Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

zuzkaprofant
22. jan 2010

sirinak jana sk nemam nic trvale musim mat na sk lebo som obcan ale tu vsetko platime mame trvaly pobyt na sk ani nechodim a nemam tam ani ucet nic len som pobrala tychj 800eur pri narodeni a mam narok od roka ked bude mat maly aj na matersku do maleho 3 rokov tak neviem ci treba podavat alebo nie

prave nema ziadny zarobok ani na ani muz tak ja neivem naposledy mi podaval zamestnavatel ked somrobila na sk potom som tu prisla zrucsila vsetko na sk a tu robime spolu ako rodina danove tak ja neivem uz som napisla aj znamemu co podnika ci nahodou nevie presne 😀

sirinka ja musim mat prechodny alebo trvaly na sk lebo som obcan sk este nemame nemecke obcianstvo;)

monkap
autor
22. jan 2010

zuzkaprof: netreba, to su vsetko prijmy oslobodene od dane (rodicovsky, materska, prispevok plus pridavok k prispevku pri narodeni atd) .... ak si nemala iny prijem, tak nemusis podavat

zuzkaprofant
22. jan 2010

Dik monkap pysasem ako tatatr ale ma lehomam na rukach 😀

martinaxyz
22. jan 2010

sirinka ja používam disany a sú celkom fajn

sirinka
22. jan 2010

zuzka ja neviem...sestra na sk nema pobyt, iba vo fr...a tiez este nema ich obcianstvo...

iinuska
22. jan 2010

dobre ranko

ja som sa dnes pustila do velkeho varenia a pecenia. Varim kyslu fazulovu polievku a k tomu slane smotanove osuchy.
ja si danove nepodavam, lebo som bola na PN a potom materska

zuzkaprofant
22. jan 2010

dievcata mne povedali ze to sa musim podat aj ked clovek nema zarobok zadny na sk len cisty vyplneny papier poda , tak neviem co je na tom pravdy

nie ze mi pridu donemecka sk danovaci vymahat🙂))

Ja neviem co mam varit okolo obeda ideme do mesta s malym kupit banany a pecifko ale neviem co mam ja jest dako nemam na nic chut

monkap
autor
22. jan 2010

zuzkaprof: a co by si tam vyplnila, ked si nemala ziadny zdanitelny prijem?

iinuska
22. jan 2010

inak tych osuchov bude dost. Robim 3 pelchy, tak keby mal niekto cestu okolo, pozyvam 😀 😀 😀

zuzkad
22. jan 2010

ahojte 🙂 🙂

vidim, ze risite danove...ja sa snazim dovolat personalistke mojej, aby som zistila vsetko ohladom rocneho zuctovania atd...ale nejako neberie telefon, snad sa dovolam 🙂 🙂

Ja mam dnes "zobracku kasu" ak to poznate a cierny chlieb a kvasenu kapustu 🙂 🙂 a svokra s chlapiskom mojim maju svieckovu omacku este 🙂 🙂 🙂

jamaat
22. jan 2010

Zuzkaprof, nepodávaš žiadne daňové a ani trvalý pobyt nemusíš mať na slovensku len preto, že máš štátne občianstvo SR. Pokiaľ ma pamäť neklame, sirinkine deti majú aj občianstvo ČR a určite trvalý pobyt v ČR nemajú 🙂

Tak Emka konečne zaspala, ale ja si nejdem ľahnúť, lebo to môže zle dopadnúť. Dnes som aj trochu natočila z toho jej úžasného kľudného zaspávania.

mystery7
22. jan 2010

cauky,
no dnes je ale den 🙄 maly je hore od 6 a zaspal len teraz. nedal sa nijako uspat. na nervy. som zvedava kolko bude spat.
vcera sme mali poradnu a nase miery su: 9850 g a 74 cm 😀 sa ma sestricka pytala ci ho krmim slaninou. bolo mi blbe povedat ze aj hej, ked ju ja zjem on ju ma v mlieku 😀
a zacala som mu uz davat jogurt. na zaciatok som mu dala len 5 lyziciek, ksychtil sa, ale chutilo mu to 😀

iinuska
22. jan 2010

mys,pekne miery 🙂 ja uz mam kupeny zvolensky, tiez chcem vyskusat. A som si vsimla, ze milujes slaninu 😀 😀

mimi21
22. jan 2010

caweste
ja som davala vcera zvolensky a chutil naramne 😝 😝 😝 len sa tak po nom zaprasilo

inak noc zase katastrofa, od polnoci do pol2 diskoteka a o7:15 uz bola hore 😖 😖 😖
teraz som ju mm nabalila do kocika pod zamienkou ze ja idem upratovat a varit - malej polievocku z morcacich prs, je mi to sympatickejsie ako kuracina a tu mava dost casto, tak trochu zmeny 😉

mimi21
22. jan 2010

jaaaj, z morcacich kridel som chcela napisat...

mystery7
22. jan 2010

mojmu som robila minule z kuraich prs ale bolo to prenho suche. teraz som robila zo stehna a bol spokojny 🙂

rybca
22. jan 2010

Ahojte, tak boli sme na poradni a mame 71 cm a 8,8 kg..🙂

martinaxyz
22. jan 2010

mys náš má 10kg, tak sa netráp...hlavne, že sú zdravý 😉 😉 😉

mimi21
22. jan 2010

mys ja bezne pouzivam kur. prsia, varim so zeleninkou, zemiak mrkva, brokolica, kalerab, karfiol - samozrejme nie vsetko ale tak 2-3 - a este cuketu ma Ninka velmi rada a potom to pomixujem na take pyre, a chuti jej to
obcas pridam trosku masla alebo oliv oleja, niekedy masko nahradim uvarenym zltkom

rybca krasne miery 😉 😉 😉 Nina ma 8320, cm neviem, nas nikdy nemeria 😅

iinuska
22. jan 2010

ja dnes varim malemu morcacie masko so zemiakom a brokolicou. Ja to len popucim vidlickou. Olivovy olej pridavam vzdy tak 2-3 kvapky, ked nezabudnem

mimi21
22. jan 2010

no mm sa blíži, idem sa tváriť na upratovanie 😀 😀 😀

iinuska
22. jan 2010

ja normalne nechapem, maly uz spinka hodinu a pol s jednou prestavkou.

nikanika28
22. jan 2010

mimi 😀 😀 😀 😀 ja z teba umrem 😀 😀 😀
No Klarka spala mozno 45min...cize nic moc...a mne sa chce tak strasne spat...uz nech je poobede a obidvoch odlifrujem pekne do hajan...a ja si spravim KAAAAAAAAAAAVU 😵 😵 😵

beljanka
22. jan 2010

tak moja už spí 2x a výnimočne zaspali skoro naraz obidve s Emkou. asi to musím niekde zapísať. som ale zvedavá dokedy, lebo ten 1x mi spala "až" pol hod.
no, tak ja som si už stihla trošku popratať: prezliecť periny, poumývať dlážku, navariť a teraz hor sa do učenia 😝
ja malej varím tiež tak ako mimi, no ten olej vždy nejako zabudnem cvrknúť, ale musím, lebo mi v poslednej dobe sttrašne ťažko kaka.
ináč dnes robím zapekaný karfiol.mm to nemá síce moc rád, ale raz za čas môže 😀

martinaxyz
22. jan 2010

beljanka-klobúk dole, ty si riadna šikulka 😵 😵 😵 ja som stihla len povisávať a oprať 😅 😅 😅 pri malom toho strašne málo stihnem...

beljanka
22. jan 2010

to som akosi takú náramnú náladu chytila od rána. Sonička vstala už o 6.00 tak sme sa dali hneď doporiadku a začala som tými perinami kým Emka s ockom spali. a potom to už šlo. no ale výnimočne mali aj moje dorky dobrú náladu a sa pekne hrali. zatiaľ ešte spia 🙂 , no k Emke som už raz musela ísť, čo ma volala 😝 to sa zobúdza každú 0,5-1 hod, skontrolovať.

martinaxyz
22. jan 2010

malý mi už spí od 10.45hod, tak neviem či ho mám ísť zobudiť...dúfam, že večer bude chcieť ísť spať...

zuzkaprofant
22. jan 2010

monkap ja neivme co by som tam napisla ja som to danove nevidela len tu co su slovaci tak ze vraj idu podavat 😀 ale mate pravdu co mam ja podat ked nema zadny prijem zadny majetok len moju skrinu handier a topanok 😀 😀

neviete mi poadit moj maly mi nechce cely den jest vkuse pcham nieco do neho ale on 4 lyzi spapa a dost potom ho naham po obyvacke aby nieco spapal a v noci som pravidelne hore od pollnoci o 1,30hod , potom o 3hod potom pred 6 a tak asi o 8 s vkuswe chce mliecko aj ked 60ml ale aj tak chce na nervy ja som taka nevyspata a este spinka pri mne bo nemam chut vkuse stavat a byt ohnuta nad postielkoulebo mi ju mame uplne dole bo sa vie pekne postavit neviem co robim zle aj paapm snim aby sommu chute robila a kupujem mu co ma rad a aj varim fajne domace on spapa ale mas tak100ml a stale to chce zapit kazde jedlo mlieckom

rybca
22. jan 2010

zuzka ja by som vprvom rade skoncila s nocnym papanim a v druhom sa netrapim, ci mi zje 100 ml polievky, alebo 200 ml, raz zje tak a raz tak a aj ked zje malo dalsie dostane az v stanovenu hodinu, papa rano medzi 5- 7, podla toho ako sa zobudi, potom o 9-10, 12-13, 15-16 a 18-19. Dalsie az zase rano a s papanim v podstate nemame problem, len raz zje viac a niekedy menej, podla nalady, zubov a tak

ladywitch26
22. jan 2010

zuzka, co vymyslas s danovym priznanim? vsak nezijes na sr.aj ked mas trvaly pobyt na sr, pokial si viac ako 183dni v roku v zahranici, tak uz si rezidentom tej krajiny,kde si dlhsie. takze aj tvoj muz, ak nema este napr. zivnost na sr a nema tam nejake prijmy, nemusi podavat ziadne danove priznanie.

ja som dnes napalena, dosla mi zasielka s obleckom a jedna supravka, mala byt 3-dielna a prisli len dva diely. tricko akosi zabudli pribalit. no ide ma porazit. 😠