Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

nensyke
2. dec 2011

kúpila som aj lekárni nejaké vitamíny, dr. j povedala aj minule že mu mám dat Coenzym Q 10- pro správne fungujúci ,, metabolizmus,, potom som mu kupila Omega 3-6-9 nenasýtených mastných kyselýn-dúfam že dobre, lebo nechápem čo je nasýtený a čo je nenasýtený..... a kupila som Childern Dophilus-probiotika. Komplet som tam nechala 34 eur. A mám to na 40 dni 😖 .

anka912
2. dec 2011

@nensyke to si mu kúpila veľmi dobré veci, dúfam, že ich aj spapá. Ten Co. Q10 máme aj my doma, ale som to malému nedávala- máme to pre seba. Dáva to niekto? A s akým výsledkom?

nensyke
2. dec 2011

@anka912 hej aj mna to zaujíma, dr. nám to poradila, tak asi niečo v tom je, nechcela som sa tam vypitovat, lebo zase tá hodina trvala tam ako 10 min a už tam niekto bol... 😖

nensyke
2. dec 2011

aj mi vysvetlila správnu komunikáciu s malým pri učený, pripadala som ako šibnutá ale že to takto má byt. Tak čo by som pre neho nespravila.... 😉

maruskaaa
2. dec 2011

@nensyke ahoj...tak spon si dostala nejake prakticke dary....tak mozes nam popisat ako ti radila s nim robit?

maruskaaa
2. dec 2011

oprava - preklep dostala si prakticke rady...dary by tiez boli super...

nensyke
2. dec 2011

@maruskaaa zajtra sem dám video a tam už budem aktívne ho štimulovat k učeniu.

nensyke
2. dec 2011

hlavne že ho mám chválit počas učenie a mám sa ho aj dotýkat pri učení, napr. za pochvalu ho pohladit aby on zvikol aj na dotyk.

nensyke
2. dec 2011

ja by som aj vás poprosila kde kupujete tie zošitové ulohy? To predávaju už aj suchým zipsom alebo to treba doma spravit?

anka912
2. dec 2011

@nensyke nejaké zošity sa dajú kúpiť tu:
http://piktik.eshop-zdarma.cz/
ale je to drahé a z čiech a ešte je problém, že je ťažšie odhadnúť na čo už malý stačí a čo je preňho ešte ťažké.
väčšinu zošitov si robíme samé, na stránkach je veľa námetov, aj v blogu alasky

nensyke
2. dec 2011

@anka912 dik, popozerám, a ako to robíte? To aj sa žehlí ten priesvitný obal na tom? A kde možem pozret alaskyn blok?

nensyke
2. dec 2011

no pekne, 140 Kč za jeden zošit a pomali nič tam neni, asi teraz ked je vonku zima, možem aj ja vyrábat také veci.. 😒 .

anka912
2. dec 2011

@nensyke ja mám laminovačku, najprv si vytlačím s akými obrázkami chcem pracovať, potom ich nastrihám a zalaminujem a potom nalepím odspodu samolepiaci suchý zips a používam kde chcem, či už to je do tabuľky alebo ako má magi na videu, že spája dve rovnaké časti atď.
Neviem teraz, či alaska súhlasila, aby sme dávali linky na jej blog???? Ostatné baby neviete, ak áno, môžte ich sem dať pre nensyke?

Vložím ti sem nejaké príklady - obrázky, čo mám ja, teda, ak sa mi podarí 😀

nensyke
2. dec 2011

@anka912 ok... pohode... kde sa dá kúpit lámovačku? Vobec nemám predstavu ako to može niečo také vyzerat... 😎

anka912
2. dec 2011

Príklady. Ja to nemám také vymakané ako magi, mám to len na jednom výkrese alebo dvojhárku a tie mám v eurofóliach v šanónoch

nensyke
2. dec 2011

pozerám minimax, teraz tam ukazovali chlapčeka, ako ho tam učia, mal tam aj to logiko- je to super vec...

anka912
2. dec 2011

@nensyke laminovačku majú v obchodoch s bielou technikou, ja som kúpila napr. v Lidli asi za 25EUR+ fólie. Baby sem dávali nedávno aj nejaké linky.
Mám aj novšie, krajšie výrobky, ale tie nemám nafotené 😀

nensyke
2. dec 2011

niečo k tomuto podobnu novu hru tam mala dr. J....no v Dráčiku to stojí 99 eur 😕 ale že takéto podobné maju v Metre do 20 eur.

helga1
2. dec 2011
nensyke
2. dec 2011

@helga1 super aj cenovo...dr. j ho už s tým skúšala, ona tam mala také vačšie mrkvové pero, že ho to aj zaujalo len nechcel to pero držat v ručičke...a dokonca tam mala novú guličkovú dráhu, že kúpila to v Dráčiku, že je to pevnejšie, že čo mala z tesca nebolo také pevné 😕

nensyke
2. dec 2011

@helga1 ešte sa chcem opítat má česku alebo anglicku... ona čo tam mala bolo po anglické, tak troška ma to odrádzalo....

nensyke
2. dec 2011

samé ,, že,, 😀

maruskaaa
2. dec 2011

@nensyke aj nas tu pevnost otestoval ked sme tam boli my a aj do rohu smaril, ked sa mu to rzopadlo, tu co mame doma este nerozobral ani raz.....

magimary
2. dec 2011

@maruskaaa jáj, to preto musela ísť kúpiť novú 😅 🤐 😀
a vy máte akú, maruška?

maruskaaa
2. dec 2011

sme to v alltoys kupili v auparku v kosiciach...taku podobnu ako ma ona, len ma viac
noh a je pevnejsia, nemozem najst link, vysla na 15 Eur

magimary
2. dec 2011

@maruskaaa a akú to má značku? 😕

maruskaaa
2. dec 2011

@magimary super marble deluxe race game...to je tam napisane a ze 103 ks

magimary
2. dec 2011

@maruskaaa tak je to vlastne tá istá značka, ako to, čo sme tu kupovali v Tescu (to je tiež Marble), akurát že to má menej kusov 74), preto aj menej nožičiek a adekvátne kúštik vyššia cena (pomerne k počtu kusov)...
inak, keď sme boli my v lete u dr. J., tak tam ešte takú dráhu nemala...
takže asi jej dlho nevydržala, keď ju kúpila niekedy po lete a v zime už má inú 😅 😉

maruskaaa
2. dec 2011

@magimary ked tam mala take divociny ako a. tak sa ani nedivim....ale nebolo to velmi stabilne a na tejto zase gulicky vypadavaju z tych kanalikov...

nensyke
2. dec 2011

@maruskaaa ona tam mala k tomu aj nejaké domina.....jednofarebné...aj vy ste mali k tomu niečo také?