Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

ludmilabb
7. jan 2010

iinuska ja obcas porajbem kusok keksiku Sunarka do ovocia, kusok susienky osobitne som jej este nedavala sa bojim aby jej to nezabehlo

zuzkaprofant
7. jan 2010

cafte
dupinka ani ja na to nemam silu a to som chcela mat hned jedno po druhom ale nevladzme moje telo potrebuje odych zase 30kg pribrat to by ho zlomilo

moj spinka sme sa pohrali boli sme vonku sa mi zda ze od kedy lezie skor sa unavi

ja mu davam do rucky zemlu piskotku ma uz 6 zubov tak v pohode spapa sam

iinuska
7. jan 2010

jamaat pre teba http://www.zdravie.sk/sz/content/480-27585/C-re...

ludka, ja davam keksik malemu po kuskoch rovno do pusiny. Tie sunarky su dobre, lebo sa rychlo rozpustaju

my sme boli vonku, bolo super plno snehu a este chvilami aj slniecko vyslo 😎 .Este dospava kociku, uz spi vyse 2 hodin.

emode
7. jan 2010

C-reaktívny proteín, jeho zvýšené hodnoty v krvi signalizujú zápal a vtedy treba dat antibiotiká ... normálne hodnoty sú do 8 (jednotky neviem), Sofia mala 30 !

iinuska
7. jan 2010

emode tak skore uzdravenie

emode
7. jan 2010

aj ja davam keksik, piskotku alebbo chrumku, aj do ruky, sofia je v tomto sikovna, a ked ma velky kus, tak ho vypluje, bezne so mnou papa aj chlebik alebo roztek

no my jeme stale rovnako, okolo 100ml, nic moc, ale pekne si potom aj odgrgne a pit pyta tak po hodine a pol, tak asi ma dost ...

pred polhodinkou zas zaspala v postielke, s krikom, ale zaspala 😅

iinuska
7. jan 2010

my ideme zajtra uz koncne pozriet novu autosedacku, lebo malemu uz pretrca hlavicka vo vajci

sirinka
7. jan 2010

iinuska ja zase potrebujem novy potah do klarkinej sedacky...

nam uz magdalenka tiez zacala papat, ale hipp pohariky....ovocie jej velmi nejde na chut a kukuricne chrumky da tak jednu az dve....

ludmilabb
7. jan 2010

sirinka aj Sofii chutia kupovane no ale striedam to, dufam, ze nerobim velke maglajze ale dnes som jej dala surove jablcko s marhulou od Hipp a keksik som tam postruhala, chutilo jej ale ako jej to spracuje zaludok to nevedno, ovocie jej davam zatial len na olovrant

dm1
7. jan 2010

ludmilabb ja tiez obcas krutim hlavou nad tym ake kombinacie mu davam ja bych to nezjedla ani za nic a jemu to chuti - myslim hlavne zeleninku. ale tam sa ani moc vymysliet neda stale tocim to iste dokola. dnes som kupila bezvajecne cestoviny tak vyskusam aj tie

ludmilabb
7. jan 2010

dnes som jej zeleninu chcela dat len popucenu ale kdeze vobec mi ju nechcela vsetko islo von, tak som musela pomixovat 😒 nejako postupne to musim robit

dm cestoviny som este nedavala ani ryzu iba v kupenej vyzive

ludmilabb
7. jan 2010

Erika joj tak ste choré ☹ no liečte sa a držím palce aby ste sa rýchlo uzdravili!!!

jamaat
7. jan 2010

No už som aj ja tu. Tak takýto umravčaný a nespavý deň sme nemali straaaašne dávno, asi ešte pred dovŕšenými 3 mesiacmi, keď ešte zvykla prerevať 3/4 dňa. Dnes spala za celý deň polhodinu, plakala aj na rukách, aj pri papaní. Musí ju to dosť bolieť, lebo keď ju bruško omínalo, tak síce ju to zo spánku budilo, ale cez deň bola vyškerená aj tak. Dala som jej zase na noc fenistil, rozhodla som sa, že radšej ten, keď ho máme aj tak na ekzém predpísaný, ako nejaké sirupy proti bolesti. Pred siedmou zaspala.

jamaat
7. jan 2010

Ja dávam Emke keksík aj piškótku do ruky, pekne si to ožužláva, väčšina aj tak skončí okolo nej rozmrvená. Dnes si ale nechcela držať, čo bola taká nervná, tak som jej ja držala a krásne si odhryzávala a papala. Tie keksy sa rýchlo rozmočia slinami, takže nemá problém prehltnúť to.

ludka, ja som minule mixovala krumpel s mrkvou a dosť dlho, tak sa z krumpla urobilo úplne lepidlo, myslela som, že mi to ani jesť nebude chcieť. A ona to hlušila len taký fukot! Keď má hrudky, síce papá, ale nezje až tak veľa, menej jej to chutí. A ten "maglajz", čo si urobila, je podľa mňa úplne normálna kombinácia.

Dnes som po dlhom čase dávala Emke kašu, strašne jej to chutí, ešte viac ako ovocie.

emode, rýchle uzdravenie prajem.

sssimi
7. jan 2010

Ahojte babulky.
Moja tuším zje všetko čo nezje ju. Už začala jesť aj nepomixované jedlo, normálne kúsky mäska som jej dnes dávala a žula a žula 😀 2 zuby má ale ide jej to 😀...

Inak piškoty, Sunarky, tie Safari a kukuričné chrumky papa sama a aj kusky jablčka v pohode... Ak si odhryzne velky kus,tak to buď vypľuje, alebo sa snaží to všemožne uhrýzť-vtedy hádže bohovské ksichty.

Práve sa hrá s vešiakom a čakám kedy si do oka pichne, ale bojuje s nim statočne 😀... Inak je posledne dni dosť nervná, spí na prt a zuby to pravdepodobne nie su, tak neviem. Furt by bola len na niekom zavesená.

ludmilabb
7. jan 2010

Janka pekné kúsky 🙂

sirinka
7. jan 2010

ludmila ja som teraz davala flastickove jedlo, lebo sme cele sviatky neboli doma a sa mi nechcelo varit, teraz uz budem zase aj varit.
a lepok som este nezacala davat, takze piskotky, kase a pod az buduci tyzden zacneme skusat...

iinuska
7. jan 2010

ja sa snazim vsetko pripravit doma, a zatial sa mi to dari. Len raz som davala ,malemu vyzivu, ked sme boli na navsteve, ale velmi mu nesla. Zdala sa mi kyselkava.
Minule mi prisli nejake vzorky z hami, je tam kralicie maso so zeleninou, tak to si odkladam tiez ked niekde pojdeme

lepok uz davam

ladywitch26
7. jan 2010

no konecne som sa sem dnes dostala. skoro az na zaverecnu 😀

dnes mam nejaky urazovy den. najskor som malu znasala zo spalne dolu a v polke schodov sa mi smykla noha, nastastie som sa hodila dozadu a nie dopredu. riadne som si narazila nohu, laket mam popaleny od koberca, boli ma zadok, ale stanku som udrzala hore, tak sa jej nic nestalo. ale potom sa pokusala liezt a zliezla z penoveho puzzle na podlahu. no a nejako sa jej podlomili rucky,tak si klepla celo o podlahu. ale musela riadne, lebo taky jakot spustila, ze sa az zachadzala, cela fialova, uz som cakala, kedy mi odkvacne. som ju desat minut tisila, ale potom bola ok uz. a po obede nas hnevali zuby, mrnuchala nonstop dve hodky, ani to, ani to, tak muz bezal do obchodu kupit gelik na dasna. nastastie zabral. teraz mi zaspala na rukach, som ju mala hodinu polozenu na nohach a spievala som jej, kym konecne zaspala. oci mala zavrete, ale stale metala rukami, mrcala a metala sa.

iinuska
7. jan 2010

lady, aj u nas bol uraz. Adamko sa udrel tesne nad ocko s hrackou.Asi ho to aj bolelo, tebo dost plakal. Ma tam modrinku. 😒
ale ty musis byt teraz opatrna 😅

jamaat
7. jan 2010

A Emka sa strepala z postele a just tak, že si hlávku tresla o poličku.

ladywitch26
7. jan 2010

inus, no, snazim sa 😅 vsak zatial to az tak nevadi, to len par tyzdnov. vlastne ani neviem, v ktorom som tyzdni. bude to nieco medzi 2-6tt, kto vie?

vcera sme boli pozriet znamych,ich syn ma osem a pol mesiaca a len tak kludne lezka na brusku, obcas sa poplazi, ale na styri sa vobec nestavia a ani sam nevie sediet, musia ho podkladat,lebo ho riadne klati. a tisko bol cely cas. no nasa stanka ako odtrhnuta z retaze. vyskala, pistala, kyvala mu, potom ukazovala,kde ma ocko (ale to som ju musela strazit, aby mu stale nepichala donho 😀 ) a neobsedela ani sekundu. no on uplny opak od nej.ja som myslela, ze to vsetky decka ako stanka, ze ako na baterky, ale ked som jeho videla, tak znami maju kliiiidek pri nom. my len ked stanka spi.

ladywitch26
7. jan 2010

jamaat, no tak uz to zacina. uz su pohyblivejsie, tak uz sa budu otlkat, kde sa da... 😖

iinuska
7. jan 2010

lady, Petko ked bol maly bol tiez velmi kudny, kam sme ho posadili, tam sedel, vedel sa sam prehrat s jednou hrackou, atd.No Adamkovi uz z oci krici, ze je presny opak. Maly vymyselnik. 😀

jamaat
7. jan 2010

lady, veď jej furt vravím, že spadne, ale asi mi neverí 🙂

V tých aukciách sa môžete realizovať, ja nebudem, lebo Emka má toho na mraky.

ludmilabb
7. jan 2010

mne sa aj tak strasne pacilo ako Sofia Emke nohu obzuvala ale to Emka jej tak hypnoticky sibrinkovala tou nozkou pred ocami 😀
a teraz k veci Sofia si parkrat hodila papuliaka na parkety, tym myslim, ze bola na bruchu ruckami sa nasponovala, hlavu zodvihla a prudko dole nosom, jooooj to bola pohroma, teraz si uz dava pozor, pre zmenu teraz parkety furt čuchá a olizuje...zatiaľ mi ešte nespadla, skôr sa udrela pri pretáčaní tak sa pre istou už nepretáča

jamaat
7. jan 2010

ludka, Emka tak loví a obžúvať chce Denymu chvost. Tak keby všetci traja tak v rade stáli, to by bol pohľad 😀 ................a papuliaky také hádže tiež. Ale ona neplače, alebo len trochu zamrnká a ide si ďalej po svojom.

juska3
7. jan 2010

ludka 😀 Alex obzuva puzzle.....inac, ta stredoslovencina je kraaaaaaaasna 🙂

emode
7. jan 2010

vsetkym dakujeme za priania 😉
hadam nas to uz prejde, sofia je uz v poho, este 3 dni do nej musime striekat ten antibioticky sirup (nahodne streky ked ma otvorene usta) ale uz riadne vystraja, cely den bola vysmiata, hrala sa, zacina kombinovat sedenie a davanie sa na 4, obcas uz aj nozku vysunie, no zlata, ako sa sama posadi uz ani nenervaci ked ju dam na brusko na zem, vsetko ju zaujima a vsade sa dostane, tak sa nejako vyzvrta, pregula a otoci okolo osi, ze sa vzdy dostatne tam, kde nema ... 😉 a normalne do mna zapara, ked sa nahodou nedivam na nu, tak ma stucha za ruku, za nohu a potom sa rehoce 😀 😀 😀
dnes sme spolu robili palacinky
najhorsie je ze trcime doma, na nervy 😖

ludka a janka, uz by sme vas radi videli len musime vyzdraviet 😕