Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

emode
9. júl 2009

sssimi parada 😀
my stale kupeme, mam stojan na vanicku takze v pohode a mame rohovu vanu, takze si to sprchovanie neviem predstavit ...

mimi keby sme nebrali kociky len deturence v sedackach tak ta viem vyzdvihnut na zlatom potoku a narvem nas do mojho malinkateho auticka 😕 😕 😕

atima
9. júl 2009

baby moj maly chytil homporu nielen na hlavičku ale aj na uška vyzera to dosť hrozne natieram olejom ale nepomaha skusim mu to vyčistiť dettolom.

sssimi
9. júl 2009

Jeeej baby ďakujem ste ma moooc potešili.

Som zvedavá ako zajtra zareaguje mm keď príde. Ešte som mu nepovedala, že som sa dala ostrihať 😅

luba142
9. júl 2009

simi super vlasy a s tym kakanim to je hruza asi co? My mame stale zase riedku stolicu len to z nej leti az je cela az na chrbte 😀

jamaat
9. júl 2009

Tak ja som sa dnes s malou kúpala vo veľkej vani. A keď som si ju dala na seba na bruško, tak začala hneď hľadať papu, no tak som ju hneď tam aj nachovala. Sranda to bola. 🙂

dannynka
9. júl 2009

ahojte 🙂

jamaat-dnes doslo lehatko a Domimu sa v nom moooc paci aj teraz mi v nom zaspal 😀 skusim vlozit fotto 😉

kosska3003
9. júl 2009

ahojte no konecne som vas docitala
sssimi supeer mas ten uces ku mne pride zajtra kadernicka domov tak ma ostriha hura lebo uz mam strasne dlhe vlasi a mi zavadzaju
a ku vahe ja mam plus 7 kil a trebalo by mi zhodit aspon 17 🙂 chcem ist na korcule ale zatial ma ten chrbat boli tak asi nic som rada ze sa hybem
ja som dneska isla ku dr po 6tt od porodu no dneska mam 7 a zase mala dovolenku tak som zobrala kartu a isla ku druhemu tam ma objednal na 23 tak som rada ze som uz vypadla od tej mojej kravy 🙂

monkap
autor
9. júl 2009

kosska: super, ze mala dovolenku ... aspon si sa snou nestretla ... a sestricka ti dala kartu bez problemov?? ku komu ides chodit?

monkap
autor
9. júl 2009

lenka spinka od 18,30 ... neviem ci uz ma noc alebo ako ... potrebujem jej kvapnut kvapky do oka, a precitstit tie prepichnute uska 😖

kosska3003
9. júl 2009

monka no to som bola aj rada ja idem chodit ku dr Paucin no sestricka nerobila problem len chcela aby som jej doniesla papier ze ma berie tak si pon sla a som jej ho aj hned doniesla tak uz mam kartu doma az tak mi je lepsie ze uz tam nemusim ist 🙂
moja spinka od stvrt na 10 a mala by potiahnut do tej 5 aspon tak spinka uz 3 tyzdne

jamaat
9. júl 2009

No keď už tie kilá rozoberáte, tak ja mám tiež 6 kíl navyše, ale budem spokojná, ak zhodím aj 5. Nech je to do 60kg. 🙂

Danny, no veď aj ja už zas špekulujem s tým lehátkom, lebo posledné dni je to so spaním cez deň zase hrôza. Len sa bojím, aby si na to vibrovanie príliš nezvykla. A aby to nemuselo vybrovať 2-3 hodiny, kým bude spať. 🙂

ladywitch26
9. júl 2009

no tak my sme dnes isli na nakupy. kupili sme malej trojo gati, velkost na 9 - 12 mesiacov. na to jej velke brusko boli totizto mensie velkosti moc male. ja neviem, ked bude mat jeden rok, ake velke gate jej budem kupovat potom... 😅
ale dobre ze sme sli do mesta, mali celkom dobre akcie na plienky, dve balenia pampersiek po 66ks za €16. a vsetko pozlacnovane,normalne sa mi tato kriza zacina pacit. v obchodoch vsetko lacnejsie, elektrina, plyn isiel dolu o 15%, najomne vsetci znizuju, niekde aj o 20%, no clovek fakt aj usetri. mohla by kriza aj dlhsie trvat 😀 😀 😀

monkap
autor
9. júl 2009

kosska: paucin je vraj fajn 🙂

kosska3003
9. júl 2009

monka no to som aj ja pocula ze je dobry a to zvycajne aj tak byva ked si zaplatis mas aj sluzby dobre

monkap
autor
9. júl 2009

u neho sa vsetko plati?

kosska3003
9. júl 2009

no polatky su tam niake za nadstandarty a platis 1000korun na rok este som to neprstudovala poriadne ale ked tam pojdem dam ti vediet potom idem ja hajat papa

jamaat
9. júl 2009

Lady, to kupuješ gate na gumu cez bruško, že máte také problémy? Veď dupačky nemôžu robiť problém.

zuzkad
9. júl 2009

tak som zase tu...bola som odprevadit maminu na letisko...prave v tomto case odletela do Tuniska ...booze ked som tak bola na tom letisku normalne som jej zavidela ☹ ☹ ☹ ☹ strasneeeee ....

sssimi velmi ti to pristane..si kockaaa a som zvedava ako zareagoval muzik 😉 😉 😉

ladywitch26
9. júl 2009

jamaat, mam aj dupacky, ale tie tu az tak nedostat. tu su vacsinou tricka a nohavice, uz aj na novorodencov. s tymi dupackami je to niekedy aj dost problem. skor dostanem bodiky,ale tie su bez noziciek,takze na to jej musim obliect nejake gate. teraz vlastne rozmyslam, ze mam len jedine dupacky, aj to mi doniesla kamoska z polska. vacsinou tu dostat take tie cele overaliky, alebo potom polodupacky,ale tie su tiez na gumu. no a overaly maju dlhe rukavy,takze ked jej chcem dat nieco s kratkym, tak jedine tricko alebo bodiky a k tomu gate na gumu.

sssimi
10. júl 2009

Ahojte Kočky!
Ešte raz ďakujem za pochvalu 😀

Zuzkad aj ja som zvedavá ako zareaguje... Či si to vôbec všimne 😀 😀 😀

Baby ja som asi od 4tej hore. Bolí ma ten cecek a neviem si nájsť polohu... Jaaaj teraz čo by som mala najviac oddychovať, tak sa mi nedá... Najhoršie je že som s malou doma sama. Teraz čakám kým sa zobudí na papakanie. Takto dlho mi ešte neprespinkala-už ťahá na 7mu hodinu a ja tu straším 😠 😠 😠... Idem ešte upratovať...

bambi7
10. júl 2009

cafte babulky ....

no simmi co muzik na vlasky?

no ja som dnes tiez hore od 4h mala tak vstala a napapala sa a kukala na mna a nie a nie spat az ked som ju dala k sebe.....zaspala 😀 no potvorka jedna ,,,,teaz je pri mne v lehatku a komunikuje s hrackami.....

no ja som vcera pobehala masaze kde robia chcela by som ist,,,,,uz som vbehla aj do salonu kde aj poradia uces ale este si necham dorast vlasy 😀 no aj nechty si chcem dat upravit ja som si robila sama ale teraz sa neda.... 😀

zuzkad no tunis aj ja by som sla mne sa tam paciiiiii bola som tam sice len raz ale parada 😉 no snad o rok niekam pojdeme....

a co mate v plane cez vikend?

zuzkaprofant
10. júl 2009

ahojte no mi ideme dnes na slovensko a ja tam asi ostanem s malym az do augusta tak snad vydrzime, sme uz pobaleny poradne mam nabalene jkeden velky kufor a asi 4 cestovne tasky bereme vsetko.ixixix........ale martin ma pochvalil myslel si ze viacej toho poberiem tak som rada ze ho netrafilo,...ixix
drzte nam palce snad maly vydrzi v aute cestovat 15hodin majte sa tu pekne pekny den prajeme s christiankom 😉

bambi7
10. júl 2009

zuzka superrr jasne ze drzkame palce a myslime na tebaaaaaaa

lenand
10. júl 2009

dobre ranko sssimi super učes aj ja už len čakam kedy bude mat mužik dovolenku a idem hned k kaderníčke
dnes ideme k ortopedovi na kontrolu chcem sa spítat balite naširoko v tom teple lebo je iba na noc

jamaat
10. júl 2009

Ahojte. Ja už som na nervy s tým nespaním. Od piatej som hore, keď som kojila. Malá bola začúraná, chcelo sa jej spať, ale zase sa len mechrila. Tak som ju prebalila, medzitým sa mi 5x dogrcala, takže som ju aj prezliekala. To sa samozrejme už prebrala a spanie nehrozilo. A odvtedy ešte nespala, zase jej oči zatvára, ale namiesto toho sa len mrachce. Na prsníku spí, keď jej ho vytiahnem, zobudí sa. Ak jej ho nevytiahnem, cez tie driemoty sa nakoniec tak napchá, že sa zase zgrcia. 😢

dupinka
10. júl 2009

jamaat, skús keď ju krmíš a zaspáva, povytiahnuť prsník a nechať ju pri ňom spinkať aspoň 10minút. Pokiaľ sa vtedy nepogrcia ani nezobudí, pomaličky ju prelož na podložku. (najlepšie je krmiť vtedy tak, že malá bude ležkať na vankúši....) U nás to zabralo. 😉

emode
10. júl 2009

jamaat uprimnu sustrast ... my sme aspon spali do pol osmej i ked o siestej som aj ja kojila a prebalovala a potom som ju dala do postielky a neviem ci spala zobudila som sa na to ze je hore ale neplakala ...

ale cez den to zas asi nebude nic slavne idem s nou von tak uvidim ale od rana sa na mna skeri tak asi ma nejake prekvapko pre mna 😀 😀 😀
ozaj dnes ideme vybrat prvu davku na ten rotavirus 😕

sirinka
10. júl 2009

jamaat juj to doverne poznam...my teraz tiez tak zaspavasme na prsku, ked jej vypadne, tak ho musi mat aspon pri nose, no co narobim... zatial to na spanie v postielke nevyzera 😖

jamaat
10. júl 2009

Dupi, skúšala som aj tak, nezaberá. Po 5-10 minútach sa preberie tak či tak. Potom sa tvári, že je vyspatá, usmieva sa, lenže to jej samozrejme dlho nevydrží, po chvíli by zase spala. A tak dookola.
Siri, to zaberalo doteraz len od tej piatej rána, kedy som ju nechávala spať pri sebe. Vtedy sme takto predriemali nejaké dve hodinky. Ak sa prebrala, pár krát potiahla a spala ďalej. Lenže problém je, že teraz mi začala grciavať a čoraz viac.

Teraz na chvíľu zaspala, aj keď sa občas preberie. Tak idem rýchlo čosi porobiť, mlieko si odstriekať a tak. Keď sa zobudí, pôjdeme na nákup. A poobede sa zase drgľovať na lúku. Kašlem na domácnosť, nech je bordel. Radšej nech spí, nech si nezvykne na takéto krátke zdriemnutia a bude sa to ťahať s nami roky. Aj tak som zistila, že keď sa ja naháňam, aby aj doma bolo porobené, tak to potom vyzerá, keď sa chlap vráti, že je všetko v pohode, že stíham a že nemusí až tak veľmi pomáhať, stačí, keď s ňou vybehne večer na prechádzku. Mesiac som čakala, či muž alebo dcéra umyjú šporák, lebo už bol špinavý že až strach. Hovorili o tom obaja, ale k činu sa nik nemal. K dcére som mala včera príhovor, keď som ju o pol jedenástej z postele ťahala, tak si trochu vstúpila do svedomia a aj ten šporák umyla. Len dokedy jej to vydrží. Chlap len riad umyje a do umývačky nakladie, ten základný poriadok urobí, ale že treba už po mesiaci aj záchod umyť, kúpelku poriadiť, prach utrieť, to ho netrkne. Takže ak urobím ja základný poriadok, tak on už nerobí nič. Asi začnem vydávať príkazy a nebudem čakať na iniciatívu. Tak!

No a kým to tu píšem, tak záchod aj umytý mohol byť, ale kašlem na to. Radšej si tu takto trošku nervy ukľudním. Tak!

No a idem si to mlieko odstriekať, nech je na večer do fľašky. Aspoň večer je kľud so zaspávaním, tak sa trochu zregenerujem, inak by som si asi už mašľu hádzala.

A už spí dokonca až 20 minút! Úspech!!!

Dúfam, že nezaspím pri tom odstriekavaní a nevylejem mlieko z misky na gauč! To by bola paráda na moje úbohé nervy! 🙂

A ešte ma aj platnička a kríže riadne bolia! A tak. A iné.

A čítam knihu (popri kojení a na záchode) "Denník matky na pokraji šílenství"

jamaat
10. júl 2009

No už mi je lepšie. 😉