Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

ladywitch26
9. máj 2010

borocka, no neviem, nie vsetky decka su ranostaji, susedina dcera vstava o deviatej a kamoskin syn o pol deviatej. a to jeden je o mesiac starsi od nasej a druhy o styri. mne teraz celkom vyhovuje, ako vstava stanka, aspon nepotrebujem budik. zacinam v robote o osmej a stanka sa s presnostou hodiniek budi o siedmej. ale celu zimu vstavala o piatej 😝

my sme dnes robili masko na mrkvovej omacke, trochu na sposob svieckovej a k tomu kolienka, tak uvidim, ako to bude praskat do seba.

borocka
9. máj 2010

lady, a o kolkej vecer chodia tie deti spat???

jamaat
9. máj 2010

No vy riadne vyvárate. Ja som musela opäť začať mixovať a pučiť, takže robím zas len bábätkovské pľačky, lebo iné mi Emka nechce. Ak má kúsky, tak ich vypľúva a robí cirkusy.

ladywitch26
9. máj 2010

borocka, susedina chodi o pol jedenastej, ale ona si hodi slofika o dvanastej a este aj o piatej, no a kamoskin syn o deviatej. moja stanka tiez, ale to len preto, lebo cez den ma uz len jeden spanok a od druhej to ma aj dost dlho byt hore a nespat.
inak teraz jej musim zaluzie pozatahovat, lebo ked chodi spat, tak nam slnko akurat priamo svieti do okien. teraz zapada az o pol desiatej a do leta bude az o pol jedenastej, cize az o jedenastej bude tma. to ja zasa nezaspim, ked je vidno, takze zas budem az po polnoci chodit do postele a rano to bude brutal vstavat o siedmej 😝

jamaat, mne stanka tiez stale robi cirkusy, ked ma vacsie kusky. normalne ju zacne az natahovat. ostatne decka tu uz v pohode zvladaju zuvat aj celozrnne chlebicky, no u nej nehrozi.

sssimi
9. máj 2010

Ahojte Kočky.
Síce na konci dňa, ale predsa pekný deň matiek prajem.
My sme boli v kulturáku. Decká zo škôlky nacvičili program a bol tam nejaký operný vták-spevák... A dostali sme muškáty 😀

Sarah mala včera večer aj dnes ráno horúčky a vlastne aj pred chvíľkou som jej dávala sirup. No som zvedavá čo sa z toho vyvinie. Neviem či ísť lekárke. Uvidím zajtra.

Jamat, Lady mne už Sarah šrotuje všetko ako jej to dám. Žiadne maganie ani nič podobné. Keby mi nevadilo, že bude zasraná až za ušami, tak jej môžem kľudne dať aj celé kuracie stehno. To je už super. A ak jej aj dám moc veľký kus, tak ho radšej vypľuje ako by sa s ním začala drhnúť.

kosska3003
9. máj 2010

ahojte tak Marika dnes nemala teploty uz hura sice ju dva krat prehnalo ale dala som jej Hylak na to a uz jej aj jest chuti teraz spinka ale horsie ze mne je na prd dneska cely den som ako po opici cely clovek ma boli tak som si aj na obed s malou lahla spala skoro 3 hodiny anjelik moj no idem si ja dat paralenik a pojdem hajat nech som ok zajtra papa

jamaat
9. máj 2010

Kosska, tak super, že už je to za vami.

lady, sssimi, Emka mi už tiež pekne papala väčšie kúsky. Ale ako ju začali zuby bolieť, tak nehryzie a som rada, keď aspoň pomliagané zje. Ale piškótu, chlieb a jablko vie hrýzť normálne, pri tom ju zuby zázračne nebolia!

ludmilabb
9. máj 2010

ahojte, caute a dobru noc 😀 😀 😀

kosska3003
9. máj 2010

jamaat diky za malou to je ale o mne sa to neda povedat aj svagrina je chora tak hadam ja budem zajtra ok

iinuska
9. máj 2010

ahojte, tak uz je to konecne za nami. Nohy ma bolia, od rana som sa nezastavila. Ale stalo to za to. Oslava dobre dopadla

ladywitch26
9. máj 2010

ja len na skok takto v noci, akurat som dosla z roboty a rano hned do druhej.
simi, to mas dobre, ja stanke stale musim davat male kusky, ona sa vsetkym drhne. nepozuje poriadne a ak jej dam nieco, co sa nerozpusti na jazyku, tak sa tym tiez drhne.

no idem ja, zajtra som do druhej v praci a potom hned ide muz robit jednu zahradu, takze budem s malou sama a to musim este poprat a pozehlit, nech mozem zacat v utorok balit. no a v utorok idem este aj do poradne poobede po praci, tak sa tu asi velmi neukazem. este vas v stredu doobeda pridem pozdravit a potom az v sobotu vecer.

dm1
10. máj 2010

zdravim!

maly je nejaky soplavy a aj teplotu mal cez vikend.... ale aj novy zub ma a dalsie idu tak mozno aj preto. pockam este do zajtra a potom by som sla k dokimu

nas toho moc nevypije tak 100ml max. za den ale kojim stale a dost casto na prsniku je viac ako ked bol malicky uz si zacal sam pytat stale mi tricko zdviha. A ked chce vodu tiez si vypyta zacne na flasku ukazovat a potom hlavkou ano ano

dm1
10. máj 2010

mimi a ako to chces riesit s kojenim? budes kojit az do porodu pripadne aj po nom? alebo ako? Ja neviem ako to potom budem pripadne riesit

mimi21
10. máj 2010

dobre ranko
dm zatial kojim, uvidime, do porodu je este daleko, musim malej skusat davat um, ale ona mi nanho kasle 😀
tak uvidime
no ale doktor z toho nebol velmi nadseny 😒
tak sa pcham vitaminmi, davam si pozor na stravu, ale je to tazke lebo mi nechuti jest
napriklad na sladke som uplne stratila chut 😝

jamaat
10. máj 2010

Ahojte. Malá sa mi práve zakadila až za ušami, musela som ju kompletne prezliekať. Hrozne je priečna, ani nad lavórom nechce vydržať, hneď sa spúča, takže nebolo nič, zato sa mi vzápätí vyčúrala na posteľ, no a teraz katastrofa v plienke. Ale už som ju začala hanbiť za naloženú plienku.

Mimi, rozmýšľam, že by som zbehla do Zvolena, prípadne aj Ludku zavolám. Aké máte plány na dnes alebo zajtra, že by sme dali nejaké stretko, ak by sme sa dotrepčili?

mimi21
10. máj 2010

jamaat kludneeee, 😉
dnes mame o druhej poradnu ale to tak max do 14.15 a potom som freee
zajtra mame plavanie, to som volna az po pol4
tak si vyberte 😀

jamaat
10. máj 2010

Dnes by mi bolo asi lepšie, lebo nemusím variť. Brnknem ludke.

mimi21
10. máj 2010

oki, cakaaaam

jamaat
10. máj 2010

Tak predbežne sme sa na dnes dohodli, keď sa nám dievky zobudia. Medzi jednou-druhou by sme mohli vypadnúť z domu.

mimi21
10. máj 2010

jamaat a pojdeme do mesta, alebo dojdete k nam?

jamaat
10. máj 2010

mimi, no asi podľa počasia. Povedz si ty.

nikanika28
10. máj 2010

Ahojte, ako ste vikendovali? My sme boli u svagrinej od piatku do soboty. Klarka sa ma drzala ako kliest, za nikym nechcela ist... Neviem, ako ju naucit, aby sa nebala ...Aj ked sme vonku, neexistuje, aby sla niekomu na ruky...proste len mama 😒 a to je zvyknuta aj na nasich, ale tiez moc nechce ist k mojej mame na ruky alebo s nou niekam...
Inuska, torticka ako dopadla? Videla som fotku na FB, pekna je 😵

mimi21
10. máj 2010

no podla pocasia, ak bude fajn, tak mozme byt vonku 😉
ak nie pojdeme k nam

jamaat
10. máj 2010

mimi, dohodneme operatívne. Fčuľ ideme psa venčiť.

iinuska
10. máj 2010

ahojte, Adamko zaspinkal, len dufam, ze ho nezobudi miestny rozhlas 😠

nikus, dobre bolo, aj torticka chutila, este som aj susedov obehla, ved to sa neda ani zjest, taka bola velka. Trochu sladsia na moj vkus. Bola som ale nastvana, lebo som tam chcela aj Adamkove meno, no a ona na to zabudla.

mimi21
10. máj 2010

iinuska krasna bola torticka, kolko ta nakoniec vysla?
aj u nas sa spi, len rozmyslam ci si idem aj ja lahnut, ci co 😕
uz som pracku pustila, len mam plny susiak pradla a aj v kuchyni som uz co to porobila

borocka
10. máj 2010

mimi,jamat, ...vam je tak super ze mate k sebe blizko a sa mozte stretavat🙂
my tu byvame v Halici, to je 7km od lucenca...z porodnice nemam kontakt na nikoho a tu v dedine co sa rodia deti, tak sice su vekom patkovi blizke, ale su to vsetko baby a on si ich nevsima... nevedia s nim drzat krok pri vymyslani blbosti. potreboval by niekoho seberovneho:(... najlepsie si rozumie so sesternicou, ale ta je o 8 mesiacov starsia... ale ako patko zacal chodit a aj rozpravat, tak je to uz lepsie. len by mohol mat vacsie pochopenie pre socialny kontakt ( vadi mu, ked ho lucka chce objat a dat pusu. a tiez sa nechce podelit o hracky.)

nika, ani patko nechce ist s cudzimi, len s tymi koho vidi dennodenne. ako nahle je niekto akcny a berie ho na ruky, tak pato spusta hystericke mrncanie a taha sa hlava nehlava ku mne. a ja ho nenutim. clovek si s nim najprv musi vybudovat vztah, a potom patrik nema problem.

dm, jj patrik si takto pekne pyta svoje. jedlo, pitie, hracky....ked neico vidi a chce to, tak na to ukazuje a hovori: ano, ano.

inak jeho slovnu zasobu momentalne tvori: mama, havo, auto, daj, tam, tak, ano, NONO, nie, taka (v preklade starka), Aňa ( anicka je moja sestra,tak ho ucim povedat ana)..........

iinuska
10. máj 2010

mimi, 40 euri, ako pre mna 😕

borocka, super slovna zasoba. 🙂 Adamko, ked si nieco prosi, tak robi s rucickou prosim, prosim,

jamaat
10. máj 2010

borocka, no to riadne rozpráva Paťo. Emka väčšinou len hmká alebo huláka. Vydáva zvuky ako hluchonemá. 😅

borocka
10. máj 2010

inus, jamat, no patko ma velmi dobre uska......on na vsetky zvuky reaguje a skusa ich napodobnovat.......a zabudla som ze povie este tato a toto.
a vie pohladkat, a ked robi moja moja tak pekne hmmmka🙂 da pusu babe v zrkadle 😉 snazi sa. aspon niecim ma vie potesit🙂
inak cele dni robi skazu, no chlap na pohladanie. kazdy den ho obleciem do cisteho a uz na obed ho mozem prezliekat. keby bol len o maly kusok kludnejsi, ale ani to by nemosul...len keby obcas posluchol na prve slovo.