Maltézsky psík - rada

izabela333
22. jún 2022

Ahojte,

od decembra 2021 máme v domácnosti maltézskeho psíka. Má pol roka a zatiaľ sme ho naučili chodiť cikať na podložku. Cez deň vydrží dokým sa vrátim domov a vypustím ju von ale v noci chodí na tú podložku. Keď podložku schovám ciká kade tade. Chcem aby sa naučila pýtať von, tie ocikané podložky zapáchajú a nechcem ich mať v byte ďalších 16 rokov. Ako ste to riešili Vy? Je ešte šanca, že sa naučí chodiť von?

Ďakujem za rady

martinagnidova
22. jún 2022

My sme mali maltezaka.. Naučili sme ju všetko krásne.. Ale my sme mali so sestrou budík a chodili sme každé 4 hodiny vonku... Neskôr už sama pýtala ak jej trebalo ísť aj v noci. Ale potom nepýtala už vôbec, spala pekne celú noc.. Ale je pravda ze bola menšia.. My sme ju zobrali keď mala asi 2 mesiace. A učili sme ju všetko hneď..

tarvika
22. jún 2022

podlozku posuvaj ku dveram, par dni enchaj pred dverami, potom vonku na chodbe pred bytom, potom skus o par poschodi nizsie a tam s nim chodit, potom podlozku brat vonku, nech tam na nu cika a napokon vziat podlozku.

pribinak
22. jún 2022

Mám bisonika. Kým bol stena, cca do 6 mes., von sme šli ešte pred polnocou, len vycikat a ráno o 5.00 sme už boli vonku. Von sme chodili čo najčastejšie
4 hod pauza je veľa, po 2.5 max 3 hod znovu von
Aj my sme mali podložku, pomaly sme ju posúvali k dverám až zmizla

martinagnidova
22. jún 2022

@pribinak rozmýšľam ze máš pravdu... Každé 2 hodiny sme chodili... Ci deň, či noc... Len to preto sa mi zdalo ze každé 4 hodiny, lebo sme sa so sestrou striedali.. Takže každá išla každé 4 hodiny...

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
izabela333
autor
22. jún 2022

@mb2021 este sa neharala a ma pol roka. Myslis ze je este sanca ze sa nauci?

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
izabela333
autor
22. jún 2022

@mb2021 no presne ma 7 mesiacov, v juli bude mat osem

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
izabela333
autor
23. jún 2022

@mb2021 ??? preco by som si mala vymyslat? Keby som chcela tak si vymyslimmnoeco vyzivnejsie a nie cikajuceho psika. Brala som to
priblizne- pol roka. Ked nevies poradit tak nemusis reagovat.