenko
17. dec 2009

hoogy no, doki vravel, ze mozem uz davat vsetko aj chleba, ten stred...ale vraj aby som davala celozrnne, nie biele pecivo...to sa este bojim dat, rozmyslam ze kupim tie keksiky od Nestle.
No a jogurt sa moze dat od ukonceneho 6m, chcem dat cisto biely smotanovy, bez cukrov a farbiv... ten zvolensky sa mi zda taky "pravy"... uvidime ci si pochuti...

dupinka
17. dec 2009

Musenko, jojo, som z NR.

Sinlac sa da kupit v lekarni Dr. Max, tam ho maju za 9,14 Eur, co som zistovala, tak je najlacnejsi. Priamo na predaj je aj v Tescu a este v par lekarnach. Inde ho objednavaju, dodanie do dvoch dni.
Chcem casom z neho robit halusky, palacinky a tak, ked bude drobec vacsi.

Diky za recepty. Akurat som premyslala, ze co s tym lososom na Vianoce, lebo klasika na masle sa nam prejedol.

iinuska
17. dec 2009

jamaat, mnamky, musim vyskusat 😝

kosska, ja davam zatial len doma urobene. Zatial stiham. Ale mam kupene, ked niekde pojdeme

jamaat
17. dec 2009

musenko, s tým avokádom to znie tiež dobre! Už aj ukladám recept!

hoogy
17. dec 2009

musenko ano zvolensky je dobry. a ked mozem poradit davaj radsej biele pecivo lebo celozrnne je tazsie stravitelne. teda aspon mne tak hovorila doki. neznamena ze ked sa hovori,ze je to zdravsie tak naozaj je...
dupinka to som sa ta ja pytala 😀

dupinka
17. dec 2009

jaaaj, sorry 😅

hoogy
17. dec 2009

nevadi 🙂

ladywitch26
17. dec 2009

baby, co je to ten sinlac?

ludmilabb
17. dec 2009
iinuska
17. dec 2009

ta kasa, to nemusi byt zle. Ale ta cena je tiez dobra... 😕

ladywitch26
17. dec 2009

to co za cena 😲 no aj tu su vyrobky pre celiatikov drahe, ale zas az tak nie...

kosska3003
17. dec 2009

a preco davate tu kasu ved nemaju deti celiakiu ci ano nechce sa mi to studovat od kedy sa vlastne moze davat mlieko normalne nemam v plane davat ked kojim ale by ma to zaujmalo

kosska3003
17. dec 2009

no tak som si o tej kasi precitala tak podla mna je to zbytocne davat detom ked nemaju tu alergiu no nie to je moj nazor