Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

ludmilabb
17. feb 2010

ahojte 😉

monkap ja este zatial nedavam nic, len ked mala horucky a prsnik nechcela som jej vodu davala ale z naustku vobec nechcela iba lyzickou aj to kade tade vytekalo takze vela toho nebolo...ja kojim aj cez den zo trikrat vzdy do hodinky po jedeni na zapitie a v novi este stale pije zo 3-5x 🙄 🙄 🙄

zuzkad morske prasiatka veeelmi kvikaju a pistia 😀 ja som mala potkana a bol zlaty len mi ochorel tak po roku som ho musela dat prec

Jani aj ja by som si mala ist vybavit novy OP ale sa mi nechce 😝 este na nom nemam novy trvaly pobyt a mohla by som to spojit aj s novym vodicakom, ktovie kedy sa ja k tomu dokopem

mne chodi Sofia furt ku telke a sibrinkuje rukami po videu a sa bojim lebo tam mame sklenene policky ak by na to hlavou buchla tak 🤐

ludmilabb
17. feb 2010

a otazocka aku znacku krupice pouzivate? 😀 😀 😀 smiesne ja viem ale nooo napiste aj tak

jamaat
17. feb 2010

No bohovo! Po hodine nespania som ju teda vybrala z postieľky. Prebaľovanie bolo zase boj, žerie mi to nervy. Zúri pri tom, mece sa, plienku vykopáva, prevracia, darmo ja opičky robím, hračky jej dávam, snažím sa zaujať. Ani trt! Musím ju pritlačiť nohou, inak to nejde. A to potom ručí až do tretích susedov! No dnes teda nemám bohvieakú náladu. 😒

ludka, keďže najčastejšie nakupujeme v Kauflande, tak kupujeme kauflanďácku 🙂

iinuska
17. feb 2010

monka, ja davam Lucku, caj zatial nie, vypije mi tak mozno 50 ml za den. Vzdy po obede mu dam trosku zapit a potom niekedy ked zje nieco suche. Pije pekne z poharika s tym naustkom

ludka, ja krupicu nedavam

mimi21
17. feb 2010

no ahojte, konecne som sa sem dostala, choroba mi neustupuje, dnes mi brutalne tecie z nosa a mam pocit, ze aj malej tecie viac...

monkap
autor
17. feb 2010

ja krupicu tiez nedavam

ludmilabb
17. feb 2010

mne ten naustok nechce a mam taky od Fisher Price a aj ked to napevno zakrútim tak to tečie, no neviem kde robím chybu.

Jani u nás sa ešte ako tak dá zabaviť. Našla som pre ňu bohovo zaujímavú hračku a dám sa ku nej zboku cez ktorý sa pretáča, do prava sa totiž nevie zvrtnúť len doľava takže už nemá ako bojovať. Snažím sa to robiť čo najrýchlejšie ale predtým kým som nemala tento patent tak to boli nerváky aj u nás 😠

maslo som ešte nedávala a hádam aj vyskúšam, do zeleniny dávam olivový olej

jamaat
17. feb 2010

Ja Emke krupicu tiež nedávam, ale kupujem ju a používam. 😀

idem voľačo robiť, pri malej sa aj tak nedá písať.

mimi21
17. feb 2010

my pijeme cajik, normalne mi aj takych 150vypije, teraz ked bola chora tak aj viac,
pouzivame aj flasu aj poharik s naustkom, pije aj z neho
ani ja som este krupicu nedavala, takze znacku neporadim, ale kamoska mi chvalila taku od nestle 😝

ludmilabb
17. feb 2010

a preco krupicu nedavate, mne to pride vhodne na vecer ako kasa 😕

iku
17. feb 2010

ahojte,
jamaat,pozerám,že máš tiež rozdiel medzi deťmi ako ja, až na pohlavie. ako staršia sestra, stará sa o malú, lebo ja som sa nejak zmýlila,myslela som,že to bude iné,ale moc záujem nejaví.

juska3
17. feb 2010

ahojte 🙂
ludka, monka, ja tiez krupicu nedavam a caj davam vecer, normalne sa uz tesi, ked vidi flasku s cajom, moc toho sice nevypije, akurat vcera vecer vypil 50ml, inak len asi 30ml a po lyzicke a najnovsie posediaci, cize polovica mu vytecie z ust 😉 🙂

emode
17. feb 2010

ludka siri pisala ze krupica je tazka na zaludok tak neviem ani ja nedavam malej zatial, teda ja mam rada krupicovu kasu 😀

tiez mame uz hrncek s naustkom a vypije tak do 100ml za den, ale to len tak po troske, cize stale jej ho davam,
kolkokrat za den este kojite? mam pocit ze sofia si zacina pytat normalne viac mlieka cez den 😕

sofia akurat zaspala v postielke 😖 stacilo jej 5 minut ... este sa stane ze aj 15 min. krici ale to len vynimocne, uz vie, ze v postielke sa spi a basta mama ju z tade vyberie az ked sa vyspinka 😀 u svokry zas ked nie je vonku spi v takej bugyne po neteri a tiez v pohode zaspi, len ju vozia, samozrejme 😒

ludmilabb
17. feb 2010

Erika ja kojim 3krat cez den obcas aj viac, vy uz davate aj stvrty prikrm? sa mi zdaju tie rozostupy ranajky, obed, vecera dost velke a kojenie ratam ako pitie, sice zasyti ale uz to nie je plnohodne...cez den jej dam trosku korky ale to len tak na odputanie pozornosti ked nieco surne potrebujem...teraz jedenie len casujem

juska3
17. feb 2010

erika, ja niekedy kojim aj 6x denne, samozrejme rano, ked sa zobudi, o pol9-9 ma ovocie, asi po hodine kojim, pred spanim, po obede, vecer, ked zje kasu, tak si tiez pyta a pred spanim a niekedy medzi obedom a kasou

ludmilabb
17. feb 2010

krupicu alebo u nás sa povie aj grís mám veľmi rada, navrch s grankom, cukrom a maslom mňaaam

juska3
17. feb 2010

ja si gris robim skoro takisto,ludka, len bez cukru 🙂

iinuska
17. feb 2010

ja si davam na krupicnu kasu skoricovy cukor 😝

emode, ja kojim 4x za den a davam 3 prikrmi. Ale to kojenie trva niekedy len 2-3 minutky

iinuska
17. feb 2010

kedysi sa davala len krupicova kasa, a dobre bolo 😕 , teraz neodporucaju...prave preto, ze zatazuje zaludok

monkap
autor
17. feb 2010

ja davam uz 4 prikrmy - desiata, obed, olovrant, 1.vecera

dm1
17. feb 2010

monkap ja sa vodu pokusam davat ale nic moc teda nevypije.najnovsie mu davame rovno z pohara naklonime a pije. to ho strasne bavi a az tak sa docahuje za poharom. dnes mi vylial moj na stol som neskoro dobehla. asi bol smadny 😀

no ja momentalne davam len 2 prikrmy lebo ten 3 co sme uz mali zabehnuty odmieta a odmieta. ked aj spapa nie je to vela takze sa to moc ani nerata. takze viac teraz cez den kojim.

iinuska
17. feb 2010

no Adamko zbodol cely obed, mal zemiak, karfiol, zltok.

jamaat
17. feb 2010

No konečne zaspala, dnes prvý spánok! Ale bojovala zubami-nechtami proti uloženiu. Ako blázon v amoku. 😕

Grís mám aj ja rada. A veru som rozmýšľala, že spravím Emke. Zakaždým, keď jej dávam drahú a ešte k tomu instantnú kašu, o tom rozmýšľam. Takže práve teraz som sa rozhodla, že to vyskúšam. Ak to Emkin žalúdok zvládne, tak to určite také ťažké nie je. Však keď ja zjem grís, o chvíľu mám pretrovené, tak to až tak ťažké nemôže byť. Monika bola vychovaná na gríse z kravského mlieka od 4 mesiacov a ani čert jej nebol!

iku, ešte aj s menami sme sa celkom stretli 🙂. A veru sa nejde tá moja staršia potrhať, aby mohla Emku opatrovať. Kočíkovať vôbec nechce, ani sa s ňou nehráva, sem-tam s ňou pošpásuje, ale to asi tak ako dieťa keď má hračku. Keď jej ju nechám opatrovať a idem preč, tak jej zapne rozprávky a najšťastnejšia je, keď sa jej ju podarí uspať. Tak asi tak. A to ty máš chlapca, to je ešte iné. Na druhej strane tá moja je viac v puberte, to už len četovať a chlapcov obhaňať.

No idem si zapnúť Ordináció z archívu v kuchyni a variť obed. Už som pokročila k dielu z 22.10. 😀 .... Jaaaaj, ešte vlasy som si chcela umyť, nech nie som na OP s mastnými 🙂

ladywitch26
17. feb 2010

caute baby, tak sme odvazene. mame 10250g. a aj nas pochvalila zdravotna sestra, ze je strasne ziva, ze sa zaujima o vsetko.no ked nam otvorila rovno s mobilom v ruke, stanke az tak oci zasvietili. to pre nu najlepsia hracicka. 😀 a ze ju uz mam nechavat samu papat, nech si skusa. ze sa sice vela nenaje, ale deti potrebuju aj taku skusenost, ze sami sa krmit. tak som jej teraz namrvila striedku z chleba. no viac sa asi pes nazerie, ako ju sledujem, ale vsak nech skusa 😀 inak na irskej skupine je jedna baba, co ma 4rocneho syna a 2rocne dievcatka dvojicky a ze jej tiez vysli negativne testy zo zaciatku, az na 16.den po oplodneni sa jej tam zjavila ciarka a tiez jej zo zaciatku nemohla doktorka pocuvat srdiecko, lebo hladala male moc nizko. a nakoniec boli vyssie a dve. no tak teraz neviem, mne vlastne tiez prvy test v januari vysiel negativny a az dalsi digitalny ukazal 3+, co je vlastne 3 tyzdne od oplodnenia, teda 5tt a viac. a tiez mi pred dvoma tyzdnami doktorka marne behala po bruchu s tym doplerom, nic sme nepoculi. sakra, no uvidim, co bude buducu stredu na sone, ci ma tam nevyruti...to uz aby si muz ani robotu nehladal, budeme obidvaja opatrovnici na plny uvazok

jamaat
17. feb 2010

lady, nemaľuj čerta na stenu! 😀

monkap
autor
17. feb 2010

lady a mate dvojicky v rodine?
stanka je sikulka, ze ma sama papat ... mne lenka sama este ani nesedi 😝

iinuska
17. feb 2010

lady, moka, ved niekto v rodine zacat musi 😀

monka, ani Adamko sa este sam neposadil, ani nelozi, len sa plazi

monkap
autor
17. feb 2010

iinus.: nasa tiez len ako partizan sa plazi, nestvornozkuje ...

iinuska
17. feb 2010

monka, prepac, ze moka 😅

monkap
autor
17. feb 2010

inus: 😉