Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

iinuska
7. máj 2010

mimi, to by si chcela vediet, coooo?? 😀 😀

ja som maleho proti rota virusu dala zaockovat

ladywitch26
7. máj 2010

kosska, tak to rota virus jak vysity potom. pri nom sa tak zvracia a su aj horucky. hnacky a vracanie je aj pri norovirusoch, ale nie su take vysoke teploty, a ten za par dni prejde. ten sme mali zasa my tu v irsku, ved aj do nemocnice ked idem na kontrolu, tak nemozem malu zobrat kvoli tomu. deti nemaju pristup, tak nakoniec ani na sone so mnou muz nemohol ist, lebo bol s malou.

kosska3003
7. máj 2010

luba mne dr zakazala ju koji 6 hodin ale teraz som jej dala dve tie striekacky z nurofenu sirupu no ale to nic neni este do nej cosi musim dostat takto inec to nejde teplota jej klesla uz neni taka horuca hlavne je ze spinka nabere silu semtam ju otravujem cajom ale ked uz to nepojde dam jej cicik

kosska3003
7. máj 2010

baby ja neviem nic o rotavirusoch a nemam vobec naladu ani cas hladat na nete dajte v streucnosti co to obnasa

borocka
7. máj 2010

baby, ja vazim len 45kil!!!!!!!!!! normalne mne to po porode kleslo a drzi sa!!!!!!! uz nekojim, nie som tehotna, ziadny dovod nie je....som myslela ze ked dokojim tak poletim naspat na svojich 53. ale ono to ostalo na takejto modelkovskej vahe :D

kosska3003
7. máj 2010

borocka nechces 10 kilecek dam ti ja mam stale plus 7 kil

borocka
7. máj 2010

koska, rota mam pocit ze je crevne ochorenie, nie som si ista do ktorej kategorie to spada. prejde tym vela deti do 6 rokov!!!! dieta zvracia, hnackuje, ma teploty a je dehydrovane!!! ked je to vazne, musi byt hospitalizovane a napichnute na infuzku kvoli hydratacii. neda sa to liecit, ono to musi prejst samo :(
dietatko sa vytrapi a rodicia s nim, ale nema ziadne nasledky. ostane len spomienka. naozaj sa neplas, urcite to prejde. ale chodte do nemocky ak sa ti ju nepodari prinutit pit vela vody....aj liter denne, minimalne!!!!

kosska3003
7. máj 2010

no ved nalievam ju cajom a dam jej aj cicik nic ine mi neostava zajtra uvidime ako bude a ako zistim ze je dehydrovana

borocka
7. máj 2010

tak to je taky detail ktory netusim.....skus sledovat kolko vypije, presne na ml. neviem kolko by mala byt denna davka tekutin pre taketo male deti...ale urcite pri chrobe ju treba aj zdvojnasobit.

iinuska
7. máj 2010

kosska, treba sledovat, kolko Marika vycika, Inak prejavy dehytratacie su napr. malatnost, unava, sucho v ustach, biely povlak na jazyku.

kosska3003
7. máj 2010

no ved to a este jej ho davam bez cukru moc jej nechuti ale ked ju budem aj kojit aj to jej da silu

kosska3003
7. máj 2010

no malatna je aj unavena stale mi spinka ale to aj po injekcii ale plienky mala pocikane nic idem si ja k nej lahnut a sledovat moje chudatko male

jamaat
7. máj 2010

kosska, zistíš to podľa toho, či ti ciká.

kosska3003
7. máj 2010

jamaat cika cika este ze tak idem dobru noc zajtra dam vediet ako sme dopadli ak sa neozvem sme v nemocke

ladywitch26
7. máj 2010

borocka, liter tekutin? to ja tolko nevypijem. stanka mi tak 500ml tekutin, to viac do nej nedostanem. liter sa mi zda vela na tak male dieta.
inak kosska, skus sa spytat v lekarni na rehydratacny roztok. dostat ho kupit a je prave pre taketo pripady.

bambi7
8. máj 2010

cafte babule ako sa mame ?

no este k topanockam zdravotna obuv sa nedava ak je uz nieco s nozickami napt plocha noha......nam ortoped povedal ze zdravotna obuv je prevenciou nie uz ked je plocha noha.....aby chrbtica aj netrpela...su super formovane......aspon aj podla mna 😉

co mate dnes na plane?

zuzka d ako sa maaaas?
prajem pekny den

bambi7
8. máj 2010

lady ako sa dari?

mimi21
8. máj 2010

hehe bambi ty si uz tu 😉
a ja ze budem prva
Nina si mi najnovsie stale dava dole ponozky 😠

a zuzkad tu uz teda poriadne davno nebola 😕

juska3
8. máj 2010

caute kocky 🙂 konecne som vas docitala

kosska, dufam, ze to malej rychlo prejde, prajem skore uzdravenie

mimi, gratulujem 🙂

my tiez koberce nemame, tak sme kupili papucky, ale uz som mu ich prestala davat, nema to zmysel, prisiel na to ako sa odopinaju, stale si ich daval dole, potrebuje simrikovat s nozickami, ked sa tesi, a papuce mu prekazali 🙂

ste tu pisali niektore, ze by ste prestali kojit, tak ja si to neviem teraz predstavit, aj vcera som ho kojila min. 5x za den, neviem co tak teraz zacal, ale keby moze, tak je stale vo vystrihu 😵 aj som par mesiacov dozadu uvazovala nadtym, ze ked bude mat rok, tak ho asi odstavim, ale musim sa priznat, ze teraz keby to mam urobit, tak mi je luto, na druhej strane raz to musi prist

emode
8. máj 2010

ahojte,
bambi nase baby si mozu ruky podat, zas sme hore od pol siestej a bolo uz aj od piatej 😝
ako potom fungujes?
jedine stastie, ze som isla spat o deviatej 😒

kosska3003
8. máj 2010

ahojte no noc je za nami mala ju ako tak vlastne celu prespala len co som jej sem tam caj dala a kojila ju no teraz by som nemohla prestat kojit to je jej jedina strava mala sice trosku rozku ale uz som jej navarila ovocny caj lebo cierny jej nechuti dala som jej Hylac lebo zase ju prehnalo chudatko ale hlavne nech mi negrcka lebo mi zacala pit to som bola najstastnejsia ked zacala caj pit by clovek neveril aka malickost mu spravy tolku radost
teraz mi spinka tak idem to tu uhadzat lebo som na nu sama a to je stale na mne nalepena a vsetky hracky su vytiahnute tak idem schovat ked sa zobudi aby sme mohli zacat od zaciatku

emode
8. máj 2010

juska ja tiez nedavam papucky, i ked nam rehabiltacna povedala, ze doma davat ked sa zacne stavat a chodit 😖

kosska3003
8. máj 2010

joj dneska je tak krastne a ja budem cely den doma 😠 😠 😠

borocka
8. máj 2010

ahojte,
lady, tak dospely by mal vypit 2,5 litra tekutin a dieta ked je chore, myslim ze liter nie je prehnane.... ked mal patko rota, tak vypil 7-8 deci, a to mal len 7 mesiacov.
a aj teraz ked je v pohode tak mi denne vypije takych 7 deci...dve flase.

kosska3003
8. máj 2010

no to moja este dneska nevipila ani jednu celu kojenecku flasku co ma 2,5dcl ale zase aj kojim tak ma nieke tekutiny uz sa ja zasmiala

sirinka
8. máj 2010

pitny rezim rozpisany http://www.alinka.sk/c/pitny-rezim-deti-7860.html
moja niekedy vypije 100ml vody alebo dzusu za den, inac iba moje mlieko a co papa...

borocka
8. máj 2010

siri, tak teda ak mame cca 10 kilove deti tak by mali ten liter denne vypit!!! ak teda pocitam spravne...uz je to par rokov co som zo skoly 😉
lady, takze ten moj odhad nebol prehnany. ale asi ziadne tolko nevypije.
kosska, ja uz patovi davam pitie do flase od campol babies, taka so slamkou.... obsah350ml...a dve mi pocas dna stiahne.

a ozaj, ked sme pri tekutinach.... este davate detom len prevarenu vodu a kojenecke caje??? ja som uz dala aj od hippu take stavy... a najnovsie som kupila bazovy sirup a zarabam mu s vodou...a chuti mu velice! 😀 ved uz maju rok...
dokedy chcete vodu prevarat???

sirinka
8. máj 2010

borocka presne tak a v lete by mali aj viac pit este...ale ja poznam tiez velmi malo kojenych deti, ktore to dokazu...a kedze ani srnka netusi, kolko si vytiahnu z cecku tazko pocitat....

ja malej davam aj od hippu aj obycajne 100% dzusy riedene vodou, vodu neprevaram uz...caje moc nie....

sirinka
8. máj 2010

inac detsky organizmus ovela rychlejsie straca tekutiny, takze o to dolezitejsie je dbat na dostatok tekutin oproti dospelym...

borocka
8. máj 2010

siri, a tie dzusy davas z akeho ovocia? a znacku?? ja som citala ze ak ich das riadne 100% a neriedene, tak to nahradi vraj desiatu alebo olovrant.
ale bojim sa dat....je to velmi sladke...a predsa len je to napoj, aj ked vysokoenergeticky... ale to patovi nevysvetlim, ze z pitia sa musi najest :D