Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

mipp
19. feb 2019

@fanta3 ďakujem, určite vám napíšeme 😃

ghlouskova
19. feb 2019

@stankakovac86 zdravim. Neviem na co konkretne reagujete? Aku znacku? Coho ?

lauritka00
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lauritka00
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stankakovac86
20. feb 2019

@ghlouskova toho prípravku carnosine

ghlouskova
20. feb 2019
mimi888
20. feb 2019

@ghlouskova tento mi dnes došiel... Akurat😁

ghlouskova
25. feb 2019

@mimi888 Super, verim ze pomoze ako v nasom pripade

saty.predaj
25. feb 2019

@mimi888
@ghlouskova prosim ako vam to pomaha a na co je?

mimi888
25. feb 2019

@ghlouskova po akom čase prišla pozitívna zmena?

mimi888
25. feb 2019

@saty.predaj to by malo na podporu mozocku

saty.predaj
25. feb 2019

@mimi888 to vam dokyor odporucil ci sami ste naordinovali?

mimi888
25. feb 2019

@saty.predaj áno sami

lubik87
26. feb 2019

Baby čítam o nemcek protokol išla som pár stránok dozadu ale nestíham sedieť za mobilom a čítať 🙂 pozerala som.na nete knihu ale je len v aj ..neviem.cinuu máte je to písané zrozumiteľne alebo veľa ťažkých slov ? Prípadne v SJ/CZ ?🙂 a najdôležitejšia otázka pomáha to.vasim.detom? Ako prebieha to prebudenie a ako dlho trvá ? .môj syn má.6 rokov a dr.janosikova uzavrela už diagnózu na VFA.ide do.miestnej malej školy (17deti v triede) s asistentom učiteľa.

silesias
26. feb 2019

@lubik87 https://m.facebook.com/groups/1403470546562265?...
Treba sa pridať do skupinky na FB veľmi jednoducho je to tam rozpísané a zrozumiteľne.
Nemechek má veľmi dobré výsledky. U nás pomáha a poznám maminky čo si tiež chvália.

lubik87
26. feb 2019

@silesias ďakujem idem 🙂

ghlouskova
26. feb 2019

@saty.predaj je to na obnovu buniek mozgu. Naordinovala som to malemu sama, na zaklade recenzii co som citala. Ublizit mu to nemohlo, tak sme skusili. Nam trvalo 2 tyzdne kym zme zbadali zmenu, dieta zrazu ostalo v realite, ziaden svoj svet, vsetko vnimal a asi po 4 tyzdnoch sa nastartovala rec. Odporucala nam to aj logopedicka.

ghlouskova
26. feb 2019

@mimi888 po 2 tyzdnoch dieta uplne v realite, ziaden svoj svet, po 4 tyzdnoch sa nastartovala rec.

mimi888
27. feb 2019

@ghlouskova waw krasne

ivi85
27. feb 2019

@ghlouskova od akeho veku sa ten karnozin moze davat?je to nejak stanovene?dakujem

silesias
27. feb 2019

@ivi85 na niektorom je písané že od troch rokov na niektorom nie. Pozor nečakajte hneď zázraky, veľmi veľa mamičiek uvádza že žiadne výsledky nemali. Niektoré pusu že deti majú poruchy spánku a zvýšená hyperaktivita. My ho berieme od 1,5roka, malý bude mať tri. U nás pomáha potláčať auti správanie a špičkovanie.
@mimi888
@saty.predaj

martakar
27. feb 2019

Náš syn mal po karnozíne bolesti hlavy, mali sme od Carnomedu. Po 2 mesiacoch sme to vysadili. Teraz akurát rozmýšľam, či skúsiť ešte inú značku alebo radšej NP.

silesias
27. feb 2019

@martakar my sme momentálne na NP ale dávam aj karnozin. Berieme čistý 500mg od firmy now, ten z carnomede je len 125mg a je spolu s Q10 - nieje to čistý karnozin a nízka davka.

silesias
27. feb 2019

@martakar
@mimi888
@saty.predaj
Stojí za to si prečítať. Deti. Ale podávali 800mg denne.
http://www.diagnozatsc.sk/clanky/terapie/karnoz...

silesias
27. feb 2019

@martakar
@mimi888
@saty.predaj
Kupujem tento. Je čistý a licencny. Asi jediný na Slovensku zohnatelny.
https://www.naturvitamins.sk/l-carnosine-500-mg...

ghlouskova
28. feb 2019

@silesias preco nekupujete z USA? Tam stoji 100 kapsulovy okolo 27 EUR

ivi85
28. feb 2019

@silesias dakujem za odpoved,ano ja viem ze to nemusi pomoct,ja viacmenej zbieram info,maly ma len rok ,to sa mu bojím davat len tak doplnky aby mu neuskodili.nam ani to steklenie nejde.vobec sa mu to nepaci,skor pri tom place ako sa smeje,ani overene metody steklenia uz nezaberaju.snad sa to pohne.

silesias
28. feb 2019

@ghlouskova neviem ja tomu tak neverím. Tu si objednám a na druhý deň mám doma. Berieme ho už skoro rok a pol a stále beriem od nich

silesias
28. feb 2019

@ivi85 u nás prelom v stekleni nastal až po dvoch týždňoch. Určite nesteklit s plačom. Treba vymyslieť niečo iné. Inak sa blazniet a striedať so steklenim. Tak isto musíš sa aj ty smiať a saskovat s ním. Je to psychicky náročné no stojí to za to.

ivi85
28. feb 2019

@silesias ano je to náročné,mam pocit ze to nikdy neprelomim,aj sa smejem keď ho steklim no keď vidim ako reaguje sa rozrevem este aj ja😫