Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

rybca
29. jún 2009

z toho mam najvacsie obavy, urcite budem mat nieco pripravene

sssimi
29. jún 2009

Ahojte kočky!
Lady ty používaš klobučik. Aj tebe ho Stanka občas tak divoko žužle? Mne to začala Sarah robiť. Najskôr len v noci-som myslela, že je to z toho ležania na boku alebo že je ospala, ale začína to robiť aj cez den. Akoby ho jazykom vytláčala a mne sa v tedy bradavka pchá naspäť do cecku-neviem či si to vieš predstaviť. No totálne vymýšla a nepomáha ani keď si prso držím. Našťastie mlieko mi tečie aj tak a aj sa pri tom vymýšlaní naje. Len sa bojím aby mi bradavku nejako nerozdráždila a aby som nechytila nejakú pliagu...

sirinka
29. jún 2009

ahojte...my sme boli na vikende u svokrovcov, tak som si zase trosku oddychla... 😎

zuzkaprofant
29. jún 2009

cafte ako sa mate aj vase babatka sa certia ked zaspavaju a im to dako nejde moj maly uz tu pol hodky sa natahuje s cumlikom na nervu ja mu ho dam do ust on vypluje a dookola kym sa neunavy od zlosti 😀 😀

dievcata ked mam upchaty mliekovod to je to ked mi s prsnika velmi malo mliecka ide a nemam zadnu hrcku???
Dala som si na to bo ja to mam kapustu na celu noc a dako uvolnilo ale nie este dost bo tecie mliecko ale menej ako s druheho tak asi si dam teplu sprchu zase pomasirujem a dam si na cely den zase kapusticku nech poradne povoli a neviete scoho to vznika??

A jedna otazocka ked je tak dusno vonku davate babatka cajik aj vodicku a kolko asi ml bo moj ked mu dam tak pije vkuse tak neviem cimoze tolko vodickyy a cajika vypit okremo toho pije mleicko kazde 3 hodky

martinaxyz
29. jún 2009

Ahojte...moj malý nespí od 6.00 a vyzerá to že tak skoro ani nebude ☹
zuzkaprofant- mi pijeme čajík medzi jedením a tiež je každé 3hod. , vypije tak za deň 150ml a aj viac keď je teplo
ale sme na UM...

martinaxyz
29. jún 2009

sirinka-tak si plná novej energie...my sme nášho malého v sobotu nechali na nocovke u starých rodičov, tak aj sme sa trošku vyspali...ako dobre je mať starých rodičov po ruke 😵

monkap
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sirinka
29. jún 2009

monkap a ktory?

ja malej davam iba mlieko...voda a cajiky vo vacsom mnozstve zbytocne oklamu brusko a potom detocky vypiju menej mliecka...

martina 😨 to tak skoro ste ho nechali na noc ? nasa klara bola len minuly tyzden prvykrat na noc bez nas... a ako riesili papanie?

ladywitch26
29. jún 2009

simi, uz klobuciky nepouzivam, malu krmim len z flasky. mne to mlieko strasne rychlo tecie a mala ked lezi, tak strasne vygrckava, tak si uz len odstriekavam a tak ju krmim.

martinaxyz
29. jún 2009

siri- ja bohužial nekojím, tak mu zarábali UM...

monkap
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
monkap
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
emode
29. jún 2009

ahojte
davno som vas nevidela 😉 mali sme zhon, vcera sme krstili, dnes som konecne s malou absolvovala gyndu prehliadku po sestonedeli ... zajtra poradna a dni strasne letia ... my mame zajtra dva mesiaciky 😀 😀 😀

aj ja len mliecko i ked stare mamy skusali uz aj cajik ked som bola prec a mala vyvadzala 😀
malinka spinka v postielke ... najprv mi zaspala v lehatku pri vareni potom sa zacala zlostit asi jej tam nebolo dobre tak ja ze uz vstavame ideme prebalit a kym som vysla hore schodmi do spalne tak mi mala zaspala na rukach tak som ju dala do postielky a chrni ... ale dlho nebude hlad je jej nepriatel a mne uz z prsnika mlieko vyteka ...

kodada super gratulujem a nech ti to uz rychlo ubehne 😀 neboj za par tyzdnov sa budes pekne gulatit

zuzkad to si kde pocula ze cervena vinea???

sssimi
29. jún 2009

Zuzkaprofant zápal prsníka vzniká z nedostatočneho vyprázdňovania prsníka. A pri upchatom mliekovode by mala byť tá hrčka nahmatateľná-príznaky ako pri zápala, ale do 48 hodín sa to same napravý. Horúčka býva do 38 C pri zápale nad 38C.

Ja sa snažím čaj nedávať. A za deň by malo bábo vypiť najviac 100ml čajika.

Siri, monkap ako často kojíte? Dávate deťom potiahnuť z cicika pri teplách častejšie ako raz za 3 hodiny? Len tak nech si cucne na chvíľku?

mystery7
29. jún 2009

ahojte
teraz ked je teplo tak moj ma snahu napit sa aj kazdu hodinu. ked mozem, tak mu vzdy dam cucnut. odkedy beriem homeopatika tak mam mlieka dostatok. myslite ze sa mozu brat aj dlhodobo?

emode
29. jún 2009

mys ja ich tiez beriem stale ... ale neviem ci je to dobre 😕

sssimi uplne to prisposobujem malej ale ak nie je teplo tak sa ju snazim este zabavit do tych troch hodin ale ak sa neda tak sa neda dolezite je nedavat papat zakazdym ako place to nam vysvetlovala laktacna poradkyna v porodke lebo si bude mysliet ze ma stale len jest ...
my caj len lyzickou a to maximalne 10 malinkatych lyziciek vypila a to sa pri tom dobre ksichtila

😀 😀

mystery7
29. jún 2009

ja mam vycitky nedat mu pit ked vidim, ze chce-dam mu prst do ust a ked taha tak chce pit

emode
29. jún 2009

mys ved ja ju nenecham plakat ale ak sa da zabavit niecim a neplace tak ju necham este chvilku lebo my mame prave ten problem ze papame velmi casto ... casto na prsniku zaspi preto robim take opatrenia ze radsej nech je poriadne hladna tak sa poriadne aj napapa ale v teple je to uplne ine aj kazdu hodinu si cucla ...

zuzkad
29. jún 2009

Lady dakujem zua objasnenie ako sa leti s malym...aj tak si to neviem moc predstavit ako to bude v reale...ale asi v pohode, len ten kocik mi nesedi moc....neviem ci im mozem a vlastne komu dat kocik pred nastupom....cez checkin ma pustia s kocikom ?? neviem sice naco uz teraz stresujem, ked mam v plane letiet buduci rok 😀 😀 len som vcera na to myslela ako sa to vlastne robi 😉 😉 😉

emode o cervenej vinei mi pisala kamoska...jej suseda nemala mliecko a pila a pila hocico aj bielu vineu kv. mliecku a jeden den si dala cervenu a vecer jej islo az prsniky roztrhnut ako sa jej naplnili...u nej to zabralo na 100000% tak za skusku nic nedam...a skusim 😉 😉

Inak bola som na tom cviceni s malym...a poviem vam strata casu je to 😠 😠 doki mi ukazala asi 4 cviky ..mimochodom neochotna az unudena...zivala pri cviceni s malym...bola som tam asi 5 minut aj s oblecenim a vyzlecenim maleho...a doma hodinova priprava a nahanacka....tak si hovorim, ci mi to za to stoji, ked takto ma pristup a aj tak sa mi zda, ze polohovanie zabralo...a nepotrebujem cvicenie 😒 😒 😒

ladywitch26
29. jún 2009

zuzkad, cez check in ta pustia v pohode, a ten kocik proste nechas pri schodoch do lietadla, letuska uz zabezpeci, aby ho zamestnanec, co dava kufre dolu do lietadla,tam ten kocik vlozil ako posledny a zas ako prvy ho vytiahol. oni ho vyberu este predtym, ako zacnu vystupovat prvi cestujuci, takze nebudes musiet cakat.

inak my sme akurat dosli od doktorky, mame 58cm a 5340g. doktorka so sestrickou boli z malej hotove, stale sa na nich usmievala a brblotala si, tak skonstatovali, ze to bude riadne ukecana baba,ked vyrastie. 😀 a vraj tak ako ona si brblocu az 8tyzdnove deti, no a moja tak uz dobre dva tyzdne vykecava. inak dala nam lieky na reflux, mam jej to miesat do mlieka a este taku tycinku nam predpisala, myslim, ze to bolo dusicnan strieborny alebo cosi take, lebo vraj kusok cievy z pupocnej snury neodumrel ako mal, a ze moze zacat rast. tak jej to mam tym potierat, ono to ze vraj odumrie.

jamaat
29. jún 2009

lady, ukecaná valibučka. 🙂

zuzkad, z takej doktorky by ma asi drblo.

jamaat
29. jún 2009

Monkap, odfoť sa, keď budeš mať Lenku v nosiči. Takto to dobre nevidno. Ale vyzerá zaujímavo. 🙂

mimi21
29. jún 2009

caute baby
moja od vcera vecera po kazdom kojeni tak nalozi do plienky ze az ... 😒 😒 😒
najoprv trochu mrnci ako keby ju bolelo brusko a potom nalozi do plienky, vyzera to akokeby ju prehanalo alebo co...
ale ja vobec netusim od coho by to mohlo byt
myslite ze je to OK ked kaka tak casto? a vsimla som si ze ked tak vela kaka tak menej cika

sssimi
29. jún 2009

Zuzkad tak to bola fajna strata času... Tie cviky by si možno aj na nete našla a nemusela si sa ani nahánať a ani zbytočné nervy si robiť...

zuzkad
29. jún 2009

Boozenko, uz teraz mam stres z lietania s malym, ale rozhodne buduci rok chceme letiet asi do Grecka, tak dufam, ze tu vysku maly zvladne a ostatne s chaosom...ale snad zvladneme 😉 😉 😉 😉 ved stresovat budeme neskor 😅 😅 😅 😅

jamaat, sssimi ved aj som dobre nadavala, ked som sla z tej telocvicne...a dokonca som stretla jednu mamicku na chodbe, ktora mi povedala, ze tam uz chodi hrozne dlhooo a ze ma pocit, ze uz vobec nie je treba tam chodit ale stale ju tahaju a ma pocit, ze uz len vytiahnut prachy chcu ...a tak mam aj u nas ten pocit...lebo doki moja minule povedala, ze malemu sa to tahanie hlavicky uz pekne zlepsilo a ze je to omnoho lepsie a to som este nebola na cviceni, cize stacilo polohovanie a asi ani nie je treba serkat sa tam na cvicenia....a este mat pocit, ze ich tam otravujem 😠 😠 😠 😠

sirinka
29. jún 2009

monkap pozerala som uz ten nosic a vyzera dobre...som aj ja zvdava, ako sa vam bude nosit.

ja malu kojim casto...ona cez de pije tak cca kazdu hodinu a pol...tri hodiny si da tak jeden spanok cez den.
ja sa riadim vylucne tym, kedy si pyta...klarka pila prvy polrok tiez casto, aj kazdu hodinu a ako som zacala prikrmovat pekne jedno kojenie po druhom vynechavala az sme ostali pri troch denne v roku. a od tri a pol mesiaca uz prespala celu noc, v noci pila iba ked bola chora alebo jej sli zubky...

zuzkad no to je dost blbe, ked mas z toho neprijemny pocit... 😒 ale ved ty to vycitis, co je pre tvoje dietatko dobre 😉

mimi21
29. jún 2009

juuuj baby nespominajte dovolenky, ja by som hned niekam odletela, vycvachtat sa v mori 😎 😎 😎

inac toto pocasie je katastrofa, ani si clovek nemoze nic naplanovat, dnes som bola u mamy a odchadzala som ta na 5krat, lebo vzdy som nakoniec zistila, ze zase prsi 😖 hotova katastrofa

malicka bola dnes vecer nejaka nekludna, uplne nervozne plakala a kopala nozickami, zaspala mi potom na civiku, ale ako som ju davala do postielky, tak sa zobudila

nejaka som dnes hotova, a to som ani nic zvlastneho nerobila

mimi21
29. jún 2009

dnes sa mm podarila super fotka malej, uz som ju dala aj do albumu 😕

monkap
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kosska3003
29. jún 2009

ahojte maminy tak ako mate ja cakam kym mala uaspi tak mam chvilku cas navas idem pocitat co riesite pa