Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

emode
13. júl 2009

kacka my tiez spime najlepsie na brusku 😀

sssimi
13. júl 2009

Ahojte.
My už máme po poradni. Sarah váži 4400g 🙂 ...Doky ju pochválila. Aj náš "rodinný" zubár na ňu kukal 😀 😀 😀... No a pridala nam Sab Simplex-7 kvapiek pred každým papaním a aj nejaké homeopatiká kvôli tomu brušku-že preto mi tak plačkáva a je nepokojná. Veď mne mala buď spí alebo plače ☹... Bez kriku vydrží len asi doobeda-do 15tej..... No a dnes nám dala aj ten vitaním D-zabudli naň. Ešteže som sa spýtala... Tak po 2 mesiacoch ho začíname brať...

mimi21
13. júl 2009

baby ja ma este jeden problem:
ked sa mi mala pokaka ze vytecie aj na latkovu plienku, tak to z nej nejdem vyprat
hned si to zaperiem, ovanishujem a tak ale ostavaju mi aj tak na plienkach flaky
a flaky po hovienkach nie su bohvieco 😀 😀 😀
nemate nejaky tip ako na to?

iinuska
13. júl 2009

Ahojte, no nas drobcek nejako prestal v noci dobre spavat. Posledne dve noci vydrzi tak mazimalne 3 hodinky, predtym potiahol aj 6. No neviem co to ma byt. 😒 Dnes sme boli na prechadzke a vydrzal ledva hodinku a s placom domov, co bol hladny. Pritom mlieka mam dost.

mimi, ja pouzivam tekuty Ariel a plienky to pekne vyperie.Inak ten vanisch asi nebude az taky super,ako ho reklamuju

jamaat
13. júl 2009

Ahojte žienky, tak sa aj ja zase hlásim. Včera som skoro umrela, ale nakoniec sa mi podarilo vytrhnúť z pazúrov smrti. Mala som "rúhavé" reči, tak ma pánbožko potrestal. Bola som v sobotu na chate, mala som so sebou aj pohárik na odstriekanie mlieka, ak bude treba. Celý čas som si kontrolovala prsníky, či nie sú veľmi tvrdé, ale bolo to OK. Ešte sa ma kamoška spytovala, či nebudem mať problém so zápalom a ja jej na to, že mne sa až tak mlieko nerobí a že mne zápal nehrozí. No a to som nemala povedať. Večer som prišla domov, obidva prsníky som si do prázdna odstriekala, naložila som sa do vane, pohodička, išla som spať. O štvrtej ráno, keď sa zobudila, som cítila v ľavom prsníku trochu bolesť, ale nebolo to nič hrozné. Prebalila som ju, nachovala a driemali sme ďalej. Znovu sme papali, prebaľovali sa. Asi o deviatej pri prebaľovaní som začala cítiť, že nie je dobre. Z posledných síl som ju nachovala a potom to prišlo! Katastrofa!!! Zrazu prišla zimnica, horúčka, bolesť. Drgľovalo ma tak, že som určite všetky šrauby na posteli vyhegala! Nemohla som sa pohnúť, čo to tak bolelo. Chlapa som vyhnala po kapustu, dcéru vytiahla z postele, nech sa o malú stará. Slzy mi prúdom tiekli. No hrôza! Horúčku som mala naposledy asi pred 25 rokmi. Už som to videla tak, že budeme na pohotovosť utekať, len som si nevedela predstaviť, ako sa tam v tom stave dotrepem.
Vďaka bohu a prírode, že kapustu vymyslela. Hádam do 5 minút, ako som si ju do podprdy napchala - teda nie ja, ale chlap, lebo ja som ani to nebola schopná, ja som z posledných síl len podprdu odtiahla - mi klesla horúčka a zimnica prešla. No úplný zázrak!!! Síce ma aj potom ešte celý človek bolel, ale aspoň si už susedia nemysleli, že je zemetrasenie. Potom ma strašne bolela hlava, dala som si tabletku, ale nepomohlo. Celý deň som predriemala v posteli, len na kojenie mi malú nosili. Už mi je lepšie, ale fit nie som. Bola som aj u doktorky, predpísala mi ATB, ale po preštudovaní príslušnej témy tu na koňovi som sa rozhodla, že ich zatiaľ nejdem brať.

bambi7
13. júl 2009

cafteee ako dnes?my sme boli vonku a bolo nam super

simmi tie homeopatika su ok aj my sme ich mali a velmi pomohliiii 🙂

jamaat
13. júl 2009

sirinka, plienky skladám na štvoro a potom priečne na polovicu a tak, aby tie zašité kraje boli po dĺžke a vo vnútri, aby ju netlačili na brušku. Dávam dve plienky. Mám dva rozmery. Kým je maličká, dávam jej dve menšie alebo jednu veľkú a jednu menšiu.

mimi, neviem, aký prací prostriedok používaš, ale zistila som, že tekuté perú oveľa horšie ako klasické prášky. Predtým som mala Bonux, teraz Tide sensitiv, už ani Vanish nedávam a vyperie mi to v pohode. Ja si ale zakakané plieny dávam do vedra s vodou a trochou prášku. Ani to nesmrdí a aj sa lepšie vyperú potom. A môj chlop objavil super spôsob, ako tie kakance z najhoršieho z plienky dostať - sprchu nastaviť na tenký masážny prúd vody a ten to odplaví. Takže si s tým ani ruky nemusím babrať.
mimi, a ty balíš stále na široko??

Inak ja som teraz začala častejšie dávať jednorazovky, lebo sme viac chodili von a do mesta, a hneď sa Emke ritka zapálila. Už to má dosť dlho a nevieme sa toho zbaviť. Takže jej zase dávam viac látkové plienky a často ju aj umývam a vetrám, tak už je to o dosť lepšie.

emode
13. júl 2009

Jamaat uff, teda zvladla si to, muselo to byt krute a si ma trochu nastrasila ... musime si na to davat pozor

mimi aj ja ich namacam hned ako ich mala oznackuje a tiez ich najprv "osprchujem" 😀 a periem na 60 alebo niekedy aj na 90 ked periem len plienky

inak my sme mali vcera spaci den, mala ho doslova cely prespala az na prestavky na jedenie ... tak sme isli radsej o siedmej este do SCentra ze aj tak nebude spat, vratili sme sa o deviatej malu okupali no fakt zaspala az o stvrt na jedenast potiahla len do druhej ale potom este spinkala do siedmej ... zaciname teda papat v noci iba 1x

no a dnesok to uz zas zacina, je prilis teplo takze v kociku spat nechce a cakame horucavy tak sa psychicky pripravujem na tazke casy 😖

luba142
13. júl 2009

mimi aky pouzivas prasok? Ja mam lovelu a pekne mi to zide lebo aj mne sa tak pokaka ze az na chrbat a to niekedy ma spinave oblecenie lebo postolky s plienkou pouzivam prevazne len v noci. A periem len na 50 stupnov a to zaperiem pred tym len vo vode s mydlom

luba142
13. júl 2009

jamaat ja davam na ritku mast s rybim olejom je fakt super a zapareniny zmiznu do par dni

jamaat
13. júl 2009

emode, mňa to tiež poriadne zaskočilo. Nemyslela som, že sa to môže až takto strhnúť.

Ja periem plienky samotné a vždy na 90 stupňov.

luba, aj ja používam väčšinou rybaciu masť, mám aj sudokrém, aj nejaký ďalší krém s olivovým olejom a keď je veľmi zle, tak používame pityol.

mimi21
13. júl 2009

ahojte
plienky vzdy po zakakaní preperiem, lebo no nenechám tam to hovienko schnut a kvasit
pouzivam tekuty prasok z DM na biele, periem na 60 nevyslo mi to ani persilom, lebo aj ten tak na striedacku pouzivam

jamaat malu balim na siroko, jednorazovku a na to jednu bavlnenu plienku

no zas musim bezat mala na mna vykrikuje z postielky a mm je po sluzobke, takze unaveny

luba142
13. júl 2009

mimi LOVELOU mi to vzdy zislo aj z plienok aj s oblecenia tak skus

mimi21
13. júl 2009

no lubi tak skusim tu lovelu a uvidim

inac jamaat klobuk dole pred tebou, ked sa sype, tak sa sype

aj ja mavam niekedy pocit, ze vsetko zle co len moze byt sme uz mali
- najprv zabu v ustach, potom sopliky, vyrazky na tvaricke, teraz este aj tie zlte chrasticky vo vlaskoch - tiez to mame vesele 😅

sirinka
13. júl 2009

lovela mi nevyprala nic... ja preperiem od hovienka hned v zlcovom mydle...ale musi sa ozaj hned...

jamaat
13. júl 2009

mimi, aj ja som kúpila tekutý prášok z DM. Používala som normálny prášok DM a bol dobrý, potom som však kúpila tekutý, lebo reku budú plienky mäkšie. No a zistila som, že tekutý mi tie plienky nevypral. Pritom obyč prášok bol na farebné a tekutý na biele, takže by duplom mal plienky lepšie prať. Na oblečenie to stačí, ale tam sa dostane už také "prefiltrované" hovienko. A plienkové nohavičky periem v rukách žlčovým mydlom.

luba142
14. júl 2009

siri ja som s lovelou zatial spokojna tiez najskor od hovienok preperem mydlom ale obycajnym a potom na 50stupnov mi to pekne vyperie uvidime ked zacneme papat ako pojde dolu napr. mrkva atd.

luba142
14. júl 2009

iiniska aj nasa mala tak dajako zle spava mozno to je len take obdobie dnes v noci uz vydrzala 6hodim ale predchadzajuce 2dni bola v noci hore kazde 2hodky

sirinka
14. júl 2009

luba ked najdes nieco na mrkvu a jablko daj vediet 😀

sssimi
14. júl 2009

Siri tak to ano 😀 😀 😀 😀 ... Ja mám pár vecí po už odrastených detičkách a flaky sú na oblečení aj po x-tých vypraniach 😀 😀 😀 😀 .... Siri možno pomôže pršiplášť 😀

ladywitch26
14. júl 2009

jamaat, tak ja mam tiez problem s tymto, tiez som pred dvoma dnami isla spat,bez toho, aby som si odstriekala, ze vsak mala sa aj tak o tretej zobudi, tak potom odstriekam. no lenze mala spala az do siedmej. to som sa zobudila uz s nenormalnou bolestou, ako keby som na hrudi mala 5kilove zavazie, koza uplne napnuta na prasknutie a pichalo ma ako nozom keby ma bodali. tak mi muz musel doniest odsavacku, lebo rukami ani dotknut a aj tou odsavackou to bolelo jak svina. vecer som mala tiez zimnicu, ale nejako sa z toho dostavam,lebo nonstop odstriekavam. ale ked som to mala prvykrat, tak to malo tiez taky rychly priebeh. v podstate v priebehu hodiny ma chytila zimnica, horucka 39 a ani dva paraleny nepomohli, ani o jediny dielik sa mi nepohla teplota. studena sprcha, octove obklady, nula bodov. vecer som skoncila na pohotovosti a az po injekcii mi klesla teplota. inak ta bolest, to je pomaly horsia ako porod.

co sa tyka zaparenin, tak aj my mame teraz problem. malej som davala pampersky, ale mam aj jedno velke balenie huggies, no a akonahle som jej ich zacala davat, tak sa jej zapalila ritka. sa mi zdaju take menej priedusne, tak asi jej v tom nedycha pokozka. ale uz som jej zas dala pampersky, vetrame casto a natierame sudocremom. inak ten sudocrem je fakt bezkonkurencny. este aj kamoskin muz ho pouziva,ked sa teraz v lete spoti... 🙂

luba142
14. júl 2009

siri nenasla som nic lepsie a ucinnejsie nez je CLOROX-bielidlo na pradlo je to chlorove a pri starsej dcere som ho pouzivala vtedy este pod inym nazvom sice niektore farebne veci troska zbledli ale ved nebudes tam namacat sviatocne veci no nie 🙂 ,fakt ked to bolo spinave dala som do vody troska toho ale do teplej a za par minut to bolo fuc potom som to oprala praskom

sirinka
14. júl 2009

luba diky za tip... 🙂

luba142
14. júl 2009

siri nie je za co fakt som vtedy vyskusala vsetko co bolo na trhu a Vanis ten je uple nanic a neboj sa nebledli farby uplne na vsetkom len niekde ale malicko ked to nechas ozaj chvilku len co zmizne skvrna tak sa nic nestane ani s farbou ja som sa neriadila navodom, daslen vody aby to bolo cele namocene a potom cvrknes toho pripravku tak pol vrska alebo cely podla toho kolko vody tam mas a veci pockas kym to pusti a vytiahnes a v teplej ti to pusti skor.Pozor smrdia od toho ruky pouzi nejake rukavice 🙂

sirinka
14. júl 2009

luba ja pridavam trochu vanishu na farebne pradlo do kazdej pracky, mam pocit, ze su z neho farby take zivsie... 😅

luba142
14. júl 2009

siri ale skvrny ostanu nnie? 😅

sirinka
14. júl 2009

ja skvrny preperiem zlcovym mydlom alebo striekam pripravkom na odstranenie skvrn...a potom este ten vanish do prania, ale to davam tak pol odmerky. vacsinou skvrny vyperiem, ale stane sa, ze nejake ostanu.

dm1
14. júl 2009

my sme dnes boli u dokiho na ockovanie - chuda moje male pichali ho 2x - do jednej nozicky kombinovane a do druhej pneumokokov.... tak plackal malinky moj ☹ . Len dufam ze z toho nebude mat nejaku zlu reakciu...

sssimi
14. júl 2009

DM to bolo na tvoje vyžiadanie-to očkovanie?

sirinka
14. júl 2009

sssimi to je povinne v troch mesiacoch.