Make up z parfumérie

kiqusiq
5. máj 2018

Dobrý deň prajem.
Prosím vedeli by ste mi dať nejaké tipy na kvalitný make-up (prípadne aj púder) z parfumérie vhodný pre mladú mastnejšiu pleť (hlavne v T-zóne), krytie nemusí byť úplne vysoké, skôr stredné a hlavne aby bol pre naozaj svetlú pleť s neutrálnym až žltým podtónom? Pretože make-upi z drogérie sú na mňa stále tmavé aj tie najsvetlejšie odtiene 😞 Veľmi ma zaujíma makeup Estee Lauder, ale v parfumérií mi jedna pani predavačka dala tmavý odtieň (2N1), lebo že svetlejší "nie je" a druhý krát mi pani predavačka povedala, že vzorky sa nedávajú, čo je nezmysel, ale fajn, viac tam prosiť o vzorky nepôjdem, len by som nerada niečo drahšie kúpila bez vyskúšania :(. Ďakujem.

ah1234
5. máj 2018

Vsetky make-upy tychto komercnych znaciek neodporucam pouzivat kazdodenne, lebo je to sama chemia plus testuju na zvieratach jak besny. 🙂 skus pozriet nejaku bio prirodnejsi na denne pouzivanie. Ale na specialne udalosti rozhodne odporucam tento:
https://www.my-dermacenter.cz/make-up/pripravky...
Naslo mi to rychlo.len cesky odkaz ale da sa normalne kupit v lekarni skoro kazdej. Je zmatnujuci a ked si ho das tak tvar prestane vyzerat mastna skoro na cely den. Rozhodne odporucam, lepsi makeup som nikde nenasla, keyje perfektne a hlavne pre mna bolo dolezite, aby som sa na plese trebars neleskla a tento je rozhodne robeny na mastnu plet. Ale bude v tom tiez 100% nrjaky sajrajt samy..

ah1234
5. máj 2018

Inak teda neviem, aky je ten najsvetlejsi odtien svetly, ja som naopak relativne tmava, ale pride mi ze sa dost prisposobi pokozke. No nezarucujem samozrejme. Inak ked tak sa skus ist do lekarne popytam, mne tam tento vysloveme odporucili, ked som im povedala co chcem.. ;)

henuss19
5. máj 2018

Estee Lauder je super 🙂 mala som ho, mala som dotien fresco, ale ten je do ruzova, ak si v BA, skús zájsť do auparku priamo do ich predajne nech ti poradia 🙂 majú skutočne veľa odtieňov a pri ňom už púder nepotrebuješ 🙂 veľa ľudí si chcáli ešte aj lancome 24h teint miracle, mne nesadol ale mamina a kamarátky jej (rozne vekové kategorie) naň nedajú dopustiť 🙂 a púder je za mňa super (neurobí ti takú tú omietkovú vrstvu na tvári že to máš ako brizolit, občas som ho použila aj s makeupom od estee) collistar odtieň 3 v takom velkom obale, je sypký, majú len jeden taký, super rozžiari pleť a podľa mňa je skor bezfarbený, lebo nikdy mi nezmenil farbu makeupu

hettinka
5. máj 2018

Dcéra má svetlu pleť a používa make-up z Yves Rocher odtieň Rosé 100. Však vyskúšaj...

malykonik
5. máj 2018

Skús stránku krasotika.sk, posielajú aj vzorky. Ja mám mastnú pleť, kúpila som si teraz od nich BB krém Zn. Missha, krásne kryje,je lahunky, a keď si to zapudrujem s transparentnym púdrom tak mi to vydrží celý deň matné, čo sa mi za tie roky ešte pri inom makeupe nestalo 😃

kiqusiq
autor
5. máj 2018

Ďakujem za tipy 🙂 nemáte ešte niekto skúsenosť s Dior? Na tie som čítala tiež dobré recenzie, len moja pleť má takú tendenciu, že sa mi takmer so všetkého (make-upi, krémy, masky,...) upchávajú póry a potom tvoria podkožné boľavé vyrážky, ktoré sa dlho hoja 😞 Preto mám aj strach len tak sa do niečoho púšťať...

sense
5. máj 2018

Clinique maju aj velmi bledy,ale dost bledy je aj od l oreal infailible....

henuss19
5. máj 2018

@kiqusiq dior nie, oni co maju dobré to je púder, ale inak ako dekoratívka nič moc za tie peniaze ;) a oni majú aj veľmi divné odtiene

henuss19
5. máj 2018

@kiqusiq ale ak chceš také stredné krytie plus je vhodný aj teraz na leto lebo nie ej taký hutný a majú tiež veľa odtieňov je guerlain ❤️ To bol ešte lepší makeup ako esteé. Isto budú mať teraz vo fann nejaké zľavy ku dňu matiek 🙂

tereniz
5. máj 2018

A nechces skusit od vichy??? V lekarni Ti ochotne poradia a daju aj vzorky... 🙂

kiqusiq
autor
5. máj 2018

Ďakujem veľmi pekne za tipy, isto po nich popozerám 🙂

@tereniz Skúšala som aj Vichy vo vzorke, myslím Dermablend 3D, ale bol tmavý, najsvetlejší odtieň vraj zasa ide do ružova a ružové podtóny sú pre mňa nepoužiteľné :(

taami
6. máj 2018

@kiqusiq
Ja používam cca posledné 3 roky Dior nude Air..a za mna naj...ľahučký, odtieň 030, pre mna ideálny

nikolba
6. máj 2018

@kiqusiq ja som mala dior forever tiez som bledula a bola som spokojna.. teraz mam EL doublewear a je super.. a v predajni mi vzdy odliali vzorku

rusalinka
7. máj 2018

@kiqusiq ak nepotrebuješ nejaké mega silné krytie, tak BB alebo CC krémy... ja napr. už dlhšie používam CC od Loreal, síce má len dva odtiene, alebo dokonca len jeden? - je zelený, po nanesení splynie s pokožkou a neutralizuje červeň. Nie je to síce veľmi krycie, ale stačí to na také to vyrovnanie 🙂

anulienkalenka
6. sep 2018
Používateľ anulienkalenka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od anulienkalenka.

maju tam rovnake značky ako v ktorom kolvek lepšiom eshope s kozmetikou. Len ak možem poradit. skus si porovnat ceny s Notino, zvyknu byt o dost lacnejší