Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

iinuska
31. máj 2010

@pipussa co sa tyka kojenia a veci okolo, tu ti urcite poradia https://www.modrykonik.sk/forum/laktacna-poradna/vsetko-o-dojceni/

jamaat
31. máj 2010

pipussa, a prečo odsávaš??? Veď keď malého prikladáš a on pije, tak nemáš prečo odsávať. Odsávanie ti tvorbu mlieka nestimuluje tak, ako keď je prisaté dieťatko. Nevyplaví ti tie správne hormóny a ani odsávačka nevytiahne toľko mlieka ako dieťa. Takže odsávačku zahoď a prikladaj, prikladaj.

luba142
31. máj 2010

pipussa presne ako pise jamat ja som odsavala len minimalne a mala mi pila kazde 2 hodiny cez den a mlieko som mala, ale aby sa ti zvysila tvorba tak mozes prikladat aj kazdu hodinu

rybca
31. máj 2010

Tak prave sa Matko prvyx tak zlostil, ze sa mi na tom malom zadocku otocil chrbtom..🙂)) a to som ho len zobrala z chodby aby nerobil neplechu so psovskou vodou..🙂))))

mystery7
31. máj 2010

@pipussa - aj ja som rodila sekciou a chvilu trvalo, kym sa mi mlieko rozbehlo. Prikladaj si dietatko aj kazdu pol hodinu vzdy na iny prsnik. Pi acidko, jedz biele jogurty, 3 l vody denne je minimum (odporucam pred kazdym kojenim 0,3-0,5 l ) a samozrejme caje na podporu kojenia.

U nas bol teraz brutalny hysak koli struhanemu jablku. Ma skoro trafilo 🙄 tak som ho vzala vonku, ale dazd nas po pol hodke vyhnal domov 🙄

kosska3003
31. máj 2010

no tak Marika lezi v postielke aj s teplotou tak sa vytesujem 😠 neviem kedy uz bude konecne zdrava tie lieky a sirupy ma uz nebavy jej davat a konecne po tyzdni ju zacalo bavit odsavanie soplov lebo to bol neuveritelny boj a aby mi malo nebola zajtra ide mm do roboty a bolia ma zuby au au au no ked sa dary tak sa dary

mimi21
31. máj 2010

ahojte
no ja sem nejako nestiham, mam tu krstnych z kosic, tak som stale u nasich...
citala som, ze sa vam na stretku pacilo, tak ma to o to viac mrzi, ze sme neboli 😒

kosska malej skore uzdravenie 😉

luba142
31. máj 2010

mimi neboj sa pojdeme este a to uz musis ist s nami 😉 🙂

mystery7
31. máj 2010

nabuduce uz idem isto aj ja, dufam ze to urobime v nejakom schopnom termine.

mystery7
31. máj 2010

myslim v takom, aby nebol v maji 😅

U nas nervny vecer, pred spanim totalny hysak, potom este 2x 🙄 a teraz pred chvilou total rev, prisla som k postielke a on si v spanku hodil paplon na hlavu a nemohol dychat. Pud sebazachovy ma teda silny 😉

luba142
31. máj 2010

@mystery7 preco nie v maji?

iinuska
31. máj 2010

no, ono sa da tazko najst termin, aby vyhovoval vsetkym

stija
31. máj 2010

ahojte,
konecne som popozerala fotky na fb. su super, dufam, ze nabuduce sa pridame 🙂

jamaat
31. máj 2010

Môžeme to posunúť na začiatok-stred júna, to už by mali mať všetci po oslavách a ešte by nemali byť rozlezení po dovolenkách.

luba142
31. máj 2010

jamat aj tak sa da aj ked my sme este oslavu nemali 😀, no ale snad na buduce ju v maji stihneme spravit 🙂

mystery7
31. máj 2010

tak ako pise jamaat, aby sme uz mali vsetci po oslavach. U nas koncom maja oslavujeme 3 narodeniny. Alebo sa mozeme stretnut aj v septembri, byva tiez pekne pocko.

mystery7
31. máj 2010

dnes som zistila, ze som este nemala kiahne ☹ dr mi kazala to zistit, kym budeme mat v 15.mesiaci ockovanie. Aj vas sa to pytali???

stija
31. máj 2010

mys nepytali. ked som bola na poslednej poradni, kazala prist v septembri a ze dostane aj ockovanie, ale nepytala sa nic.

zuzkad
31. máj 2010

ahojte kocky,

fotky su super a urco bolo paradne 🙂 🙂
ja mam maminu stale v nemocnici, ale mozno v stredu uz pojde domov, ak vsetko pojde ako ma.
ja mam teraz zase dalsi stres ☹ ☹ malemu sme dnes vecer nahmatali hrcku vzdadu na hlavicke, lepsie povedane na krku vo vyske brady vzadu, nemoze to byt ani tipel a od uska to je tiez daleko ☹ ☹ je velka ako fazulka. Volala som hned mojej doki, lebo mam na nu aj cislo na mobil, keby nieco bolo vazne a ja som sa tak bala, ze som jej aj volala vecer o deviatej, ale ona je v pohode a ochotna. Povedala mi, ze sa nemusim bat, ze to bude urcite uzlina, ze kludne to moze byt aj na zahlavi, zajtra hned rano ideme k nej a dufam, ze to bude naozaj len uzlina a vsetko je v poriadku...stale mu hmatam tu hrcku a som z toho hotova ☹ ☹ ☹ ani nejak nespadol, zeby mal buchnute a ani stipnute to nie je 😖 😖 nemozem mat uz klud ...stale nieco 😢 😢 😢

dm1
31. máj 2010

zuzkad ja som sa rovnako vylakala ked mal matko tusim 10m a doki povedal ze su to uzliny. nas nema ziadny tuk 😉 tak mu ich stale vidno

stretko kludne aj v juni my sme prisposobivi 😉

mys ja som tiez kiahne nemala a ani maleho neplanujem zaockovat aj ked mi prizvukovala ze sa to moze len teraz spolu s tymto ockovanim ze nech si rozmyslim

nikanika28
31. máj 2010

Jaaj Zuzi, neboj, bude to uzlinka...drzim palceky, nech mas coskoro bezstresove obdobie 😔 .

mausy21
31. máj 2010

ahojte možem sa k vam pridat?tie naše baby sa nejak rozliezli a ja tu už nemam ani s kym pokecat my sme tiež majovky 11 teho🙂

zuzkad
31. máj 2010

juuj kocky, dakujem za ukludnenie ☹ ☹ lebo som dost vystrasena z toho....a moze mat teda uzlinu na takom nezvycajnom mieste ? a ked nebol ani prechladnuty ? z coho to moze mat ?? 😕 😕 😕

mausy ahoj 😉 😉 😉

dm1
31. máj 2010

zuzkad mne doki povedal ze su aj usne aj krcne uzlinky a este nejake tusim. nas to ma az dole na krku a vraj v pohode. a nam ich vidno stale na tom jeho chudom telicku

jamaat
31. máj 2010

mausy, vitaj a zaraď sa, už tu 2 Sofie máme 🙂

stija
31. máj 2010

zuzi iste to bude dobre, drzim palceky
mausy ahoj

zuzkad
31. máj 2010

tak som kludnejsia hned, lebo nahmatat hrcku nebolo nic prijemne pre mna, ja som strasne bojazliva 😝 😝 a videla som, ze aj moj Peto bol z toho mimo, on aj tu hrcku nahmatal ako prvy
hlava ma boliiiii au au ja som na nervy z nej, ale to pocko je na vine, lebo je hnusne 😠 😠

jamaat
1. jún 2010

Dobré ráno. Voľáka som ubolená po včerajšom squashi a aj spať som šla neskoro.

martinaxyz
1. jún 2010

Ahojte baby...

pozerala som foto zo stretka...muselo byť super...nabudúce si urobíme čas aj my....my sme boli cez víkend na prijímaní...a dokonca na dvoch, takže celé doobedie sme boli v kostole a potom na hostine...obžratí sme dostatočne...

sssimi
1. jún 2010

Baby nabudúce by sme mali dať stretko, tak aby sa aj kúpať dalo. Ujo nám napustí bazén a bude paráda.

Ja som v noci do pol 1nej kukala film a hneď ako som si lahla sa Sarah zobudila a bola dobrú hodinu a pol hore.... Som dolááámaná. Najradšej by som spala. Teraz neviem či si mám ísť k malej lahnúť, lebo by mi bolo treba učiť sa kým mám aspoň trošku kľud.