Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

dupinka
27. jan 2010

jeeej, Janka, pekne miery. Nas Adamko je riadny macko, ma 72 cm a 9600 g. Matej je vacsi, tak to ma inak rozlozene. Aj ja kojim, na obed toho zje aj 200ml, ovocie davam na desiatu, keksiky teraz zacal papkat a chutia mu veeeelmi no a prvu veceru ma kasu, ale to len niekedy, inak kojim.

Aj ja si myslim, ze schudnu, ked zacnu viac chodit.
dnes sa Adamko sam vystveral na sedacku, juuuj, sa tesim. Len sa este zlosti, lebo nevie ako dolo 😀
ideme plavat, tak sa majte!

jamaat
27. jan 2010

Hrášok a kukuricu dávam mrazenú. A skúšali ste už mochovskú mrazenú Baby zmes? Mne sa celkom páči.

Kaše dávam aj mliečne, nech si takto pomaličky zvyká na kravské.

monkap
autor
27. jan 2010

ja som dnes prvy-krat dala par zrniecok mrazenej kukurice ... uvidime co na to povie princezna 😔

nikanika28
27. jan 2010

caftee...dnes som plna energie..som zvedava, do kedy 😝 😀 😀

ludmilabb
27. jan 2010

mne sa tie kupenske kase robia stale hrudkovite a riedke

dm kase varim, hodim vlocky,ryzu, proso do vody, povarim, rozmixujem, pridam banan alebo hotovu vyzivu, niekedy este jednu susienku pomrvim a hotovo

ludmilabb
27. jan 2010

nika 😵

iinuska
27. jan 2010

no Adamko je uz hore, nenapadne som mu do postielky nainstalovala hracky, ze ked sa preberie, nech sa este zahra a funguje to... 😀

jamaat, nevsimla som si v obchode taku zmes, ja kupujem kazdu zeleninu zvlast a potom kombinujem, alebo si nacistim cerstvu a dam do mraznicky

ludmilabb
27. jan 2010

ja som zvedava co mi povie dnes dokina, ze Sofia este nevie sama sediet, teda ked ju posadim neudrzi rovnovahu no hadam to nevadi

danda25
27. jan 2010

ahojte, to bol vcera vecer, maly sa zobudil o 23.00 a do 0.30 sme sa presuvali z postele do postielky a dookola. ale potom nastastie spal az do pol 6, napapal sa a spal do pol 8. este ze tak. no a teraz uz taha 2. hodinku.
Som teda rada ze nie sme jediny taky velky 🙂

janka30
27. jan 2010

Dupinka, aj Matko zacal keksiky asi pred dvoma tyzdnami. A ako Ti spi v noci? Mne sa maly posledny mesiac totalne pokazil, predtym vstaval raz za noc a teraz v noci nechce byt v postielke, iba so mnou a kazdu chvilku je hore, musim mu dat potiahnut, inak by zobudil pol panelaku. Doktorka mi povedala, ze z hladu to nie je, ze chce byt proste pri mne.

Ja dnes varim morcasie masko, zemoak, kukurica, kupovane mu velmi chuti, tak to skusim uvarit, co na to povie. A kukuricu mrazenu nemam, tak som dala z konzervy, ved uvidim, ako sa bude tvarit.

danda25
27. jan 2010

inus, maly tiez zaspava s hrackami a ked sa zobudi tak im este porozprava co sa mu snivalo a tak.

Az mi to je divne ze tak dlho spi, hmm...

rybca
27. jan 2010

ahojte, tak mna nejak zacalo hrdlo boliet, dufam, ze to neprejde na maleho, to asi ta plavaren, nemaju tam riadne feny, ani kde zapojit, tak idem vzdy s vlhkou hlavou, aj ked si dam kapucu a do auta hned, asi ma ofuklo, najhorsie bude, ze nemozem maleho pusinkovat, stale by som ho..🙂 ked nemravci je zlaticko a tisic certvo mu kuka z oci..🙂 ja este dnes davam kupenske na obed, co som mala doma, ze od 6. mesiaca 2 pohariky pre pripad nudze, nech sa to minie, uz sme kupili 2 od 8. mesiaca..🙂 a na zajtra idem varit, teda parit ruzickovy kel, mrkvu a kipu (kip po NL kura..🙂) nejak tu nemozem kupit ine biele maso, asi musime do nejakeho tureckeho alebo ineho inokrajneho obchodu..🙂 som zvedava na ten ruzickovy kel, este ho nepapal..🙂

a teraz maly spi uz 2 hodiny, to nebolo ani nepamatam, az mi je to divno, ale bojim sa ho ist skontrolovat aby sa nezobudil..🙂 nech si pospinka, to mu len pomoze, rano zase zacal slintat ako divy, tak mozno uz aj ten zub vyjde..🙂

monkap
autor
27. jan 2010

ludka: mne tiez sama nesedi ... a vcera sme boli na poradni a dr. nic ... ved kazde dieta je ine ..... a to je lenka od tvojej sofie starsia 😉

monkap
autor
27. jan 2010

janka: kukurica z konzervy je slana, nie?

nikanika28
27. jan 2010

Baby, mne Klarka sedi teda, ale sama sa neposadi, ona je taky macko 😀 😀 , akosi sa jej nechce, asi po mame 😝 😀 😀 😀

nikanika28
27. jan 2010

Inuska, Klarka ked sa zobzudi, si vyklada s obrazkami, co ma nad postielkou 😀 😀 😀 ... vykrika na ne a zmurka 😀

ludmilabb
27. jan 2010

ma napadlo, ze zmiesam uvarenu ryzu s tou mliecnou ryzovou kasou ci blbost?

iinuska
27. jan 2010

ani Adamko este nesedi, a to bude mat v pondelok 9 mesiacov. Ja to neriesim. Ved ked sa mu bude chciet, tak si sadne 😉

v tej konzervovanej kukurici moze byt aj cukor

nikanika28
27. jan 2010

baby, skore... 142 vs. 106hlasov ... ☹ furt maaalo ...asi uz nedobehnem

nikanika28
27. jan 2010

ludka..no co ja viem.. 😅 😅

emode
27. jan 2010

ahojte teraz neviem co skor napisat ...
tiez davam mrazene hrasok a kukuricu len obcas

ja chcem skusit kukuricnu kasu uvarit no ale tiez som zatial nevarila lebo nechcem vecer ked je unavena riskovat musim skusit doobeda ponuknut

ludka to vobec nevadi ze sa neposadi, vcera sme mali navstevu (dalsia baba z nasej pripravy) ma asi o 4 dni mladsiu od nasej a tiez nesedi ani sa neposadi a celkovo bola podla mna tvoja oproti nej pohyblivejsia ono to fakt treba nechat na nasich drobcov (sa mi hovori, aj ja som stresovala ze este nelozi a vcera sa sama vybrala do chodby alebo ide prikladat do krbu 🙂)

martinaxyz
27. jan 2010

ludmillabb- podla mna to bude super, nebude ta ryža taká suchá...

martinaxyz
27. jan 2010

ja keď robím malému zemiačiky s mäskom albo so zeleninou, tak dávam tam aj trošku kojeneckého mliečka, aby to bolo trošku chutnejšie...

monkap
autor
27. jan 2010

ja uz do prikrmov mat. mlieko nedavam ... iba ked sme zacinali s prikrmami som davala ...

ludmilabb
27. jan 2010

dnes vecer v telke Geishaaaa

janka30
27. jan 2010

Kukuricu mam z Rakuska, vraj bez konzervantov, ale urcite je tam trosku cukru. Ale ved ked davam keksiky odsunarky, aj v tych je cukor a su od 6 mesiaca.

juska3
27. jan 2010

ahojte 🙂
Alex ma dalsiii zubok, uz siesty!!! ma ich tak cudne pohadzane, dolu dva spolu treti trocha dalej, hore dva s veelkou medzerou, treti nakuka, to bude chrup 😀 dufam, ze sa to nejak zrovna.... inac, tento vysiel asi najlepsie, od pondelka je nervozny a slinta, inokedy to trvalo aj dva tyzdne, ale to asi preto lebo isli dva naraz

dnes capol z postele,ale takym zvlastnym sposobom lebo pristal na zemi v sede a zacal sa hrat 🙂 cize sa asi smykol po brusku, dopadol na nohy a potom na zadok a ostal sediet, som pocula len take dva jemne buchoty, letim k nemu,ze bude rev a on nic, vzal si pyzamo, ktore schytil cestou dole a zacal sa s nim hrat 🙂

ja som este tiez nedavala hrasok,kukuricu ano a v pohode

ludka, mne sa kniha viac pacila ako film 😉

jamaat
27. jan 2010

knihy bývajú na 99% lepšie ako film. Gejšu som čítala.

dupinka
27. jan 2010

Janka, neodpisala som, boli sme plavat:

Aj nas Adamko mava take noci, ze len so mnou chce byt, kazdu chvilu na prsniku alebo aspon cumlik a pri mne. Na nervy. Uz sa to zlepsuje, teda duuufam, klop klop, v noci celkom pekne spinkal, prvykrat sa zobudil po 5 hodkach a potom po 3 hodkach spanku.
dojcene deti sa v noci budia, je to normalne, ale zase nie to mojkanie sa. Asi je to tym "zmamickovanym" obdobim, ktore vraj okolo 8 mesiaca zvykne byt.

juska 😀

ludmilabb
27. jan 2010

a sme naspak z poradne, inak doki sa vsetko len pytala, neskusala na nej nic jedine co ju pocuvala a papek do ust pchala ale to sa jej Sofia tymi 2zubmi zahryzla a ani bohovo usta otvorit, normalne ich pacila az sa jej nakoniec podarilo
meria me 73 cm a 8300g ale na vahe sa metala ako blazniva, na chrbte len s revom a potom ked jej doki dala papecok tak sa ukludnila a zula ho. Do sedu ju nemam davat vobec a ze ani v sportaku ju nemam tak davat, no lenze Sofia si uz zvykla a ked som ju z poradne sklopila v kociku tak hlavu dvihala a revala no neviem co s tym idem robit, povedala mi ze si takto bude platnicky nicit
a recept na kasu vytiahla, ze spravit krupicu, navrch maslo aj trosku cukru a taaaak jej bude chutit 😝