Majú to pekní ľudia v živote ľahšie?

expertka8
26. apr 2007

...aj malé dieťa, ak si má vybrať obrázok tváre, siahne po krajšej. Aj podľa reklamy je krása prostriedkom k úspechu, láske a šťastiu. Francúzsky parlament sa v minulom roku pokúsil o oficiálne opatrenie proti diktátu krásy: schválil úpravu Zákonníka práce, ktorá zakazuje akúkoľvek diskrimináciu založenú na fyzickom výzore pracovníka. Podľa tejto úpravy môže ten uchádzač o zamestnanie, ktorý má dojem, že ho neprijali na určité miesto vzniesť proti zamestnávateľovi žalobu. Problém je v tom, že takáto zaujatosť sa ťažko dokazuje.

V takých povolaniach, kde sa vyžaduje kontakt s verejnosťou, dávajú prednosť pekným ľuďom. Okrem toho ženy musia pôsobiť žensky. Profesorka psychológie z univerzity Schweizerová tvrdí, že obeťou diskriminácie sú už malé deti. Je dokázané, že matka sa viac hrá s pekným dieťaťom a venuje sa mu viac času, ako menej peknému súrodencovi. Tak je to podľa nej aj v škole, kde krajšie deti dostávajú lepšie známky. Majú viac kamarátov. To isté aje aj na vysokých školách.

..nezamýšľali ste sa niekedy nad tým...moji pekní??? 😀

susik77
20. dec 2008

marse: no, pre mm su najdolezitejsie velke prsia a ze vraj aj pre 90% chlapov 😉 ze ked ma zenska velke prsia, ost. nedostatky sa daju prehliadnut 😎

majcik
20. dec 2008

Susik - jooooj, velke prsia casto nie su vobec prijemne a ani najkrajsie ... ja napriklad tomuto daru prirody nie je som nejako moc rada ☹

saska.t
20. dec 2008

No ani pekny ksichtik nie je zaruka, ze vsetko je lahsie, mam dokonca skusenosti, ze to moze byt aj omnoho tazsie ... ☹

melory
20. dec 2008

u druheho pohlavia na 100% ano. 😀

waitinka7
21. dec 2008

Ono časom aj tak zistíme, že tá vonkajšia krása vôbec nie je podstatná...

lucinkaaa
21. dec 2008

podla mna to lahsie nemaju, skor naopak. ak je niekto taky krasny nie len ze ho vela ludi obdivuje ale mozno ovela viac im zavidi...

sympatie, charizma, prijemna povaha, to je zaklad.

susik77
21. dec 2008

majcik: jasne, pre nas zenske nie ale pre chlapov 😎 mne moj zakazuje chudnut, ze sa mi zmensia 😎
inak, samotna krasa je fakt na nic, z cloveka proste musi nieco vyzarovat 😉

marse
21. dec 2008

co z toho ked je niekto krasny, ale zaroven totalne tupy?

napr. ta playmate v AHa- dvaja v tom...Na povrchu, pekna upravovana babenka ale staci otovrit usta 😀

susik77
21. dec 2008

marse: chlapi su strasne jednoduchi...na sex im proste taka baba staci, ale na seriozny vztah samozrejme chcu viac ako blond vlasy a sexy postavu 😎 😉

marse
21. dec 2008

susik ano, takyto typ baby im staci ak ide o jednorazovu zalezitost, ale na nieco viac zrejme potrebuju dakoho co mam aj v hlave a nie len na nej, 🙂

sisstin
21. dec 2008

to jsem přesně čekala, že se bude obouvat do hubených blondatých 😅 a znám i dost chlapů, kterejm i k tomu sexu jen tohle nestačí..protože i inteligence, šarm atd. je dost sexy 😎

myslim, že v něčem krása ulehčuje život..lidi vás automatický vnímají pozitivně, dají se tím získat menší výhody v běžném životě... 🙂 ale obecně život určitě neulehčuje..někdy i naopak 😎

marse
21. dec 2008

sisstin nechcem hadzat vsetky blondinky do jedneho vreca, to nie 😔 🤐 ale pre mna ked sa povie sexy baba tak hned je to blondina neviem preco to tak mam zakodovane 😀

lenze je rozdiel medzi blondinkou a blondinkou......su normalne blondiny, distingvovane ale zase aj take co chcu naschval vytrcat z davu, ale to nie je farbou vlasov aj tmavovlasku vedia byt odveci 😉

marse
21. dec 2008

* tmavovalsky

sisstin
21. dec 2008

marse: mně se právě líbí víc tmavovlasé, tmavooké typy...jsou pro mě mnohem víc sexy než blondýny 😕 ale ty předsudky jsou teda fakt šílený někdy 😅 ..hlavně v tý práci, aby člověk furt dokazoval, že není vypatlanej a línej 😅

alionuska
21. dec 2008

Sistin,tiez bojujuem proti tomu,aby si o nas blondinkach vsetci memysleli,ze sme vypatlane a lenive..... 😀 Ale niekedy je to dokazovanie fakt tazke... 😀 😀

sisstin
21. dec 2008

aliuonuska: já žila několik let jak černovláska 😀 páč se mi to líbí..ale mně to prostě nesluší 😒 protože jsem fakt světlej typ...a to jsem nikdy s ženskýma na pracovišti problémy neměla...ale jak jsem blond..tak furt nějaký kecy..hlavně fakt od těch starých zapšklých bab 😅 ...jinak, když pak ukážu, že fakt makat umim...tak pohoda 😎 ...ale jinak si blond vlasy užívám...občas to fakt pomáhá..fronty, úřady, menší služby atd. 😀 člověk musí bejt milej..a pak se mu to vrátí zpátky 😀

alionuska
21. dec 2008

Tak tak..a ja si myslim,ze krasa cloveka by mala v prvom rade byt vo vnutri... v osobnosti..Len tazko sa v dnesnom svete presadi škrata s dobrou dusickou... 😉 Aj preto si myslim,ze ti pekni ludia to maju lahsie...
Aj ja som skusala rozne odtiene vlasov a vzdy sa vratim nakoniec k tej blond! 😀 😀

nobody
21. dec 2008

žít s modelkou nebo ne? Nejlepší možnost .. obyčejná holka, která má v hlavě, je charismatická. Jinak je to k nevydržení .. do života nee dokonalé bytosti 🙂

sisstin
21. dec 2008

nobody: ale kurna, proč by se krása nemohla snoubit s inteligencí a charismem 😀 😀 😀 😀 😀

nobody
21. dec 2008

jj, snoubí se, ale po některých zkušenostech to není vždycky 😀

sisstin
21. dec 2008

nobody: nj..ale tak to je u všeho že jo 😅 😅 😅 navíc pro každýho je ta krása jinde 😕 akorát mě fakt sere, že jako krásná ženská musí bejt svině a blbá k tomu 😅

alionuska
21. dec 2008

Vidis toto su tie nazory ...Niektori ludia si myslia ze pekne zeny musia byt sproste... 😀 No Sisstin,asi to len my dve nezachranime... 😀 😀

nobody
21. dec 2008

a tos zjistila kde, kde krásná ženská musí být blbá? 😀

nobody
21. dec 2008

siss ... no jednu mou zajímaly skoro furt jen tampony .. a to je fakt moc 😀
ono se to říká o blondýnkách, že jsou trochu mimo
ale tak kecy jsou kecy, život je naštěstí o jiných věcech

sisstin
21. dec 2008

nobody: tak to je všeobecné klišé že 😎

ali: no já rozhodně nejsem krásná..ale prostě ty dlouhý blondatý vlasy mám, jsem hubená, mám 4-kozy no 😅 tak ono to někdy k všeobecnému pohoršení stačí 😅

nobody
21. dec 2008

siss ..o tom to je, pohoršovat lidi 😀
no už jsem napsal až moc

sisstin
21. dec 2008

nobody:ja nesnášim bejt šedá putka 😀 ale zas nestavim všechno na vzhledu..to je dost málo 😀 ale zas jako blbá blondýna nemůžu zklamat...max. jen překvapit 😅

nobody
21. dec 2008

vidíš, co jsou výhody, proč být blondýnou .. nemůžeš zklamat 😀 😀 😀 😀 😀 😀 (to budu používat asi)
a stejně krása je relativní pojem, jako i to, jak je kdo podle lidí inteligentní, charismatický a kdovíjaký ...
končím 🙂

nobody
21. dec 2008

marse .. pro mě sexy ženská je okamžitě bruneta ... takže asi každý má jiný kódy 😀

mikalove
21. dec 2008

ja si myslím ,že je dosť diskutabilné kto je pekny a kto nie,každému sa páči niečo iné...ale mám pocit,že je to tak pol na pol,môže to byť vyhoda ale aj nemusí..