Šteniatko - cikanie

8. okt 2023

Ahojte baby prosim o radu mame šteniatko už 3 tyzdne a stale sa mu stane nehoda, uz na to nemam nervy idem po dome a stupim do moču…. Mame staršieho psa (8r.) a ten zacal cikat na podlozky…. Nechapem to uz cakala som to naopak se starsi nauci maleho cikat von a nie takto. Mate pre mna nejake rady? Dakujem

syslik81
8. okt 2023

vencit co pol hodinu .. ked sa vyzura pochvalit a dnu... nikdy som ziadnu podlozku nemala.. a starsieho aj mladeho doma vyhresit a vziat von .. aj v noci som vstavala a vencila ...

janai1
8. okt 2023

Ako často chodíš venčiť psy?
Keď na to nemáš nervy tak stena vrátiť a staršieho psa darovať. Urobíš najlepšie pre všetkých, hlavne pre tie psy

mariet24
8. okt 2023

Nás sa naučil asi po mesiaci, ale ten prvý mesiac bol zaberak, po každom jedení spaní a hraní von vycikať. Potom pochopil

pietra
8. okt 2023

Každý psík je iný. Jeden sa čistote naučí takmer okamžite a nehody sa stanú len výnimočne, inému to trvá dlhooooooooooo. V jednom článku som čítala, že niektorí jedinci s tým môžu mať problém až do roka, teda že do roka sa im doma môže pritrafiť nehoda. Každopádne, keď si človek berie šteniatko, musí počítať s tým, že niekoľko týždňov/mesiacov bude riešiť doma mláčky. Takže nerozumiem, prečo už po troch týždňoch nemáš na to nervy

autor
8. okt 2023

@janai1 velmi casto, maju sa u nas ako v bavlnke, spia v posteli, maju lasku,starostlivost vsetko.. ide len o to ze chcem aby to pochopil kde sa chodi cikat… starsi psik sa to naucil velmi rychlo a myslela som ze teda aj malicky to pochopi ale teda trva mu to dlho

pribinak
8. okt 2023

Aké staré je to šteniatko?

tamvtme
8. okt 2023

3tyzden je strasne kratka doba....kolko tyzdnov ma steniatko? aj to steniatko musi dozriet na to, aby vedelo zadrzat moc a aby pochopilo, ze doma sa nesmie.....

stellarstar
8. okt 2023

Moj to pochopil az po 3m 🤣 trpezlivosť

colsami
8. okt 2023

Take male stena musi chodit von aj kazde 2 hodiny, ak ho mas od min 7-8 tyzdnov, ma teraz mozno 3 mesiace. A vzdy bude curat po hre, najedeni a hned po zobudeni. Musis tomu predchadzat, ide o tvoju sikovnost.
Je pekne ze maju lasku starostlivost a spi v posteli, ale hlavne potrebuje aby si dokazala vychytat moment kedy sa vycura nech sa cim skor nauci... To je prenho klucove 🙂

A ak mas doma podlozky, tie hned vyhodit. To je najvacsia chyba, stena musi pochopit ze cika sa vonku, a nie doma na podlozky (na ktore sa ani netrafi).

medda_beda
8. okt 2023

Takže ty si čakala, že starší pes naučí mladšieho a ty si zatiaľ vypiješ kávu, či ako?
Vždy keď sa vyciká von pochvál ho.Keď sa pociká tak mu povedz napríklad fuj, ale len keď ho uvidíš pri činnosti lebo neskôr už nebude vedieť čo urobil.
Ja si myslím, že si len zabudla ako dlho to trvalo prvému.
Ja si to už tiež nepamätám, ale lietala som s handrou asi mesiac/dva.Naučil sa a už sa nikdy nepocikal.

nika523
8. okt 2023

Trpezlivosť niektoré psy sa naučia skôr niektoré neskôr

ace123
8. okt 2023

stena potrebuje curat po zobudeni, jedeni, hrani cize dost casto. prve 2 mesiace su najtazsie. musis ho pravidelne brat po tychto aktivitach von a ked urobi potrebu pochvalit. on sa nauci. urcite nekric, netrestaj ho lebo tu mlacku iba skryje a nenajdes ju 🙂 a starsi psik asi cura dnu lebo tam citi moc. aj pre maleho je dolezite necitit moc tam kde sa stala nehoda, lebo sa tam vycura znova. daju sa kupit specialne pohlcovace pachu v pet shope alebo proste použit nejaky kvalitny dezinfekcny prostriedok