Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

lubbie
27. jún 2019

@ciernysokol Presne tak, v bioobchodoch som videla buď tú japonskú, alebo českú, prípadne z US. Trojročný ju môže 🙂) Kúpte si dobrú filtračnú kanvicu, alebo filter na potrubie. Teraz je toho kopa na internete. Nám odporučila naturopatka Naturgreen.

katarinche
27. jún 2019

@kaleesy prosim, mohol by ma tam niekto pridat? Vdaka

katarinche
27. jún 2019

Je pravda, ze aspergeri vobec nenapreduju v socialnej oblasti? Dcera zacala vo veku 3,5 roka odpovedat aspon ano/nie kyvanim hlavy, ked sa jej pyta nieco niekto iny ako najblizsi. Aj sama od seba odkyva na pozdrav. Predtym cista ignoracia. Robi to tak tyzden, tak ci sa mozem tesit, ze sme za vodou?

majcika
28. jún 2019

@katarinche mate stanovenú dg v 3,5 rokoch? Pri AS a ich terapia j je vždy aspoň nejaký progres. Všetko záleží od dieťaťa, rodiny, terapeuta.

adka31
28. jún 2019

@katarinche Ne diagnostiku AS mi to pride velmi skoro. Preco by nemali aspergeri napredovat? Napredovat moze kazdy, v ramci svojich moznosti a tomu pomaha spravny pristup, nekonecna trpezlivost a ucenie, ucenie sa novym veciam a najma doslednost vo vychove. A vela lasky k tomu 🙂

meluela
28. jún 2019

@ciernysokol a to ste podstupili nejake seriozne lekarske testy v oficialnom zdravotnickom zariadeni na tie tazke kovy?

toto mi je velmi povedome, citala som to v jednej knihe ako jedno hnutie aleternativnej mediciny ktore pred 20 rokmi na tom velmi profitovalo v usa na rodicoch autistickych deti, mozno na tom este stale ficia .. akoze meranie tazkych kovov a nejaka pofiderna detoxikacia .. tusim chelacia sa to vola, ma teda svoje odpodstatnenie ako opravnena metoda pri silnych otravach, ale oni to skusaju na detoch ktorym akoze nameraju vyssie hodnoty nejakym pochybnym sposobom ... moze to byt dokonca aj smrtelne a nejake autisticke deti aj zomreli kvoli tomu ... pozor na to :-/

ciernysokol
28. jún 2019

@meluela chelacia je medicinsky vyraz pre odstranenie tazkych kovov.pri akutnych otravach sa podava liek dmsa,ktory je ale agresivny a odstranuje okrem kovov aj vapnik,horcik a ine.mate uplnu pravdu,ze s detoxikaciou kovov treba opatrne,vytiahnu sa z tkaniv a ked sa nevylucia,vstrebu sa opat,na inom mieste a mozu sposobit velke komplikacie.preto hladam setrnejsie sposoby a pytam sa na skusenosti.bohuzial,tazke kovy namerane mame a dokonca aj v rozboroch vody :((( priznaky takisto bohuzial zodpovedaju.

meluela
28. jún 2019

@ciernysokol a mate to normalne lekarom a certifikovanym labakom robene tie testy (teda co sa tyka tela)?

lubik87
28. jún 2019

@katarinche kto malej diagnostikoval aspergera v tomto veku ? A keď dokonca nekomunikuje v 3a pol roku 👀👀👀

ciernysokol
28. jún 2019

@meluela nie,tou cestou som nesla,kedze to nevedia liecit,prip.len s dmsa.ak sa pytate na doveryhodnost vysledkov,myslim,ze ani nie su potrebne,kademu dojde aj bez papiera,co to znamena,ked vo vode dlhe roky pije olovo,arzen a kadmium.testy vody z labaku.

kiara3
28. jún 2019

@erikasadek ahoj nás ma Aspergera....Je to velmi komplikovane s nim čokoľvek riešiť...A už začíname byt aj vyčerpaný všetci pretože s nim vôbec nevieme pracovat...Vy ako?Ako ste zistili...

katarinche
28. jún 2019

@lubik87
@adka31
@majcika nema stanovenu diagnozu. Dokonca som to ani nejako oficialne neriesila. Len su tam zatial nejake varovne signaly a vela crt podobnych ludom s AS.
Mavam obdobia, ked som presvedcena, ze toto nie je len povaha. Ked zacala reagovat zrazu na ludi, tak ma to potesilo, ze hned som zavrhla vsetky mozne diagnozy.
Vsetko su to viac-menej len moje pozorovania.

ciernysokol
28. jún 2019

@meluela viete o nejakom setrnom sposobe,ako ich odstranit?

meluela
28. jún 2019

@ciernysokol no, nejakym biorezonanciam a podobnym metodam ktore sa asi tvaria ze vedia taketo veci zistit by som urcite neverila. ak mate naozaj laboratorne potvrdenu kontaminaciu vody, urcite by som riesila ten zdroj vody .. ked je to verejny zdroj vody, tak musi splnat nejake normy a distributor to musi zmenit ak nesplna, ak je to vasa studna tak treba najst iny zdroj pitnej vody. ako riesit telo, to netusim, ale kedze sa nejedna o akutnu otravu tak to zrejme nebude ani potrebne a nemyslim si, ze by to zmiernilo autisticke priznaky .. autisticke crty su jednak primarne geneticka zalezitost a ak by k tomu aj teoreticky prispela vyssia koncentracia tazkych kovov, tak sa to uz nejakou detoxikaciou "neodstane" ...

ciernysokol
28. jún 2019

@meluela ked si precitate,rozoznavaju sa akutne a nemenej dolezite chronicke otravy.arzen takisto davkovali pomalicky,ked chceli niekoho otravit 🙂))) to len pre zaujimavost.chronicke otravy su vyznamne. kovy treba z tela odstranit.o danej teme je vela dostupnej literatury.nehnevajte sa,len hladam niekoho,kto mi poradi sosetrnym odstranenim u dietata,nie niekoho,kto mi hovori,ze to riesit netreba.pekny vecer

stankakovac86
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sofiass
29. jún 2019

@stankakovac86 a ako komunikujete keď nerozpráva?..prečo práve sanatórium?....je mala,skôr by som začala tvrdo "makať" skúšať terapie....asi každé dieťa v tejto skupine robí "zle"ak nie je po jeho vôli ...nechápem trošku vášmu príspevku...🤔

sanny01
10. júl 2019

Ahojte prosim Vas, kto ide teraz najblizsie k Janosikovej do TT? Alebo keby ste vedeli ako ordinuje? Dakujem vopred za odpoved

mia265
10. júl 2019

@sanny01 ja zajtra na 11.00

maca2017
11. júl 2019

@sanny01 Ja som bola v pondelok. Najlepšie je osobne, ak sa dá, pondelky zvykne bývať tam.

sanny01
11. júl 2019

@mia265 Dakujem velmi pekne, dnes tam bol priatel

mauerka
17. júl 2019

@mia265
@sanny01 Prosim vas, mate nejaky telefonicky kontakt na Janosikovu? Dakujem.

miminkanase
17. júl 2019

@mauerka na telefony neodpoveda, treba ist osobne

mia265
17. júl 2019

@mauerka to je zbytocne, ona nikdy nedviha

mauerka
17. júl 2019

vazne? a to akoze mam ist z BA len tak "naslepo" so synom tam, ci tam bude ci nie? Neviete aspon, ci berie aj dospelych autistov? Syn mal v zime 19r.
@miminkanase
@mia265

miminkanase
17. júl 2019

@mauerka v skupine autizmus ti mozu baby povedat, kedy maju u pani Janosikovej stretnutie a vtedy mozes ist na istotu

narayan
17. júl 2019

@mauerka hned vas urcite nezoberie, chodia sa tam osobne objednavat z celeho Sk, Ba je fakt "len za rohom".... cakacky su +-2mesiace, cena 90e pokial nesla hore uz, a myslim, ze berie aj dospelych, ale to ti na 100%nepoviem...

meluela
19. júl 2019

Predvcerom vysla nova medzinarodna kohortna studia na 2 milionoch jednotlivcov. Zaver je, ze poruchy autistickeho spektra su z 80 percent podmienene GENETICKY a vplyv prostredia je druhorady. https://jamanetwork.com/journals/jamapsychiatry...

stankakovac86
11. aug 2019

Ahojte.chcela by som Vás poprosiť o radu. Dcérka adhd atypický vysokofunkcny autizmus 3a pol roka. Ktorá škôlka je lepšia? Špeciálna materská škola na Ľudovej v Košiciach kde sú rôzne triedy rôzne deti... Alebo materská škola pre autistov na vojenskej v Košiciach. Prijatá je na obe. Neviem sa rozhodnúť. Ďakujem za vaše rady

kzuzik
12. aug 2019

@stankakovac86 chod osobne do oboch sa pozrieť ktorá sa ti viac bude páčiť, porozpravaj s riaditeľkou a uvidis... my chodíme do Myslavy, takze ti veľmi neporadím