Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

emode
31. dec 2009

Ahojte,
ake pripravy??? budem rada, ked zvladnem zakladne veci ... sme chori 😢 ma hnusny suchy kasel a sopliky, povedali sme si ze aj tak pekne vydrzala, je prvykrat chora a to asi chytila od mm ☹ v noci casto pila ale hned aj zaspala ale dycha ako stary fajciar ... boli sme aj u doky, len sledovat, hrdielko ma ciste a odsavat ... aj tak sme chceli byt konecne po x rokoch doma a oddychnut si lebo vianoce a priprava chalupy nam dali zabrat ... ale dnes uz tam mame prvych ludi tak sa to snad rozbehne ... kto chce kuk na www.novahola.sk

ludmilabb
31. dec 2009

ahojte fakt u nas lepsie Silvester ani zacat nemohol
o siedmej zacal nejaky sused klopkat akoze nechapem co teraz kto montuje, skoro ma slahlo hodinu buchotal
ale ked teraz pred desiatou ked som akurat malu uspavala zacal aj vrtat tak ma skoro drblo 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠
ti ludia nemaju oci 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 ak ju zobudia...... 🤐

jamaat
31. dec 2009

U nás tiež žiadne veľké prípravy. Varí chlop, ja upečiem ešte jeden koláč, lebo sme už väčšinu zjedli.
Emka máva zase problémy so zaspávaním a to už aj večer, v noci sa budieva.

emode, tak nech to Sofiu rýchlo prejde a nech pre vás neplatí, že ako na Nový rok, tak po celý rok. 🙂

ludmilabb
31. dec 2009

Erika uuu tak sa rychlo vyliecte...a uz viem ktora je ta vasa chatka 😉 pekne ste si ju porobili

Janka mne sa uz Sofia tak casto v noci nebudi takze to vychadza na zuby, hadam uz aj Emke cochvila vykuknu

dupinka
31. dec 2009

baby, náš Adam sa začal budiť okolo pol noci (zaspáva o 19:30 - 20.h), no a potom presne každé 2:20 hod. ako podľa budíka. Neviem, či je to zúbkami, ale lezie mi to na nervy. Keby aspoň ten polnočný budíček vynechal, nech si pospí. 😖

Ludmila, aj u nás nejaký idiot búchal vyše hodiny a teraz sa realizovala suseda cez stenu z vedľajšieho vchodu - vyše pol hodku trieskala rezne 😠

Ja nerobím extra prípravy, len zemiakový šalát trošku, nech sa minie majonéza s tatarkou od vianoc a upečieme domácu klobásku, lebo my na Silvestra a Nový rok nejeme hydinu, aby nerozhrabala šťastie.
No a podvečer pripravíme jednohubky. Budeme silvestrovať sami, papučová kultúra, tak žiadne ceremónie.

rybca
31. dec 2009

emode - tie ceny su za chatu, alebo osobu? Neviem ako sa teraz ceny pohybuju, tak sa radsej pytam..🙂

sssimi
31. dec 2009

Ahojte!
Krásneho Silvestra prajem a úspešný vstup do Nového roka 2010!

Kočky podla plánu som mala rodiť tento rok 😀 Chválabohu to mám za sebou 😀

Ja som dnes vytiahla z mrazáka segedín, spravím chlebíčky a šlus... 😀 Aj tak len žerieme!!!

iinuska
31. dec 2009

ahojte,

no u nas noc katastrofa, sice vecer pekne sam zaspal, ale ked sme neboli hore 10x, tak ani raz.

Ja mam uz udene uvarene, spravila som parizsky salat, kapustnica sa vari.Kolacikov mame este dost

emode, tak malej skore uzdravenie

kosska3003
31. dec 2009

ahojte tak aj ja vam prajem pekneho silvestra a aj novy rok nech je este lepsi ako tento aj ked tento rok bol pre mna krasny asi aj pre vas ked sa nam narodili nase deticky aj ked moja mala mala tiez blbu noc bola hore hadam 7 krat isto sa jej nieco snivalo lebo plakala zo sna no hadam tato noc bude lepsia
ja kapustnicu varim chlebiky a jednohubky spravim podvecer a od zajtra chudnem aj ked sa mi nechce mm som vravela ze spravme si druhe a potom schudnem a on neprotestoval ale az v lete este je skoro pre mna

iinuska
31. dec 2009

ma tak napadlo, nebol nahodou spln, ked deticky tak zle spali?

kosska3003
31. dec 2009

iinuska neviem ale zistim lebo to bola hrozna noc este som si isla skor lahnut ze dneska budem dlhsie hore a to prd stale hore som bola pri malej

rybca
31. dec 2009

tak ja uz mam konecne prve kolaciky upecene...🙂 kapustnicu som uvarila uz vcera, nech si odlezi...🙂

kosska3003
31. dec 2009

ja mam chvalabohu kolace od vianoc akurat vcera som spravila maffiny som skusala lebo jezisko mi doniesol formu a kapustnicu som chcela tiez vcera robit ale svokra ze nech ju dneska spravim tak ako dobra nevesticka som ju pre pokoj v rodine posluchla 😠

jamaat
31. dec 2009

My varíme tiež kapustnicu a chlop robí ešte bôčikovú roládu - mňam! Ja musím teraz čakať, kým sa mi rúra uvoľní, a budem pokračovať s koláčom.

ludka, určite to bude zubmi. Len to ide tak nejak na etapy, niekedy je kľud, niekedy ju to omína. Keď pusou mrví, pľuje, tak viem, že je horšie obdobie. A to jej dávam teraz na noc Fenistil a aj tak sa budí. Najlepšie je, že keď v noci plače, akonáhle sa zodvihnem z postele, ona stíchne a spí. Ani dudel nechce, v spánku zatne pery, že jej ho do pusy nevopchám. Tak si ľahnem a po chvíli zase plač. Chvíľu čakám, či zase neprestane sama, ale nie. Tak vstanem, vtedy stíchne a spí. A takto dookola. Našťastie do tej štvrtej spáva vkuse, až nadránom to začne.

rybca
31. dec 2009

no ja som na vianoce nemala kde piect, tak sme mali len ovocnu misu so slahackou a grankom...🙂

iinuska
31. dec 2009

jamaat, kolko davas toho fenistilu? Ja som uz dva dni nedavala vobec.

rybca
31. dec 2009

fenistil davate do pusy na dasna?

iinuska
31. dec 2009

rybca, nieeee, maly ma ekzem a koziar mu ho naordinoval

rybca
31. dec 2009

jaaaaaaaj, som sa aj cudovala...🙂 maly ked ma vyzratu bradu od slin, natieram mu to bubchen mliekom a o chvilu to zmizne

hoogy
31. dec 2009

baby vsetkym vam prajem krasneho silvestra nech ho nase deticky preziju v klude a do noveho roka vam prajem vela lasky a pohody s vasimi najblizsimi a nech nam deturence rastu do krasy...

ladywitch26
31. dec 2009

caute zeny, akurat mam pauzu na obed, robim do stvrtej dnes. muz si vybral listkove cesto, ze si upecie take sezamove tycinky, no ale prvy plech spalil na uhol. doslovne. ze akurat mala zacala plakat v postielke, tak vybehol za nou, no a az ked sa poziarny alarm spustil, tak dobehol dolu. aj vetral, ale cela kuchyna aj obyvacka stale napachnuta dymom. tak neviem, asi nejake vonne sviecky pozapalujem,nech to trochu prebije ten smrad. minuly tyzden zasa spalil hrniec, lebo si robil karamel a tiez odbehol k malej. tak hrniec uz ani soda bikarbona nezachranila. ale aspon vie, ze ked som bola ja s malou doma, ze som tiez vacsinou nevarila, kym neprisiel domov. ked clovek cosi parkrat spali, tak pochopi, ze sa to neoplati. 😀

jamaat, emca sa asi len potrebuje uistit, ze si stale tam. skus nevstat a len zavrzgat postelou, bude pocut hluk, tak nemusis ani vstavat. 😉 nam nenormalne vrzga matrac, tak stanka nema pochyb o tom, ze nie je sama. 😀

a tiez sa okolo tretej stvrtej uz budi, zacne sa pretacat na brusko. a neviem,ci sa chce potom znovu pretocit alebo co, ale stale sa bacha hlavou o tu skrinku hraciu z kolotoca. zamrnci, ale o par sekund zas. este jej pustim hudbu, pretocim ju na bok, ona sa oboma rukami chyti tyciek na postielke a este pospi cosi. ale o siestej uz hore definitivne. za posledne dva tyzdne si mozem budik podla nej nastavovat. ani si ho do roboty uz nenastavujem, lebo ma zobudi s presnostou na 10minut hore, dolu.
a vzdy sa zobudi, pretoci na brusko, zapne si kolotoc a posuva sa dolu, az kym nie je uplne dolu v rohu postielky. nohy jej trcia von, perinu ma na hlave a potom zacne mrncat, lebo dalej sa jej uz neda posunut. 😀

jamaat
31. dec 2009

iinuska, furt sa ťa zabudnem spýtať, dokedy ti kázali dávať fenistil. Ja som si až doma uvedomila, že mi nepovedala doktorka, ako dlho jej ho mám dávať. Teraz sa Emke ten ekzém zase trošku vrátil.

lady, alebo skúsim len nejakou vlajkou popri postieľke zamávať, nech tam niečo cíti 🙂

lasenka
31. dec 2009

ahojte babule 😉

aj ked som tu uz dlho nebola, vedzte, ze na vas stale myslim a prajem vam vsetkym v novom roku len to najlepsie, nech su nase deturence zdravucke a aby lepsie spinkali... lebo my sme sa akosi pokazili ☹

STASTNY NOVY ROK 2010 😵

kristiniatko
31. dec 2009

ahojte baby, ja len naskok. Prezite silvestra v zdravi a STASTNY NOVY ROK 2009 🙂 🙂 🙂

iinuska
31. dec 2009

ahojte, ja som si super pospala, manzel bol s malym 2 hodiny vonku. Dobre mi to padlo... 🙂

jamaat, ani mne nepovedal ako dlho, v januari pojdeme na kontrolu, ale tiez sa mi to zda dlho, ked som sa pytala detskej, vravela, ze dlhodobo, aj mesiac sa moze uzivat.Ale teraz to ma pekne, premastujem ho rano, vecer, tak si myslim, ze by ho to nemalo svrbiet...Tak skusam bez.

jamaat
31. dec 2009

No tak u nás dnes nastala katastrooofa! Emka sa prvý krát postavila riadne na všetky štyri, horšie je, že po chvíli sa aj rozbehla. No, je to také rozbehnutie, ako keby mala jednu ruku zlomenú, lebo si ju stále zabudne pod bruškom, ale hýbe sa dosť rýchlo a my budeme musieť zrámovať všetky cárašiny z poličiek. ......Takže stihla to ešte v tomto roku. 🙂

ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2010!

iinuska
31. dec 2009

jamaat,tak veseleho Silvestra s Emkou 😀

emode
31. dec 2009

jamaat no super ... niekto zacat musel 😅

vsetko dobre vsetkym praje nasa rodinka 😅

rybca to su ceny na noc na chatu 😉 ale znamym davame zlavy 😀

ludmilabb
31. dec 2009

vsetko najlepsie vsetkym do noveho roka a HLAVNE NECH SU NAM DETICKY ZDRAVEEEEEE 😵

PF 2010 😉

iinuska
31. dec 2009

Aj ja prajem vsetkym majovkam a ich detickam v Novom roku 2010 hlavne veeeela zdravicka, stasticka a pohodicky 🙂 😉