Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

wandah
22. aug 2011

@alaska28 áno, v ganzimmune v Meinzi, mali sme aj dalšie zistenia v rámci intolencií potravín tak na základe toho sme ešte upravili , resp. sprísnili gaps....prípravky neberieme žiadne čo nám odporučili v ganzimmun, berieme niečo úplne iné, o tom by som nerada písala v tomto štádiu nášho liečenia, ak to pomôže podelím sa 🙂

valika_val
22. aug 2011

@lucka261177
joj velmi ma trapi, co pises...
mam este zopar postrehov, kludne ma s nimi posli do riti. len mam pocit, ze na vela veci pises nie, aj ked si ani neskusila! nie je dolezite, ze ci to odmietne teraz! dolezite je, ci bude aj po troch dnoch odmietat. proste treba vytrvat.
a tiez sa mi nepaci tvoj negativisticky pristup - ze toto neurobi, tamto nezje a pod.
no aj keby si mala pravdu, tak za pokus to stoji!
a hlavne s takym pristupom... no... on to citi podla mna ☹

takze najprv by som konecne prestala o tom hovorit a zacala by som!
nie kupit jedno jablko, ale vela! polozit ich kade tade, na chodbu, do kupelne na vanu, proste nech sa vyskytuju po byte. farebne, rozne velkosti. nejake mu mozes nastruhat a papat pred telkou ty.

do flase, z ktorej pil mliecko, by som mu dala to sojove! to z DM-ka vydrzi par hodin vonku, ved nemusi byt v chladnicke... takze to maj tiez polozene na stole, pripravene v detskej, alebo kde pil mliecko, plus v kociku, proste porozmyslaj. na zaciatok sa udri po vrecku aj za cenu, ze budes vela musiet vyhodit.

to iste vyvary. aby nedoslo ku skodam na majetku, tak by som ich podavala do netecucich hrncekov. mate doma nejake? my mame styri 🙂 a tiez porozkladala.

tiez nakrajat banan na kolieska, nechat volne pohodene na tanieriku na tych najzvlastnejsich miestach. a potom len budes chodit kontrolovat, ci nieco nezmizlo 😀 a aby to nebolo take strasne, kupila by som aj bezlepkove a bezmmliecne keksy, tie tiez dala do misky (ale len na dve miesta, trosku), na to by sa podla mna chytil najskor. a tiez kukuricne chrumky, zoberies za hrst a porozkladas po byte.
ale tak, aby ta nevidel! proste rano vstane a uvidi to tam. a ty sa budes tvarit ako nic 🙂

na chladnicku by som dala magnetky - napriklad flasu s mlieckom (samozrejme mat doma nachystane sojove, ryzove...), dala by som tam jablko, chlebik, keks, zeleninu s maskom. normalne odfotit, vytlacit, nalepit hoci aj s lepiacou paskou. bude veciet, ze TAM to je, moze na to ukazat.

a co sa tyka chleba - ak ti bude chciet jest ten bezlepkovy, tak to je fajn, ale viac nez na ranajky a naveceru by som mu nedala. a aj to len 1-2 krajce, podla velkosti.

tak tolko mi napada a nehovorim, ze je to patent na to, aby tvoj syn zacal jest, ale dolezite je urobit nieco blaznive, nestandardne. a mozno ho zlomis!
pozri, nemas vela moznosti, takze sa chyt toho, co sa ti samo nuka a ked to tyzden nepojde, vymyslis alebo vymyslime spolu nieco ine.

valika_val
22. aug 2011

ano, pit musi, ako pise magi, ale kym to nie je 0 tekutin, tak myslim, ze na takyto hibernacny rezim stacia aj 3 deci 🙂

magi, dakujem za fotky! a ako velmi ste na mna mysleli? mi aj bolo zle, ved prave 😀 😀 😀
muselo to byt mile stretko a symposky ste obe! no co, vela kil? a kto ma cas sa starat o seba? keby to slo hladko, tak by stacilo aj 20 minut denne. ale niekomu proste tych 20 nestaci. takze ziadna depka!

magimary
22. aug 2011

aj 3 deci sú úspechom, ale treba ich teda podporiť napríklad tým Kulíškom

veeeeľmi, veľmi sme mysleli 😎 😀

valika_val
22. aug 2011

aha, a chcela som napisat - lucka, ked sa samko na COKOLVEK chyti, bude to skvele znamenie. a potom mozes postupne - to, na co sa chytil (asi keksy a chrunky najskor) uberat a uberat. stale budu rozlozene, ale menej. a ked ti raz vypije, vypyta si vyvar, alebo brokolicu z misky, ktoru najde u vas v spalni, potom mu mozes dat 1 kusok keksu (aj ked odmenou by malo byt zas nieco zdrave...), to uz je na tebe.
ja som presvedcena, ze sa samko chyti!

valika_val
22. aug 2011

neviem, co je kulisek 🙂
a ja by som kupila hroznovy cukov v cukrikoch 🙂
samko uz chape, ze "ked toto, tak hento"? ze ukazat mu na sojove mliecko a potom na cukrik?

lucka261177
22. aug 2011

🙂 ja budem samozrejme skusat vsetko mozne co sa da.ja som uz pisala ze som vsetko uz vyskusala a preto hovorim ze nebude lebo mam taku skusenost.avsak mozem to skusit zeraz.toho chcleba sa bojim ako som uz pisala lebo u neho asi neexistuje ze ved len na ranajky .on si zapamata ze toho sa nasytil a ine nebude chciet.to site s keksikmy a chrumkami.bola by som radsej keby mi zjedol zemiaky z maskom alebo ten vyvar.ale ked to nepjde skusim uz asi aj ten chlieb.o peniaze tu vobec nejde.ja radsej jest nebudem aby on mal.a preto som pisala ze zniem negativisticky lebo viem ze zniem ja vsak ziadnu pozitivnu skusenost nemam len na nu cakam a pri tom sa pozeram ako tu spi.v zivote tak dlho nespal.

magimary
22. aug 2011

@valika_val inak myslím že presvedčenie, že dieťa sa určite chytí je reálne u bežných-štandardných detí...
no u autíkov človek nikdy nevie... 😒
tým nechcem lucku demotivovať, len chcem podotknúť, aby nešlo do väčšieho rizika, ako by bolo únosné...
(pre malého)...
skrátka len: bacha s rezolútnymi rozhodnutiami a riešeniami... 😉

a ďalšia vec: som si istá tým, že malý vníma jej neistotu a nerozhodnosť (a vlastne aj nechcenie) v celom tomto procese... 😔 , skrátka si myslím, že Lucka sama o tomto celom nie je presvedčená a preto sa to prenáša aj na Malého...

ja osobne by som to neriešila takto striktne, najprv by som poriešila len to mlieko a odbočku na zdravú stravu by som odložila až keď bude stabilizovaný na bezmliečnej strave... ale to je len môj názor 😉

a ešte som chcela, že Lucka, doteraz som nepočula, že by u nás (nablízku i ďalej) bol súkromník gastroš pre deti... ale možno takého nájdeš..., aj keď... 😖

Kulíšek je rehydratačný roztok z lekárne (je to "domáci" infúzny roztok v prášku).

lucka261177
22. aug 2011

@valika_val jaaaaaaaaaaj a este k tym flaskam.mali sme doma teda mame avent flasku magic a ked uz mal rozkusany ten sosacik tak som mu ho vymenila za novy takej istej farby a on sa nenapil vody pol roka.pil o to viac mlieka ale tej flasky sa nedotkol viac.

lucka261177
22. aug 2011

@magimary joooj ja ale musim zniet v tych prispevkoch 😖 ja som nastavena ze vydrzim a nepovolim a keby som nebola presvedcena ze ho zlomim nerobim to a supnem mu ine mlieko ale ja sa bojim ze akekolvek mlieko je uz pre neho moc.ze ho zahlienuje a myslim ze mu nerobi dobre.chcem ho uplne zrusit.a ako pises magi prsne o tom to je ze autikovske dieta je proste ine a my sa tu mozeme aj rozkrajat a on si urobi po svojom.mozno si vobec neuvedomuje ze sa mu moze stat nieco.co ked mi tu ostane lezat dva tyzdne bezvladny?to uz potom asi kupim hocijake mlieko a dam mu ho.v kazdom pripade ak zniem negativisticky a odmietavo mrzi ma to ja uz asi taka som 🙂 ale urcite si necham poradit a som vam vdacna za kadu radu.ste mi velkou oporou a mam Vas rada babulky 🙂

magimary
22. aug 2011

ešte som vám chcela včera napísať úúúúúúúúúúúúúúúúúplne "bájdvej" (ale zabudla som):

čo sme spomínali minule tie zuby (teda asi len ja som spomínala a @alaska napadlo, že či nemá Tady problémiky so zubami), som hovorila, že jemu tak divoko rastú- nie v zmysle krivosti/rovnosti, ale v zmysle divokého poradia...
tak včera sme s mužíkom zažili jeden OOOOOOOOOOOOBROVSKÝ objav v Tadykovej puse (!) a teraz sa držte:

Tady má NOVOnarastené HORNÉ ŠESTKY (!!!!) 😲 😲 😲 😲 😨 😨 😨
zuby, ktoré rastú až v 6-.7 rokoch!!!
môj druhý syn, čo bude mať o mesiac sedem rokov ich ešte NEMÁ (fyziologicky) narastené, lebo to sú TRVALÉ zuby (!!!) a Tady už šafári s hornými šestkami!!!
a to má dole len 4 zuby!!!! 😨 😨 😨

už minule sa nad tým zubárka pozastavovala, že nemá narastené dvojky, keď už všetky ostatné mal...tak skonštatovala, že tie mu už teda ani nenarastú...
a o mesiac boli vonku aj tie (hoci rastú medzi prvými) 😨 😕 😖

nechápem tomu... 😕
čím to môže byť?!? 😨

valika_val
22. aug 2011

hej, magi, v tomto s tebou suhlasim, ze neist az do extremov! pravdaze.

ale luci, ty pises, ze mas neg. skusenost, ale odkedy? kedy si to naposledy tatko riesila? dieta sa meni a to, co nechcelo robit pred mesiacom, mozno bude teraz lavou zadnou. nikdy nevies.
toto je moja filozofia - kto nic neskusi, nic nepokazi. a kym neskusim, nemozem povedat, ze to nejde!

a teraz nemyslim len na jedlo - zivot je plny zahad, nahod, spustacich mechanizmov a proste ked sa nieco zmeni, ovplyvni to milion inych veci a tie zas dalsie veci... ako nekonecne domino...

a uz nefilozofujem, ideme do obchodu 🙂

lucka, silno drzim palce!!! 😵

magimary
22. aug 2011

@lucka261177 Luci, nechcela som aby to vyznelo, že si negativistická (len som opísala, aký mám z toho celého pocit, že cítiš, podľa mňa, pri tom neistotu a obavy, ako to celé bude a ako to celé dopadne), na to som teraz vôbec nemyslela, že je to nejaké negat....
dokonca som aj sama napísala, že mne to celé príde negatívne aj objektívne, lebo to tak skrátka je...
teda nazvime to, že toto, čo opisuješ, aký malý je-mi príde dosť smutné a ťažké (ak to niekto nazve negatívne, tak negatívne) 😒

lucka261177
22. aug 2011

@magimary aby to nevyzeralo ze rozoberame len mna.k tym zubkom 🙂 netusim 🙂 v zivote som nic take nepocula len ze nejaky vedec sa narodil uz so zubom 🙂 mozno bude genius 🙂

magimary
22. aug 2011

@lucka261177 no, ja som tiež nepočula, dokonca sa mi o tom nedá ani nič vygoogliť 😅 😝 ,
a to už je čo povedať...
ale niekde som už raz čítala, že pri nejakej genetickej (?) poruche je rast zubov taký scestný, len si za svet neviem spomenúť, kde som to videla... 😕 😅

ale, musím sa smiať nad tým géniom 😅 😀 😎 😀

luci, ako malý? 😕 ešte spinká, či ako? 😕

magimary
22. aug 2011

ahá, už som si spomenula, videla som to pri tom angelmanovom syndróme:
tu sú príznaky:

Klinický obraz:

Príznaky vyskytujúce sa vždy ( 100 % ):

1) Oneskorovanie psychomotorického vývoja
2) Porucha reči, žiadne alebo minimálne používanie slov, neverbálna komunikácia vysoko prevažuje nad verbálnou
3) Poruchy pohybov, rovnováhy, neistá, tzv. ataktická chôdza a /alebo trasy končatín
4) Poruchy správania- záchvaty smiechu, výraz šťastia na tvári, grimasy vyjadrujúce šťastie, ľahko vzrušiteľné deti, reagujúce i na minimálny podnet, tras rúk, hypermotorické správanie ( neustále v pohybe ), schopnosť udržať pozornosť veľmi krátko.

Príznaky vyskytujúce sa často ( viac ako 80% ):

5) Pomalší rast hlavičky, dysproporčný rast, obyčajne vyúsťujúci do mikrocefalie v 2 rokoch veku
6) Epileptické záchvaty- kŕče, začiatok obyčajne pred 3. rokom veku
7) Abormálne EEG, charakteristické pomalé hrotnaté vlny s veľkou amplitúdou

Sprevádzajúce príznaky ( v 20- 80% ):

8) Strabizmus ( škúlenie )
9) Hypopigmentovaná koža a oči
10) Poruchy sania a prehĺtania
11) Hyperreflexia šľachových reflexov
12) Problémy s kŕmením počas detstva
13) Vystupujúca čeľusť
14) Voľné ramená hompáľajúce sa počas chôdze
15) Zvýšená citlivosť na teplo
16) Poruchy zuboradia
17) Poruchy spánku
18) Fascinácia vodou
19) Excesívne správanie- výbuchy smiechu, zlosti
20) Ploché záhlavie

/ http://www.zzz.sk/?clanok=1383 /

magimary
22. aug 2011

Pričom, už minule som len tak spomenula, že Tady má viacero z týchto príznakov:
napr. má:1, 2, 3, 4, (6, 7, uvidíme v stredu na EEG), 10, 12, 13, 16, 18, 19 😕
len ma to tak zaujalo 😕 😉

yukki
22. aug 2011

@valika_val boli ste teda u tej Reichelovej? čo vám povedala? nechce sa mi čítať toľko strán do zadu že či si mi už na tú otázku odpovedala 😉

alaska28
22. aug 2011

Ja by som zase nedávala kulíška ani glukopur to je samý cukor!! on prežíva normálny die off !!! tisíce detí na GAPS presne rovnako na tom boli, reagovali a sú ok... známej malá ležala 2 dni na zemi a nevedela sa ani pohnúť!!! všetci do nej hučali že jej zomrie (čo nevedeli o čo ide..) ja jediná som jej písala, že to bude dobré a že další deň vyskočí ako srnka.. a presne to sa aj stalo.. ona mala do toho brutálne zápchy čo nie je zvykom je to skôr naopak obvykle.. tak som googlila do zblbnutia a poradila jej mrkvovú alebo jablčnú šťavu tá bezpečne nakopne krvný cukor.(a znížiť tuky, lebo nestíha pečeň)
stačí si prečítať gabikin blog ako R. 2 dni len ležal a spal, zobudil sa a za hodinu spal a nejedol nič!!
Samozrejme, že piť musí to je jasné, no ja by som skúsila šťavy jablčné, mrkvové, sladené medom, on keď zistí, že je to sladké chytí sa. podľa mňa a vývar, proste pár lyžičiek do neho dostať, striekačkou, lyžičkou to je jedno. ja som už písala ako som s ním sedela pri stole a nepustila ho kým si nedal aspon jednu lyžičku.. jasné že ani on nechcel vývar kým ho neochutnal.. potom zistil,že vlastne je to dobré..

Magimary-ja si nemyslím, že pri bežne váhovo stabilnom dietaťi ti za povezme aj týždeň hladu hrozí rozvrat vnútorného prostredia.. áno ak je tam ešte nejaký iný metabolický problém, bola by som opatrná, ale pri zdravom dietaťi s primeranou hmotnosťou (nie výrazne podvýživenom) by som sa nebála..
ja si naopak myslím, že nie je riešenie odstrániť len mlieko, pretože aj tak jej samko nič neje.. on jej nezje nič iné len lepok a mlieko.. a ked bude jesť len chleba suchý tak dostane ešte aj intoleranciu lepku možno.. proste je to začarovaný kruh nie nadarmo sa SCD kniha (obdoba gaps) volá prelomiť začarovaný kruh.. Ale súhlasím s tebou že človek musí mať načítané o čom to je, prečo to robí aké sú prejavy!!a byť silný a odhodlaný!!

No dr. NCMB čo vytvorila gaps píše, že tisíce detí na gaps takto spočiatku hladujú ešte ani raz sa nestalo, žeby to nejakému dietaťu uškodilo... a KAŽDÉ dieťa sa nakoniec chytí a jesť začne.. ale chce to pevné nervy... (píše to aj v knihe o autíkoch, že sa chytia a rozjedia)

Lucka nejedol by napr. kuracie nuggety? spravíš normálne kuracie kúsky, obalíš vo vajci a mandlovej múke.. alebo nejaké sladké koláče.. recept na muffiny mám na blogu.. ja som nešla cez intro, ale robila som aj sladké veci spočiatku, aj vyprážané, zapečené mäso zo zeleninou, nechala som to nakrájané na stole a keď som videla, že ho to zaujalo, schválne som šla preč aby nevidel, že ho vidím to ochutnať (jeho hrozne ponižovalo, že akoby podľahol a vyhrala som..) skús banán napr. rod ho NIKDY nejedol a zrazu na gaps začal, to isté jablká zrazu aj 3 denne zelené.. alebo tuniak-konzervu v oliváči.
vajíčka (praženicu, hemendex či ako sa to volá)

recept na koláč muffin chleba je 3 šálky mandlovej múky (alebo mleté mixnuté mandle, vlašské orechy, lieskovce ) tuk (bud sádlo, alebo olej olivový napr. , alebo ghí-prepustené maslo) toho tuku tak pol šálky, prírodná vanilka (predáva tesco, alebo bio shopy) med tak štvrť šálky, štipka soli, banán (polka) všetko zmixovať-vyšlahať, dať na vymastený vysypaný plech a na 180 piecť cca 20 minút ked výjde suchý (nedolepený nôž) je to hotové.. na tieto sladké veci sa obvykle deti chytia. a na pitie skús aj čaje.. mne pije rod hodne bylinkové s medom, alebo aj ovocné ale nearomatizované napr,. hipp z DM detský ovocný..

ja by som začala podliehať panike až keby týždeň NIĆ nejedol...

Inak Lucka u vás by dosť mohol pomôť práve methyl B12 sprej ten strašne zvyšuje chuť do jedla!! dokonca roderik na nom pribral, že vypadol z tabuliek.. a rozjedol sa. kamošová dcerka pribrala za 2 mesiace 7kg!! až ho museli vysadiť.. je to sprej nosový. ja ho už neobjednávam ale niekto určite ešte hej (objednáva sa z talianska)

Magimary-on preto je na tom tak zle samko, lebo mal v črevách extrémne "svinstvo" je to normálne akoby bol chorý, telo sa čistí.. je to prirozdený proces.. A žial u nás ti NIKTO nepomôže čo sa týka gastra... my sme prechodili celé kramáre, pohotovosti, soná, rektálne vyšetrenia, odbery na CRP všetci boli v pozore rod. videlo asi 10 lekárov a všetci boli bezradní, vôbec nechápali čo mu je!!!! už chceli do neho rvať psychofarmaká že reve z psychiky!! (reval od bolesti celé noci!!) najlepšia bola zastupujúca pediatrička čo mi povedala, že nech sa s tým zmierim že ak má kvasinky NIČ mu nepomôže.. ja som plakala v každej ambulancii zúfalá normálne som vtedy už premýšlala, že skočím aj s rod. z okna, že to bude lepšie skončiť ako sa takto trápiť, pozerať sa na dieťa čo trpí a nevedieť mu pomôcť!!! najhoršie niečo v mojom živote toto bolo!! potom mi pár holiek poradilo gaps a zrazu som mala doma dieťa čo spalo! čo neplakalo celé dni z bolesti brucha.. (toľko naši dr. ktorí ani netušia, že existujú diéty a postupy čo sú v USA úplne štandartné a doporučujú sa spolu s diagnózou autizmus.. ) u nás keď si človek nepomôže sám tak mu nikto nepomôže...
Rod už mal toľko problémov, ktoré mu dr, nevedeli vyriešiť až som musela ssedieť na nete hladať , googliť a nájsť mu liečbu. vysekala som ho z vrasteného nechtu čo mu chceli strhávať, vybavila mu 3 skloionomérové plomby, čo mi nikto nechcel v BA spraviť, uprosila som zubárku..
o tom by som mohla romány písať... s dr. nás nevidela už 2 roky.. Rod odkedy je na gaps nebol chorý! a to stále čakám, že ochorie a spravím mu pri tej príležitosti intro.. a on nič..

tu je gabikin blog http://myaautizmus.wordpress.com/page/3/ ako oni začínali

a tu sú priebehy diéty a najčastejšie chyby,. indikácie no je to zaujímavé ked už nie knižku tak aspoň toto si mrknite.. http://myaautizmus.wordpress.com/

akurát som sa dozvedela, že ked dávam slabšie probiotiká je to na prd :((

lucka261177
22. aug 2011

@magimary maly sa zobudil vypytal si rozpravky ktore nasledne ale vykrikoval ze ich nechce cize to yzeralo asi tak ze ukazal na rozpravku ktoru chce a hned ako zacala hrat povedal ze nechce a tak dokola tak som mu vzala prec PC a teraz place kope do mna bije ma.ma uplne sichu pusinku tak mu vravim napi sa vodicky a vratim ti ho ale on nie on reve dalej.ja sa obavam ze on vobec netusi co sa deje a ze vobec nevie ze jest musi.ja som mu chcela dat masko za kusok chlebika aby nevedel a on uz potom nechcel ani ten suchy chlieb.lebo je z neho odtrhnute.chaoene on ma vazne psychicky problem vobe nieco dat do ust.ja zacinam byt presvedcena ze vyhladovanie nepomoze
len nechapem preco mi ta doktorka nenavrhla vlastne to bezlaktozove mlieko.ja uz mam aj strach jej treti raz volat.

alaska28
22. aug 2011

Inak rehydratačný roztok nie je nič iné ako minerály a cukry,. takže ak by zjedol pár lyžíc vývaru v ktorom je soľ, mäso a zelenina čo je vlastne zásobáreň minerálnych látok a k tomu jablčnú šťavu riedenú vodou, alebo mrkvovú , pomarančovú osladenú medom.. nehrozí dehydratácia..
Inak Lucka ešte ma napadlo kúp si jablčný ocot (napr.v DM) alebo morskú soľ (tiež DM-denkmit ) tá je lacná a dobrá a nasyp mu (prípadne nalej) ta pohárik do vane a nechaj ho v tom.. uvidíš, že sa mu uľaví a ožije... dobrý je aj čerstvý vzduch , ak bude schopný zober ho von na záhradku.. daj mu bazénik poháriky čistú vodu možno aj tak sa ti napije.. držím palce, viem čo prežívaš a viem, že je to extrémne ťažké a nervy drásajúce!!!!

magimary
22. aug 2011

@alaska28 alaska, ja som písala, že rozvrat VP hrozí, ak by NEPIL (a nie keby nejedol) 😉
ostatné- OK, súhlasím, nemám s tým skúsenosti...
len som napísala, čo robiť, ak by dieťa ozaj nič nepilo (Kulíšek zase toho sladkého toľko neobsahuje, je skôr slaný, keďže obsahuje minerály, soli), vtedy netreba rozmýšľať nad žiadnym dieoff, ale nad REhydratáciou...

opakujem-jedenie som neriešila 😉

lucka261177
22. aug 2011

@alaska28 jaj ja strasne moc ocenujem tvoje rady co mu ma uvarit a kupit ake ja mam pocit ze nikto ma tu neberie vazne.moj syn naozaj nic nechce,nechce ani chlieb ktory by zjedol aj na kila este predvcerom.on nechce ani horalku ktoru mal na dennom pordiaku ked mu ju zle vytiahnem z obalu.v tomto on je uplne divny.tam ziadna rada neexistuje.bud ho hlad donuti o com pochybujem alebo mi tu umre hladom.lieky ci vyzivove doplny vobec nehrozia neotvori mi usta a vsetko na silu co mu dam vypluje.skusila som mu dat sirupovu vodu ani si flasku nevzal takze nema ako zostit ze je to sladke.dala som peritol do vody ze ved neuvidi a ze zachuti lebo je sladky ale po prvom hlte strasny rev.a obavam sa ze ked aj zacne jest tie zemiaky ci masko tak nebude chciet nic ine.

lucka261177
22. aug 2011

@alaska28 ale ten kupel vyskusam.vo vani pije stale.na vzduch chodi cikat kedze na serblik nechce.

magimary
22. aug 2011

@lucka261177 no, ja to beriem s Tebou až moc vážne...normálne tu tŕpnem...
a keď hovoríš, že NIČ, tak nič...
mňa to desí (teda najmä to pitie)... 😨 🤐
ja totiž akési dieoff nepoznám, poznám len hrozné dôsledky dehydratácie... 🤐
takže ja som radšej ticho, ak alaska tvrdí, že za dva dni sa postaví ako srnka 😲 🤐
ak sa to u Samka stane, bude to možno to, čo ma presvedčí...
ale... ak nie... 🤐

no, radšej som fakt ticho, lebo tu narúšam alaskine pozitívne vízie...
ale prežívam to s Tebou a s malým... 😔

valika_val
22. aug 2011

@yukki asi som ti zabudla odpisat, prepc.
hej, boli sme 25.7. a mame sa ukazat znova v oktobri, tretieho.
bola strasne fajn, pozerala som na nu s obdivom.
poviem pravdu, nepovedala nic, co by som nevedela, nemyslela si a nemala precitane. takze videla nejake pervazivne... bla bla. videla auti rysy. ale zaver nedala ziadny. mne sa ale ratalo to, ze tam bol aj muz a pocul, co hovori. lebo inak by som doma donekonecna pocuvala, ako malemu lepim nejaku diagnozu a robim z neho autistu a tak... takze aspon pocul, ze JE problem a v com je problem.
neviem preco si tak malo z toho stretka pamatam 😒 hneva ma to. ale to asi preto, lebo som mozno to, co mi povedala, uz vedela, tak som to pustila druhym uchom von. ona sa hlavne pytala a pytala a pytala, malo rozpravala. asi az na tom dalsom stretku bude 😀, na ktore sa mimochodom velmi tesim. mam rada, ked sa so mnou bavia odbornici odborne a nesnazia sa za kazdu cenu vyjadrovat ako burani len preto, ze si myslia, ze inak by som to nepochopila.
tak som zvedava, co povie, az ho uvidi zas...

lucka261177
22. aug 2011

@magimary no momentalne nepil asi 3 hodiny.ma suche pery a zase spi.neviem ci ma bolesti neviem ci spi od toho ze sa mu cisty organizmus ako pise alaska ale tak nechame sa prekvapit.skusim ja ten kupel tam pije vodu zo sprchy.pit sa napije ale oproti tomu kolko pil sa mi to zda naozaj strasne malo.kolko musi vypit aby som nemusela mat obavy?co je divne je ze sa pyta von aj ked sa nevladze ani hrat.podla mna si chce ist do obchodu kupit horalku 🙂

magimary
22. aug 2011

@lucka261177 a pred tromi hodinami koľko toho vypil?
a šup s ním do tej sprchy, nech sa aspoň tam dobre "nacucká" 😉
nie je určená minimálna hladina, ktorú musí dieťa vypiť,
je to veľmi individuálne podľa váhy, veku, zdravia, ostatného stavu dieťaťa, ale aj vonkajšej teploty a ďalších stratách..
množstvo (či je dostatočné) sa hodnotí podľa príznakov:
napríklad, keď bude mať stojacu kožnú riasu (ak chceš, vysvetlím ti, ako to zistíš),
suchý, povlečený jazyk, bude malátny a môže zamdlieť, bude málo močiť, moč bude hustý a koncentrovaný,
tak je dehydrovaný (bez ohľadu na to, koľko málo toho vypil),
pretože tam sa pri stratách tekutín ráta aj potenie, vysoká teplota vzduchu atd.

pozri podobe aj tu:
http://www.nefrosa.sk/detiazdravie.html

magimary
22. aug 2011

teraz som si mrkla ten link, čo som vyššie priložila, v ňom máš vlastne všetko,
aj tú kožnú riasu 😉
dobre si to pozri.

wandah
22. aug 2011

@lucka261177 u nas zaciatok gaps - Oliver po 5 týždňoch schudol skoro 2 kg - a to už predtým bol úplne podviživený, pričom 8 dní vôbec nič nejedol iba pil, nevládal chodiť, stále plakal a spal cca 20 hod denne. Na 9. deň ráno sa zobudil, vstal usmial sa, vzal si gaps chlieb a začal jesť. Odvtedy sa naučil kúsať, prehĺtať, dnes sa naje s lyžicou sám. Zde úplne všetko čo dostane. Predtým nič také neexistovalo. Možno to znie ako zázrak, ale u nás die-off efekt bol, trval 8 ťažkých dní (po psychickej stránke sme boli úplne hotoví celá rodina), ale oplatilo sa. No a potom začal napredovať 🙂 inak probiotiká sú dôležité, my sned dávame 10 miliárd denne