Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

anka912
26. sep 2011

@valika_val ja mám taký pomalý internet, tvoje video sa mi načítalo možno na 10. raz a potom sa každú chvíľu zasekávalo, 2min som pozerala 10! Ale na drahší nemáme (tento máme zadarmo). ☹

valika_val
26. sep 2011

@magimary tak nie je o com. to je straaaaaaaaasne pomale!!!
pre porovnanie my mame taketo hodnoty:
DW: 3,7 MB/s (30 Mbps)
UP: 859 kB/s (6,7 Mbps)
takze zial, s videami to bude u vas stale tak. urcite urobis lepsie, ked budu kratsie, ale problemy budes mat asi stale ☹

anka912
26. sep 2011

@valika_val tak môj potom je čo? ruský samochod?
Rýchlosť prijímania dát (download) : 80,2 kB/s (642 kbps)
Rýchlosť odosielania dát (upload) : 14,4 kB/s (115 kbps)

valika_val
26. sep 2011

@anka912 no to mi je luto... KE su na tom co sa tyka internetu (antik) velmi dobre. aspon teda vacsina kosic.

anka912
26. sep 2011

@valika_val nevadí, prežijem. Mne to tak nevadí, ale mojim babám

Ľudia, vyhoďte ma odtiaľ, ja mám práve žehliť a robiť prípravy do školy!!! A potom hreším deti, že sa im nechce robiť DU

valika_val
26. sep 2011

este som chcela napisat lucke, ze gratulujem k terminu u Dr. J. a ze zavidim, ze to mate skor nez my 😀

valika_val
26. sep 2011

ani sa im necudujem... 😒
ja som tu sediva z mojho pomaleho kompu, a najnovsie z bezdrotovej mysi a klavesnice (dostala som na narodky), tie mi tak zeru nervy, ze tu trieskam do stola 😠 😠 😠 😠

valika_val
26. sep 2011

@anka912
a sa mi pacia tvoje opravy preklepov, ty potvora 😀
ideme zehlit obe? aj mne treba.

anka912
26. sep 2011

@valika_val ja som tiež mala bezdrôtovú a zapojila som si naspäť klasiku. Reagovala nejak opozdene- tá myš

anka912
26. sep 2011

@valika_val to ma naučila magi! tá ma furt tak dostala 😀
o päť minút

valika_val
26. sep 2011

😀 😀

magimary
26. sep 2011

@valika_val čože??? moje nervy!
nikdy som s rýchlosťou problém nemala, ale tu je to teda asi poznať... ☹
som z toho smutná ( 😅 😝 ) ☹
lenže, ako kratšie, keď ja to nechcem nejako prerušovať na jednej strane (keďže nechcem mať to jedno cvičenie rozkúskované na desať častí, ktoré sa na druhej strane budú aj tak každé sťahovať 2-3hodky (čo bude potom desaťnásobne dlhšie, ako teraz 😖 😢)...

inak myšlienočka z toho videjka:
"VYUŽITE FIXÁCIU DIEŤAŤA (zaujatie niečím autíkovským) NA JEHO MOTIVÁCIU"
teda: ak vaše dieťa zbožňuje závodné autá, naučte ho pomocou nich matematiku (!)
😉

lucka261177
26. sep 2011

ked uz sutazime 😀 Rýchlosť prijímania dát (download) : 301 kB/s (2,4 Mbps)
Rýchlosť odosielania dát (upload) : 52,5 kB/s (420 kbps)

anka912
26. sep 2011

@lucka261177 a akú cenu vyhráva najpomalší net - môj? 😀 čo tak bračeka, rýchlejšieho?

a ak moje dieťa zbožňuje búchanie palicou? naučím ho pomocou nej...???

magimary
26. sep 2011

valika, mužík sa pýta, že koľko platíš za internet? 😝

anka, možno naučíš, písať palicou písmena do vzduchu 😅 😉

anka912
26. sep 2011

@magimary ha ha smejem sa hlasno

magimary
26. sep 2011

@anka912 alebo aj na matematiku:
koľkokrát buchne, toľkokrát odrátaš a naopak 😅
alebo, keď buchne a zlomí, tak musí zrátať počet kusov atd...

anka912
26. sep 2011

@magimary no, on pozná čísla, aj vie ako idú za sebou - do 10, ale problém je že nechápe princíp mat. Akurát cukríky vie, že chce dva alebo ešte radšej veľa. Vie povedať, či má 1,2, alebo 3 cukríky, ale ináč nechápe, čo to je plus mínus atď. že číslo 4 nie je nejaká stolička ale za tým číslom sa skrývajú 4 akékoľvek kusy niečoho. Pre mňa neuveriteľné veci, aj troj-štvor ročné dieťa automaticky chápe

magimary
26. sep 2011

@anka912 ale možno existuje spôsob, ako mu to zvizualizovať...
počítadlo s guličkami? 😕
nič?

ja osobne som sa napr. učila násobilku ako básničku (5x5=25 atd) 😅 😝
ale náš Tomi si v troch rokoch (keď nemal ešte ani len potuchu, že nejaká násobilka existuje) sám odvodil princíp pridávania čísla k číslu a jeho násobený nárast a osvojil si tak celú násobilku (malú i veľkú)...
on nikdy neriešil 5x5 tak, že sa to rýmuje, ale vždy si to otrocky vyrátal (kým sa mu to prirodzene nezautomatizovalo)...
nešlo by to takto "matematicky" (nie lexikálne ako pri mne 😅) aj Maťkovi? 😕
skrátka, keby prenikol "ZA" ten "systém", tak už by to potom možno šlo, či? 😕

inak, úplne od veci-dnes mi konečne poštou prišla tá tabuľka k BambinoLuk-u ( 😵 ), sa teším ako deco, akurát, že ešte ja sama budem musieť prelúskať pointu a až potom niekedy (o sto rokov 😅 😝 ) to bude cvičiť aj tady 😅

valika_val
26. sep 2011

@magimary
18€ neobmedzene, je v tom aj TV aj pevna linka, ale tu nevyuzivame. teda neobmedzene = 50GB download denne 😀 a vy mate od koho net??? a kolk oplatite?

magimary
26. sep 2011

@valika_val od nextry (ale nemáme "optiku, ale obyčajný kábel"-citujem mužíka, ktorý tu leží na mojom boku 😅 ) a platíme mesačne 12€ 😝 🙄

valika_val
26. sep 2011

magi, a v akom formate mas tie videa? (koncovku kukni)

narantuja
26. sep 2011

@alaska28 Pro Roderička je doporučená max dávka 3,5 x 125 mg DMG/den. Pozor max davka folic (kys. Listová) nebo folinic acid je 400 mcg/den. Takže pokud máš DMG v kombinaci s folic nebo folinic acid, tak bys neměla dávat víc než 1 tobolku denně.
Na jednu stranu DMG funguje synergicky s kys listovou a vit B12, na druhou stranu existuje skupina autistů, kterým to nevyhovuje. Mohou hyperaktivně reagovat na folic acid, to lze obejít použitím folinic acid. Někteří nedokáží zužitkovat vit B12 a potřebují ho ve formě methyl B12. Některým vyhovuje pouze samotné DMG.
To je důvod, proč kupuji všechno odděleně, abych mohla ladit dávkování jednotlivých vit a minerálů a zkoušet, která varianta vyhovuje. To, že teď nebudeš DMG mít a přerušíš, ničemu nevadí.
Páni, co to bylo za srazík, bylo to někde blízko, když tam byla Lenka od Klárky ?
Nechali jsme ho ještě ve školce, jen jsme ho přesunuli z logopedické blíž k domovu. Chodí do normální třídy o 28 dětech a půjde do normální školy.

Držím palce, ať už máte se zoubkama pokoj. My sice kazy nemáme, zato nám nové rostou každý jiným směrem.

valika_val
26. sep 2011

a ja citujem (lebo toto je uz nad moje vedomosti): nextra si prenajimaju siete od telekomunikacii, je to pripojenie cez modem, cez telefonnu linku, ale ani po metalickom kabli by to nemalo ist tak pomaly. asi neostava nic ine, len platit drahsi net, aby ste mali povolenu vyysiu rychlost. chyba moze byt aj v tom, ze provider nepride a nespravi poriadne siete, lebo sa mu to (asi) neoplati.

narantuja
26. sep 2011

@magimary je moc šikovný a jak krásně spláchl!

magimary
26. sep 2011

@valika_val ja tam nevidím koncovku, iba že "videoclip" 😝 🙄
no, tak v tom sa ja ozaj nevyznám, čo chce a nechce provider...

a, @narantuja , ďakujem 😅, jeho fascinuje tá odtekajúca voda a chcel by splachovať donekonečna 😅
už mužík hovoril, že prerobíme na vode 😀
tak som mu dnes raz zakázala spláchnuť a skončilo to záchvatom 😝

magimary
26. sep 2011

@valika_val no, hej, máme to napojené tam, kde kedysi bývala pevná linka 😝
a drahší net vraj nemôžeme, lebo máme nejakú viazanú zmluvu, či čo 🙄 😖

maruskaaa
26. sep 2011

ahojte vsetci, som spat po vikendovej absencii od kompu, dnes sme boli za Urgem odniest moc na vysetrenie, takze sme precestovali pol dna....
@magimary moj muz nakupil synovi plno lopt ktore hadzali na dvore a syn sa napodiv naucil mena vsetkych lopt podla typu (basketball, bejzball, a podla postaviciek na nich) a teraz najnovsie mu muz kupuje lego postavicky, ktore andrejko pomenuva lepsie ako karticky...asi potrebuje 3 D veci miesto obrazkov len...(tam ma zase vselijake povolania a tak- muz mi tvrdi ze to kupuje kvoli andrejkovi, ale on ma z nich tusim este vacsiu radost ako maly ;) takze plne suhlasim, ze sa da vyuzit to co ma rad na to, aby sa aj nieco pri tom naucil....

anka912
26. sep 2011

@magimary že násobilku! to už je sci-fi

maruskaaa
26. sep 2011

@magimary my zas teraz mame zalubu v tahani toaletneho papiera...tie deti nas budu stat majetok