Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

jamaat
19. jan 2010

Mimi, tak zajtra nie, lebo som po dnešnom cestovaní dead, ale najbližšie daj vedieť, keď budeš mobilná a šli by sme.

mimi21
19. jan 2010

jamaat ok, potom uz len buduci tyzden, ale urcite sa dohodneme, vy s emode skuste este aj ludku nahovorit

sssimi
19. jan 2010

Lady ja som si nakúpila tie plastové vrecia čo sa vycucujú vysávačom na veci, ale teraz budú ešte putovať švagrine. Tá čaká v marci dievčatko.

zuzkad
19. jan 2010

ahojteee,

maly princ mi spinka...taky je chutny bola som ho pozriet 😅

Prave nahravam na FB ako som dnes maleho krmila, zacal tak mlaskat ked mu nieco chuti...si tak pochvaluje, ze som dobre navarila 😀

dnes som mala vycerpavajuce kocikovanie...vsetko sa roztapa a velmi zle sa mi chodi s kocikom na miestach kde je nahrnuty sneh...aj som si riadne zanadavala, lebo na chodniku kde bol sneh odhrnuty tak tam si nejaky kkt zaparkoval auto a ja som sa brodila okolo, lebo som nemala ako inak prejst...asi si budem brat nozik a budem prepichovat gumy 😠 😠 😠 😠

sssimi
19. jan 2010

Zuzkad ja keď je nasnežené, tak kočík ani neviem čo je. Furt sme na sánkach.

jamaat
19. jan 2010

mimi, nahovoríme 🙂

zuzkad, zajtra pozrieť, lebo teraz by som Nikovým mľaskaním telku rušila 🙂

sssimi, aj ja mám tie vaky a je to super vec.

ladywitch26
19. jan 2010

no musim aj ja tie vaky asi zaobstarat, lebo to nemam kde skladovat.tu som to nevidela, ale vsak mama mi zozenie a posle postou.

akurat dosiel muz z tesca, mali super akciu na huggiesky. 87ks za 10€. no asi ho vyslem este raz, nech kupi aj pre drobca do zasoby :D

beljanka
19. jan 2010

pánečku baby, ja mám tiež kopu vecí. a priznám sa stále sledujem na MMB čo je nové. ešteže mám druhú tiež dievku. tá nosí po Emke. ale je oveľa väčšia 🙂
mangel už sem tam aj zahundre, či zase niečo objednávam 😅

beljanka
19. jan 2010

no idem už spať. tak sa na vás teším zajtra 😵

beljanka
20. jan 2010

tak dobré ránko maminkám aj drobčekom. my sme už so Soničkou od 6.00hore Emka s ockom ešte spia-môžem im len závidieť
😠 ale veď nech sa vyspia.
a kedy už začneme dobre spávať my???? ☹
si predstavte už tretiu noc, čo mi začne okolo 2.00 tisnúť do pleny a potom sa samozrejme musíme prebaliť a už takú pol hoďku nezaspíme...

zuzkad
20. jan 2010

dobre raaanko,

mne este moja ratolest spinka od vcera vecera od pol deviatej, len ja som nejak nemohla spat...chlap moj vstaval pred siedmou do prace, tak som vstala aj ja a isla som mu desiatu spravit, teraz popijam kavicku ....unava pride na mna ked sa maly zobudi 😅 😅

Od vcera ma boli hlava aj panadol som si dala a pijem veeela vody ...snad to prejde 😝 😝

ako je inak u vas ? Tu v BA sa sneh roztapa sneh a vsade ja snehova kasa....cize des ...na nervy je to 😠 😠 😠 zima ma svoje caro, ale nie v BA...tu je len na ostaru 😠 😠 😠

ludmilabb
20. jan 2010

zuzkad a dnes sa ti co pekne snivalo, vcarajsi sen ma pobavil, Janka s chlebom a solou a Zuzkap s dvojickami 😵

mne vcera mm povedal, ze si mam pozriet nejaky film na nete, stiahne ho a budeme pozerat, ja som vybrala jeden (dej som nechcela vediet) ale ziadny horor, ani akcne reku o vztahoch to bude aspon zaujimave a bola to vyse dvojhodinova saga o tom ako rodicom zavrazdili dceru a ako sa s tym vyrovnavali a ako ona isla do neba...no lepsie som sa trafit nemohla ☹

ludmilabb
20. jan 2010

beljanka ahoj 🙂

v noci sa mi Sofia budi tak, ze po nakojeni este spekuluje aj rozpravat chce aj mrncat vzdy som na ihlach ci zaspi

mimi21
20. jan 2010

ahojte
my noc celkom dobra, o 2 kojenie, potom o pol6, asi opol8 som si ju brala do postele, lebo sebou strasne metala a furt sa trepala do rohu postielky, potom si tresla hlavku a potom mrncala - neverending story ...

rano som bola v kupelke a prala pracka, Nina dosla k nej a hucala na nu, doslova akokeby somrala 😀 😀 😀

jamaat
20. jan 2010

Dobré ráno, moja ospalosť pokračuje, ale je to lepšie ako včera. Nechápem, predtým som spávala menej a bola som OK. Teraz sa mi Emka zobudila prvý krát o pol piatej a ja som aj tak okrepená. Samozrejme som zaspala pri kojení a prebrala som sa o šiestej, ale už som ju neprekladala, lebo by sa určite zobudila a už nezaspala.
Asi sa organizmus sám pripraví na to, že k maličkým deťom treba častejšie vstávať a vyžaduje menej spánku. Len ten môj si myslí, že už netreba vstávať a vracia sa do starých koľají. Ja som strašne spavý tvor! A to už mi stačí oveľa menej spánku, ako keď som mala 20 rokov.

A Emuška si už veselo sedí, musím ju odfotiť.

beljanka, pekné mená. 🙂

mimi21
20. jan 2010

jani aj ja som spavy tvor, preto hocikedy poobede spim aj s malou, ja kym nie som vyspata, tak nefungujem
ale zase ked si telo zvykne po urcitej dobe na nejaky biorytmus, tak to celkom ide
ani na skusky na vyske som sa neucila nikdy dlhsie ako do 6 vecer, po nociach uz vobec nehrozilo

jamaat
20. jan 2010

mimi, len blbé je, že Emka spavý tvor nie je, tak ťažko mi je s ňou doháňať zameškané 🙂

beljanka
20. jan 2010

jamat- ďakujem
u nás to s tým spánkom tiež drobce nepreháňajú a asi chcú, aby som bola vo forme-tak ma cvičia 😅
mimi závidím ten poobedňajší spánok s malou u nás to nehrozí...

beljanka
20. jan 2010

mne nechce načítať fotky 😢
mám asi moc veľké rozlíšenie. to aby som ich teraz fotila nanovo

monkap
autor
20. jan 2010

beljanka - najskor ich zmensi

ja si s detmi zdriemnem cez obed takmer kazdy den 🙂 inac by som nevladala 😝

zuzkad
20. jan 2010

Ludka dnes sa mi nic nesnivalo...alebo si nepamatam 😉 😉 😉 ale ja inak aj knihu by som mohla pisat mojich snov...niekedy sa sama zasmejem ako somarina sa m i snivala 😀 😀 😀
Inak film si fakt vybrala bohovsky .... hmmm 😅 😅

jamaat o spani ani nehovor, ja som volakedy cez vikedn vedele aj pol dna spat...ale leniva nie som len mam rada spanok ...volakedy som vzdy po obede spala cez vikend ...noo teraz to uz len tak nejde...len ak sa mi postasti spolu s malym 🙂 🙂
beljanka kraaasne deticky mas 🙂 🙂

iinuska
20. jan 2010

dobre ranko babule

ja som uz chronicky nevyspata, ludka, to s tymi ihlami si dobre vystihla 🙂 .

Ja sa chystam dnes do Pezinka, manzel je doma, tak ked ulozim maleho, tak ficim. Uz som dost dlho nesoferovala, tak sa tesim

iinuska
20. jan 2010

monka, tak pri svoch malych detoch to je o inom

jamaat
20. jan 2010

Panebože, mne je už zase do revu z toho, ako ma Emka dokáže vytočiť, že sa už nedokážem ovládať a musím od nej odísť. Ryčí v postieľke ako tur. To nie je plač, to je ryk! Zíva, odkedy sa ráno zobudila. Už som ju raz skúsila uložiť, ale nič. Tak som ju vybrala a skúsila teraz po hodine druhý krát. Ale kdeže! Čím viac sa jej chce spať, tým viac sa mece a zúri a reve. V takom stave už nevníma ani škrabkanie. A ja som v stave, že mám chuť ju v tej posteli priviazať a zapchať jej ústa. Začína mnou triasť od zlosti, len zuby zatínam. ☹ ☹ ☹

rybca
20. jan 2010

ahojte, tak ja som sice spala od polnoci neprerusene az do 6.15 ale tiez som nebola vyspata..🙂

a sok, malemu som spravila trosku viac miesta v sedacke na papanie, pultik ma trosku a dalej a maly co neurobil, aby dociahol na celofan na stole sa v stolicke postavil na kolienka a tak sa nacahoval, tak uz neviem ci ho mam tym pultikom uplne pritlacit k operadlu alebo co, to uz ani do kuchyne na dva kroky po lyzicku nemozem, uz len na zemi je bezpecno, ale tam sa mu tak nepaci, kedze skoro na nic nevidi..🙂

ludmilabb
20. jan 2010

ja som sa poriadne nevyspala uz ani nepamatam, a ak som mala par noci, ze Sofia vstavala v noci len dvakrat alebo raz tak takych bolo zalostne malo aj dnes v noci hadam 4x krat a to mame dobru noc na sebou
dakedy som aj do desiatej jedenactej vylehuvala ale to bola na skole, prednasky poobede tak nebolo preco, naco 😀

rybca
20. jan 2010

jamaat - a ked odides z miestnosti, tak stale krici? ja neviem ci mi maly rozumie, ci nie, ale polozim ho, aj sa vspiera a odhadzuje perynu, ale poviem mu, ze si musi pospinkat, ze sa mu chce spinkat, pohladkam ho, poviem dobru noc a odydem z izby, este chvilu ho pocut ale potom ztichne a spinka, asi, radsej tam ani nejdem ked je ticho..🙂)) ale toto dokazeme len posledne 2 tyzdne a nie vzdy, uz navecer mi ani lopta nepomaha na uspatie, az vecer, ked ho ocko uklada, precitaju si rozpravku, da maleho do postielky a odide a maly spi

jamaat
20. jan 2010

rybca, keď odídem, tak začne kričať ešte viac. 10 minút som ju nechala, ale to už je potom total hysák. Zobrala som ju na ruky, aby sa ukľudnila. Potom som ju dala zas do postieľky a zase hysák. Tak som si dala na prst bylinkový zubný gel len kvôli chuti a nechala som jej ho žužlať, lebo cumel zlostne zahadzuje. Potom som ju ešte kolísala/natriasala rukou, tak konečne zaspala. Ale ešte aj zo spánku fiká a občas ňou mykne...a mne je to potom strašne ľúto, že sa to až do takéhoto stavu dostane.

mystery7
20. jan 2010

ahojte
tak za nami je desna noc. kazdu hodinu hore, nosila som ho z postielky do postele a spat. a sme hore od 4:30. teraz spi uz 2. krat
a uz aj vstal po 40 minutkach
u nas je zaspavanie des, dokaze v postielke kricat aj hodinu tak ho uspavame na rukach a o chvilu budu z nas trosky
😅

rybca
20. jan 2010

jamaat - chapem, v takych stavoch mam ja drobca najradsej na rukach a on sa tvari ze spinka..🙂 ale akonahle ho polozim do postielky tak je hore a uz po mne smatra, vcera som tak polhodinu sedela na postely co mam u neho v izbe a drzala ho, to bolo o polnoci, kedy sa zvykne zobudzat, preto sa mi ani neoplati ist skor spat, aj tak by som nezaspala, lebo by som striehla, ze ci je uz hore